Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2017., 08:41   #8181
Kako vi zabavaljate svoje mačke koje su više vezane za vas?
Sad dolazi ljeto i moram počet raditi,po cjeli dan me nema doma ,Kike je koma kad dođem doma,baš se vidi da mu falimo.
Mala spava po cjeli dan a ne mogu biti skupa,ne podnose se.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Old 21.03.2017., 12:33   #8182
Ne podnose se u kojem smislu? Kolju se međusobno?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 22.03.2017., 09:37   #8183
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ne podnose se u kojem smislu? Kolju se međusobno?
Da.On bi bio kraj nje ali je nepredvidljiv pa ona drami, svako malo puše itd.I onda on mnisli da se ona želi tući pa je zgrabi za vrat .
U biti on se jako grubo igra i želi biti alfa.Ona želi da je se pusti na miru i definitvno ne želi biti alfa.
Već ga je par puta zašamarala i ništa ,on dođe legne kraj nje ona pobjegne i tako ukrug.
Sad smo naručili mrežu za balkon pa ćemo zatvoriti pa može biti tamo na suncu.
On je željan pažnje i igranja ,po cjeli dan a ja nemam vremena,moram raditi i po kući i na poslu,eventualno imama sat vremena slobodnog .
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Old 24.03.2017., 17:18   #8184
@Lola - i ja imam jednu jako ovisnu mačku ali to rješavamo tako da skupa gledamo televiziju i da spava na meni, sa svih svojih 6 kila (ogromna je a totalno domaća mačketina, i sva je krakata ).

Pitanjce - je li netko ugrađivao mačja vratašca na staklena vrata? Stavila bih na balkonska vrata a zatvoreni vece na balkon (nekakav ormarić tipa kao što je Cats pokazivala). Moram mijenjati vrata pa ne znam radi li to pvc majstor ili neki drugi staklar. Pa ak netko ima iskustva...
A vjerojatno bih trebala staviti vratašca i na taj ormarić da im ne zebe kad je hladnije

Također ako imate preporuku za majstora za ograđivanje balkona - stavila bih žičanu mrežu u okvir da paše između roleta i da se može vaditi van, tak da se koji put mogu naluknuti prek balkona. Može na pm, Zagreb i okolica.

__________________
neukusu treba reći NE
veruschka is offline  
Old 24.03.2017., 17:38   #8185
Ja sam danas jela kupine,znaci mačak mi je skoro ušao u usta... Cijelu me prešnjofo
leilany is offline  
Old 28.03.2017., 10:03   #8186
Ispričavam se ako objavljujem na pogrešnom mjestu, no zanima me vaše mišljenje. Jučer navečer dečko i ja postali smo ponosni vlasnici malenog maine coona nakon dugog isčekivanja međutim, maleni ne želi papati. Cura koja nam ga je dovezla je rekla da se ugrizao i da ga vjerojatno boli pa će malo "filozofirati" oko hrane. Kad je tek stigao stavili smo ga na krevet, ja sjela kraj njega malo ga pomaziti i nije prošlo ni 5 sekundi i evo njega meni hop u krilo pajkiti, i tako čitavu večer, spustimo ga na pod da malo istražuje sobu ali se zatrči i hop dečku u krilo (sjedio je na stolici) ili meni u krilo ili na leđa mi se popne blento mali, i sad dok pišem ovo mi spava u krilu ima vode koju nije ni taknio, dobio je kitekat za juniore (mokru hranu), malo salamice i jogurta, jedino je malo ali baš malo jogurta papao jutros, ostalo je samo pomirisao i počeo mjaukati. Mjauče i kad smo i ja i dečko na nogama pa se ne može popeti na nas i onda što ćemo, netko od nas mora sjesti i udovoljiti mu s druge strane, par puta je šapom gurnio lopticu i lovio je pertlu po sobi, čini mi se da mu je to najdraža igračka. Upoznali smo ga sa starijom macom koja je kod nas 2 godine, prošlo je relativno uredu, mačić se nije uplašio, ispružio je vrat i njuškicom dotaknuo njušku toj starijoj maci a ona se lagano povlačila unatrag i tiho zarežala i otišla, inače, ona u životu nije vidjela mače a i prije godinu dana je dečko nabavio psa kojeg gospođica mica baš i ne podnosi pa njenu reakciju pripisujem tome. Sigurno si misli, prvo ste mi doveli histeričnog psa a sad još i ovo malo čudovište uglavnom, ono što me zanima je jel to normalan proces prilagodbe za mačića, da zato ne papa i ne odvaja se od nas? da mu nije možda hladno? (s obzirom na to da je do jučer imao mamu i bracu i seku s kojima se grijao i igrao i sve) kako da mu pomognem da nam svima bude bolje? najviše me brine što je tako malo papao i nadam se da je samo malo tužan i da nije ništa ozbiljnije u pitanju i da će sve biti uredu. Eto, ispričavam se na podužem postu ali zabrinuta sam. Željno isčekujem vaša mišljenja i savjete
__________________
The cosmic algorithm
agent001 is offline  
Old 28.03.2017., 10:10   #8187
Čekaj, kupili ste Main coona a hranit ćete ga kitekatom? Super.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 28.03.2017., 10:21   #8188
S obzirom na okolnosti i lošu organizaciju i nedostatak trgovina u blizini, nismo baš imali previše opcija. Ovo je više onako za prvu ruku što bi se reklo. Inače, sve naše životinjice su razmažene kad je hrana u pitanju jer mi dečko ima divnu sestričnu koja se pobrine za nabavku
__________________
The cosmic algorithm
agent001 is offline  
Old 28.03.2017., 18:38   #8189
Dobro, treba njima malo vremena da se priviknu na nov prostor i nove mrise i još kažeš da imaš i drugih životinja, micek je vjerojatno preplašen.

Jeste vi njega pregledali kako spada? Napisala si vam je cura rekla da se mačak ugrizao i da ga boli i da zbog toga možda neće htjeti jesti. Meni ti to baš ne zvuči bezazleno, ako se nastavi neklopanje ja bi ga odvela vetu da ga detaljno pregleda.

Inače što se tiče klope pet centar ima web shop: http://www.pet-centar.hr/, dostavljaju po cijeloj RH, klopa dođe za 3-5 radnih dana (nekada čak i ranije). Postoje i kodovi za kupnju imaš na temi o pet shopovima, bude 10 posto popusta na cjelokupnu kupnju i besplatna dostava iznad određenog iznosa (najčešće 200 kn, ali bude i kodova sa 50 kn).

Pazi da ti od salama i jogurta ne dobije proljev, ako to nije navikao jesti moglo bi biti veselo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 28.03.2017., 19:57   #8190
Što prije u nabavu/narudzbu kvalitetne grain free hrane i konzervi...a jogurt i salame i sl. izbacite...iako bih ja vetu isla vec jucer....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 29.03.2017., 00:25   #8191
zahvaljujem na savjetima, zaboravih reći da je mačić u ponedjeljak ujutro bio kod veterinara (dobili smo ga u pon navečer) a klopa na koju je navikao stiže sutra. Salamu uopće nije htio, jogurta je možda pola kašikice samo popapao. I u nadi da će pojesti dovoljno da ne gladuje je dobio malo tunjevine. Kakio je normalno i pio je vodice par puta tokom dana. Upoznao je samo tu stariju macu, bez forsiranja, tek toliko da se ponjuškaju ali ga se ova boji vjerojatno, tj bježi od njega tako da mačić boravi s nama u sobi gdje ima svoj mir i klopu i pijesak. Čini mi se da je on samo jedno zbunjeno razmaženo mače i treba mu vremena da se navikne na nas i novi prostor pa se zato tako ponaša, a to što se gricnuo je još pridonjelo tome da ne papa. I razigran je pa nekako mislim da mu nije ništa opasno, trči za špagom po sobi i gricka je ali čim prestanemo micati špagu evo ga skače u krilo ili se popne nekome od nas na rame. Tarzan mali
__________________
The cosmic algorithm
agent001 is offline  
Old 01.04.2017., 17:02   #8192
Pocelo suncanje

shelby-eleanor is offline  
Old 01.04.2017., 18:33   #8193
Bome jest

charmed84 is offline  
Old 01.04.2017., 18:39   #8194
Kod nas je danas na rasporedu drogiranje https://youtu.be/UnjCFsiKb7A
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 01.04.2017., 22:03   #8195
charmed84 is offline  
Old 02.04.2017., 12:13   #8196
vidim da i vaše mačketine uživaju

nego, češljala sam danas svoje divljake nakon dugo vremena i skužila da je debeli pun peruti... inače ima malo masnije i sjajnije krzno, i nevjerojatno mekano i pahuljasto... sad nakon češljanja su mu cijela leđa puna sitne peruti

koliko je to ozbiljna stvar? trebam li ga voditi veterinaru? trebam li ga kupati?
shelby-eleanor is offline  
Old 02.04.2017., 13:08   #8197
Jesi mu što mijenjala u hrani? Kod mojih se perut javlja na dugodlakima, češće kod Mile, ako pojede nešto u čemu ima ribljih sastojaka slabije kvalitete (Miamor tunu može jesti bez posljedica) ili ako je bio neki veći stres (npr. odlazak veterinaru). Vidjela sam da se kod nje javi perut i kad ju češljam s metalnim češljem, valjda joj iziritiram kožu. Provjeri oko hrane, dodaj više tekućine i možda žličicu maslinovog ulja preko hrane. Do sad kod nas nikad nije bilo alarmantno i sredilo se dosta brzo nakon opisanih mjera.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 02.04.2017., 13:22   #8198
a jesam, promijenila sam suhu hranu, uzela sam animonda deluxe grandis jer đubre ne žvače male krokete nego ih samo guta i onda riga naravno da sam uzela vreću od 10kg

nije bilo stresa, vožnje, ikakvih odlazaka iz stana... čak niti radova u okolnim stanovima

češljala sam ga metalnim češljem, ali i lani sam ga više puta češljala s tim češljem pa nije bilo peruti...

znači, promijeniti hranu i češalj?
shelby-eleanor is offline  
Old 02.04.2017., 14:29   #8199
Moj se perutao kad mu klopa ije odgovarala. Kad je prestao ejsti tu klopu prestala mu se i mastiti dlaka kod dupeta i perutati.

Cats jel to grebalica sa catnipom? Kod mene bi to bilo natopljeno slinom, ovaj moj kad nanjuši, trlja se, valja, slini i ne da da mu priđeš blizu (ono u stilu odbij, moja droga, nađi si svoju )
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 03.04.2017., 16:17   #8200
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
vidim da i vaše mačketine uživaju

nego, češljala sam danas svoje divljake nakon dugo vremena i skužila da je debeli pun peruti... inače ima malo masnije i sjajnije krzno, i nevjerojatno mekano i pahuljasto... sad nakon češljanja su mu cijela leđa puna sitne peruti

koliko je to ozbiljna stvar? trebam li ga voditi veterinaru? trebam li ga kupati?
i moja jedna se peruta hranu nisam mijenjala. jede totw - čini mi se da je neka od cura tu pisala da joj se od te hrane mačka počela perutati. makar je moja već dugo na toj hrani, perutanje se tek nedavno pojavilo
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.