Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2012., 13:51   #21
JB ja sam radila TORCH i to mi je dr sama dala uputnicu tada. A bili smo tek na početku pretraga.....
vanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 22:53   #22
vanny, dobila sam uputnicu za TORCH, taman mi danas bili nalazi
pozitivni na cytomegalovirus Igg i rubella Igg, šta god to značilo
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 08:56   #23
Quote:
jednababaroga kaže: Pogledaj post
vanny, dobila sam uputnicu za TORCH, taman mi danas bili nalazi
pozitivni na cytomegalovirus Igg i rubella Igg, šta god to značilo
Koliko se ja sjećam meni je IGG kod svega,osim toxoplazme ili rubelle, bilo pozitivno.
Kako sam shvatila doktora to znači da ili si cjepljen ili si prebolila....
vanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 23:20   #24
sle i RA
fertilitet i reumatski artritis
evo malo o sle ali i reumatskom artritisu te povezanosti s fertilitetom.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 15:02   #25
Da li tko zna da li neki ginekolog daje imunoterapiju?

Po mojim i surugovim nalazima smo kandidati za imunoterapiju, no dr. koja mi je to rekla kaže da ne zna da li se itko više time bavi, a da je bilo uspješno.
vodenkosica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 15:06   #26
Eh evo konačno sam danas skupila sve svoje nalaze jer se spremamo u novi postupak.
Ako sam dobro skužila iz nalaza imam dvije blaže mutacije ali neki dr. i za to daju heparin? Što vi mislite o nalazima?

Faktor V Leiden (G1691 A mutacija): nema mutacije
Protrimbin (G20210 A mutacija): nema mutacije
MTHFR (C 677 T mutacija): heterozigot (mut/wt)
PAI-1 4G alel: prisutan 5G polimorfizam na oba alela
Protein s AC: 0,76
LAC: neg
Homocistein: 8,5 mmol/l
Vit. B12 i folna kis.: uredni


Do sada nikad nije došlo do implantacije pa se nadamo da uz pomoć heparina možda imamo šanse.
Šta mi znaći taj PAI, jesam homo ili hetero zigot?

Hvala vam na svakoj pomoći!
Marlen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 11:15   #27
Pozdrav! Da ukratko opišem svoju situaciju. Saznali smo da imamo problem 2009. i prvi postupak krenuo u 1 mj 2010. Dijagnoza, ja sve ok, mm teški oblik oligoastenozoospermia. Do sada smo imali 4 pune stimulacije, dvije polu, jedan prirodnjak i jedan neslavni pokušaj sa smrznutim stanicama. Od toga, sveukupno 5 transfera sa dobro ocjenjenim ebrijima. S obzirom na predhodni zakon 4 puta vračeni 3dan, a zadnji puta 5 dan 2 blastociste. Nekako se već bojim da možda postoji problem i kod mene. Zbog čega ne dolazi do implantacije . Imala sam jednu trudnoču blight ovum. Jedine dodatne pretrage su bile za mm genetika, kariogram i mikrodelecije xy. To je sve ok. Nitko me ne želi slati na dodatne pretrage jer navodno ništa ne upučuje na to da imam neki problem. Pitam se koliko neuspjelih transfera moram imati ili trudnoča da bi ostvarila pravo na to.
gabi31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 11:33   #28
Imam pitanje, pa bih molila ako je neka od vas nedavno radila ove pretrage: Pai1, MTHFR, AMH, Inhibin B, gdje ih u Zagrebu u kojoj bolnici mogu napraviti? U Vinogradskoj bolnici su mi rekli kako misle da se to jedino može u privatnim laboratorijima i da ih oni više ne rade? Zna li netko tko je nedavno bio da li se mogu i gdje napraviti? Hvalaa...
marci777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 11:44   #29
Što se ne može to u Petrovoj?

Zadnje sam na rodi vidjela da cure nešto rade na Rebru


edit-sad sam vidjela na drugom mjestu da piše da su Petrova i Rebro povezani što se tiče laboratorija, znači javi se u neku od tih dvije

Zadnje uređivanje bubicaa : 21.01.2013. at 11:57.
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 12:46   #30
Smile

Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Što se ne može to u Petrovoj?

Zadnje sam na rodi vidjela da cure nešto rade na Rebru


edit-sad sam vidjela na drugom mjestu da piše da su Petrova i Rebro povezani što se tiče laboratorija, znači javi se u neku od tih dvije
Hvala ti! Budem probala nazvati i pitati... danas mi je u Vinogradskoj rekao doktor da kao niti jedna bolnica to više ne radi, samo privatno! Nadam se da ću ipak to uspjeti negdje napraviti! Probat ću zvati Rebro ili Petrovu, hvala još jednom
marci777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 14:23   #31
marci, javi onda ovdje kakvo je stanje na Rebru ili u Petrovoj!
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 15:04   #32
Smile

Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
marci, javi onda ovdje kakvo je stanje na Rebru ili u Petrovoj!
Naravno, svakako ću javiti da i ostale cure kojima će trebati znaju!
marci777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 20:37   #33
Pai1, MTHFR -to sam radila u petrova 3 ,transfuzijska medicina

pitaj njih za ove dvoje
miranacro02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 15:21   #34
jeste li culi tezu da je nekad ugnjezdjenje lakse ako je imunitet malo oslabljen, recimo usljed neke prehladice i slicno?

poznato je da mnogi MPOvci pokusavaju dati kortizon da bi sansa za ugnjezdjenje bila veca, ucinak prehlade je ocito slican?

da li je koja ostvarila trudnocu pod prehladom ili tome slicno?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 15:30   #35
Ja sam prošli put bila malo bolesna (bojala sam se kihnuti da mi mrve ne ispadnu ) ali ništa. Ja sam čak mislila da mi nije uspjelo radi prehlade...
Leonicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 16:14   #36
I ja sam bila malo bolesna, kao nešto me hvatalo, pa ništa od svega

Ja to jedno mogu povezati s time da nam je imunitet oslabljen kad smo bolesne, pa možda ne prepozna embrij kao nešto loše, i implantacija je lakša
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 15:01   #37
Bok cure!

da li neka od vas zna koliko se čekaju nalazi za LAC, ACA, ANA anti-DNA AT i da li se mogu napraviti u Rijeci?
lili-anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 12:38   #38
da imate kao info, LAC ANA ACA anti DNA AT bez naručivanja za sada samo u Vinogradskoj. Nakon vađenja krvi nalaz se čeka mjesec dana.

Ni Rijeka ni Rebro nemaju potrebne rekvizite (a điz baš sam laik ) za LAC do 5 mjeseca.

Edit:
Mail iz rebra: Šaljemo termin za imunološke pretrage ( za 2 mjeseca) .Pretragu LAC ne radimo.

V.Adamic

Zadnje uređivanje lili-anne : 05.03.2013. at 13:59.
lili-anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 21:10   #39
Quote:
lili-anne kaže: Pogledaj post
da imate kao info, LAC ANA ACA anti DNA AT bez naručivanja za sada samo u Vinogradskoj. Nakon vađenja krvi nalaz se čeka mjesec dana.

Ni Rijeka ni Rebro nemaju potrebne rekvizite (a điz baš sam laik ) za LAC do 5 mjeseca.

Edit:
Mail iz rebra: Šaljemo termin za imunološke pretrage ( za 2 mjeseca) .Pretragu LAC ne radimo.

V.Adamic
Za LAC sam ti napisala dođi sa uputnicom u Rijeku već ovaj tjedan ako možeš i biti će ti nalaz do kraja mjeseca gotov.
__________________
13.04.2011. Stigla Marta
tini75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 08:30   #40
tini, si sigurna?

zvala sam neki dan i rekli su mi do petog mjeseca ništa...
oh well, zovem opet...
lili-anne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.