Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2014., 18:02   #81
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno, danas kad sam vidjela tvoj odgovor napravila, i sve prošlo.
dobro nije ti još obrađeno, jel tako ?
meni je stalo "na čekanju" do datuma koji je upisan kako dan odjave
(tek tada sam mogla povući potvrdu da je odjava provedena)
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 19:05   #82
Quote:
knjiza kaže: Pogledaj post
dobro nije ti još obrađeno, jel tako ?
meni je stalo "na čekanju" do datuma koji je upisan kako dan odjave
(tek tada sam mogla povući potvrdu da je odjava provedena)
Ne, nakon pola sata se pojavila potvrda da je obrađeno. I isprintala sam si onaj papir koji kao služi za dokaz, na njemu datum 23.2.
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 05:35   #83
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Ne, nakon pola sata se pojavila potvrda da je obrađeno. I isprintala sam si onaj papir koji kao služi za dokaz, na njemu datum 23.2.
pola sata
kod mojih ispod 2 radna dana (češće 3) ništa nije obrađeno
zato i šaljem ranije
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 16:18   #84
Quote:
knjiza kaže: Pogledaj post
pola sata
kod mojih ispod 2 radna dana (češće 3) ništa nije obrađeno
zato i šaljem ranije
Krivo sam rekla, danas sam išla pogledati čim sam došla na posao, mogu isprintati potvrdu, u gornjem desnom uglu stoji da je u obradi. Kolegica koja je neki dan radila prijave s istim danom ima u tom uglu onaj crni bar kod (ili kako se to već zove)

Nakon pola sata se pojavila ta potvrda, na to sam mislila, i meni i gore spomenutoj kolegici. Znači u ponedjeljak idem vidjeti ponovo, valjda će biti obrađeno.
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 16:52   #85
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Krivo sam rekla, danas sam išla pogledati čim sam došla na posao, mogu isprintati potvrdu, u gornjem desnom uglu stoji da je u obradi. Kolegica koja je neki dan radila prijave s istim danom ima u tom uglu onaj crni bar kod (ili kako se to već zove)

Nakon pola sata se pojavila ta potvrda, na to sam mislila, i meni i gore spomenutoj kolegici. Znači u ponedjeljak idem vidjeti ponovo, valjda će biti obrađeno.
to ima više smisla, nakon pola sata-nekad i manje ( uglavnom ostave nam neki kratki period da povučemo prijavu ako skužimo grešku) se pojavi ta potvrda da je predano .
za ovo sam i mislila da niti ne mogu obraditi do datuma koji je na prijavi.
ja sam odjavu predala 15.01., datum odjave 17.01., odjava obrađena 17.01. u 9h
i zdravstvon je onda prošlo isti dan, tako da je radnik do kraja svoje smjene imao sve spremnno

tebi pošto nije radni dan potvrda će sigurno stići u ponedjeljak
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 11:47   #86
čitam na stranicama HZZO-a:

Ukoliko je pravna/fizička osoba, odnosno njena ovlaštena osoba za zastupanje korisnik FINA e-kartice s kvalificiranim poslovnim certifikatom, sa e-mail adrese ovlaštene osobe za zastupanje potrebno je poslati zahtjev za aktivaciju usluge i priložiti ispunjen i skeniran Pristupni list.

E-mail s navedenim sadržajem potrebno je digitalno potpisati i poslati na adresu [email protected].


u PBZ-u smo uzeli sada u siječnju FINA-in certifikat - gdje da pogledam broj certifikata, naime izgleda da broj certifikata nema istu konstrukciju kao kada se isti kupi direktno u FINA-i (taj koji sam bila kupila u FINA-i imao je broj 8570.1.1 i 8570.1.5 sada ne vidim nigdje takvu konstrukciju broja)? i hm, kako se to radi; to digitalno potpisivanje e-maila?
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 11:54   #87
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
u PBZ-u smo uzeli sada u siječnju FINA-in certifikat - gdje da pogledam broj certifikata, naime izgleda da broj certifikata nema istu konstrukciju kao kada se isti kupi direktno u FINA-i (taj koji sam bila kupila u FINA-i imao je broj 8570.1.1 i 8570.1.5 sada ne vidim nigdje takvu konstrukciju broja)? i hm, kako se to radi; to digitalno potpisivanje e-maila?
ja sam zvala Finu da saznam broj certifikata, ne piše nigdje (bar ja nisam našla)
a digitalno potpisivanje maila ide konfiguracijom u Outlook-u , tako su mi barem rekli, ja odustala od toga...
monito is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 12:40   #88
Quote:
monito kaže: Pogledaj post
ja sam zvala Finu da saznam broj certifikata, ne piše nigdje (bar ja nisam našla)
a digitalno potpisivanje maila ide konfiguracijom u Outlook-u , tako su mi barem rekli, ja odustala od toga...
ali certifikat je kupljen u PBZ-u, da onda zovem njih kamo sam ga i uzela?
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 13:53   #89
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
ali certifikat je kupljen u PBZ-u, da onda zovem njih kamo sam ga i uzela?
pogledaj prvo u svojstvima stick-a, ako nema broja zovi pbz, ne preostaje ti drugo...
monito is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 14:30   #90
ako hocu prijaviti radnika sa 1.3., još nemam elektronsku prijavu za mirovinsko, jel mogu u ponedjeljak predati na salteru ?
znam da je prijelazni rok do 1.4. ali zbog roka prijave od 24 sata?
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 14:32   #91
Quote:
monito kaže: Pogledaj post
pogledaj prvo u svojstvima stick-a, ako nema broja zovi pbz, ne preostaje ti drugo...
Zvala sam ih, oni kažu neka upišem serijski broj pbz kartice, ali to nije taj broj, ne završava sa .1

pa sam čačkala, pa ako još nekome treba, može taj broj proaći preko FINA aplikacije, one preko koje se dekriptira inicijalni PIN (https://mojcert.fina.hr/finacms/) i onda se tu može naći taj broj certifikata....
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 14:56   #92
Quote:
latica7 kaže: Pogledaj post
ako hocu prijaviti radnika sa 1.3., još nemam elektronsku prijavu za mirovinsko, jel mogu u ponedjeljak predati na salteru ?
znam da je prijelazni rok do 1.4. ali zbog roka prijave od 24 sata?
Možeš. Mirovinsko kaže da ako služba ne radi na dan kad ističe 24 sata,onda se računa slijedeći radni dan.

http://www.mirovinsko.hr/UserDocsIma...EKTORIRANO.pdf
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 15:03   #93
ok. hvala konto12345
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 14:51   #94
Pomoc

Zanima me ako sam odjavlhena jucer u petak, da li se mogu u pon prijaviti? Da li se sub i ned ne racunaju u radne dane posto je rok prijave 24 sata
sonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 09:04   #95
Quote:
sonica kaže: Pogledaj post
Zanima me ako sam odjavlhena jucer u petak, da li se mogu u pon prijaviti? Da li se sub i ned ne racunaju u radne dane posto je rok prijave 24 sata
možeš,

pošto rok za prijavu na dan 01.03. ističe 02.03. a to je nedjelja, onda se rok produžuje, pa i sutra možeš odraditi prijavu sa danom 01.03.14.
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 10:43   #96
prijava radnika

poz šta se sad umjesto radne knjižice predaje, i da li je ovo šta moram predati
-t2
-m-1p
-kopija osobne
-ugovor o radu
pozz!
sonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 11:24   #97
Quote:
sonica kaže: Pogledaj post
poz šta se sad umjesto radne knjižice predaje, i da li je ovo šta moram predati
-t2
-m-1p
-kopija osobne
-ugovor o radu
pozz!
Nikome ništa ne moraš predati, ispuniš onaj formular i pošalješ ga. Ništa te drugo ne pitaju. Samo dosta podataka moraš imati (oib, jmbg, onaj broj osiguranika, završena škola i sl.)
Negdje sam pročitala da će tražiti da se neke stvari skeniraju, ali mene do sada ništa nisu tražili, i sve prijave su mi prošle normalno.
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 12:17   #98
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Nikome ništa ne moraš predati, ispuniš onaj formular i pošalješ ga. Ništa te drugo ne pitaju. Samo dosta podataka moraš imati (oib, jmbg, onaj broj osiguranika, završena škola i sl.)
Negdje sam pročitala da će tražiti da se neke stvari skeniraju, ali mene do sada ništa nisu tražili, i sve prijave su mi prošle normalno.
koji formular moram ispuniti?
sonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 12:28   #99
Quote:
sonica kaže: Pogledaj post
koji formular moram ispuniti?
Mislim da se zove MP1 ili tako nekako, uglavnom odmah prvi ti se pojavi od obrazaca.
Baš smo neki dan komentirali, zašto ne stave zdravo seljački, prijava, odjava, a ne mp1, mp2, pa onda moraš znati koji je koji.
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 20:55   #100
?!

Ovakva su moja iskustva, kakva su vaša?
Kao da sustav uopće ne funkcionira, evo dokaza:

1. Kada se rok za sve te prijave smanjio na 8 dana, sa 15, šalteraši su normalno prihvaćali i ova prekoračenja rokova. Za ista smo jednom dobili za platiti kaznu oko 1000 kuna, za jedan prekršaj, jednog radnika, kašnjenje 2 dana.

Za 5 drugih tajac.

2. Kako se uvela obveza prijava elektroničkim putem, šalteraši su opet uredno zaprimali papire. I nikom ništa. Ovisi kako si s kim od njih dobar.

3. Šalteraši na zdravstvenom, uredno upozoravaju na sankcije novčane, za kašnjenje u prijavama na zdravstveno. U jednoj zakompliciranoj situaciji, imala sam slučaj takvooga kašnjenja. I dobila sam neko rješenje, gdje sud odbija optužni prijedlog, iz razloga što zakon uopće ne propisuje sankcije za kašnjenja na zdravstveno osiguranje, samo za MIROVINSKO osiguranje.

4. Sada se opet rok smanjio za mio na 24 sata, potreba elektroničkim putem, neke kolege uredno i dalje prijavljuju papirnato...a, šalteraši na zdravstvenom i dalje trube o kaznama koje ne postoje za kašnjenja s prijavama na zdravstveno...

? !
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.