Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2016., 13:15   #241
Placanje poreza na internet zaradu u najboljem slucaju odnosi 45 posto sveukupne zarade. Pri tome to sto placate ne ide za radni staz,dakle radni staz vam ne tece. Totalna glupost koja nema veze s mozgom. Znaci netko tko tako zaradjuje bi ovoj drzavi trebao dati (pokloniti) pola svoje zarade,a pritom mu drzava ama bas nicim nije pomogla niti olaksala. U BiH je to puno pametnije i jednostavnije rijeseno. Nasa drzava nema sluha niti smisla za ovakav vid zarade.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 00:02   #242
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Placanje poreza na internet zaradu u najboljem slucaju odnosi 45 posto sveukupne zarade. Pri tome to sto placate ne ide za radni staz,dakle radni staz vam ne tece. Totalna glupost koja nema veze s mozgom. Znaci netko tko tako zaradjuje bi ovoj drzavi trebao dati (pokloniti) pola svoje zarade,a pritom mu drzava ama bas nicim nije pomogla niti olaksala. U BiH je to puno pametnije i jednostavnije rijeseno. Nasa drzava nema sluha niti smisla za ovakav vid zarade.
Kako je riješeno u BiH...možeš li malo detaljnije pojasniti ?
maxpayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 14:03   #243
pozdrav.

evo malo san prosao temu, i sve i svasta procitao.
na kraju mi nista vise nije jasno.
naime, da se vratim na sami naslov teme - sto i kako treba prijaviti?
dakle, sklopit cu ubrzo neki ozbiljniji posal sa amerikancima. uplate njihove ce ici putem mog paypala.
kada ja taj novac prebacim sebi na devizni, moram prijavit poreznoj.
da li ja mogu proci preko autorskog ugovora (radim aplikaciju, no u konacnici je ideja od klijenata i oni zadrzavaju pravo na istu)?
u slucaju da je autorski u redu - platim (dobiveni iznos - 30%(priznati odbitak)) * 25% (+10% prirez za split).
na kraju godine, platim razliku do 40% (jer bi sigurno usao u visi razred).
sto u slucaju da mi ovo ne spada pod ugovor o autorskom? koja su moja davanja i na koji nacin?
zna li netko spada li ovo pod autorsko, na koji nacin se uopce kvalificiram za autorsko djelo? (inace, placat ce mi mjesecno po satima, dok ne napravim app).
igra li otvaranje firme? mogu u tom slucaju i auto na firmu uzet? ima li tu nekih manjih davanja?

naime, dosa san jutros u poreznu u 10:15... naravno da su mi rekli da pricekam jer im je za 15 minuti marenda. pa da tek izad 11 dodjem. ebat ga. nemam toliko vremena. treba ic radit.
__________________
asd
dmestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 12:59   #244
Imaš tu nešto o tim plaćanjima kao autorsko i kao ne-autorsko djelo. Da li to što radiš spada u autorsko djelo ili ne, možeš pitati Državni zavod za intelektualno vlasništvo, meni su njihovi odgovori doduše malo nedorečeni, ali bar ćeš nešto saznati.

Druga mogućnost ti je paušalni obrt, navodno je to najjednostavnije.
Pennelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 17:51   #245
ne znam zašto svi komplicirate.zaradu s paypala ili s drugih procesora prebacite na npr advanced cash karticu i s njom plaćate ili dižete s nje.a država nek zaboravi na porez
__________________
kad nepravda postane zakon,otpor postaje dužnost!
gradojev is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 15:40   #246
Question Porez na male iznose ?

Dakle, već sam 4 godine nezaposlen i konačno našao neki oblik zarade preko Freelancera.com. Mjesečno računam će mi biti isplaćeno oko $40 preko PayPala na tekući (ne na žiro).
Jesam li porezni obveznik za tu siću ?
Mogu li otvoriti račun u Slo ili At i tamo primati novce, pa da izbjegnem oporezivanje u RH, te da li onda postajem porezni obvenzik strane države u kojoj imam bankovni račun?
Također, da li Porezna vidi novac primljen preko Western Uniona te je podložan oporezivanju ?

Ili da sve pošaljem k vragu i odem živjeti van ...

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima !
__________________
Home is where heart dwells without fear! Klikni na link
Multiverzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 23:25   #247
Quote:
Multiverzum kaže: Pogledaj post
Dakle, već sam 4 godine nezaposlen i konačno našao neki oblik zarade preko Freelancera.com. Mjesečno računam će mi biti isplaćeno oko $40 preko PayPala na tekući (ne na žiro).
Jesam li porezni obveznik za tu siću ?
Mogu li otvoriti račun u Slo ili At i tamo primati novce, pa da izbjegnem oporezivanje u RH, te da li onda postajem porezni obvenzik strane države u kojoj imam bankovni račun?
Također, da li Porezna vidi novac primljen preko Western Uniona te je podložan oporezivanju ?

Ili da sve pošaljem k vragu i odem živjeti van ...

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima !
Nisi, do 31000 kn godišnje je neoporezivo.

Po zakonu bi trebao prijaviti te bi ti to bilo vraćeno pa smisla, šuti i uživaj.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 23:36   #248
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Nisi, do 31000 kn godišnje je neoporezivo.

Po zakonu bi trebao prijaviti te bi ti to bilo vraćeno pa smisla, šuti i uživaj.
Hvala na odgovoru melodic.haze.
.... šutim i uživam sa svoju hrpu dolari ...
__________________
Home is where heart dwells without fear! Klikni na link
Multiverzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 21:22   #249
Može li mi netko dati odgovor na ovo pitanje:

nezaposlena osoba, uzdržavani član jednog roditelja - mora li prijaviti porez na dohodak iz inozemstva ako on ukupno ne prelazi 13.000 kn ove godine?
ImpeccableBlahs is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 22:06   #250
Quote:
ImpeccableBlahs kaže: Pogledaj post
Može li mi netko dati odgovor na ovo pitanje:

nezaposlena osoba, uzdržavani član jednog roditelja - mora li prijaviti porez na dohodak iz inozemstva ako on ukupno ne prelazi 13.000 kn ove godine?
Daj pročitaj dva posta iznad....
Clam is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 03:23   #251
Tehnički da, u praksi ne...
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 21:50   #252
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Nisi, do 31000 kn godišnje je neoporezivo.

Po zakonu bi trebao prijaviti te bi ti to bilo vraćeno pa smisla, šuti i uživaj.
Pozdrav, odakle ti taj podatak? Nisam dosada čula za to. Naravno pretpostavljam da je to u slucaju da ti je to jedini prihod i da ima neke veze sa minimalnom poreznom osnovicom?

Druga stvar sto sam te htjela pitati je dvostruko oporezivanje, naime mi nemamo potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja s SAD-om, pa me zanima kako se to rijesava. Naime, ako otvoris obrt, tvrtku, autorski li sto god, jos nikad nisam cula da je netko plaćao SAD-u pa cekao povrat.

Radila sam preko Upworka, uglavnom su mi klijenti Ameri, a nedavno sam dobila posao u jednoj tvrtki iz SAD-a, koja je bas firma, a ne neka platforma tipa Upwork, pa uopce ne znam kako bi to rijesila. Jel se vi ostali, nakon sto podmirite sve u RH, samo nadate da se to bude rijesilo naknadno?

Zadnje uređivanje Maddie : 01.11.2016. at 22:12.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 00:50   #253
Često vidim da se ovdje spomene da imamo dogovor s SAD-om protiv dvostrukog oporezivanja, no na američkim stranicama ljudi ne govore baš tako. I kada mi daju linkove od IRS-a, hrvatskoj nigdje nema ni traga.

Ima li tko kakav link gdje se može vidjeti da zaista imamo takav dogovor ?

Zanima me za recimo prodaju preko Amazona koji oduzima 30% od zarade, te da to riješiš trebaš im dati svoj TIN broj. Nemam pojma ni što bi mogao im dati umjesto TINa ako ga nemam.
billyray is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 08:10   #254
Po mojim saznanjima mi nemamo nikakav sporazum sa SAD-om.

Spominjalo se u medijima da treba nešto dogovoriti da se izbjegne dvostruko oporezivanje ali da ništa još konkretno nije doneseno.

Iako generalno za istu stvar nije potrebno 2 puta plaćati porez.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 16:38   #255
Malo dižem temu jer imam pitanje. Naime radim preko upworka i redovito plaćam porez. Bio sam već tri puta ove godine na poreznoj i predavao ženi joppd obrazac na osnovu love koja mi je sjela na žiro preko paypala etc. Pitanje je, trebaju li meni za godišnju prijavu nekakve fakture (invoices) i ako da, na koju foru oni misle da ću sad nabaviti to od nekog lika sa kojim sam radio pred 9 mjeseci i više tamo nema account?
Outmind is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 12:05   #256
Quote:
Outmind kaže: Pogledaj post
Malo dižem temu jer imam pitanje. Naime radim preko upworka i redovito plaćam porez. Bio sam već tri puta ove godine na poreznoj i predavao ženi joppd obrazac na osnovu love koja mi je sjela na žiro preko paypala etc. Pitanje je, trebaju li meni za godišnju prijavu nekakve fakture (invoices) i ako da, na koju foru oni misle da ću sad nabaviti to od nekog lika sa kojim sam radio pred 9 mjeseci i više tamo nema account?
Pod godišnja prijava misliš na prijavu za povrat poreza ili nešto drugo?

Mene do sad (u oko 4 godine) nikad nisu ništa tražili na poreznoj, osim standardnih njihovih obrazaca (trenutačno JOPPD). Ove godine, kako je sve automatizirano, ne bih bila trebala predavati baš ništa za prijavu za povrat poreza da nisam imala uplate donacija koje su priznati odbitak, a koje se ne vide u sustavu.
anardev is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 17:50   #257
prcitah malo temu....moje pitanje sta ako preko skrilla dizemo pare na bankomatima po bosni i srbiji
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 15:35   #258
http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...na/939493.aspx

Nevjerojatno što neće smisliti. Izgleda da će freelancanje bez plaćanja poreza umrijeti uskoro.
Clam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 08:56   #259
Da, čini se... Čitala sam na forumima za prevoditelje, u drugim državama najnormalnije plaćaju porez na uplate koje im sjedaju na PayPal...

Zadnje uređivanje MarijaZD : 24.12.2016. at 09:54.
MarijaZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 22:04   #260
Da samo nije svaka uplata na PayPal nužno zarađeni novac.

Može biti poklon, recimo neka prodaja ili refund.

Uostalom zašto bi netko nužno vršio isplatu na tekući: može s nekim napraviti zamjenu kome treba lova na paypalu ili recimo kupiti neku stvar u nekom webshopu i kasnije to prodati. Uvijek postoji više načina... :-)
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:04.