Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2015., 10:11   #1841
"čuvanje svoga integriteta"

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Uopće nije ekskomuniciran, nego je laiciran.
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
to je ista stvar.
Ne. Nije ista stvar. Laiciranjem postaje običan vjernik, ne može obavljati poslove svećenika, a ekskomunikacijom gubi pravo na svoju svetu pričest i ispovjed kao vjernik. Tako je bačen u stanje smrtnoga grijeha, koje može biti trajno ili privremeno ako postoji mogućnost kajanja.

Laicizaciju određuje Kongregacija nauka vjere - to je ista ona srednjevjekovna Inkvizicija, samo pod modernijim nazivom.

U srednjem vijeku mraka, akt javne ekskomunikacije je bio popraćen morbidnom ceremonijom oglašavanja zvona (kao za mrtve), zatvaranjem knjige evanđelja i gašenjem svijeće - odatle idiom "prokleti zvonom, knjigom i svijećom."

Žena koja u današnje vrijeme obavi prekid trudnoće i osobe koje sudjeluju u tome, automatski su ekskomunicirane. Ako svećenik zna za taj njezin čin, on joj MORA odbiti dati svetu pričest ili ispovijed! Ona u tim sakramentima ne smije sudjelovati!

Svećenik pedofil je laiciziran, nije ekskomuniciran.

Ovaj australski svećenik je laiciziran, ali i ekskomuniciran, jer je, vidi koja grozota, podržao ženska prava i prava istospolnih osoba.
Izgon je potpisao Papa Franjo.
Dissident priest Greg Reynolds has been both defrocked and excommunicated over his support for women priests and gays - the first person ever excommunicated in Melbourne.

https://newwaysministryblog.wordpres...-pope-francis/
Očekivao je laicizaciju, ali ne i ekskomunikaciju!
“Father Reynolds, who resigned as a parish priest in 2011 and last year founded Inclusive Catholics, said he had expected to be laicised (defrocked), but not excommunicated.
Znači ispada da je počnio veći zločin nego onaj pedofil svećenik koji je silovao malu djecu!

Quote:
poznajem volonterski laiciranog svecenika (indijca) koji je to napravio ovdje u australiji zbog jedne indijke s kojom je htio osnovati svoju obitelj i skojom danas ima dvoje djece i svi redovno pohadjaju svetu nedjeljnu misu - ali kaze da mu uvijek fali i uvijek ce mu nedostajati drzanje mise, sakrament pricesti, kao i to da ga mi drugi zovemo 'father'

skinuti svecenik vise nije dio klera, iako nikada ne prestaje biti svecenikom, jer je sakrament svecenstva takodjer vjecan - ali NEMA pravo igrati ulogu svecenika, blagoslivljati, niti odrjesivati grijehe i sl - osim samo u smrtnim slucajevima kada su sve druge mogucnosti iscrpljene za zvanjem bilo kojeg drugog redovnog svecenika
Tvoj pojam grijeha mi je mutan i nejasan, a niti me iskreno ne zanima. Pedofil je mentalni bolesnik. Što ne znači da ga ne valja procesuirati, kazniti za nanešene boli i izolirati. Držim i serijske ubojice mentalnim bolesnicima, kojima fali centar za sousjećanje u mozgu. Nekad ih valja i trajno ukloniti iz društva (smrtna kazna). Ne vidim smisla da ih Bog poslije kažnjava vječnim gorenjem u paklu, gdje mu Alah mijenja kože, kada ga je "stvorio takvim".

Quote:
Quote:
"Malo" su okasnili...
sve u svoje vrijeme .. a i tko ti kaze da nisu odmah djelovali, samo se nisu ocitovali kako su i sta su . prvenstvena duznost Crkve je stititi i cuvati svoj integritet . a ti meni sad ne moras vjerovati sta oni unutra rade sa svecenikom na kojeg bi bila neka prituzba
Objavio sam u postu prije, niz laži koje je kler priopćavao povodom povlačenja tog svećenika u Vatikan. Kad ih je javnost stisnula, morali su na kraju priznati da se radi o pedofilu. To nije "čuvanje svoga integriteta", kako to to kažeš, nego obmanjivanje javnosti i čuvanje svoga štićenika da se "ne okalja ugled Crkve". Tako su radili stoljećima, ali danas više ne može, jer su mediji vrlo jaki i nema više crkvene strahovlade.

Quote:
Quote:
Bolesnik je svjestan?
ne vjerujem da ce dobiti status mentalnog bolesnika dok je napastvovao djecu. pedofiliju mozemo nazvati popularnom bolescu osamdesetih, kao i subkulturom ludog zapada, ali ne i bolescu
Naravno da je pedofilija bolest. No to ga ne oslobađa kazne i izolacije.
Neću uopće komentirat ovo što si napisla za pedofiliju kao "popularnom bolescu osamdesetih, kao i subkulturom ludog zapada".

Quote:
svaki grijeh se moze samo metaforicki nazvati bolescu, ali ne i klinicko medicinkim stanjem
Tvoj pojam grijeha mi je mutan i nejasan, a niti me iskreno ne zanima. Pedofil je mentalni bolesnik. Što ne znači da ga ne valja procesuirati, kazniti za nanešene boli i izolirati. Držim i serijske ubojice mentalnim bolesnicima, kojima fali centar za suosjećanje u mozgu. Nekad ih valja i trajno ukloniti iz društva (smrtna kazna). Ne vidim smisla da ih Bog poslije kažnjava vječnim gorenjem u paklu, kad se takvi maltene rađaju.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Old 22.07.2015., 15:54   #1842
Tijekom 2014. oko 218 tisuća nominalnih katolika je i formalno napustilo KC u Njemačkoj, što je za 22% više nego godinu ranije: http://www.faz.net/aktuell/politik/i...-13708307.html

Ništa od "Francis efekta" u Njemačkoj...
šišćevap is offline  
Old 24.07.2015., 11:31   #1843
Linkala bih Jutarnji ili Večernji ili npr. Index ali tamo nećete naći često pozitivne vjerske članke. Pa prvo stavimo članak iz ozbiljnih novina:

http://glas-koncila.hr/portal.html?c...32022&act=view

No hajde staviti ću i link iz Jutarnjeg i Večernjeg da ne bude da sam isključiva

http://www.jutarnji.hr/katolicka-crk...ernika/311099/

http://www.vecernji.hr/svijet/broj-k...italiji-358335

Nije lako kršćanima danas i općenito vjernicima ali preživjeli smo puno gore stvari od neoliberalizma i konzumerizma. Od manipulacija medijima i manipulacije ljudima sa stavom koji nemaju nego ga pročitaju na net portalima.
Od puno gorih napada van i unutar kršćanstva.
Plus povećanje broja muslimanskih vjernika i vjernika općenito... helouu !
Stoga... vratite šampanjac i odojka jer nejdemo mi vjernici nikam.
I tak...
pozitivax is offline  
Old 24.07.2015., 12:18   #1844
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Linkala bih Jutarnji ili Večernji ili npr. Index ali tamo nećete naći često pozitivne vjerske članke. Pa prvo stavimo članak iz ozbiljnih novina:

http://glas-koncila.hr/portal.html?c...32022&act=view

No hajde staviti ću i link iz Jutarnjeg i Večernjeg da ne bude da sam isključiva

http://www.jutarnji.hr/katolicka-crk...ernika/311099/

http://www.vecernji.hr/svijet/broj-k...italiji-358335

Nije lako kršćanima danas i općenito vjernicima ali preživjeli smo puno gore stvari od neoliberalizma i konzumerizma. Od manipulacija medijima i manipulacije ljudima sa stavom koji nemaju nego ga pročitaju na net portalima.
Preživjeli ste sramotno razdoblje inkvizicije i crkvene strahovlade, ali nekako vas poziv na poštivanje ljudskih prava i sve veća obrazovanost i razvitak društva općenito, gura sa Starog kontinenta.

Quote:
Stoga... vratite šampanjac i odojka jer nejdemo mi vjernici nikam.
Osim u Afriku?

S jedne strane, raduje me pomisao da se katolicizam seli iz razvijenog i obrazovanog sekularnog Zapada (Eu), sa svojim poštivanjem ljudskih prava, u Afričke savane.


Afrika je kontinent s najbržom ekspanzijom Katoličke crkve: u tri desetljeća (1978-2007) broj katolika se povećao sa 55 na 146 milijuna (blizu 15 posto ukupnoga afričkog pučanstva), a znatno se povećao i broj svećeničkih i redovničkih poziva - rekao je novinarima glavni tajnik Biskupske sinode, naslovni nadbiskup sisački Nikola Eterović.

Prije stotinu godina, 1910. godine, većina kršćana živjela je u Europi i na američkim kontinentima, a danas je udio Europe pao, a jako narastao udio afričkih zemalja – Nigerije, Etiopije, Konga...

U Africi se broj katolika povećao za 4,3%, a u Aziji za 2% posto u odnosu na porast stanovništva.

najviše kandidata za svećeništvo ima u Africi i u Aziji.

Raste broj katolika u svijetu, posebno u Africi i Aziji.
S druge strane, znamo čemu to vodi - žestokim sukobima koji će vrlo krvavo završit, između raznih kršćanskih sekti i islama, koji također ima taj prostor u vidu za svoja širenja islamizacije.

Bolje da se širi sekularizacija, ali za to valja imati volju i odgovarajući stupanj edukacije.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Old 24.07.2015., 12:50   #1845
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Linkala bih Jutarnji ili Večernji ili npr. Index ali tamo nećete naći često pozitivne vjerske članke. Pa prvo stavimo članak iz ozbiljnih novina:

glas-koncila.hr


Stoga... vratite šampanjac i odojka jer nejdemo mi vjernici nikam.
I tak...

Ozbiljne novine...ko nekadašnja "Borba"

Nemojte nikamo ići, pliz... bez vas bi svijet bio manje zabavan i podnošljiv!

Jesus te ama!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 24.07.2015., 13:34   #1846
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Linkala bih Jutarnji ili Večernji ili npr. Index ali tamo nećete naći često pozitivne vjerske članke. Pa prvo stavimo članak iz ozbiljnih novina:

http://glas-koncila.hr/portal.html?c...32022&act=view
ozbiljnih ili hvalospjevnih?

maloprije na groblju ostala šokirana vidjevši kako svecenik na sahrani besramno stoji na necijem grobu i onda zahvaljujuci tvojem linku naiđem na ovu recenicu,

među ostalim, ističe: »Crkva putnika (...) već je od prvih vremena kršćanske religije s velikim pijetetom štovala uspomenu mrtvih

ak je to pijetet onda fakat nemam rijeci...il, crkva i svecenstvo samo i iskljucivo mrtve poštuje kad treba uzeti lovu za mise
tanita is online now  
Old 24.07.2015., 14:07   #1847

Ništa ti Nepoznati ne brini... ako se i smanji broj kršćanskih vjernika u Evropi broj muslimanskih vjernika se ionako isto rapidno povećava.
Vjernici rastu.

Tak' da bu za antiteiste uvijek toga posla tj. napada na vjernike, Crkvu i vjeru.Uvijek ćemo biti tu... ovako ili onako pa nema beda.
No mi vjernici to sve toleriramo, sve te smiješne svjetske aniteističke napade, manipulazije, laži i ostale načine na koje se napada vjera i Crkva. Zato kaj treba biti dobar prema manjinama... to je demokracija.
A to kaj neki ne plaćaju poreze Crkvi u Njemačkoj ne znači da su prestali biti vjernici i da uopće ne idu u crkvu, niti da ne vrše vjerske obrede, da se ne mole i ne vjeruju u Boga. Da ne vjeruju u Krista.
Uostalom
„A svi oni koji će nastojati živjeti pobožno, bit će obespravljeni” 2 Tim 3, 12
Navikli smo.
"Ne bojte se onih koji ubijaju tijelo, ali duše ne mogu ubiti. Bojte se više onoga koji može i dušu i tijelo pogubiti u paklu.
"Ne prodaju li se dva vrapca za novčić? Pa ipak ni jedan od njih ne pada na zemlju bez Oca vašega.
A vama su i vlasi na glavi sve izbrojene.
Ne bojte se dakle! Vredniji ste nego mnogo vrabaca."


"Tko god se, dakle, prizna mojim pred ljudima,
priznat ću se i ja njegovim pred Ocem, koji je na nebesima.
A tko se odreče mene pred ljudima,
odreći ću se i ja njega pred svojim Ocem, koji je na nebesima."


"Ne boj se, malo stado. Vašemu se Ocu svidjelo da vam dade kraljevstvo."

Isus

Mislim da bi antiteisti i napadači vjernika , Crkve i vjere širom svijeta trebali čitati Bibliju sa... dubljim razumijevanjem i jaaaako otvoriti oči.
Malo proučiti povijest.
Počelo je od malog broija apostola i obraćenika Pavla, skoro svi prve kršćanske pape izgubili su život zbog vjere, predavali su nas lavovima i tlačili, ubijali i mučili zbog vjere, komunizam nas nije slomio itd. Velike i jake sile. Pa opet su svi izgubili. Odoše njihove ideje u prah i pepeo.Tak da je ovo danas za nas vjernike mlaka kamilica.
Zato mi je baš bilo gušt nedavno prošetati kraj rimskog Colosseuma sa smješkom na licu.. on je dobar podsjetnik kaj se dogodi moćnima i oholima koji krenu na Njegovo malo stado.Ako maknemo sa strane barbare i slabost Rimskog carstva, kraj im je počeo kada su došli mali, ponizni, naizgled nemoćni kršćani koje su proganjali.Baš zanimljivo.

Nije bitno gdje raste katolička tj. kršćanska vjera, bitno da raste u duhu i vjeri.
A afrikanaca ima više nego evropljana pa nemremo izgubiti nikako.
Još ako ove napredne struje dozvole rastavljenima i sastavljenima primanje pričesti pa vjenčanje... nema nam kraja.

Strašno za svakog antiteistu kamikazu kaj ne ?

Zadnje uređivanje pozitivax : 24.07.2015. at 14:33.
pozitivax is offline  
Old 24.07.2015., 14:20   #1848
Quote:


No mi vjernici to sve toleriramo, sve te smiješne svjetske aniteističke napade, manipulazije, laži i ostale načine na koje se napada vjera i Crkva. Zato kaj treba biti dobar prema manjinama... to je demokracija.
A to kaj neki ne plaćaju poreze Crkvi u Njemačkoj ne znači da su prestali biti vjernici i da uopće ne idu u crkvu, niti da ne vrše vjerske obrede, da se ne mole i ne vjeruju u Boga. Da ne vjeruju u Krista.
Zbog uvakvih upisa i jesam ovdje već jako dugo, da toga nema ne bi bilo veselo.

I još da svaki 10 Kinez postane katolikom bilo bi to raj na zemlji...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 24.07.2015., 14:31   #1849
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Zbog uvakvih upisa i jesam ovdje već jako dugo, da toga nema ne bi bilo veselo.

I još da svaki 10 Kinez postane katolikom bilo bi to raj na zemlji...
Bumo za to molili.
pozitivax is offline  
Old 24.07.2015., 14:36   #1850
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Zato mi je baš bilo gušt nedavno prošetati kraj rimskog Colosseuma sa smješkom na licu..
Rim je fascinantan! Ako te ne orobe lopovi usred bijela dana.

A bio bi i fascinantniji, da vrli kršćani nisu sve porušili od građevina rimske kulture osim svoga Konstantina.

Meni je bila najbolja hladovina u crkvi svetoga Pavla.

Quote:
Strašno za svakog antiteistu kamikazu kaj ne ?
Je. Nikada nas neće biti u većini, jer, uska su vrata....
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Old 24.07.2015., 14:40   #1851
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Rim je fascinantan! Ako te ne orobe lopovi usred bijela dana.

Meni je bilo najbolja hladovina u crkvi svetoga Pavla.
Opaaa.... joj buš nagrabusil kad te kolege pročitaju.
Samo ću ti zato reći , iako je ovo možda neprimjereno :





Quote:
Je. Nikada nas neće biti u većini, jer, uska su vrata....
No problem. Bumo ih proširili ako zatreba. Kaj ne znaš da je naš Gospodin bio stolar i kamenorezac ?
pozitivax is offline  
Old 18.08.2015., 22:19   #1852
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Kršćanstvo će postati žuto i kosooko:
http://catholicsay.com/why-is-christ...ainland-china/
[IMG][/IMG]

Kapelica u Šangaju: katolici teoretski ne smiju niti moliti za Papu.


Težak je put do Boga u Kini


DW AKADEMIJA (Hrvatski)
Objavljuje priču

"Veliki kavez" za kineske kršćane
------------------------------
"Broj katolika u Kini se procjenjuje na oko 12 milijuna, objašnjava pater Anton Weber iz katoličkog centra za Kinu u St. Augustinu. Po njegovim saznanjima, otprilike je polovica tih vjernika u "kineskoj" katoličkoj crkvi, a druga polovica po brojnim kućnim crkvama."
Bosniac1 is offline  
Old 19.08.2015., 01:27   #1853
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Kršćanstvo će postati žuto i kosooko:
http://catholicsay.com/why-is-christ...ainland-china/
Sigurno e porasti broj krscana kada se demokratizira, ali koliko i zasto tesko je nagadjati.

Canak je prilicno besmislena subjektvna religijska propagada koju sam nakon par recenica prestao citati. Istih onih recenica (kako je moja religja u skladu sa modernim vremenom i znanstvena i sve, a druge zastale) koje sam cuo kak gotovo svaka religija za sebe tvrdi. Racionalizirajuce neutemeljene apologetske besmislice, stoga ne ocekujem da je autor u ostatku teksta dovoljno objektivan da bi bio vrijedan trosenja vremena.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 19.08.2015., 13:31   #1854
Pitanje je koliko je kineski mentalitet podložan upadanju u katoličanstvo ili razne kršćanske sekte. Moj dojam je da nije. Prema islamu još daleko manje.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Old 22.08.2015., 14:00   #1855
Veličanstveno misno slavlje

Veličanstveno misno slavlje za notornog mafijozu u katoličkoj crkvi Svetog Ivana Bosca u Rimu.

http://www.jutarnji.hr/video--bijele...-rim-/1402941/

Na crkvenom zidu golema slika: "Osvojio je Rim, a sada će osvojiti i raj!"

KRALJ RIMA - natpis na crkvi



Kočija sa 6 konja unosi lijes mafijaša, a helikopter prosipa ružine latice.

Na lijesu je slika notornog sveca Padre Pia.

Svira glazba iz Kuma.



http://www.independent.co.uk/news/wo...-10466103.html
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Old 22.08.2015., 16:10   #1856
Je li crkva to financirala?

Jer ako su njegovo napravili i latili cirkus, poljepili slike itd, a svecenik samo odradio svoj posao na pogrebu - kakve veze ima sa temom?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 22.08.2015., 23:15   #1857
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Je li crkva to financirala?
Nije crkva financirala (nije pop umro), nego je crkva plaćena da to prihvati, pretpostavljam masno od strane mafijoza.

Quote:
Jer ako su njegovo napravili i latili cirkus, poljepili slike itd, a svecenik samo odradio svoj posao na pogrebu - kakve veze ima sa temom?
Nije to "na pogrebu/groblju", nego je to župnik odradio u crkvi.
On se, naravno ograđuje, da "nije odgovoran što se zbiva oko crkve".

Slična izlika je i za mise Paveliću - "crkva brine za sve duše" .... i trpa pare u svoj džep od onih koji imaju novaca.

Kakvu poruku je župnik poslao s tim cirkusom s mafijašima?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Old 24.08.2015., 17:14   #1858
Quote:
micantorban kaže: Pogledaj post
Pa tako je.Evo npr Hitler,on je mislio da čini uslugu čovječanstvu uništavajući nepodobne i nesposobne ljude,za nesposobne mislim bolesne,slabe,s nekim urođenim manama,ne mislim nikoga vrijeđati,i želeći stvoriti arijevsku rasu.Sjećam se kad su sudili Čeušeskom i ženi i kad su ih vodili na streljanje,ona veli mužu pa ovi će nas stvarno ubiti.A i on je gledao u čudu,kao šta je sad,pa ja sam samo činio dobro za svoju zemlju. A takvih je x.
Jedan od ""mlinskih kamenova oko vrata"" Rumunjske bio je ne samo socijalizam/komunizam, već i to što je Čaušesku htio napraviti dvije stvari istovremeno. 1. Pod svaku cijenu vratiti dugove. 2. Pod svaku cijenu razviti zemlju. Što znači da je recimo sagradio puno stanova u Rumunjskoj, ali nije onda imao novaca da pokrene industriju. A pošto je nije mogao pokrenuti, a stanovi bili sagrađeni uglavnom u gradovima nije mogao dovuči seosko stanovništvo u gradove.

A svi mi mislimo kako bi smo bili ubermenschi samo kad bi se nama dala vlast/moć. Jeah, mi bi sve napravili bolje.

Ne opravdavam ga! Mulac silnički je mislio kako je to strijeljanje ustvari samo predstava za jadan, siromašan i isfrustrirani narod.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 26.10.2015., 19:35   #1859
Otkrili smo nelegalno privatno imanje sisačkog biskupa, on tvrdi: "To je skromna koliba"
http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...ba/851761.aspx
Torrio888 is offline  
Old 26.10.2015., 22:42   #1860
Quote:
Torrio888 kaže: Pogledaj post
Otkrili smo nelegalno privatno imanje sisačkog biskupa, on tvrdi: "To je skromna koliba"
http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...ba/851761.aspx
Teško da možemo i zamisliti kolikim su bogatstvima raspolagali biskupi prije samo par stotina godina. Lokalni faraoni i velmože...

Tako da je ovaj veleposjed vrlo "skroman", prema "dobrim" starim vremenima vladavine klera.

Quote:
Biskup se brani: "MA NISU to dvori. To je skromna koliba od 50 kvadrata", tvrdi biskup Sisačko moslavački Vlado Košić za svoje velebno imanje od oko 8 tisuća kvadrata, a koje se nalazi u miru šume između Ivanić Grada i Popovače u blizini naselja Ruškovica. Naime, riječ je prekrasnom imanju u šumi koje ima ogromnu betonsko-drvenu zgradu te manju drvenu kapelicu, a koje su smještene na imanju s upozorenjima da postoji videonadzor.

Do privatnog Košićevog imanja može se jedino doći automobilom neasfaltiranom šumskom cestom.

Kada se dovrši klijet, dođe struja i voda onda kreće legalizacija

U izjavi za Index, biskup Košić potvrdio je kako zgrade nisu legalizirane, te kako ga to uopće ne zabrinjava jer kani pokrenuti proceduru tek kada dođu voda i struja. Za sada jedino što ima je potvrda iz 2012. godine da na tom mjesto može biti - klijet!?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.