Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 12:52   #221
Quote:
Brusina75 kaže: Pogledaj post
Imam informaciju da će se uskoro namjestiti jedan natječaj....navesti uvjeti koji idu u prilog samo jednom kandidatu.
Nemam nikakav dokaz, iako je to opće poznato...

Može li se "višem tijelu" uputiti prigovor? Mislim, ako treba upisati ime i prezime u kuvertu, može, ali prav(n)ih dokaza nemamo.

Ima li takva prijava ikakve težine?

Hvala.
Sve i da imaš čvrsti dokaz, teško bi uspio. Eventualno uz veliku medijsku hajku, ali je pitanje tko je od novinara voljan svoju guzicu izložiti.
Ako misliš da "viša tijela" nisu uključena u te igre, grdo se varaš.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 18:37   #222
Pozdrav svima, imam dva pitanja.

1) Npr. bio je natječaj u nekoj državnoj instituciji (FINA, HEP...) i uložena je žalba na natječaj. Koliko dugo se mora čekati odgovor na žalbu i mogu li zaposlene osobe raditi dok se čeka odgovor?

2) Zapošljava se osoba na određeno vrijeme, npr. 6 mjeseci. Selekcijski postupak završen i osoba koja će raditi je odabrana. Netko uloži žalbu. Čitam da se ovdje neke žalbe rješavaju mjesecima. Dakle, teoretski može se rješiti nakon 4 mjeseca. Znači li to da će osoba koja je zaposlena raditi samo 2 mjeseca?
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 21:13   #223
Quote:
wawrinka1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam dva pitanja.

1) Npr. bio je natječaj u nekoj državnoj instituciji (FINA, HEP...) i uložena je žalba na natječaj. Koliko dugo se mora čekati odgovor na žalbu i mogu li zaposlene osobe raditi dok se čeka odgovor?
Zna li netko? Nekolicina kolega, uključujući mene, se žalila, i sada je prošlo više od 30 kalendarskih dana, uskoro i radnih, a odgovora nema.
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 22:22   #224
Quote:
wawrinka1 kaže: Pogledaj post
Zna li netko? Nekolicina kolega, uključujući mene, se žalila, i sada je prošlo više od 30 kalendarskih dana, uskoro i radnih, a odgovora nema.
Pa ako se žališ Odboru za državnu službu logično je da se natječaj zaustavlja dok se žalba ne riješi, pod uvjetom da će ju uzeti u razmatranje. Takvo je bar bilo moje iskustvo.

Drugostupanjsko tijelo traži spise predmeta prvostupanjskog i dok pogledaju o čemu se radi u žalbi treba vremena...

sa faxa znam priču da je jedan Makedonac zaustavio natječaj u Zadru jer se žalio da su ga zakinuli po nacionalnoj osnovi!

Zadnje uređivanje Bilijuner : 25.12.2017. at 22:23. Reason: ideja
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 17:31   #225
što raditi!?
radim u jednom državnom poduzeću/javnom gdje je osnivač županija..tamo sam odradio stručno osposobljavanje, te sam zaposlen kao zamjena odmah nakon stručnog i tamo sveukupno radim s stručnim nekoliko godina...sad je izašao natječaj i planiram se prijaviti na njega, + invalidna sam osoba ali radim sve....imam velike sumnje da je natječaj namješten za nekoga...vrlo sam skeptičan po tome pitanju jer svi se prave da nitko ništa ne zna iz firme, a vjerujem da već znaju tko će doći-----što da radim!?
beca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 20:35   #226
Quote:
Bilijuner kaže: Pogledaj post
Pa ako se žališ Odboru za državnu službu logično je da se natječaj zaustavlja dok se žalba ne riješi, pod uvjetom da će ju uzeti u razmatranje. Takvo je bar bilo moje iskustvo.

Drugostupanjsko tijelo traži spise predmeta prvostupanjskog i dok pogledaju o čemu se radi u žalbi treba vremena...

sa faxa znam priču da je jedan Makedonac zaustavio natječaj u Zadru jer se žalio da su ga zakinuli po nacionalnoj osnovi!
Da, ali ovdje se radi o javnoj ustanovi, podliježe li ona ovim pravilima budući da prvo ide žalba etičkom povjerenstvu te ustanove? Prema njihovim tvrdnjama, u javnim ustanovama ljudi mogu početi najnormalnije radit iako su žalbe u tijeku.
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 08:57   #227
Pozdrav, bio je raspisan natjecaj u drzavnoj sluzbi i prije par dana su me zvali da je testiranje al da nece biti raspisan poziv za isto. Dal je to uredu da se ne raspise poziv za testiranje? Negdje sam procitala da ako nije raspisan poziv da je onda samo jedan kandidat i da nisu duzni onda raspisat poziv jer je onda samo usmni. Hvala
malamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2018., 19:56   #228
Prijavio sam se na neki natječaj za posao u državnoj službi. Natječaj je vjerojatno naštelan ali me zanima da li mogu uložit prigovor jer se u natječaju navodi da će poziv na testiranje biti najmanje 5 dana prije objavljen na njihovom webu. Objavili su poziv 1 dan prije isteka roka za prijavu a poziv na testiranje je bio 1 dan poslije isteka roka za prijavu?
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2018., 00:57   #229
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Prijavio sam se na neki natječaj za posao u državnoj službi. Natječaj je vjerojatno naštelan ali me zanima da li mogu uložit prigovor jer se u natječaju navodi da će poziv na testiranje biti najmanje 5 dana prije objavljen na njihovom webu. Objavili su poziv 1 dan prije isteka roka za prijavu a poziv na testiranje je bio 1 dan poslije isteka roka za prijavu?
ako imas dokaze za to (npr screenshotove od dana prije ili štogod), onda da
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 15:31   #230
hocu li dobiti ovaj posao?

Samo kratko, ako tko ima ideju ili slicno iskustvo.
Prijavila sam se na natjecaj za posao, predala svu dokumentaciju, obavila razgovore i na kraju selekcije, od nekih 10ak kandidata, samo smo nas dvije izabrane da pristupimo testiranju (teorija vezana bas za tu struku).
Nakon 7 dana, na svojim stranicama, dakle- sluzbeno, objavili su rezultate i ja prva na listi, sa vise bodova!
Sva sretna i odusevljena i zovu me iz firme i kazu da moram opet doci kod direktora, ja racunam to je to, uputit ce me u posao, potpisivanje ugovora i sl.
I onda saznam da je i druga kandidatkinja takoder pozvana.
Sad me zanima, jel mozda koja mucka, neka veza proradila u meduvremenu ili je to dio formalnosti? Jer ona sad mora uzeti slobodan dan na sadasnjem poslu, prevaliti x nepotrebnih kilometara... Ako su uopce nepotrebni... Ili mozda jos nije odluceno??
hvala unaprijed
geforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2018., 23:49   #231
ne znam o kojoj je firmi riječ, ali obično postoji neki prag na testiranju, min.bodova koje treba zadovoljiti da bi se prošlo dalje, na intervju; obzirom da je vjerojatno i ona prošla, ali s manjim brojem bodova, ne vidim razloga zašto ne bi i nju pozvali?
intervjui su zato i napravljeni da s...u ove s dobrim testovima ako postoji potreba za vezom; dakle zapravo ne znam da li je u pitanju veza ili ne, vidjet ćeš na kraju...javi što je bilo , sretno
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 18:27   #232
1@ Postoji li još uvijek zakonski propisano pravilo da se na natječaje u školstvu rezultati moraju objaviti u roku od maksimalno 30 dana nakon posljednjeg dana prijava?
Imam jedan slučaj gdje nema nikakvih javno objavljenih rezultata na internetu već 40 dana. Internetske stranice im imaju većinom zastarjele podatke, uključujući i podatke o djelatnicima (na mjestu ravnatelja je već treća osoba), stoga pretpostavljam da možda rezultati neće ni biti objavljeni na internetu. Ali sumnjam da pismo s odbijenicom putuje tako dugo.

2@ U vezi drugog natječaja: ako nije napisana potpuno ista naznaka kao što to stoji u natječaju, npr. piše "Za natječaj - Stručno osposobljavanje ...", a napisano je "Za SO - naziv radnog mjesta", je li ta prijava automatski odbačena? Jednostavno natječaj je navodio golem popis linkova i pozivanja na zakone i u toj šumi da treba biti s naznakom.
prvilet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2018., 19:02   #233
Pozdrav,
Da li netko ima iskustva sa ovom situacijom?

Dobila sam rješenje da sam primljena iako je bila stvarno mala razlika u bodovima (ja sam imala manje) i druga se žalila jer nema članka po kojem se može primiti osoba sa manje bodova (osim ako ova sa više odustane). Žalba je prihvaćena i nju su primili. Ali u prvom rješenju lijepo piše da sam primljena jer sam ostvarila prednost u intervjuu,unatoc manjem broju bodova.
Mogu samo na upravni spor. Da li imam šanse za dobit? Da li postoji neki članak na kojeg bi se izvukla??
dzezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2018., 20:40   #234
Pa to što si u drugim testiranjima ostvarila manji broj bodova nema veze ako si na intervjuu ostvarila veći broj i ako ti je ukupan broj bodova veći od osobe koja se žalila.
Ja bi na tvom mjesto pokrenula spor.
Za početak idi tamo i traži uvid u dokumentaciju.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 23:02   #235
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Pa to što si u drugim testiranjima ostvarila manji broj bodova nema veze ako si na intervjuu ostvarila veći broj i ako ti je ukupan broj bodova veći od osobe koja se žalila.
Ja bi na tvom mjesto pokrenula spor.
Za početak idi tamo i traži uvid u dokumentaciju.

Radi se o tome da je moj ukupan broj bodova MANJI od osobe koja se žalila, ali unatoč tome su napisali da me primaju jer sam se pokazala bolja u intervjuu. I ona se na to žalila. Pročelnica smatra da žalba nije osnovana a načelnik je žalbu prihvatio. Da li pokrenut upravni spor ili ne? Ne znam da li bi prošlo...
dzezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 10:02   #236
Quote:
dzezna kaže: Pogledaj post
Radi se o tome da je moj ukupan broj bodova MANJI od osobe koja se žalila, ali unatoč tome su napisali da me primaju jer sam se pokazala bolja u intervjuu. I ona se na to žalila. Pročelnica smatra da žalba nije osnovana a načelnik je žalbu prihvatio. Da li pokrenut upravni spor ili ne? Ne znam da li bi prošlo...
Pročelnica i načelnik ne pripadaju istoj stranci ili su frakcije u stranci ?

Što ti zapravo želiš?

Jel u natječaju postoji napomena da se uzima onaj tko bude bolji na usmenom dijelu tj intervjuu?

Koja je poanta uopće cjelokupnog testiranja i stvaranja rang liste ako je intervju (više subjektivan dio) presudan ?

Da se razumijemo,ja shvaćam sve koji se bore za posao,ali ta osoba koja se je žalila je bez obzira na manji broj bodova na intervjuu (više subjektivni dio) imala ukupno veći broj bodova od tebe.

A to znači da si na istim pitanja,uz iste literaturu ti bila dosta lošija od nje.

Žali se,ako imaš to pravo,ali mi nije jasno što bi ta koja se je žalila na odluku trebala napraviti ?
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 14:20   #237
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Pročelnica i načelnik ne pripadaju istoj stranci ili su frakcije u stranci ?

Što ti zapravo želiš?

Jel u natječaju postoji napomena da se uzima onaj tko bude bolji na usmenom dijelu tj intervjuu?

Koja je poanta uopće cjelokupnog testiranja i stvaranja rang liste ako je intervju (više subjektivan dio) presudan ?

Da se razumijemo,ja shvaćam sve koji se bore za posao,ali ta osoba koja se je žalila je bez obzira na manji broj bodova na intervjuu (više subjektivni dio) imala ukupno veći broj bodova od tebe.

A to znači da si na istim pitanja,uz iste literaturu ti bila dosta lošija od nje.

Žali se,ako imaš to pravo,ali mi nije jasno što bi ta koja se je žalila na odluku trebala napraviti ?


Ja razumijem da je ona imala veći broj bodova od mene, zato i nisam sigurna da li da ulazim u sve to ili ne.

Samo me zanima da li je ukupan broj bodova jedino mjerilo za odabir kandidata? Zašto pročelnica smatra da žalba nije osnovana? Ovo je bio natječaj na određeno, možda uk.broj bodova nije jedino mjerilo u ovom slučaju, zato su i stavili prvo da sam ja primljena,unatoč manjem broju bodova.

Onda su trebali odmah stavit da je ona primljena i gotovo.
dzezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 14:35   #238
Quote:
dzezna kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Da li netko ima iskustva sa ovom situacijom?

Dobila sam rješenje da sam primljena iako je bila stvarno mala razlika u bodovima (ja sam imala manje) i druga se žalila jer nema članka po kojem se može primiti osoba sa manje bodova (osim ako ova sa više odustane). Žalba je prihvaćena i nju su primili. Ali u prvom rješenju lijepo piše da sam primljena jer sam ostvarila prednost u intervjuu,unatoc manjem broju bodova.
Mogu samo na upravni spor. Da li imam šanse za dobit? Da li postoji neki članak na kojeg bi se izvukla??
u uvjetima natječaja piše tko se prima.

u svim natječajima u kojima sam ja sudjelovala jasno je pisalo da se prima osoba s ukupno najviše bodova na pismenom i intervjuu.

što je super za namještati natječaje, jer čak i ako uhljeb postigne manje na pismenom, uvijek možeš naštimati da ostali postignu manje na intervjuu jer je on vrlo subjektivan pa da uhljeb bude primljen, njemu daš više ne intervjuu.

pogledaj natječaj još jednom, ali mislim da nemaš osnove za žalbu.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 14:36   #239
Quote:
dzezna kaže: Pogledaj post
Ja razumijem da je ona imala veći broj bodova od mene, zato i nisam sigurna da li da ulazim u sve to ili ne.

Samo me zanima da li je ukupan broj bodova jedino mjerilo za odabir kandidata? Zašto pročelnica smatra da žalba nije osnovana? Ovo je bio natječaj na određeno, možda uk.broj bodova nije jedino mjerilo u ovom slučaju, zato su i stavili prvo da sam ja primljena,unatoč manjem broju bodova.

Onda su trebali odmah stavit da je ona primljena i gotovo.
Trebalo bi pisati u natječaju.

Ništa te ne košta da se žališ,tim više što si prvobitno primljena.
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 16:51   #240
Quote:
dzezna kaže: Pogledaj post
Radi se o tome da je moj ukupan broj bodova MANJI od osobe koja se žalila, ali unatoč tome su napisali da me primaju jer sam se pokazala bolja u intervjuu. I ona se na to žalila. Pročelnica smatra da žalba nije osnovana a načelnik je žalbu prihvatio. Da li pokrenut upravni spor ili ne? Ne znam da li bi prošlo...
Ne bude. Jer je posao dobila ona sa većim brojem bodova. Još ćeš usositi ove koji su te očito htjeli "progurati na crno" jer će ispasti da su ti pogodovali zbog čega će upasti u sranja, zato su i morali uzeti drugu.

Ali nitko te ne spriječava da pokreneš spor što nisi ušla preko veze .
Očito si test riješila daleko lošije od nje, onda su tebi dali max.broj bodova na intervjuu, ali niti to nije bilo dovoljno. Kako je My name već napisala, naštimava se. Najčešće bude dovoljno, ali eto - u tvojem slučaju nije bilo. I pametna ova koja se žalila .

Edit: u državnoj službi za poslove na određeno nema testiranja. (ne znam da li se u ovom slučaju eventualno radi o stručnom osposobljavanju, nisam upućena u to postoji li u tom slučaju testiranje ili ne)

Tako da očito baš stvar i nije takva kako si pitala, samo nešto ispipavaš teren. Jer em nema testiranja, em nijedna pročalnica neće ugroziti svoj položaj - zbog tebe.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.