Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2015., 21:01   #21
Quote:
osa3 kaže: Pogledaj post
Ma tko će ih spriječiti? Pa Pusićka svršava kad priča kako mi nećemo kočiti njihov ulazak u EU a evo ni Kolinda nema puno drugačije mišljenje od nje samo je malo umjerenija u izjavama. Od Srbije bi trebalo traziti: korigiranje granica, da nam kazu di su svi nestali i ratnu odstetu kao i priznanje da su oni jedini krivci za rat i da su vodili agresorsku politiku a ne nikakav "gradjanski rat" sto oni jako često vole govoriti, s obzirom da nam vlada ima muda manja od makova zrna (bez obzira bili sadašnji ili da dodje HDZ za to vrijeme) od toga neće biti ništa i ispast ćemo guzičari i beskralješnjaci još jednom.
Kolinda će ubrzo shvatiti da se sa srbima ne može na zelenu granu, a ako ne bude, pomoći joj treba.
Pittcock is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 21:02   #22
Da, trebat će sigurno dosta još godina da Srbija tek krene u pregovore za pristupanje no ono što se dam kladiti i siguran sam kao i svaki puta dosad i u slučaju sa Zlovencima kao sto je bilo kada smo se odrekli od svega u vezi Ljubljanske banke da bilo koja vlada da bude kod nas neće poduzeti aposlutno nista niti traziti od Srbije, zato jer nemaju hrabrosti i zivo im se jebe i za Hrvatsku i nase ljude.
osa3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 21:04   #23
Quote:
Pittcock kaže: Pogledaj post
Kolinda će ubrzo shvatiti da se sa srbima ne može na zelenu granu, a ako ne bude, pomoći joj treba.
Ma prijatelju ko da ona to nezna i sama pa pogledaj kako ju samo ona budala Šešelj proziva gdje god stigne i blati ali naši se neusude apsolutno nista poduzet sto nece odgovarati Bruxellsu i ostalima.
osa3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 21:09   #24
Poklonimo im vrh Rta Savudrija
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 21:13   #25
Kao prvo da bi uopće pokušali nešto ušićariti na srpskim pristupnim mukama hrvatska bi trebala imati odgovorne ne političare već državnike. Vidiš li ti trenutno barem jednog političara koji zadovoljava barem minimum kriterija ili ima potencijal da to bude u budućnosti?
Ja ne, samo gomilu sitnih politikanata koji odgovaraju svojim uhljebničkim stranačkim bazama.
Kao drugo, sve da takav postoji i na neki način osvoji vlast, pitanje je koliko će mu ruke biti vezane s obzirom na tko zna što je sve potpisano u našim pristupnim pregovorima. Dapače, mislim da se Hrvatska obvezala da neće kočiti ulaske zbog bilateralnih pitanja. Dakle, ono što su nama Slovenci radili možeš komotno zaboraviti. Za desetak godina evo nama nove jugovine-regione u sklopu EU. Ovo što smo gledali u proteklih 15 godina izgledati će blago poput kamilice. I pogrešno je uzimati kao najveću prijetnju likove poput Šešelja. Sa takvima znaš na čemu si, ali likovi poput Tadića, pogotovo kada je sa druge strane netko poput Josipovića
RosettaSTonedd is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.04.2015., 21:49   #26
Ne treba se posebno truditi oko spriječavanja. Srbija jednostavno ne može dostići neke civilizacijske norme i nije spremna ući u EU
deSandoval is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 22:25   #27
Quote:
RosettaSTonedd kaže: Pogledaj post
Kao prvo da bi uopće pokušali nešto ušićariti na srpskim pristupnim mukama hrvatska bi trebala imati odgovorne ne političare već državnike. Vidiš li ti trenutno barem jednog političara koji zadovoljava barem minimum kriterija ili ima potencijal da to bude u budućnosti?
Ja ne, samo gomilu sitnih politikanata koji odgovaraju svojim uhljebničkim stranačkim bazama.
Kao drugo, sve da takav postoji i na neki način osvoji vlast, pitanje je koliko će mu ruke biti vezane s obzirom na tko zna što je sve potpisano u našim pristupnim pregovorima. Dapače, mislim da se Hrvatska obvezala da neće kočiti ulaske zbog bilateralnih pitanja. Dakle, ono što su nama Slovenci radili možeš komotno zaboraviti. Za desetak godina evo nama nove jugovine-regione u sklopu EU. Ovo što smo gledali u proteklih 15 godina izgledati će blago poput kamilice. I pogrešno je uzimati kao najveću prijetnju likove poput Šešelja. Sa takvima znaš na čemu si, ali likovi poput Tadića, pogotovo kada je sa druge strane netko poput Josipovića
S većinom navedenog se slažem, osim ovoga da se moramo držati obećanja kao pijan plota. Jer kad pogledamo tko su oni koji su olako davali obećanja i potpisivali sve što im je potureno i da se protiv nekih od njih već vode kazneni postupci, a protiv ostalih će se vjerojatno voditi, novu ekipu koja će biti na čelu Hrvatske kad Srbija bude trebala dobiti našu potporu, ništa na to neće prisiliti, ako budu ustrajni u našim zahtijevima.

Ako je EU toliko stalo do Srbije u EU, nas će se morati odreći ili ćemo mi sami istupiti.

Ja sam apsolutno siguran da Srbija neće željeti ništa od navedenog ispuniti i tu činjenicu ne smijemo prokockati.
Pittcock is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 22:29   #28
Quote:
deSandoval kaže: Pogledaj post
Ne treba se posebno truditi oko spriječavanja. Srbija jednostavno ne može dostići neke civilizacijske norme i nije spremna ući u EU
Istina, ali Srbiju u uniji žele njeni moćni prijatelji i gotovo sam siguran da joj neće praviti probleme i podmetati noge kao nama.

Kriteriji su već spušteni.
Pittcock is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 22:37   #29
Quote:
osa3 kaže: Pogledaj post
Ma prijatelju ko da ona to nezna i sama pa pogledaj kako ju samo ona budala Šešelj proziva gdje god stigne i blati ali naši se neusude apsolutno nista poduzet sto nece odgovarati Bruxellsu i ostalima.
Od Šešelja puno su opasniji oni koji misle isto što i on, ali to ne pokazuju.

Jedno govore, a sasvim drugo misle i rade kao Tadić, a sada već i Vučić pa i Nikolić.

Srbadiji mora postati jasno da je Hrvatima sve jasno i da nećemo ustuknuti.
Pittcock is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 23:02   #30
Znam, htio sam samo reći da KGK zna kakve su oni fulje i hulje ali da to ne mjenja činjenicu da će naši opet vjerojatno pod tudjom palicom sagnut ledja i pojest govno kao i svaki puta dosad.

Ti srpski političari su teški krimosi do zadnjega, Toma grobar bio u Vukovaru četnički vojvoda a mjesec dana prije smrti Zorana Djindjica doslovno mu poručio da ga uskoro čeka smrt sto je i bilo jel. Danas je taj isti predsjednik drzave, o Vucicu bi se isto dalo stosta reći...
osa3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 23:09   #31
Nadam se da neće u EU, NIKAD! Ne dao Bog da oni ušli u EU i da ih zadesi ovo zlo koje je zadesilo nas. Srbi ne dajte se.
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 23:29   #32
mene raduje da vi vjerujete u to da će Hrvatsku neko i pitati o tome, Hrvatska o tome odlučuje isto koliko i kada je i sama ulazila u EU tj. nikoliko (taman koliko i Srbija)
MarkoMiljanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 23:38   #33
Pa vidm da ima tek par vas koji razmisljaju realno, ako srbiji stvarno zelimo zlo, onda cemo ih pustiti da uđu u EU :-D
http://www.hkz-kkv.ch/images/dobrodo...u_magli_eu.jpg
jeroen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 00:24   #34
Reći ću na ovo temu što mislim i laku noć:
Ne treba ništa sprječavati, neki im ulazak u EU prognoziraju za 50 godina ili nikad pa ni tad...
I neki kažu da će prije Srbija ući Euroazijsku Uniju, nego u EU, s obzirom da im se u zadnje vrijeme dovlače tamo ruski vojnici i razno razni njihovi specijalci, i mnoga ruska ulaganja u tu državu.
Kažem vam, ako ništa, Srbija će postati, kako neki to vole nazvati "ruski trojanski konj" na Balkanu.

Quote:
Pittcock kaže: Pogledaj post
Ako je EU toliko stalo do Srbije u EU, nas će se morati odreći ili ćemo mi sami istupiti.
Da, da... misliš da će netko primjetiti da nas nema? I da će se ustrtati? Taman posla, u tome slučaju reći će nam – široka vam cesta, i još će nam po pravilima nabiti cijenu izlaska iz EU, koja se mora platiti... ali će nabiti toliku da će nam se zavrtiti u glavi od cifre i da nam neće preostajati ništa drugo nego da ostanemo i, kao obično – šutimo.

Quote:
Pittcock kaže: Pogledaj post
Ako Grci mogu Njemačkoj ispostaviti račun za ww2...
Našao si uspoređivati Njemačku. A Njemačka je odbila grčki zahtjev za odštetu i time su im jasno dali do znanja da im neće dati ni centa, a ovi se uplašili da ih nisu naljutili jer bi izgubili i ono malo potpore od strane Njemačke i njihovu financijsu pomoć... zato se i ne usuđuju dalje tražiti, jer ako naljute Njemačku, na*ebali su.
Osim toga, o čemu mi pričamo? Ww2 je zastario, kao i Jasenovac, i pravo da Grčka tuži je ravna nuli.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 02:34   #35
Hrvatska ne treba ništa činiti po pitanju spriječavanja ulaska Srbije u EU, oni to već sami sebi najbolje rade. Ova posljednja odluka o slanju vojske u Moskvu na proslavu 70. obljetnice pobjede nad fašizmom je najbolji primjer.
Cromanst is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 02:36   #36
Ja jedva čekam da BiH i Srbija uđu u EU! Naroljat ću se ko stoka!

Prvo, EU uzima države, a korist od EU-a imaju samo političari, valjda smo mogli shvatiti u dvije godine što je EU!

Hrvatska će počet izlaziti iz krize tek kad bi se EU raspala.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 02:37   #37
Quote:
MarkoMiljanov kaže: Pogledaj post
mene raduje da vi vjerujete u to da će Hrvatsku neko i pitati o tome, Hrvatska o tome odlučuje isto koliko i kada je i sama ulazila u EU tj. nikoliko (taman koliko i Srbija)
Nas su političari tipa Sanader i Pusićka prodali EU-ljudožderima, da nam rasele mlade i sjebu ono malo proizvodnje što smo imali.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 11:34   #38
Quote:
jeroen kaže: Pogledaj post
Pa vidm da ima tek par vas koji razmisljaju realno, ako srbiji stvarno zelimo zlo, onda cemo ih pustiti da uđu u EU :-D
http://www.hkz-kkv.ch/images/dobrodo...u_magli_eu.jpg
Ne bih se složio. Nama je u EU loše isključivo zbog nesposobnosti naših političara, kako onih koji su dogovarali uvjete (Sanader&co), tako i ovih Milanovićevih koji nisu u stanju iskoristiti ni ono što nam pripada, već su s najmočnijim članicama ušli u ratove zbog ideoloških ("antifašističkih") razloga (lex perković etc.).

Srbi odn. srpski političari su izuzetno pokvareni i lukavi igrači, kojima možda i nije konačni cilj ući u EU, ali će pretpristupne pregovore iskoristiti da bi nama naštetili.
Zato je nužno postići neki konsenzus na nivou Hrvatske, oko naših uvjeta prema Srbiji od koji nećemo odstupiti.

Tadić je izvozao svog prijatelja Josipovića kao malog majmuna, ali je time izvozao i sve nas i popljuvao naše žrtve skrivanjem dokaza o zločinima u Vukovaru i logorima po srbiji. Ovo se ne smije više ponavljati.
Pittcock is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 11:43   #39
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Osim toga, o čemu mi pričamo? Ww2 je zastario, kao i Jasenovac,
To je bila samo paralela, a poanta je da si ne smijemo dozvoliti što i Grčka, da odštetu ne naplatimo na bilo koji način i da ode u zastaru što je srbima cilj.
Pittcock is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 11:47   #40
Quote:
Cromanst kaže: Pogledaj post
Hrvatska ne treba ništa činiti po pitanju spriječavanja ulaska Srbije u EU, oni to već sami sebi najbolje rade. Ova posljednja odluka o slanju vojske u Moskvu na proslavu 70. obljetnice pobjede nad fašizmom je najbolji primjer.
Da je to učinila Hrvatska, sigurno bismo snosili sankcije, Srbija neće, niti će joj biti prigovoreno.

Za srbiju se kao i za Ukrajinu veliki otimaju i na ovakve sitnice i ne gledaju.
Pittcock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.