Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2012., 20:44   #81
http://www.jutarnji.hr/juraj-jezerin...nimke/1000612/

Seks, laži, fali nam još i video vrpce...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:58   #82
ovi takozvani novinari sami sebe sramotu . i jos nam nudu audio snimku .
http://www.jutarnji.hr/juraj-jezerin...nimke/1000612/

jos jedna u nizu medijska manipulacija . Jezerinac ne optuzuje ateiste nego ateizaciju .sto je ipak razlika .
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 21:09   #83
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
ovi takozvani novinari sami sebe sramotu . i jos nam nudu audio snimku .
http://www.jutarnji.hr/juraj-jezerin...nimke/1000612/

jos jedna u nizu medijska manipulacija . Jezerinac ne optuzuje ateiste nego ateizaciju .sto je ipak razlika .
A tko po njemu provodi ateizaciju? Vjernici?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 22:01   #84
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
ovi takozvani novinari sami sebe sramotu . i jos nam nudu audio snimku .
http://www.jutarnji.hr/juraj-jezerin...nimke/1000612/

jos jedna u nizu medijska manipulacija . Jezerinac ne optuzuje ateiste nego ateizaciju .sto je ipak razlika .
u nedostatku argumenata i ovaj je dobar
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 23:18   #85
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/juraj-jezerin...nimke/1000612/

Seks, laži, fali nam još i video vrpce...
I - što dokazuje Jutarnji? Meni još jednom:

- da smatraju čitatelje glupima, tu su donekle u pravu,
- da velika većina njihovih konzumenata ne ide dalje od podnaslova,
- da će se ovakva vijest raširiti - i ova tema s laži u naslovu je jedan od načina,
- da većina ljudi neće provjeravati istinitost, nego će tumačiti onako kako im odgovara, očito je i ovdje,
- da iz nekih razloga služe nečijem interesu - u ovom slučaju može biti puno razloga, npr. ukidanje vojnog ordinarijata,
- da od laži, poluistina i napumpanih afera žive.

Dakle, biskup Jezerinac nije izrekao da su za rat krivi ateisti.
Ateizirati, znači utjecati na ekoga tko nije ateist. To mogu biti vjernici, agnostici i kao najpogodniji osobe bez svoga ili stava neke čvrsto homogene skupine, a ateizacija se u bivšoj državi, treba li uopće spominjati - sustavno provodila.

Osim toga, rat nisu započeli Hrvati niti Hrvatska (možda za Protagoru jesu).

I kao što sam na ovoj temi već i napisao, tu izjavu , a koja je upućena vjernicima, što novinar Jutarnjeg ne shvaća, krivi su oni koji odbijaju i zanemaruju Boga, (vjernici), oni koji ga ne poznaju (agnostici) i ateizirani (ateisti).

I ovo je prilično uopćeno, ali ni u kom slučaju nije za hajku i druge gluposti, kao ovdje na Forumu - tko je gluplji, tko je licemjerniji itd, gdje bi najčešći odgovor glasio - onaj tko pita.
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 23:39   #86
sto da netko sa govornice kaze da je za rat krivo revitaliziranje vjera dolaskom demokratskim promjenama?

da se ateizacija sustavno provodila onda bi imali vjernika koliko i ceska. 5% nevjernika nije neki rezultat za nesto sto se sustavno provodilo.

cemu tocno sluzi vojni ordinarijat?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 23:50   #87
I da nisu mogli strimat cijelu propovjed nego su prikazali 4 minute od 8,5.
Sutra će tema na rubu znanosti o još jednoj odniza iliminatkih provokacija (ovaj osobni jer sam komentar već ostavila i na religiji)

, a nije baš zgodno demanitrat medij, jel i crkva nema baš velikih želja da ih tuži, radije će to prebit sa nekim drugim člankom kad im bude povoljnije. , e ovaj je osobni od katolika katoličkoj crkvi.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 23:51   #88
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
sto da netko sa govornice kaze da je za rat krivo revitaliziranje vjera dolaskom demokratskim promjenama?

da se ateizacija sustavno provodila onda bi imali vjernika koliko i ceska. 5% nevjernika nije neki rezultat za nesto sto se sustavno provodilo.

cemu tocno sluzi vojni ordinarijat?
Većina katolika u Češkoj je evanelističe a ne rimokatoličke vjeroispovjesti. Čuo za to?
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 00:14   #89
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Većina katolika u Češkoj je evanelističe a ne rimokatoličke vjeroispovjesti. Čuo za to?
Niti su evangelisti katolici, niti u Češkoj ima više evangelista od katolika.
I da, vjernici, koje god vjere bili, tamo su u debeloj manjini.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 00:15   #90
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
sto da netko sa govornice kaze da je za rat krivo revitaliziranje vjera dolaskom demokratskim promjenama?

da se ateizacija sustavno provodila onda bi imali vjernika koliko i ceska. 5% nevjernika nije neki rezultat za nesto sto se sustavno provodilo.

cemu tocno sluzi vojni ordinarijat?
Može netko to izjaviti, kao da već i nije, pa i ovdje.

Provodila se sustavno - to je bilo opredjeljenje jedine i vladajuće stranke koja je to sukladno svom Programu bila dužna provoditi.
To znaju svi koji su tada živjeli i školovali se, ako iz nekih "razloga" nisu zaboravili.
I ovo sam već spomenuo, igranje sa statistikom.
Koja je to statistika koja može postotno izračunati opredjeljenja koja se tiču ljudske psihe i duhovnosti.
Relativnost je tu skoro bezgranična, ljudi se često mijenjaju.
Ti podaci se upotrebljavaju u političke, eventualno financijske svrhe, a po meni su nepotrebni.
Osim toga, za izazvati rat dovoljno je nekoliko usijanih glava, a ne 5% neke populacije.

Vojni ordinarijat služi za potrebe vjernika u vojsci i ima ovlasti u rangu biskupije. Vojni kapelani i biskup rade, iako u ponešto drugim uvjetima, sve što rade i svećenici i biskupi. Ja nisam u tom sustavu (više).
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 00:17   #91
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Većina katolika u Češkoj je evanelističe a ne rimokatoličke vjeroispovjesti. Čuo za to?
to ih cini manje ateistickom zemljom valjda?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 00:19   #92
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
cemu tocno sluzi vojni ordinarijat?
valjda se bori protiv ateizacije
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 00:22   #93
Quote:
šib.trava kaže: Pogledaj post
Vojni ordinarijat služi za potrebe vjernika u vojsci i ima ovlasti u rangu biskupije. Vojni kapelani i biskup rade, iako u ponešto drugim uvjetima, sve što rade i svećenici i biskupi. Ja nisam u tom sustavu (više).
Da li biskup tamo propvijeda Isusov nauk i naučava ljubav prema neprijatelju kao što to piše u evanđeljima?
Znaju li vojnici da tko se mača laća taj od mača i pogiba ili ono što je Isus rekao Sv.Petru ne vrijedi za vojnika?
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 00:30   #94
pod hitno nam treba medicinski ordinarijat, ordinarijat sindikata, ordinarijat penzionera, ucitelja... njih je ipak vise nego vojske

kako tocno ordinarijat funkcionira? postoje li njegove ispostave po drugim zupama tj. biskupijama, a ako ne postoje sto rade potrebiti vojnici iz pozege npr. ?

kako god bilo ateisti nisu krivi za rat, a nije kriva niti ateizacija. za rat su krivi srpski nacionalisti od kojih su se neki prodavali pod komuniste pa je tu valjda veza sa ateistima...
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 00:31   #95
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Da li biskup tamo propvijeda Isusov nauk i naučava ljubav prema neprijatelju kao što to piše u evanđeljima?
Znaju li vojnici da tko se mača laća taj od mača i pogiba ili ono što je Isus rekao Sv.Petru ne vrijedi za vojnika?
vojska ipak ima i neke svetije duznosti od agresije na druge, a to je obrana koja je sigurno u bozjoj milosti. mi uostalom nismo agresivan i ekspanzionisticki narod pa ti je komentar besmislen.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 00:33   #96
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
to ih cini manje ateistickom zemljom valjda?
Ne naprotiv, više. To je manje radikalni oblik protenstantizma. Pa za boga miloga to je jedina zemlja koja je prihvatila komunizam bez revolucije. Na kraju nije ispao komunizam nego nakaradni sovjetski socijalizam. Zar vi niste učili povijest?

A kritizirate biskupa koji ima klasično obrahovanje i to na višoj od inžinjerske stručnosti i vjerujete novinarima koji zavšavaju škole od 3 velika odmora. Sramota.

Zadnje uređivanje d@d@ : 18.01.2012. at 00:38. Reason: duplo
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 00:36   #97
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
to ih cini manje ateistickom zemljom valjda?
Ne, naprotiv, to je oblik protenstantizma. Oni su bili jako napredni prosvjetitelji. To je jedina zemlja koja je i komunizam prihvatila bez revolucije, ali nažalost dobila je staljinizam.

Trebao bi malo poznavat i povijest, to pomaže u razumijevanju.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 00:41   #98
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Da li biskup tamo propvijeda Isusov nauk i naučava ljubav prema neprijatelju kao što to piše u evanđeljima?
Znaju li vojnici da tko se mača laća taj od mača i pogiba ili ono što je Isus rekao Sv.Petru ne vrijedi za vojnika?
Apostolima (Petru i Jurju J.) apostolsko, a vojnicima vojničko.

Kao što apostoli imaju svoju svetu obavezu poučavati, tako i vojnici braniti zemlju i narod, ništa manje svetu dužnost.

@flatoos, svaka vojna postrojba otprilike ranga brigade ima svoga kapelana.
Priroda posla vojnika je takva da uglavnom izbivaju iz svojih matičnih župa, premda se, naravno sada može raspravljati o opravdanosti vojnog ordinarijata zbog smanjenog broja vojnika itd.

Zadnje uređivanje šib.trava : 18.01.2012. at 00:47.
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 00:43   #99
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Ne naprotiv, više. To je manje radikalni oblik protenstantizma. Pa za boga miloga to je jedina zemlja koja je prihvatila komunizam bez revolucije. Na kraju nije ispao komunizam nego nakaradni sovjetski socijalizam. Zar vi niste učili povijest?

A kritizirate biskupa koji ima klasično obrahovanje i to na višoj od inžinjerske stručnosti i vjerujete novinarima koji zavšavaju škole od 3 velika odmora. Sramota.
ako ima dobro klasicno obrazovanje onda sigurno ne moze pricati podle gluposti, a mi smo slijepi pored zdravih ociju?

kakve veze ima kako je ceska prihvatila komunizam? kod nas su mase padale u nesvjest prolaskom plavog vlaka u kojem je bilo truplo od starog, a poslije je vecina njih nakon devedesete padala u nesvjest pred oltarom od silne vjere.

cini mi se da su cesi pametniji od nas i nemaju mentalitet da moraju biti vjernici kako bi bili vise cesi za razliku od nas gdje je standard biti hrvat katolik jer biti samo hrvat je vrlo slicno kao biti cetnik ili komunjara.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 00:45   #100
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
vojska ipak ima i neke svetije duznosti od agresije na druge, a to je obrana koja je sigurno u bozjoj milosti. mi uostalom nismo agresivan i ekspanzionisticki narod pa ti je komentar besmislen.
Ja o tome nisam pisao. Pisao sam da Isusov nauk naučava da ne smiješ primjenjivati silu ni prema neprijatelju koji te napada.
E sad, možemo mi tvrditi da je obrana u božjoj milosti (kao što možemo tvridit da je zemlja ravna) ali Sin Božji je govorio drukčije. Milsim da je bio sasvim jasan kad je rekao da moraš kruhom uzvratiti na kamen. Također, zabranio je i Sv.Petru da ga brani i stavio mu do znanje da hvatanje za mač neminovno vodi do smrti od mača.

Naravno da će svaki čovjek kad je napdanout reći serem se ja ne te gluposti i idem braniti svoju familiju , svoju državu ..whatever.

Samo sam htio pitati da li svećenici propovijedaju Isusov nauk i govore vojnicima da se ne smiju braniti i da ih upozoravaju na Isusove riječi upućene Sv.Petru, a da ne govorimo o ovome:
Čuli ste da je rečeno: Ljubi bližnjega svoga, a neprijatelja svoga mrzi. Ali ja vam kažem, vama koji čujete: ljubite neprijatelje svoje, činite dobro onima koji vas mrze.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.