Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 06:45   #1
Volite li one tamo druge?

Znanstvenici su otkrili da 'borba spolova' počinje još prije rođenja u maternici, pri čemu se 'pohlepni' geni naslijeđeni od oca 'natežu' s genima majke oko toga koliko hrane fetus treba dobiti.
Ništa bolje nije kad se rodimo, nekako smo stalno u sukobu i "ratu" s drugim spolom. Mora li to zaista tako biti?
Koliko empatije imate prema suprotnom spolu? Imate li razumjevanja prema teškoćama s kojima se susreću? I u konačnici imate li ljubavi prema suprotnom spolu?
__________________
Index i arhiva Tema dana
Tema dana is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 07:34   #2
Mislim da je jako teško biti u "ratu" s otprilike četiri milijarde ljudi. Niti najveći mizoginisti ili mizandristice nemaju toliko mržnje u sebi. Zbog istog razloga je također teško suosjećati ili biti empatičan prema toliko enormnom broju ljudi. Općenito se ne zamaram s drugim ljudima (niti oni sa mnom, dakako), ali to sam samo ja.
__________________
Hoping for a nuclear holocaust since 1991.
Iceman1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 08:04   #3
Quote:
Tema dana kaže: Pogledaj post
Znanstvenici su otkrili da 'borba spolova' počinje još prije rođenja u maternici, pri čemu se 'pohlepni' geni naslijeđeni od oca 'natežu' s genima majke oko toga koliko hrane fetus treba dobiti.
Ništa bolje nije kad se rodimo, nekako smo stalno u sukobu i "ratu" s drugim spolom. Mora li to zaista tako biti?
Koliko empatije imate prema suprotnom spolu? Imate li razumjevanja prema teškoćama s kojima se susreću? I u konačnici imate li ljubavi prema suprotnom spolu?
Isto koliko mi se fucka za muski spol i njihove borbe, toliko mi se fucka i za zenski.

Ljude procjenjujem/volim/nevolim individualno, ne na temelju kurca i picke.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 08:11   #4
Mizantrop sam, ne volim egalitarno.

Za "one tamo druge" skoro dobijem trunčicu suosjećanja, onda vidim ovakve reportaže:



I odjednom mi se razvitak LLM-ova koji paradiraju kao "AI" i razvitak robotike više ne čini kao toliko loša opcija. Ako se odnosi ne mogu popravit, onda nek ih se spali do temelja.
Rift is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 08:13   #5
Prezirem ih iz dna duše
Bez njih bi svijet bio savršen i ne bi bilo rata ni ostalih gluposti kojima se dokazuju čiji je veći
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old Jučer, 08:18   #6
Ja to više doživljavam kao izazov, razumjeti ženski spol, tj. razumjeti njihov način razmišljanja koji se razlikuje od načina razmišljanja nas muškaraca. Naročito volim igru zamjene uloga, znači razgovaram sa nekom ženskom osobom na način da ja govorim iz ženske perspektive, tj. glumim da sam žena i da razmišljam kao žena, dok ona govori iz muške perspektive. Nedavno sam se u takvoj jednoj igri toliko uživio (a ni ona se nije ništa manje uživila) da sam na kraju zaključio da su muškarci svinje i nije mi bilo jasno što žene vide u (nama) muškarcima.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 08:37   #7
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Prezirem ih iz dna duše
Bez njih bi svijet bio savršen i ne bi bilo rata ni ostalih gluposti kojima se dokazuju čiji je veći
Kakva ti je ovo logika?

Rat je u vise-manjoj mjeri borba za opstanak, prezervaciju, resurse. Zene ga sad ne vode jer ga za njih vode muskarci.

Makni muskarce u nekim davnim vremenima gdje zena-lovac naleti na zensko nepoznato pleme, sto mislis sto bi se dogodilo? Ispijanje kavice?

Zenski vladari kroz povijest su bili daleko krvolocniji od muskaraca.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 09:11   #8
ja sam i tak previse empatican.
vise osjecam tudje osjecaje nego svoje.
meh.
__________________
https://archillect.com/tv
ljetopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 11:09   #9
Nemam neku preferenciju, osim kad se radi o nekim specifičnim pitanjima, potlačivanju žena i sl.
Za svakodnevne teškoće s kojima se sreću muškarci inače imam empatije kao i za ženske.

Ljubavi imam za sve jednako .



To u maternici nije borba spolova, tj. vrlo je glupo na to tak gledat čak i kad se uzima kao neka laka analogija.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 11:13   #10
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Ja to više doživljavam kao izazov, razumjeti ženski spol, tj. razumjeti njihov način razmišljanja koji se razlikuje od načina razmišljanja nas muškaraca. Naročito volim igru zamjene uloga, znači razgovaram sa nekom ženskom osobom na način da ja govorim iz ženske perspektive, tj. glumim da sam žena i da razmišljam kao žena, dok ona govori iz muške perspektive. Nedavno sam se u takvoj jednoj igri toliko uživio (a ni ona se nije ništa manje uživila) da sam na kraju zaključio da su muškarci svinje i nije mi bilo jasno što žene vide u (nama) muškarcima.
Fora igra, s kime je igraš?

Borbu spolova primjećujem najčešće na forumu, u rl ne toliko.
Nisam gledala link koji je rift metnul, ali već na sami naslov sam zakolutala očima. Naravno da žene trebaju muškarce, isto kak i muškarci trebaju žene.
Svijet bi bio dosadno i predvidljivo mjesto da nema različitih spolova
__________________
Love, as if there was nothing more important in your life.
Louise Hay is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 12:17   #11
Quote:
Tema dana kaže: Pogledaj post
Mora li to zaista tako biti?
Ne mora tako biti, ali eto, razlika će biti, samo te neke razlike predstavljaju određene prepreke koje stvaraju šum u međusobnoj komunikaciji i na kraju onda i nastaju borbe eto, zbog glupih i nepotrebnih stvari.
Quote:
Koliko empatije imate prema suprotnom spolu?
Imam dovoljno.
Quote:
Imate li razumjevanja prema teškoćama s kojima se susreću?
Za neke stvari imam, ali za dosta toga sve manje i manje, upravo zbog onog gore navedenog šuma u komunikaciji. Jako se slabo iznose konkretno nekakva stajališta kad su u pitanju m-ž odnosi i onda kad ekipu okrene na emociju i nastane manjak racionalnog razmišljanja, teško je ukazati i pokazati s čime se bori određena strana u današnje vrijeme. Nažalost, mnogi i mnoge žive u nekim drugim vremenima, pokušavaju preslikati neke prijašnje društvene norme na ovaj trenutni svijet koji se uvelike promijenio, čak i naspram onoga što je bilo prije 10 godina.

I umjesto da premostimo te neke razlike i da probamo više shvatiti drugu stranu, razlike se samo produbljuju s načinom razmišljanja koji ne odgovara današnjici, te naravno generalizacijama preko kojih u startu mnogi dobiju nazivnik kojeg onda pred drugom stranom moraju riješiti i pokazati da nisu takvi.

I svakako trebamo jedni prema drugima smanjiti određena očekivanja.
Quote:
I u konačnici imate li ljubavi prema suprotnom spolu?
Ljubav isključivo prema onima koji to trebaju i zaslužuju. Prema apsolutno svima, neće ići.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 12:22   #12
Koja očekivanja trebamo smanjiti?
__________________
Love, as if there was nothing more important in your life.
Louise Hay is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 12:30   #13
Wink

__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 12:30   #14
naravno da volim
iako sve je individualno
ima nas vakih i nakih
i jednih i drugih
opet ženerali spikin
žene su ukras sveta
i da ih nema
ova planeta
bi bila ko tamna strana meseca

bar u mom svemiru
__________________
the fire in my soul rejects my wisdom
Broo is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 12:31   #15
Naravno da volim žene , pa one su tu da nam ulijpsaju svakodnevicu.
One su slabije posude i prema njima se moramo ponasati obazrivo i sa postovanjem.
__________________
Mlad bijah i ostarijeh ali ne vidjeh pravednika ostavljena
niti potomstvo njegovo kako kruha prosi.
Psalam 37.25.
TNT1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 12:38   #16
Evo njega i posuda

Ot. Mizoginija,mizandrija,mizantropija..
Not my cup of tea
Volim žene, muškarce i ljude općenito i oni vole mene
Nemam brije u glavi bogu hvala
__________________
"I am the truth and a way and a life"
Muddy is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 12:40   #17
Quote:
Louise Hay kaže: Pogledaj post
Koja očekivanja trebamo smanjiti?
Pa uglavnom ona gdje se podrazumijeva da određeni spol ima određenu ulogu u životu, tipa da su muški isključivo provideri ili da su žene te koje kuhaju i spremaju.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 13:01   #18
Sukob i rat su krive riječi. Nadmećemo se međusobno. Nismo paunovi koji se šepure perjima niti jeleni koji se bore sa rogovima ali se svejedno međusobno nadmećemo. Mi to radimo posredno - društvenim statusom.

Najlakše je to vidjeti kod djece u školi. Brzo se oni rasloje u popularne i nepopularne, u grupice koje se podržavaju u dobru i u zlu.

Kod odraslih je to suptilnije izražena ali ništa bitno drugačije...
Potjeh. is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 13:04   #19
Quote:
TNT1980 kaže: Pogledaj post
Naravno da volim žene , pa one su tu da nam ulijpsaju svakodnevicu.
One su slabije posude i prema njima se moramo ponasati obazrivo i sa postovanjem.
srce, žene su jači spol, ne muškarci
__________________
Dobro je !
blues4lady is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 13:06   #20
Vole li oni tamo drugi mene?
Zmijonosac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:40.