Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2016., 10:22   #61
Quote:
bijeli zeko kaže: Pogledaj post
Zar nije da se naplaćuje porez u HR samo ako primate plaću na HR bankovni račun ili dnevni ste migrant te tome slično?
Ako netko plaću ili mirovinu ili neka treća prinanja dobiva na bankovni račun u Hrvatskoj, onda mi je donekle jasno to s oporezivanjem pošto porezna ima uvid u to. U protivnom, zbrka je i ne vidim kako će porezna išta konkretno utjerati. Mogu eventualno poput Amera samo hapsiti ljude prilikom prelaska granice i/ili prijetiti se u nedogled.

http://europa.eu/youreurope/citizens...n/index_hr.htm

Ne vidim kako bi porezna meni slala išta ako ne znaju niti u kojoj državi sam, niti imaju moju adresu, a pogotovo ne uvid u moje strane bankovne račune. Ne znam na koju foru bi uopće došli do tih informacija. Nisam Boris Johnson da mi pišu primanja na bespućima interneta, pa da bi se država u kojoj ne boravim godinama sjetila kako bi bilo fino naplatiti mi porez.

Njemacka porezna je razmijenila podatke s hrvatskom poreznom i tako je poceo cijeli ep. Njih nije briga gdje su ljudi. Oni salju pozive na hrv adrese s rokom od 8 dana i s prijetnjom kazni na neodazivanje. Ako je netko vani njih ne zanima i kazu da ovlastite opunomocenika u hr koji ce popuniti papire za vas (trosite svoje vrijeme i troskove za njih). Za njih je prioritet u ovoj fazi odraditi popis pod svaku cijenu pa nakon toga mogu razmotriti opcije i upustiti se u korak broj 2.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 10:26   #62
Quote:
franko_35 kaže: Pogledaj post
Shvati vise jednom da su dohotci i mirovine izuzeti od tog pravila jer podpadaju po medjunarodne ugovore o izbjegavanju vostrukog oporezivanja. Mislim, nacrtao bi ti ali bojim se da ni tad nebi shvatio
mirovine nisu izuzete

Tema je posebno zanimljiva za one koji u HR borave godišnje više od 180 dana, voze aute strane registracije, imaju nekretnine u inozemstvu, ali radi lokalnih hrvatskih komunalnih doprinosa(koji su btw kikiriki u odnosu na ovo što plaćam u ITaliji) tvrde da su rezidenti. Sad im to baš i nije tako prihvatljivo.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 10:44   #63
evo i prvih medijsikh reakcija,

http://www.tportal.hr/biznis/politik...te-paziti.html
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 12:03   #64
Pozdrav, naisla sam na ovaj clanak nedavno i sad sam zbunjena. Neznam gdje bih mogla dobit tocne informacije.

Naime, zadnjih godinu dana radim u Njemackoj i namjeravam za sad ovdje ostati. U Hrvatskoj jos uvijek imam prijavljeno prebivaliste ali ne radim niti dobivam ikakve benificije u Hr.
Zdravstveno i mirovinsko mi je u Njemackoj.

Automobil koji sam kupila u Hr ima jos uvijek Hr tablice ali i njega namjeravam registrirati u Njemackoj.

Dali mi netko moze odgovorit kakav obrazac meni uopce treba i dali sam ja porezni obveznik RH s obzirom da u njoj ne ostvarujem vise nikakve prihode?

Hvala
ewer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 12:27   #65
Ako radite vani i bili ste u inozemstvu vise od pola godine - onda mozete traziti od zemlje u kojoj ste certifikat o rezidentnosti i poslati Hr poreznoj. Nece tamo referenti gledati obrazac s pitanjima pa po svom raspolozenju odlucivati jeste li porezni rezident Hrvatske ako ste ostavili tamo svog kucnog ljubimca roditeljima i imate rodjake u rodnom gradu.
Dize se panika bez veze - rezidentnost se lagano odredi i javi Hr poreznoj, njima samo trebaju informacije.
I nece vam nitko dati kaznu ako niste to javili u roku 8 dana.
Nazalost - pola referenata ni sami nemaju blage veze, pa ako ako pitati 10 ljudi u poreznoj, dobit cete vjerojatno 10 razlicitih odgovora.
touch_of_pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 12:32   #66
Quote:
touch_of_pink kaže: Pogledaj post
Ako radite vani i bili ste u inozemstvu vise od pola godine - onda mozete traziti od zemlje u kojoj ste certifikat o rezidentnosti i poslati Hr poreznoj. Nece tamo referenti gledati obrazac s pitanjima pa po svom raspolozenju odlucivati jeste li porezni rezident Hrvatske ako ste ostavili tamo svog kucnog ljubimca roditeljima i imate rodjake u rodnom gradu.
Dize se panika bez veze - rezidentnost se lagano odredi i javi Hr poreznoj, njima samo trebaju informacije.
I nece vam nitko dati kaznu ako niste to javili u roku 8 dana.
Nazalost - pola referenata ni sami nemaju blage veze, pa ako ako pitati 10 ljudi u poreznoj, dobit cete vjerojatno 10 razlicitih odgovora.
Hvala na odgovoru Zanima me gdje mogu zatrazit taj dokument o rezidentnosti u Njemackoj, neznam kakav je to dokument uopce? Dali moram osobno odnjeti Poreznoj ili mogu postom? Hvala jos jednom.
ewer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 12:43   #67
Quote:
ewer kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru Zanima me gdje mogu zatrazit taj dokument o rezidentnosti u Njemackoj, neznam kakav je to dokument uopce? Dali moram osobno odnjeti Poreznoj ili mogu postom? Hvala jos jednom.
Pa pretpostavljam od Njemacke porezne.
Meni su rekli da se moze postom poslati. Ali moguce da ce trebati popuniti i jos nekakav obrazac.

A sto se tice clanka na tportalu - pa vecina toga napisanog se odnosi na ljude koji zive u HR, ali rade za strane poslodavce. To je drugaciji slucaj od vecine ljudi koja radi i zivi vani.
touch_of_pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 12:51   #68
Quote:
touch_of_pink kaže: Pogledaj post
Pa pretpostavljam od Njemacke porezne.
Meni su rekli da se moze postom poslati. Ali moguce da ce trebati popuniti i jos nekakav obrazac.

A sto se tice clanka na tportalu - pa vecina toga napisanog se odnosi na ljude koji zive u HR, ali rade za strane poslodavce. To je drugaciji slucaj od vecine ljudi koja radi i zivi vani.
Da, to sam shvatila. Ali poznavajuc nase peripetije i zakone, htjla sam provjerit i ako treba , dostavit potrebne dokumente da me nebi kacilo kasnije sa kamatama.

Vec sam si isprintala i ovaj obrazac o utvrdivanju statusa rezidentnosti i neznam sta bih rekla niti odgovorila na neka pitanja. Nebulozno mi je.

Jel netko to ispunio?
ewer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 13:06   #69
Quote:
franko_35 kaže: Pogledaj post
Nije stvar da li RH vise trebaju strane banke ili ne, stvar je u tome da je ista ta drzava u dugovima do grla u istim tim bankama sto se moglo vidjeti na zadnjoj intervenciji kad su banke odlucile vise ne posudjivati novac drzavi, sjecas se. Drugo, 99% stanovnistva je zaduzeno u tim istim bankama (i ja medju ostalima ) a varamo se ako mislimo da ce nam oni oprostiti zauzenje. Standard je u RH toliko nizak da nije takav bio ni za vrijeme 90-tih, nikad manje nisi moga kupiti za isti iznos novca.

Varas se ako mislis da strane ekonomije se ne pripremaju na to. Poucene iskustvom iz 2008. kontrole, projekcije i analize su daleko detaljnije nego prije pogotovo od strane narodnih banaka (govorim za UK jer to znam iz vlastitog iskustva) i financijskih kontrolnih institucija.
RH je postotno u odnosu na BDP puno manje zadužena nego mnoge zapadne države, npr 10x manje nego ovdje opjevana Irska ili 3x manje nego Njemačka. Dug i nije loš sam po sebi jer je znak da se troši i potiče ekonomija a ne drži novac u čarapi.

Zapadne ekonomije ne mogu se pripremiti na krizu ni na koji način osim da smanje opći vlastiti standard. Ako se smanji npr potražnja za njemačkim izvozom to će rezultirati manjom proizvodnjom i manjim plaćama dok će troškovi ostati isti. To ni David Copperfield ne može riješiti. Pretpostavljam da će Njemačka posegnuti za starom mjerom, zadržat će donekle zaposlenost ali će to platiti konsenzusom za opće smanjenje plaća svima. Što znači da će se broj od 12 mil siromašnih u Njemačkoj sasvim izgledno značajno povećati. Što opet znači da će svaka država postati manje više ista, mali sloj povlaštenih i sve veći broj osiromašenih.

Zato poruka onih koji privučeni hvalospjevima srljaju na zapad. Dobro pazite u koji sloj mislite da se možete 'ugurati', da ne završite sasvim realno u onom sloju siromaha, bez igdje ikog svog da vam pomogne.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 13:11   #70
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Aj, napokon je nekom palo na pamet da napiše i ovo:

Quote:
Iz razgovora s nekolicinom naših čitatelja koji žive u Hrvatskoj, a zarađuju kruh u inozemstvu, saznali smo da nemaju ništa protiv plaćanja poreza, ali muče ih birokracija, komplicirana papirologija i nelogičnosti u oporezivanju.
Glede boldanog, imam slijedeće pitanje:

Jesu li još koga hrvatski poreznici počeli siliti da mjesečno ispisuje JOPPD obrazac? (Za samog sebe, iako nije nikakav poslodavac, nego samo radi i prima plaću u inozemstvu.)

Godinama već prijavljujem porez u RH, nemam ništa protiv njegovog plaćanja (ovisno o izračunu/rješenju, to i radim), ali ovo s JOPPDom je pravi birokratski uhljebski bezobrazluk. Ja bih se pol mjeseca svaki mjesec trebao samo papirologijom baviti, od skupljanja nebuloznih potvrda u Sloveniji, preko prevođenja kod sudskog tumača, do ispunjavanja jebenih obrazaca ....
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 13:21   #71
Vidim da većina sipa drvlje i kamenje na RH a pritom zaboravlja da je u čitavom svijetu u toku 'orvelizacija' društva. Znači ovo sve je krenulo sa zapada. Pa kato u Londonu imamo tisuće javnih kamera koje tobože prate teroriste a ustvari špijuniraju vlastite građane (Zagreb se izgleda brzo prilagodio pa od početnog praćenja 'grafitera' sada kamere gledaju na sve strane a naravno grafitera nigdje).

Pa tako pod utjecajem Amerike ukidaju sve više poreznih rajeva jer narode treba prisiliti da plaćaju sve živo, treba ih čipirati i ubaciti u tor da ih se lakše kontrolira. Slijedeća faza je potpuna diogitalizacija bezgotovinskog plaćanja kao dodatna ucjena slobode građana. Jer ako nemaš cash nego samo digitalnu valutu potpuno si ovisan o državi ili nekoj nadnacionalnoj vlasti.

Znači ovo što se dešava u RH samo je posljedica onog što se dešava na zapadu već duže. Vrli zapad koji je tako opjevan na ovim stranicama. Zato preporučam plaćajte porez koji trebate u RH je možda će vas zemlja ili oranica koju ovdje imate jednog dana hraniti. Kako je krenulo uopće nije nemoguće.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 13:45   #72
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post

Odlicno no trebamo jos clanaka posebno za ljude koji rade vani i koje bi porezna htjela utjerati u svoj tor na osnovu zivotnih interesa. Formular porezne je opca nebuloza i debelo zadiranje u privatnost. Formular izgleda poput policijskog saslusanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 13:49   #73
Quote:
touch_of_pink kaže: Pogledaj post
Ako radite vani i bili ste u inozemstvu vise od pola godine - onda mozete traziti od zemlje u kojoj ste certifikat o rezidentnosti i poslati Hr poreznoj. Nece tamo referenti gledati obrazac s pitanjima pa po svom raspolozenju odlucivati jeste li porezni rezident Hrvatske ako ste ostavili tamo svog kucnog ljubimca roditeljima i imate rodjake u rodnom gradu.

Dize se panika bez veze - rezidentnost se lagano odredi i javi Hr poreznoj, njima samo trebaju informacije.

I nece vam nitko dati kaznu ako niste to javili u roku 8 dana.

Nazalost - pola referenata ni sami nemaju blage veze, pa ako ako pitati 10 ljudi u poreznoj, dobit cete vjerojatno 10 razlicitih odgovora.

Porezna daje zahtjeve u kojima trazi da se ispuni njihov upitnik o rezidentnosti kako bi utvrdili sa svoje strane jesu li argumenti o stranoj rezidentnosti opravdani ili nisu (tenisice ostavljene kod mame kako rece kolega itd)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 13:55   #74
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Odlicno no trebamo jos clanaka posebno za ljude koji rade vani i koje bi porezna htjela utjerati u svoj tor na osnovu zivotnih interesa. Formular porezne je opca nebuloza i debelo zadiranje u privatnost. Formular izgleda poput policijskog saslusanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nema mi tu puno filozofije. Otisao bi u svoju poreznu da ih pitam koji je to ku..., nakon sto mi oni kazu svoje misljenje oko tog HR dokumenta/postupka bi vidio dalje.

ako kazu da sam ja u pravu i HR porezna uprava totalna ludnica, prvo bi trazi neku potvrdu od njih (De Porezna) da tu placam sve sukladno bla bla bla ugovorima, i to bi poslao u Hr. nakon toga bi si paralelno uplatio osiguranje za odvjetnicke troskove i postupke (njemci imaju osiguranja za sve ), pricekao mjesec dana da pocne vrijediti i kada mi dode odgovor, ukoliko je negativan ili nesto seru iz Hr porezne, sve fino prepustio odvjetnicima. Mislim da bi najkasnije tu stalo jer bi onda trazio naknadu za sve zivo i mrtvo sto mogu.

Taman posla da me jebu na tisucu kilometara, krvi bi im se napio.
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 14:00   #75
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Porezna daje zahtjeve u kojima trazi da se ispuni njihov upitnik o rezidentnosti kako bi utvrdili sa svoje strane jesu li argumenti o stranoj rezidentnosti opravdani ili nisu (tenisice ostavljene kod mame kako rece kolega itd)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne znam koliko je bitno, ali oni tebe ne smiju pitati takva osobna pitanja (tj. ne moras odgovarati). Siguran sam da bi se na upit u vezi tih pitanja dobrano zaledili jer nemaju pojma. Doneses im potvrdu da si strani rezident, mozes i npr. traziti poreznu isto da ti da neke dokumente koji dokazuju da zivis i radis u toj drzavi (a da ne sadrze osjetljive informacije).

Sve ostalo prelazi ovlasti i moraju traziti sudsko dopustenje za to. malo se pozabavite sa zakonima u drzavi u kojoj zivite. Nije to teksas kao u hrvatskoj, imate mogucnosti raznorazne se zastititi od nasg milog uhljeb-krvopija sustava.

imate i porezna savjetovalista, tamo vam isto mogu pomoc za prvu ruku....
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 14:12   #76
U pismu koje su odaslali svima je pisalo da se mora dostaviti dokumentacija o placenom porezu u inozemstvu. Nigdje nije bilo definirano sto tocno to ukljucuje, ljudi su krenuli u zvanje i trazenje informacija i stvorila se panika kao da je pisalo - svi moraju platiti porez sad i odmah. A problemu pridonosti to sto vecina referenata ni sama ne zna sto treba, a porezna rezidentost nije sto posto jasna nikome ocito.

Ali ciljana skupina toga su ionako bili umirovljenici s inozemnim mirovinama, kao sto se moze vidjeti u priopcenju porezne:



Priopćenje Porezne uprave
Umirovljenici, ukoliko još niste, javite se Poreznoj upravi!

Kako bi porezni sustav bio jednak i pravedan prema svima, Porezna uprava je dužna prikupljati podatke relevantne za oporezivanje svih vrsta obveznika. Bilo da je riječ o malom, srednjem ili velikom poduzetniku, studentu koji ostvaruje primitke putem Student servisa ili primjerice novinaru kojem se isti isplaćuju putem autorskog ugovora.
Mirovine ostvarene u inozemstvu nisu iznimka.

Zahvaljujući razmijeni podataka s drugim državama, Porezna uprava je između ostalog došla i do novih saznanja o mirovinama ostvarenim izvan Republike Hrvatske. Upravo zbog toga umirovljenicima su dostavljeni pozivi da se jave u nadležnu ispostavu Porezne uprave. Ne samo radi sakupljanja dokumenata važnih za oporezivanje, već i kako bi ostvarili neko od svojih zakonom jamčenih prava.
Kad obveze jednom reguliraju, više neće biti potrebe za značajnijim angažmanom obveznika, o čemu će ih stručni referent detaljno obavijestiti. Velika većina umirovljenika već se javila u Poreznu upravu, i zahvaljujemo im se na tome, ali postoji i manji dio njih koji to još nije učinio.
Ovim ih putem pozivamo, zaprimili poziv ili ne, da se jave u nadležnu ispostavu Porezne uprave prema adresi stanovanja kako bi regulirali svoje obveze ili ostvarili neko od prava.
Prije nego su se u počele oporezivati mirovine iz inozemstva, dio obveznika uz potvrde o poreznoj rezidentnosti RH ne bi plaćao porez u državama gdje su iste ostvarivali, a niti u Republici Hrvatskoj.
Obzirom da svi obveznici moraju imati jednak i pravedan tretman, Porezna uprava je od tada u više navrata slala pozive umirovljenicima koji su mirovine ostvarivali u državama poput Njemačke, Slovenije, Makedonije, Crne Gore, BiH, Mađarske, Slovačke i Poljske, kako bi prikupila što više relevantnih podataka za oporezivanje ili ostvarivanje nekog prava, poput mogućnosti ostvarivanja povlastica na osnovi socijalnog statusa.
Posljednji pozivi umirovljenicima samo su nastavak suradnje i nova razmjena podataka s ostalim državama u kojima se mirovine ostvaruju.
Napominjemo da je najviše poziva upućeno obveznicima koji mirovine ostvaruju u Saveznoj Republici Njemačkoj. Prema ugovoru o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja između Hrvatske i Njemačke te su mirovine izuzete od oporezivanja u Republici Hrvatskoj. Obveznici su samo dužni prijaviti iznose u registar poreznih obveznika i aplikaciju ino mirovine.
Nakon što se obveznici jave u Poreznu upravu i upoznaju nas sa svojim statusom, iduće godine to vjerojatno neće morati ponovno učiniti, pod uvjetom da se odnosni iznosi neće značajnije mijenjati.
U slučajevima kada inozemna mirovina zajedno s drugim dohocima ne prelazi iznos osobnog odbitka umirovljenika od 3.800,00 kn mjesečno, obveznik je dužan samo upisat iznos mirovine u registar poreznih obveznika RH i aplikaciju ino mirovine. Osobni odbitak se može i povećati, ostvare li umirovljenici svoja prava, primjerice za invalidnost ili uzdržavanje člana obitelji.
Svi umirovljenici kojima iznos mirovine i ostalih primitaka prelazi iznos osobnog odbitka, dužni su podnijeti zahtjev da im Porezna uprava donese rješenje o plaćanju predujmova na mirovinu ostvarenu izvan Republike Hrvatske.
touch_of_pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 14:35   #77
Quote:
touch_of_pink kaže: Pogledaj post
....
Ja svaku godinu prijavim poreze, i svake godine dobim potvrdu od porezne u vezi toga, na kojem sve pise. Ne znam kako je u drugim drzavama.

Ovo mi sve, tocno kao ti pises, vise lici na paniku koju su stvorili neki pojedinci.

Edit, kada malo bolje procitam, oce po mirovinama iz inozemstva lupiti, sve preko 3.800 kn....
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 14:38   #78
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Jesu li još koga hrvatski poreznici počeli siliti da mjesečno ispisuje JOPPD obrazac? (Za samog sebe, iako nije nikakav poslodavac, nego samo radi i prima plaću u inozemstvu.)

Godinama već prijavljujem porez u RH, nemam ništa protiv njegovog plaćanja (ovisno o izračunu/rješenju, to i radim), ali ovo s JOPPDom je pravi birokratski uhljebski bezobrazluk. Ja bih se pol mjeseca svaki mjesec trebao samo papirologijom baviti, od skupljanja nebuloznih potvrda u Sloveniji, preko prevođenja kod sudskog tumača, do ispunjavanja jebenih obrazaca ....

Kao trebali bismo mjesečno ispunjavat taj obrazac, ali prije toga se treba prijaviti u Registar Poreznih Obveznika najkasnije 8 dana od početka primanja dohotka. Ako to ne napravimo onda moramo podnijeti godišnju prijavu poreza. Ja sam to pokušala napraviti prije god dana, ali tamo mi cijeli niz poreznika nije znao objasniti jel trebam ili ne... pa nisam.
Pretpostavljam da, ako svaki mjesec to radimo, onda ne moramo raditi godišnju prijavu ...

Jel za godišnju prijavu ideš po potvrdu u FURS ili prilažeš samo onaj papir od poslodavca o plaćenoj akontaciji davka?
Maslinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 15:16   #79
Quote:
Maslinica kaže: Pogledaj post
Kao trebali bismo mjesečno ispunjavat taj obrazac, ali prije toga se treba prijaviti u Registar Poreznih Obveznika najkasnije 8 dana od početka primanja dohotka. Ako to ne napravimo onda moramo podnijeti godišnju prijavu poreza.
Tak je i meni nekak ženska na 0800-1811 objasnila, tj. da je jedno alternativa drugom.

Ali na mojoj općini su iberpametni pa kažu da moram JOPPD ispunjavat, bez alternative.

Quote:
Maslinica kaže: Pogledaj post
Jel za godišnju prijavu ideš po potvrdu u FURS ili prilažeš samo onaj papir od poslodavca o plaćenoj akontaciji davka?
Godinama sam u RH samo prilagao to od poslodavca, ali sad, naravno kažu da to ne važi.

Ispunio sam i poslao ZAHTEVEK ZA IZDAJO POTRDILA O PLAČANEM DAVKU V REPUBLIKI SLOVENIJI.

http://www.fu.gov.si/fileadmin/Inter...oveniji_GB.pdf

Naravno, nema teorije da taj zahtevek obrade i dostave mi u 8 dana, kao što to u RH traže, tako da sam u prekršaju svaki mjesec čak i ako idem raditi po njihovom.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 15:24   #80
Quote:
touch_of_pink kaže: Pogledaj post
Zahvaljujući razmijeni podataka s drugim državama, Porezna uprava je između ostalog došla i do novih saznanja o mirovinama ostvarenim izvan Republike Hrvatske.
Upravo ovaj dio o "novim saznanjima" do kojih su, kao "došli razmjenom podataka" () vrhunac je bezobrazluka tih uhljeba.

Osim sebe, znam još par desetaka ljudi koji su dobili to famozno pismo. Svi do jednoga uredno svake godine prijavljujemo inozemni dohodak.

Do famoznog "saznanja" da ostvarujemo inozemni dohodak mogli su doći na vrlo jednostavan način: Pregledom naših naše poreznih prijava. Koje su kod njih, uredno predane svake godine u zakonom propisanom roku.

Ali ne, oni su "došli do tih saznanja" kao da se radi o Mamićevim računima na Kajmanskim otocima, a sva su pisma još garnirana ne prijetnjom posljedicama ako se ne odazovemo (u kondicionalu), nego konstatacijom (u sadašnjem vremenu) o kažnjivom prekršaju kao da smo svi već odavno u njemu!!

Bezobrazno i sramotno.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.