Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2017., 10:22   #721
Pozdrav! Molila bih da mi netko objasni tko se kuzi ..na kupime.hr ima neka ponuda..999 kn za krunice...da li je to ja 1 zub ili za više? kuzi li netko iz ponude? Ja se uopće ne razumijem ni u cijene ni nista samo bih htjela lijepe zube..ali da ne platim pa se razocaram moze li mi netko objasniti sta ovi nude ..
http://www.kupime.hr/ponuda/zirkonsk...5205f-29790077
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 14:48   #722
koja je razlika titan keramičke krunice i cirkon-keramike ?
jasno mi je da je titan po pitanju biokompatbilnosti bolji od metalkeramičke, no koji je od xirkona, metala i titana najizdržljiviji
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 18:24   #723
Quote:
Tintinila79 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Molila bih da mi netko objasni tko se kuzi ..na kupime.hr ima neka ponuda..999 kn za krunice...da li je to ja 1 zub ili za više? kuzi li netko iz ponude? Ja se uopće ne razumijem ni u cijene ni nista samo bih htjela lijepe zube..ali da ne platim pa se razocaram moze li mi netko objasniti sta ovi nude ..
http://www.kupime.hr/ponuda/zirkonsk...5205f-29790077
Deklarirana ponuda za kupnju 1 zirkonske krunice po cijeni od 999kn.
Puna cijena 2500kn,a ušteda 60%,odnosno 1601kn.Inače cijena zirkon kermičke krunice po redovnom cijeniku je 2030kn ??????
Ima tu nagaznih mina i bit će još dosta ekstra troškova jer 999kn za zirkon krunicu je sasvim nerealna.Ništa očekivano jer smo pisali puno puta da u ponudama tog tipa,vrag uvijek leži u detaljima.
Malo sam bacio pogled na njihov cjenik i vidim da ima suptilnih stavki za oderat pacijenta.Inače vrlo skupa ordinacija,kad se sve zbroji.

U vašem slučaju treba obratiti pažnju na ovo:
OTISAK 150,00KN
DEFINITIVNI OTISAK 200,00KN
CEMENTIRANJE KRUNICE 250,00KN
KONTROLA NAKON OPERATIVNOG ILI
PROTETSKOG ZAHVATA 250,00KN

Probajte sve zbrojiti pa ćete vidjeti.Izgleda jako povoljno,a moglo bi biti znatno skuplje.Uostalom,ako baš želite,nazovite ih i pitajte kolika je ukupna cijena ugradnje zirkon krunice sa svim troškovima ?

Zadnje uređivanje Fantomlat : 22.01.2017. at 19:22.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 19:16   #724
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
koja je razlika titan keramičke krunice i cirkon-keramike ?
jasno mi je da je titan po pitanju biokompatbilnosti bolji od metalkeramičke, no koji je od xirkona, metala i titana najizdržljiviji
Podloga metal-keramičkih krunica je metalna legura,pa tako i legura titana koji je također metal.Najčešće se koristi legura krom-kobalta ,a mogu biti i skuplje legure žutog i bijelog zlata,paladija,platine te titana.Općenito,metal-keramika se još uvijek smatra za zlatni standard kad se radi o čvrstoći.Zirkon-keramika je također vrlo čvrst i izdržljiv materijal,ali ne kao metal-keramika.No prednost zirkon keramike je u estetici jer djeluje prirodnije od metal-keramike.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 21:20   #725
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Podloga metal-keramičkih krunica je metalna legura,pa tako i legura titana koji je također metal.Najčešće se koristi legura krom-kobalta ,a mogu biti i skuplje legure žutog i bijelog zlata,paladija,platine te titana.Općenito,metal-keramika se još uvijek smatra za zlatni standard kad se radi o čvrstoći.Zirkon-keramika je također vrlo čvrst i izdržljiv materijal,ali ne kao metal-keramika.No prednost zirkon keramike je u estetici jer djeluje prirodnije od metal-keramike.
znao sam za cirkon i metal-k, ali nisam znao za podvrstu titan-k.
pitam radi toga što je malo skuplja a pretpostavljam (samo) da je manje alergogena od drugih metalo-k.
pa bih onda i preferirao takvu, samo ne znam koliko je izdržljivija od cirkonske. koja se ionako radi malo prekratko da bi se usporedio i ispitao životni vijek.
poznata mi je veća prevalencija odlamanja cirkonske u usporedbi s metalnom.
gledam si za donju 6icu, estetika nije bitna.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 15:30   #726
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Deklarirana ponuda za kupnju 1 zirkonske krunice po cijeni od 999kn.
Puna cijena 2500kn,a ušteda 60%,odnosno 1601kn.Inače cijena zirkon kermičke krunice po redovnom cijeniku je 2030kn ??????
Ima tu nagaznih mina i bit će još dosta ekstra troškova jer 999kn za zirkon krunicu je sasvim nerealna.Ništa očekivano jer smo pisali puno puta da u ponudama tog tipa,vrag uvijek leži u detaljima.
Malo sam bacio pogled na njihov cjenik i vidim da ima suptilnih stavki za oderat pacijenta.Inače vrlo skupa ordinacija,kad se sve zbroji.

U vašem slučaju treba obratiti pažnju na ovo:
OTISAK 150,00KN
DEFINITIVNI OTISAK 200,00KN
CEMENTIRANJE KRUNICE 250,00KN
KONTROLA NAKON OPERATIVNOG ILI
PROTETSKOG ZAHVATA 250,00KN

Probajte sve zbrojiti pa ćete vidjeti.Izgleda jako povoljno,a moglo bi biti znatno skuplje.Uostalom,ako baš želite,nazovite ih i pitajte kolika je ukupna cijena ugradnje zirkon krunice sa svim troškovima ?
hvala puno na odgovoru..i dalje mi nije nista jasno osim da je to pljačka i da nalaze načina da nas oderu..općenito preko kupime.hr uzas sve

Jasno mi je da ocito treba hrpa para za lijepe nove zubiće tako da nista dok ne dobijem na lotu ...sa prosj.hrv.plaćom..kako si to netko moze priustiti=?
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 12:32   #727
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
znao sam za cirkon i metal-k, ali nisam znao za podvrstu titan-k.
pitam radi toga što je malo skuplja a pretpostavljam (samo) da je manje alergogena od drugih metalo-k.
pa bih onda i preferirao takvu, samo ne znam koliko je izdržljivija od cirkonske. koja se ionako radi malo prekratko da bi se usporedio i ispitao životni vijek.
poznata mi je veća prevalencija odlamanja cirkonske u usporedbi s metalnom.
gledam si za donju 6icu, estetika nije bitna.
Npr. u proizvodnji umjetnih proteza kuka i koljena te zahvatima na kralježnici,koriste se uglavnom ti materijali,od krom-kobalta,titana i zirkona.Titan je u % nešto manje alergogen i u tom pogledu je vaš stav točan,iako niti krom-kobalt nije problematičan i ima široku primjenu kao najčešći materijal za mk krunice.Glede čvrstoće legure od titana,time se uopće ne trebate zamarati.Budući da se radi o 6-ci koja nije u fronti,tada je i estetski faktor manje važan.Šestice su inače najvažniji zubi u čeljusti glede prenošenja žvačnih sila i opterećenja pa je onda izbor metal-keramike sasvim opravdan.I zirkon će tu odraditi posao,ali metal-keramika je još uvijek zlatni standard kad se radi o čvrstoći krunice.

I za kraj,ako radite krunicu od metal-keramike,važno je napraviti dobru preparaciju zubnog mesa i obrade krunice na stepenicu da se izbjegne crni rub iznad mk krunice koji se zna pojaviti ako preparacija nije dobra.Pripazite na to i svakako pitajte stomatologa za taj detalj.

Zadnje uređivanje Fantomlat : 24.01.2017. at 12:44.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 12:36   #728
Quote:
Tintinila79 kaže: Pogledaj post
hvala puno na odgovoru..i dalje mi nije nista jasno osim da je to pljačka i da nalaze načina da nas oderu..općenito preko kupime.hr uzas sve

Jasno mi je da ocito treba hrpa para za lijepe nove zubiće tako da nista dok ne dobijem na lotu ...sa prosj.hrv.plaćom..kako si to netko moze priustiti=?
U pravilu,ozbiljne ordinacije koje drže do sebe,nisu uključene u takve ponude,a moj savjet je da se to zaobiđe.Meni je loguično da ako neka ordinacija nudi popust ili akciju na određene usluge,to obznani na svojoj stranici,bez tih navlakuša.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 13:52   #729
hvala puno na odgovoru..općenito to I mislim o takvim ponudama..samo sam se htjela i uvjeriti...Više puta sam dozivjela losu uslugu na kupime.hr...
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 21:48   #730
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Npr. u proizvodnji umjetnih proteza kuka i koljena te zahvatima na kralježnici,koriste se uglavnom ti materijali,od krom-kobalta,titana i zirkona.Titan je u % nešto manje alergogen i u tom pogledu je vaš stav točan,iako niti krom-kobalt nije problematičan i ima široku primjenu kao najčešći materijal za mk krunice.Glede čvrstoće legure od titana,time se uopće ne trebate zamarati.Budući da se radi o 6-ci koja nije u fronti,tada je i estetski faktor manje važan.Šestice su inače najvažniji zubi u čeljusti glede prenošenja žvačnih sila i opterećenja pa je onda izbor metal-keramike sasvim opravdan.I zirkon će tu odraditi posao,ali metal-keramika je još uvijek zlatni standard kad se radi o čvrstoći krunice.

I za kraj,ako radite krunicu od metal-keramike,važno je napraviti dobru preparaciju zubnog mesa i obrade krunice na stepenicu da se izbjegne crni rub iznad mk krunice koji se zna pojaviti ako preparacija nije dobra.Pripazite na to i svakako pitajte stomatologa za taj detalj.
puno hvala na preporuci.
čitao sam Ćatovićevu "Krunice", i meni je poznat taj detalj
ali ne znam kako da ga pitam zna li ili ne zna ... da ne kaže "bez brige, znam to" a napravi ... zdravoseljački :/ ???
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 07:36   #731
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
puno hvala na preporuci.
čitao sam Ćatovićevu "Krunice", i meni je poznat taj detalj
ali ne znam kako da ga pitam zna li ili ne zna ... da ne kaže "bez brige, znam to" a napravi ... zdravoseljački :/ ???
Samo vi njega pitajte,budući da ga plaćate.Ja za svoj novac baš i nisam stidljiv.
Inače postoji tehnika obrade zubnog mesa prije brušenja.Između zubnog mesa i zuba se postave retrakcijski končići koji se umoče u hemostatičnu otopinu.Time se fino odmakne meso od zuba radi što komotnijeg dosjeda krunice.
Zaboravio sam spomenuti još jednu stvar.Kod zirkonske krunice,zub se manje brusi,nego kod metal-keramičke.Nisam htio ostaviti dojam da preferiram zirkonsku krunicu.To je vaša odluka,Ja sam jedino odgovorio koje su krunice čvršće ,ali zirkon je svakako legitiman izbor za krunicu u stražnjoj regiji.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 21:27   #732
Prije 6 dana mi je zacementirana krunica na usamljanu donju sedmicu. Sad mi je upaljeno zubno meso oko nje i zub me boli na pritisak. Zvala sam zubaricu i ostavila poruku da me zub boli na pritisak (a izostavila da je zubno meso upaljeno i po mojoj procjeni oteceno) i ona me narucila za 3 dana da malo ispolira krunicu jer je visoka. Je li ta informacija o zubnom mesu odlucujuca sa zakljucak o stanju zuba i krunice, trebam li zvati opet zubaricu i reci joj to?
Zasto se uopce upalilo zubno meso? Hocu li morati mijenjat krunicu? AKo da, treba li to biti o mom ili zubaricinom trosku?
Top_secret_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 10:06   #733
nadogradnja

Već cam ranije pitala, pa ponovo molim, ako mogu dobiti mišljenje !

Da li je dobro nadogradnju (štift) na 6ici napraviti od zlata ili je bole uzeti nove legure ?

atsilg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 19:29   #734
Quote:
atsilg kaže: Pogledaj post
Već cam ranije pitala, pa ponovo molim, ako mogu dobiti mišljenje !

Da li je dobro nadogradnju (štift) na 6ici napraviti od zlata ili je bole uzeti nove legure ?

Moguće je, ali jako jako skupo i realno nepotrebno uz današnje materijale
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 20:47   #735
"prekratko" punjenje gornjih jedinica i zamjena krunice/mosta

dragi juji i ostali strucnjaci, lijepo molim savjet - za ili protiv revizije punjenja.

rijec je o gornjim jedinicama na kojima od rane mladosti imam most odnosno krunicu.

most je star (20+) i, jelte, jako ruzan... i planiram ga mijenjati.

ortopan pokazuje da jedinice nisu napunjene do vrha ali nema ni vidljive upale ili bilo kakvog procesa, niti osjetim bilo kakav subjektivan problem s tim zubima, kao ni sa ostalima pod mostom i krunicama.

e sad... raditi reviziju punjenja prije zamjene mosta ili ne? 

ima li struka tu nekakvo generalno stajaliste kad su u pitanju nedovoljno napunjeni kanali a nema procesa oko korijena?


najljepsa hvala unaprijed na razmisljanjima o ovom mom slucaju
teuta555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:47   #736
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Moguće je, ali jako jako skupo i realno nepotrebno uz današnje materijale
Hvala puno na odgovoru !
atsilg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:41   #737
Quote:
teuta555 kaže: Pogledaj post
dragi juji i ostali strucnjaci, lijepo molim savjet - za ili protiv revizije punjenja.

rijec je o gornjim jedinicama na kojima od rane mladosti imam most odnosno krunicu.

most je star (20+) i, jelte, jako ruzan... i planiram ga mijenjati.

ortopan pokazuje da jedinice nisu napunjene do vrha ali nema ni vidljive upale ili bilo kakvog procesa, niti osjetim bilo kakav subjektivan problem s tim zubima, kao ni sa ostalima pod mostom i krunicama.

e sad... raditi reviziju punjenja prije zamjene mosta ili ne? 

ima li struka tu nekakvo generalno stajaliste kad su u pitanju nedovoljno napunjeni kanali a nema procesa oko korijena?


najljepsa hvala unaprijed na razmisljanjima o ovom mom slucaju
Ako je zaista sve toliko dugo mirno i bez vidljivih znakova upale (RTG i klinički), ne treba dirati
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 21:19   #738
Talking

Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Ako je zaista sve toliko dugo mirno i bez vidljivih znakova upale (RTG i klinički), ne treba dirati
weeee kako dobra vijest, hvalavjuji
teuta555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 19:50   #739
Heej ekipa 🤗 radila sam cirkonske navlake na prednja 4 zuba odnosno u postupku smo jos,izbruseni zubi,uzeti otisci,za par dana ce se staviti gotove navlake. Da li taj postupak cementiranja boli imam uzasan strah od zubara i ovo sam jedva prezivjela sta me jos ceka? Utjesite me da mogu spavati
andrea m is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 08:44   #740
Quote:
andrea m kaže: Pogledaj post
Heej ekipa �� radila sam cirkonske navlake na prednja 4 zuba odnosno u postupku smo jos,izbruseni zubi,uzeti otisci,za par dana ce se staviti gotove navlake. Da li taj postupak cementiranja boli imam uzasan strah od zubara i ovo sam jedva prezivjela sta me jos ceka? Utjesite me da mogu spavati
Ne boli.Glede utjehe,u strahu su velike oči !
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:24.