Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2016., 14:01   #41
Molim pomoć, naime u skupnoj izjavi traži se "Ukupan godišnji promet (u kn)", koji promet, odnosi li se to na ukupni godišnji prihod iz 2015.?
Treba li u sve tablice upisat X ako su rubrike prazne?

Je li prihvatljiv SOL2 izdan od Zabe, putem internet bankarstva? Dakle u pdfu preuzmem dokument i isprintam ga,da li se to smatra izvornikom, ili trebam otići po pečat i potpis u banku?
MVDC is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 15:06   #42
Još jedna nedoumica, naime u skupnoj izjavi se traži broj zaposleniih na temelju radnih sati , u mom slučaju je to 9, premda je trenutni broj zaposlenih 11, kao i na dan 31.12.2015.
Treba li u tom slučaju označiti da je došlo ili nije do promjene pokazatelja koji utječe na kategoriju (mikro, mali) poduzetnika?
MVDC is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 11:30   #43
S 30.09.2016. je završio E-IMPULS. Bilo je puno prijava i veliki interes te će se cijeli fond iskoristiti. Imali smo veliki interes poduzetnika, te se zahvaljujemo onima koji su dali povjerenje i ovaj put nama da im pokušamo osigurati sredstva za daljnji razvoj i jačanje konkurentnosti.

Želimo svima sreću i uspjeh na ovome projektu, pa se nadamo da će biti puno onih koji će se javiti s pozitivnim vijestima.

Najave su da će ići i još jedan Natječaj za ciljne skupine uskoro.

Za one koji nisu se stigli prijaviti na E-IMPULS , nisu željeli preuzeti obvezu ispunjavanja kriterija povećanja zaposlenosti i prihoda, otvoren je vrlo zanimljiv kreditni program HAMAG-BICRA- ESIF zajmovi.
Otvorena je tema i o tome, pa možete davati svoje komentare.
Još jedna napomena- za veće Projekte i investicije još je otvoren Projekt Eu- "Kompetentnost i razvoj MSP" .

Zadnje uređivanje devilgirl : 09.10.2016. at 12:26.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 19:33   #44
ima možda kakvih informacija? šalju li povratne informacije?
nigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 08:06   #45
Quote:
nigrica kaže: Pogledaj post
ima možda kakvih informacija? šalju li povratne informacije?
Sukladno uvjetima Natječaja na Vaš mail koji je prijavljen kao kontakt dobivati ćete informacije-obavijesti da li ste prošli koju fazu i da se upućujete u drugu. Ima puno prijava, a tek je prošlo manje od 30 dana od završetka natječaja.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 19:36   #46
sada je prošlo već 2 mjeseca, jesu li počeli slati povratne informacije?
nigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 19:11   #47
Quote:
nigrica kaže: Pogledaj post
sada je prošlo već 2 mjeseca, jesu li počeli slati povratne informacije?
Sad idu praznici, pa spajanje.... ;-)
Hurricane007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 07:54   #48
Ljudi, ne računajte na odluke prije kraja veljače. Ali, i to u najboljem slučaju.
vlastimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 09:04   #49
Quote:
vlastimir kaže: Pogledaj post
Ljudi, ne računajte na odluke prije kraja veljače. Ali, i to u najboljem slučaju.
To provjereno negdje ili ovak...

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 14:27   #50
Ovjerenu izjavu od ministrice - nemam. Ali znam ljude koji sigurno znaju kakva je situacija. Zagušen je sustav kontrole i evaluacije. A, zagušen je zato jer se nije na vrijeme i na pravi način reagiralo još u vrijeme raspisivanja ne samo E-impulsa, nego i prethodnih natječaja koji sad dolaze u fazu provedbe.

Ukratko - pušiona, rođo!
vlastimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 14:46   #51
Quote:
vlastimir kaže: Pogledaj post
Ovjerenu izjavu od ministrice - nemam. Ali znam ljude koji sigurno znaju kakva je situacija. Zagušen je sustav kontrole i evaluacije. A, zagušen je zato jer se nije na vrijeme i na pravi način reagiralo još u vrijeme raspisivanja ne samo E-impulsa, nego i prethodnih natječaja koji sad dolaze u fazu provedbe.

Ukratko - pušiona, rođo!
Ok, hvala na informacijama.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:51   #52
Ovih dana je na stranicama Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta objavljena informacija da je produžen rok evaluacije i dodjele potpora za prijavljene Projekte iz Natječaja "E-IMPULS 2016" za 90 dana, na ukupno 180 dana zbog velikog broja prijava na taj natječaj kao i ostale.

Mnogi koji ne žele ući u rizik, čekati će konačnu odluku ako im se ne žuri, a drugi su odustali od E-IMPULSA te se prijavljuju na HAMAG-BICRO za male zajmove uz nisku subvencioniranu kamatu radi hitne nabave opreme. Taj iznos kredita je do max. 50.000 EUR-a.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 11:03   #53
Znači ništa od toga do ljeta?
murina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 08:29   #54
Quote:
murina kaže: Pogledaj post
Znači ništa od toga do ljeta?
Mislim da će biti to vjerojatno gotovo i prije ljeta. Neki klijenti su mi jućer počeli dobivati obavijesti mailom, da su prošli 1.fazu evaluacije i da im je projekt upućen u 2.fazu.

Znači, ipak ide i obrada i evaluacija.

Trebamo biti optimisti.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 20:34   #55
To je već bolja vijest. Hvala!
murina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 17:11   #56
Ja dobio da sam prosao 1 fazu....ali to samo znaci da je dokumentacija u redu.Iduca faza je gledanje relevantnosti projekta i isplativost.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 15:20   #57
Svako javljanje je dobro
Nama nije ništa došlo, tko zna javljaju li svima odmah, i dobre i loše vijesti.
nigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 14:31   #58
Molim pomoć - HITNO

Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Ja dobio da sam prosao 1 fazu....ali to samo znaci da je dokumentacija u redu.Iduca faza je gledanje relevantnosti projekta i isplativost.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
Dobili smo dopis da nismo dostavili zatraženo u elektroničkom mediju da nadopunimo, ali da to nije razlog za odbacivanje prijave.

Molim pomoć....šta ste snimili na USB koje dokumente u kojem formatu, i da li one koje treba potpisati skenirate u pdf i onda snimite....
ivana.ugovor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 06:17   #59
Quote:
ivana.ugovor kaže: Pogledaj post
Dobili smo dopis da nismo dostavili zatraženo u elektroničkom mediju da nadopunimo, ali da to nije razlog za odbacivanje prijave.

Molim pomoć....šta ste snimili na USB koje dokumente u kojem formatu, i da li one koje treba potpisati skenirate u pdf i onda snimite....
Poslao sam Vam odgovor na PM, pa pročitajte.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 09:24   #60
Quote:
nigrica kaže: Pogledaj post
Svako javljanje je dobro
Nama nije ništa došlo, tko zna javljaju li svima odmah, i dobre i loše vijesti.
Jave sve. Ovih dana je došlo dosta obavijesti za moje klijente i svi su prošli u drugi fazu gdje se vrši ocjenjivanje i bodovanje. Bit će zanimljivo što će na kraju ispasti jer sredstava nema za sve, a prijava jako puno,puno i sve, bar moje zanimljive poduzetničke priče.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:40.