Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2005., 20:08   #81
Quote:
dodouprolazu kaže:
Ima djece koja ne spavaju preko dana, ne spava im se i gotovo, mislim da bi i ti plakao da te netko stavi u krevet i ocekuje da budes miran i tih a tebi dosadno i uopce nisis umoran.
Vezano uz navedeno.
Moja starija kći nikad, ama baš nikad nije spavala preko dana. Od dana kad smo je donjeli iz rodilišta pa nadalje. Fala Bogu pa je prek noči odrapila 12 sati u komadu, ali preko dana ni 5 minutica.
Mlađa (17 god) i dan danas si zna odspavat popodne.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 20:28   #82
Quote:
dodouprolazu kaže:
Moje iluzije su se srusile odavno a malo sam nezgodno "pao" kad je jedinica dosla na svijet dosta prerano hitnim carskim prije 10 dana.

pa chestitam!!
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 20:31   #83
kod mene je upalio penelopin pristup, a moram naglasit da je kod mog sineka to dalo i bolje rezultate. dok sam plesala kako je on svirao nisam bila normalna, a kod nenormalne mame ni djete nije sretno. onda sam kad je imao nekih 5 i po mjeseci preživila nekih 20 min deračine prije jednog popodnevnog spavanja, pa još jedno 5 minuta prije večernjeg spavanja i od tada nam je oboma život postao lakši. nakon tog "incidenta" njegova dnevna rutina je bila poprilično striktna i za spavanje i za hranjenje i za kupanje i igranje. mislim da mu je to ulilo sigurnost jer je od iznimno nervoznog djeteta u prvih pet mjeseci postao nakon toga mirniji, sigurniji. kako smo tada rješili spavanje tako je to i ostalo. uspavljivanje je trajalo 10-ak minuta i to da se pomazimo, pročitamo priču, da mu malo zapjevam, poljubac i to je to, pozdrav do ujutro. ponekad bi pokušavao malo gnjaviti i protestirati ali kad bi vidio da nemam namjeru popustiti odustajao bi i vraćao se na stari ritam.

iz ovoga što sam do sad pročitala iz prijašnjih postova čini mi se da je najvažnije da su roditelji sigurni da rade pravu stvar i da beba ne osjeti da su roditelji nesigurni. oni to nekako namirišu i dok god su roditelji nesigurni i djeca su nesigurna.
__________________
sila nečista
mare kapulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 21:23   #84
Quote:
dodouprolazu kaže:
Moje iluzije su se srusile odavno a malo sam nezgodno "pao" kad je jedinica dosla na svijet dosta prerano hitnim carskim prije 10 dana.

ajd cestitam
jesu mama i beba jos u bolnici ili su uspjeli izaci nakon klasicnih 7 dana
tj. jel beba jos u inkubatoru?
nadam se da ste dogurali do 35.tjedna, mislim da se do 34. razvijaju jos pluca...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 10:10   #85
Quote:
chani kaže:
ajd cestitam
jesu mama i beba jos u bolnici ili su uspjeli izaci nakon klasicnih 7 dana
tj. jel beba jos u inkubatoru?
nadam se da ste dogurali do 35.tjedna, mislim da se do 34. razvijaju jos pluca...
Nisu doma, za nedonoscad nema bas pravilo od 7 dana. Cure objema hvala na cestitikama kaj pijete? (margariti ne dam alkohola moze neku bezalkoholnu pivu, ta ti ima puno vitamina )
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 10:17   #86
neka nedonoscad uspiju izaci ako im je tezina ok (nekad su to smatrali 2500gr ok tezinom), krvna slika i uzv mozga
moja je bila 17 il 18 dana tamo od toga 90% u inkubatoru,
ne sjecam se vise

citala sam negdje da su ona nedonoscad oko 800 gr i sl. tj, opcenito rodena dosta ranije izdrzljivija nego ona koja su mozda mjesec dana ranije izletila

frendica je rodena 2 mj. ranije i s 800 gr. i sve je ok s njom,
drzim fige da bude sve u redu
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 10:48   #87
Hvala chani i nama su rekli da bi mogli sljedeci tjedan doma, ali nema posjeta familije nista, sve se strogo dezinficira itd.

Dakle onda ce to biti isto nekih 15 dana ili malo duze u bolnici. Jesi mogla dojiti?
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 10:49   #88
Quote:
dodouprolazu kaže:
jedinica dosla na svijet dosta prerano hitnim carskim prije 10 dana.

Čestitke dodo! Bit će sve OK, mazi i pazi ženu dok beba ne dođe doma. Da li izdaja mlijeko za bebicu?
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 11:16   #89
Quote:
dodouprolazu kaže:
Hvala chani i nama su rekli da bi mogli sljedeci tjedan doma, ali nema posjeta familije nista, sve se strogo dezinficira itd.

Dakle onda ce to biti isto nekih 15 dana ili malo duze u bolnici. Jesi mogla dojiti?
Cestitam

Moja je isto bila nedonosce, 1830g kad je izisla iz bolnice imala je 2200 a da se nadeblja trebalo joj je mjesec dana.

Ja je nisam mogla dojiti u bolnici zato sto je prvo hranjena na infuziju a drugo zato sto je bila preslaba za vuci.

Mlijeko sam skoro izgubila ali ga je macka poslije navukla. Na zalost nisam je dugo dojila jer sam ja morala na terapiju.

Kad je dosla kuci sve sam sterilizirala, kad je krenula s 'cvrstom hranom' nisam kuhala nego sam uzimala gotove kasice na preporuku pedijatrice (salmonela i ostale crijevne bolesti koje bi je jako vratile natrag jer smo s dohranom poceli taman u ljeto a nisam imala 'svog' mesara i tetu prodavacicu).

Ona je vrsnjake stigla negdje oko 10mjeseci (po kilazi). Za bolesti, upale i antibiotike ne znamo

Nadam se da ce i tvoja biti tako zilava kao i moja zvijer

Inace, meni je bilo najteze psihicki jer nekako mislis samo da dodje kuci pa ce sve biti super i idealno a tek onda pocinje veselje
Zato sam ti i napisala da idealiziras jer sam sve to prosla. I strahove i cekanje i manijakalno vaganje da ne izgubi na kilazi...


Jos jednom sretno i ako ti treba nesto-pisi
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 21:37   #90
Quote:
bigblue2010 kaže:
Čestitke dodo! Bit će sve OK, mazi i pazi ženu dok beba ne dođe doma. Da li izdaja mlijeko za bebicu?
Da, malena dobiva mlijeko cijelo vrijeme preko neke sonde, direkt u zeludac. Penelopo, drago mi je sto je tvoja curica tako lijepo napredovala. Upravo zbog cinjenice sto su meni rekli da su ta neurorizicna djeca posebno prijemljiva za bolesti.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 21:52   #91
moja jos nije bila ozbiljno bolesna, nije dojena, tek nedavno je imala prehladicu te 2 tjedna poslije je pokupila nekakvu virozu, jedino sto zaostaje po motorici mislim ono na dizanje glave, dizanje u sjedeci polozaj, pravo samostalno hodanje i sl.
hoda, ali sve je to jos "labavo", ima 14 mj, i ja je se jos uvijek na usudim pustit na cesti (vani) da hoda bez da ju drzim barem za rukicu
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 22:09   #92
Jeste isli na vjezbice, nas su zapisali vec sad za vrijeme kad beba bude stara 2 mjeseca za neki baby handling....bas radi vjezbi motorike, naravno prilagodjeno maloj bebi
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 22:21   #93
ne,pedijatrica je rekla da je ok i da je to za ocekivati

ma kod nas u obitelji su nedonoscad normalna pojava, svi smo mi skoro rodeni po mjesec dana ranije, a mozda je mala malo trapava na mene jer nisam neki sjajan primjer motorike,
a u rikverc kad si hocu okrenut glavu zna mi se mantati mada sam ja rodena s nekakvom parezom, desna strana tijela je bila ko paralizirana te sam imala pneumotoraks i zavrsila odmah na rebru
btw koliko ti je malecka prije rodena to koliko je teska
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2005., 09:19   #94
Quote:
dodouprolazu kaže:
Da, malena dobiva mlijeko cijelo vrijeme preko neke sonde, direkt u zeludac. Penelopo, drago mi je sto je tvoja curica tako lijepo napredovala. Upravo zbog cinjenice sto su meni rekli da su ta neurorizicna djeca posebno prijemljiva za bolesti.
E super, to je jako važno za nedonoščad. Pomozi ženi koliko god možeš, vjeruj mi da joj nije lako. I pazi na nju da ti ne upadne u post porođajnu depresiju.

Baby handling i vježbe motorike su vrlo važne, nemojte to zapustiti! Kuda ćete ići na vježbe?
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2005., 09:21   #95
Re: Beba i spavanje

Quote:
Secundo kaže:
Što vi radite kada beba treba spavati? Naša malena od 5 mjeseci ne zna sama zaspati, a nisam siguran dali bi to trebala. Kod nas je teoretski smjena pred spavanje moja, t.j. ja malenu nosim na rukama odnosno skakučem po onoj velikoj lopti za gimnastiku dok ne zaspe, pa ju onda skroz oprezno stavim u krevetić i odšuljam se na trepavicama.

U zadnje vrijeme to nekako više ne pali, nego ju moja draga mora dojiti, i dijete zaspe pri tome.

Jeli to normalno? Ili bi trebalo biti "aj bok, vidimo se sutra ujutro", pusa na glavicu, i zatvoriti vrata za sobom (karikiram malo)?
hi,hi, vidim isti problemi

nemojte tako
ako se nauči da za spavanje treba poseban obred, mučit ćete se ko ja godinu i pol
naročito popustite s tim nošenjem! i recite bakama nek 'olade s tim (jer one naročito razmaze djecu)

kad je moj mali imao 7 mjeseci, ne samo da više nije htio zaspati bez nošenja, nego nije htio ni SPAVATI
cijele noći sam ga teglila gore-dolje po sobi ko baltazar!
puko mi je film kad sam u polusnu zamalo ''poljubila'' zid, a već mi je bilo doslovce mučno od umora i uzrujavanja

evo kako mi je rekla pedijatrica: nahraniš, presvučeš dijete i staviš ga u krevetić
možeš mu tepati, pričati, pjevušiti i držat ga za ruku, ali iako se dere moraš ga ostavit u kinderbetu

(nisam je poslušala, mali i dalje ćori sa mnom i vrti se i uzdiše ako mu ispadne moja ruka iz njegove)

u slučaju extra-frke stavite malog u auto i vozite par rundi oko kvarta- garant pomaže
kentaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2005., 11:04   #96
Quote:
bigblue2010 kaže:
E super, to je jako važno za nedonoščad. Pomozi ženi koliko god možeš, vjeruj mi da joj nije lako. I pazi na nju da ti ne upadne u post porođajnu depresiju.

Baby handling i vježbe motorike su vrlo važne, nemojte to zapustiti! Kuda ćete ići na vježbe?
Uzeo sam godisnji tak da cu biti doma jos neko vrijeme, u depresiju je pala prije poroda, dok je cuvala trudnocu i imala strogo mirovanje i zamisljala horor scenarije a sad jos kaze, eto znala sam, sve sam ja kriva. Joj Za vjezbe su nas narucili na Goljak.

Chani- box ti je pun, pokusao sam ti poslati poruku ali nije prosla.

I ja sam cuo od iskusnih tata da ovo voznja u autu pomaze samo kak onda premjestiti bebu u krevet a da se ne probudi? Ili ju ostavite da odcori u autu? A ja? Dobiti cu ukljestenu kraljeznicu Ili da odmah kupim kamp kucicu, zlu ne trebalo, tam bar stane poljski lezaj...
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2005., 11:18   #97
Dodo, cestitke mami , bebi i tebi naravno...

Mi smo jedno vrijeme radili to..jel vozali je autu...no tata nije bio taj koji je vadio iz auta, vec ja....

Ona nije prospavala punu noz negdje do svojih 10 /11 mjeseci...isprobavali smo sto cuda... te pustali da place, sta ja nisam mogla izdrzati, a nije niti palilo.Pa hodanje i drzanje...
muzh i ja sam bili koma...

na kraju je upalilo to sta sam je okupala/nahranila/ ubacila u krevetic koji je bio sa moje strane, i drzala za rukicu i pricala/pjevusila/ dok je ona urlala / i tako skoro mjesec dana.......onda je uhvatila ritam....josh dugo vremena se budila jedanput u rano rano jutro, sta je nekad bilo vrijeme podoja....
pa smo josh nekoliko puta mjenjali vrijeme odlaska na spavanje...
danas je to 9.30 najkasnije 10 uvecer, s tim da odrapi dva sata popodne...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2005., 11:18   #98
ocistila sam malo inbox
moja bi pocela cendrat na svakom semaforu, taman da zacori, stanemo i opet ispocetka

probas ju ostavit u nosiljki da spava, ionak mala beba ne moze van iz nje sama
, bogme kad je zaspala u kolicima, sta mislis da sam ju premjestala u kinderbet, bilo je improvizacija sve u stilu ne diraj lava dok spava ;-)
znala sam joj pelenom pricvrstiti dudu koja je drzala neko vrijeme toplinu pa je valjda imala osjecaj da je netko uz nju, to je pilo vodu kojih pola sata

btw nadam se da imate klimu doma, najgore mi je bilo ljeti, najvece vrucine ,a ona se jos bolje prikelji uz mene,
a znoj curi
tad je imala fazu da se prikelji uz mene, legnem se s njom na krevet i cijela se moram ljuljat polagano dok ona cmace dudu sve dok ne zaspi, a najveca umjetnost se onda dici i stavit ju u kindac, pokocis se dok ju spustas polagano unutra, skoro centimetar po centimetar i zadrzavas dah, uh zivi horror
sva sreca ovih dana joj dam flasicu s mlijekom i izadem iz sobe, za 10 minuta mir i tisina, moram se pohvalit da mi zadnjih par dana spava po 4-5 sati dnevno u komadu, ali prije nocnog spavanja mora obavezno pasti setnja, kako je duzi dan oko 21 je spremna za krpe, inace je bila naviknuta oko 20 h

kupanje prije spavanja dosta pomaze
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2005., 11:43   #99
Quote:
dodouprolazu kaže:
Moje iluzije su se srusile odavno a malo sam nezgodno "pao" kad je jedinica dosla na svijet dosta prerano hitnim carskim prije 10 dana.
Ej, čestitam. Neka to bude prva i zadnja komplikacija, a ostalo nek' ide k'o po loju.
Quote:
dodouprolazu kaže:
Toliko o skociti pa reci hop. To sto smatram da je neljudski pustiti dijete da place i da je moguce i drugacije vidim potvrdjuju i ostali iskusni roditelji ovdje. Ne predbacujem nikome nista. Moze se i drugacije. Pitanje je hoce li se. Kao i prije smatram d abeba nije najveci problem u Secundovom braku. Ako se varam, super!
Ti (još) nemaš pravo glasa. Pitam te za godinu dana uzastopnog nespavanja što misliš o nočnom ustajanju

A ovo ostalo, to se zaista varaš. Topic o Iskrici je čista znatiželja, sem toga bi kao mod na ŽuD-u i trebao tu i tamo baciti kakvu temu. A "All inclusive" topic je zaista promjenio moje gledište i polučio već neke rezultate koji vode riješenju nekih problema.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2005., 11:47   #100
Ovo s pelenom i dudom nisam bas skuzio?

Nemamo klimu. Eh da nam je to jedini problem sto se priljepi za nas, kamoli srece. Ali nije us tanu nikad jako vruce, na takvoj je strani.
Secudno i Happy hvala, odoh sad vidjeti ljepotice
Secudno drago mi je zbog tebe, nisam mislio nista lose, imam u okolini mlade parove koji vole za sve okriviti bebu a svi mi ostali znamo da i prije bebe nije nis bilo kak treba samo su sad nasli prakticni izgovor za svoje svadje i nervozu. Zapravo mi je drago da sam se kod tebe prevario!
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.