Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2018., 10:44   #2481
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Pa jel ti ne vidiš da raste i naopako?
Gdje ti VIDIŠ da raste naopako. Na slici su prikazane biljke obješene naopako. Nigdje nije PRIKAZAN RAST ! ti si genijalac ako na slici VIDIŠ a biljka raste!
leo4 is offline  
Old 24.02.2018., 11:23   #2482
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
. Tako da je možda i ona moja slika od jučer vjerodostojna.
Znam ljudi da su vama mozda teorije dovoljene da biste bili sugurni sta se nalazi u zemljinoj kori ali ako se ne moze busiti ispod 12km onda kako bi znali sem ako slepo ne verujete skolstvu.. cak ni ono sto su nasli do 12km dubine nisu nam rekli u skoli vec neku pricu za malu decu..

pa ocete odrasti ?

ako niko nema konkretan dokaz za zakrivljenje vode po matematici kako bi trebalo da bude ako je planeta loptasta kako nam je predstavljaju u skolama onda me molim vas vise nemojte smarat eventualno ako neko nadje snimak pomracenja sunca u celosti bez montiranja snimka.. Hvala!
__________________
end
iormas is offline  
Old 24.02.2018., 11:39   #2483
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Znam ljudi da su vama mozda teorije dovoljene da biste bili sugurni sta se nalazi u zemljinoj kori ali ako se ne moze busiti ispod 12km onda kako bi znali sem ako slepo ne verujete skolstvu.. cak ni ono sto su nasli do 12km dubine nisu nam rekli u skoli vec neku pricu za malu decu..

pa ocete odrasti ?

ako niko nema konkretan dokaz za zakrivljenje vode po matematici kako bi trebalo da bude ako je planeta loptasta kako nam je predstavljaju u skolama onda me molim vas vise nemojte smarat eventualno ako neko nadje snimak pomracenja sunca u celosti bez montiranja snimka.. Hvala!
Pa naravno da neke stvari moramo slijepo vjerovat, nemamo svi doma tehnologiju da to mozemo dokazat.

A rupe buse oni koji imaju para, a znanstvenicima vjerujem kada kazu svoju teoriju o necemo, zato sto je to jedna od par tisuca. A tisucu njih su dokazali i sukladno po donesenim pravilima mozemo to primjenjivati.

Ja osobno nikad necu moci dokazati da atom ima elektrone i jezgru. Ali iz toga su saznali cijelu tablicu elemenata, i iz tih zakona su osmislili termodinamiku koju koristim. Ergo, model atoma je tocan iz perspektive koje su oni gledali.

Al model ravne zemlje nista ne dokazuje, a ni nista na zemlji ne dokazuje da je ravna. Iliti, taj model je ideja bez ikakvog pokrića.

A more je zakrivljeno jer je i cijela zemlja.
Opet kazem.

Teret dokaza je na ravnozemljasima. Pocevsi od vašeg sunca, a onda mozemo pricat o moru.

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk
mozzila1234 is offline  
Old 24.02.2018., 12:05   #2484
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Znam ljudi da su vama mozda teorije dovoljene da biste bili sugurni sta se nalazi u zemljinoj kori ali ako se ne moze busiti ispod 12km onda kako bi znali sem ako slepo ne verujete skolstvu..
Sad kad si ovo izrekao, nadam se da, ako ikad oboliš, nećeš ići ni na rendgen, ni na MRI, ni na PET scan, ni na CT, ni ultrazvuk, ni išta slično, već ćeš istog trenutka predložiti doktoru da te otvori i pogleda vlastitim očima što se s tobom dešava.
Jer kako će doktor ikako drugačije znati što se dešava s tobom?
eqinor is offline  
Old 24.02.2018., 12:18   #2485
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Sad kad si ovo izrekao, nadam se da, ako ikad oboliš, nećeš ići ni na rendgen, ni na MRI, ni na PET scan, ni na CT, ni ultrazvuk, ni išta slično, već ćeš istog trenutka predložiti doktoru da te otvori i pogleda vlastitim očima što se s tobom dešava.
Jer kako će doktor ikako drugačije znati što se dešava s tobom?
Ako bas bude bilo potrebe oticu , dzaba se nadas mada je bolje spreciti nego leciti zato bi i voleo kad bi ljudi malo bolje razmislili nego slepo verovali...

nikakva ni matematika niti nikakav ultrazvuk ne moze dokazati sta se nalazi na dubini ispod 12/13km od nadmorske visine koja je i dalje ista iako su se polovi vec dve trecine potopili...

samo vi verujte na slepo sta rec.. jedete oficialnu pricu ko gladni.. .
__________________
end
iormas is offline  
Old 24.02.2018., 13:06   #2486
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
nikakva ni matematika niti nikakav ultrazvuk ne moze dokazati sta se nalazi na dubini ispod 12/13km od nadmorske visine koja je i dalje ista iako su se polovi vec dve trecine potopili...
Jesi ti probao dokazati pa znaš da ne može, ili samo bubaš napamet?
dejo6 is offline  
Old 24.02.2018., 13:13   #2487
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Ako bas bude bilo potrebe oticu , dzaba se nadas mada je bolje spreciti nego leciti zato bi i voleo kad bi ljudi malo bolje razmislili nego slepo verovali...

nikakva ni matematika niti nikakav ultrazvuk ne moze dokazati sta se nalazi na dubini ispod 12/13km od nadmorske visine koja je i dalje ista iako su se polovi vec dve trecine potopili...

samo vi verujte na slepo sta rec.. jedete oficialnu pricu ko gladni.. .
Kaže lik koji vjeruje u chemtrailse i osporava zakone fizike, a pogotovo osporavanje Tesle neću nikad zaboraviti.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Old 24.02.2018., 19:34   #2488
Zemlja je humus
Kavaboz is offline  
Old 25.02.2018., 06:59   #2489
Da li vanzemaljci koji manipuliraju čovječanstvom potječu s ravnog planeta ili kuglastog?
eqinor is offline  
Old 25.02.2018., 10:51   #2490
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Da li vanzemaljci koji manipuliraju čovječanstvom potječu s ravnog planeta ili kuglastog?
Trebaš biti određeniji da ne zbuniš kolege. Postoji nekoliko verzija ravne zemlje, najpopularnija s kupolom iza koje nema ništa. Za koju je verziju to pitanje?
lemonzoo is offline  
Old 25.02.2018., 11:34   #2491
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Da li vanzemaljci koji manipuliraju čovječanstvom potječu s ravnog planeta ili kuglastog?
ak sam dobro pohvatala samo je zemlja ravna. sve ostale planete su okrugle. ili hologrami.
gargamišamel is offline  
Old 25.02.2018., 13:17   #2492
Bilo bi interesantno tumačenje „mudraca“ (ravničara) pad asteroida, kometa i (svašta nešto) iz svemira koji ne postoji i prolazak istih kroz „kupolu“! No iskreno, ni ne očekujem od tih luzera neki odgovor kao i što nisu odgovorili na prijašnje upite. Njihova obrana teze o ravnoj ploći se jedino svodi njihovom vjerom da je to tako i pljuvanjem po svim mogućim dokazima kuglastog oblika.
leo4 is offline  
Received Infraction
Old 25.02.2018., 20:27   #2493
Kuglaši do sad uistinu nisu dali niti jednog dokaza za globus, barem ne realnog, sve su to priče koje se oslanjaju na "dokaze" nekakvih agencija i vlada.
Za koje je nebrojeno puta dokazano da im nije vjerovati.
Sve što kuglaši ovdje rade su samo vrijeđanja i pokušaji opovrgavanja RZ modela koji je pogrešan i koji sami postave.
Dok su sa količinom napisanih besmislica apsolutni prvaci, sjetimo se samo kako su pričali besmislice kako bi opravdali ideju da nas Sunce sa tolike udaljenosti grije samo sa 5000 C, kao ja ne razumijem prijenos energije, ovo, ono, Sunce nas grije na principu mikrovalne pećnice, bla bla...
A ispostavilo se na kraju da postoji još nekakva čarobna korona oko Sunca koja se ne raspline i grije nas temperaturom od 5 miliona C, jer bi i za fiju briju helio sistem bilo prebesmisleno da nas Sunce grije sa tako malom snagom sa tolike udaljenosti.
Čime sam dokazao da su moji sugovornici samo dogmatici koji botovski bez kritičkog znanstvenog promišljanja staju uz tvrdnje svog tabora ma kako besmislene bile.
Kakva vjera.

Ili ono "objašnjenje" kako je Polaris uvijek fiksan dok oko njega kruže druge zvijezde, koje je tako besmisleno da nisam imao ni volje replicirati na njega.
Ugl od kuglaša nismo vidjeli ništa osim gomile besmislica.
Tako da su sve njihove tvrdnje prazne, a mi još čekamo barem jedan dokaz kuglaša.

Ali zato napravimo mali sažetak RZ dokaza koji nisu opovrgnuti i koji su jasni i jednostavni.
1.Brojni uradci dokazuju da su daleki objekti vidljivi jer nema zakrivljenja Zemlje.
2.Sunce svojim svjetlom jasno dokazuje da obasjava lokalno i da je blizu, što ne može objasniti nikakav lom zraka niti atmosferski efekt.
3. I ako je to teška
geometrijska besmislica po kuglaškom modelu navodno postoji 24 staza sunca na Anktartici, no još nismo vidjeli ni jednu takvu snimku a da nije bila izrezivana, nema takve snimke u komadu, još uvijek, a neki govore kako nas odozgora snima ISS.
Baš.
4. Desetljećima smo u navodnom svemiru a još uvijek nemamo pravu sliku Zemlje u cjelini, sve izgledaju kao jarke pastele kako bi promatrač bio zadivljen.
5. Osnove zakona gibanja dokazuju da se Zemlja ne kreće, jer bi postojale drastične promjene brzine zrakoplova u odnosu na tlo kako mijenja kurs, budući da su zrakoplov i Zemlja 2 neovisna tijela u različitim koordinatnim sustavima.
6. Temperaturni paradoksi također debunkiraju globus, ali su savršeno logični prema modelu RZ.
RZ je najlogičniji model prema ljudskim promatranjima, zato nije čudno što je odavno poduprt od drevnih kultura, dok je prvi globus napravljen tek prije par sto godina, jer su globusari uvijek kroz povijest bili manjina.
7. Nadmorska visina nam na jednostavan način dokazuje da je Zemlja ravna i da nema smisla mjeriti nadmorsku visinu sa nekakve hrgave kugle.

Zato izazivam globusare da prikažu i jedan smislen, jednostavan i lako provjerljiv dokaz poput ovih gore, a ne da budu kao glupani koji koriste samo "argumente"
ovakvog tipa.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Old 25.02.2018., 20:30   #2494
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Kuglaši do sad uistinu nisu dali niti jednog dokaza za globus, barem ne realnog, sve su to priče koje se oslanjaju na "dokaze" nekakvih agencija i vlada.
Za koje je nebrojeno puta dokazano da im nije vjerovati.
Sve što kuglaši ovdje rade su samo vrijeđanja i pokušaji opovrgavanja RZ modela koji je pogrešan i koji sami postave.
Dok su sa količinom napisanih besmislica apsolutni prvaci, sjetimo se samo kako su pričali besmislice kako bi opravdali ideju da nas Sunce sa tolike udaljenosti grije samo sa 5000 C, kao ja ne razumijem prijenos energije, ovo, ono, Sunce nas grije na principu mikrovalne pećnice, bla bla...
A ispostavilo se na kraju da postoji još nekakva čarobna korona oko Sunca koja se ne raspline i grije nas temperaturom od 5 miliona C, jer bi i za fiju briju helio sistem bilo prebesmisleno da nas Sunce grije sa tako malom snagom sa tolike udaljenosti.
Čime sam dokazao da su moji sugovornici samo dogmatici koji botovski bez kritičkog znanstvenog promišljanja staju uz tvrdnje svog tabora ma kako besmislene bile.
Kakva vjera.

Ili ono "objašnjenje" kako je Polaris uvijek fiksan dok oko njega kruže druge zvijezde, koje je tako besmisleno da nisam imao ni volje replicirati na njega.
Ugl od kuglaša nismo vidjeli ništa osim gomile besmislica.
Tako da su sve njihove tvrdnje prazne, a mi još čekamo barem jedan dokaz kuglaša.

Ali zato napravimo mali sažetak RZ dokaza koji nisu opovrgnuti i koji su jasni i jednostavni.
1.Brojni uradci dokazuju da su daleki objekti vidljivi jer nema zakrivljenja Zemlje.
2.Sunce svojim svjetlom jasno dokazuje da obasjava lokalno i da je blizu, što ne može objasniti nikakav lom zraka niti atmosferski efekt.
3. I ako je to teška
geometrijska besmislica po kuglaškom modelu navodno postoji 24 staza sunca na Anktartici, no još nismo vidjeli ni jednu takvu snimku a da nije bila izrezivana, nema takve snimke u komadu, još uvijek, a neki govore kako nas odozgora snima ISS.
Baš.
4. Desetljećima smi u navodnom svemiru a još pravu sliku Zemlje u cjelini, sve izgledaju kao jarke pastele kako bi promatrač bio zadivljen.
5. Osnove zakona gibanja dokazuju da se Zemlja ne kreće, jer bi postojale drastične promjene brzine zrakoplova u odnosu na tlo kako mijenja kurs, budući da su zrakoplov i Zemlja 2 neovisna tijela u različitim koordinatnim sustavima.
6. Temperaturni paradoksi također debunkiraju globus, ali su savršeno logični prema modelu RZ.
RZ je najlogičniji model prema ljudskim promatranjima, zato nije čudno što je odavno poduprt od drevnih kultura, dok je prvi globus napravljen tek prije par sto godina, jer su globusari uvijek kroz povijest bili manjina.
7. Nadmorska visina nam na jednostavan način dokazuje da je Zemlja ravna i da nema smisla mjeriti nadmorsku visinu sa nekakve hrgave kugle.

Zato izazivam globusare da prikažu i jedan smislen, jednostavan i lako provjerljiv dokaz poput ovih gore, a ne da budu kao glupani koji koriste samo "argumente"
ovakvog tipa.
Necu ni citat sti si napisao, procitao sam samo kraj i to mi je dovoljno da ti kazem.

Teorija zemlje kugle je dokazana, ti si taj koji treba dokazati da je ravna! A ne dokazati da nije okrugla.
Ti si taj koji treba odgovarati na pitanja.

A jos nisi objasnio vasu gravitaciju i sunce.

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk
mozzila1234 is offline  
Old 25.02.2018., 20:43   #2495
Quote:
mozzila1234 kaže: Pogledaj post
Necu ni citat sti si napisao, procitao sam samo kraj i to mi je dovoljno da ti kazem.

Teorija zemlje kugle je dokazana, ti si taj koji treba dokazati da je ravna! A ne dokazati da nije okrugla.
Ti si taj koji treba odgovarati na pitanja.

A jos nisi objasnio vasu gravitaciju i sunce.

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk
Polako, neka se prvo dogovore koji će im model RZ-a biti važeči. Još ne znamo postoji li svemir ili ne.
lemonzoo is offline  
Old 25.02.2018., 20:44   #2496
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Kuglaši do sad uistinu nisu dali niti jednog dokaza za globus, barem ne realnog, sve su to priče koje se oslanjaju na "dokaze" nekakvih agencija i vlada.
Za koje je nebrojeno puta dokazano da im nije vjerovati.
Sve što kuglaši ovdje rade su samo vrijeđanja i pokušaji opovrgavanja RZ modela koji je pogrešan i koji sami postave.
Dok su sa količinom napisanih besmislica apsolutni prvaci, sjetimo se samo kako su pričali besmislice kako bi opravdali ideju da nas Sunce sa tolike udaljenosti grije samo sa 5000 C, kao ja ne razumijem prijenos energije, ovo, ono, Sunce nas grije na principu mikrovalne pećnice, bla bla...
A ispostavilo se na kraju da postoji još nekakva čarobna korona oko Sunca koja se ne raspline i grije nas temperaturom od 5 miliona C, jer bi i za fiju briju helio sistem bilo prebesmisleno da nas Sunce grije sa tako malom snagom sa tolike udaljenosti.
Čime sam dokazao da su moji sugovornici samo dogmatici koji botovski bez kritičkog znanstvenog promišljanja staju uz tvrdnje svog tabora ma kako besmislene bile.
Kakva vjera.

Ili ono "objašnjenje" kako je Polaris uvijek fiksan dok oko njega kruže druge zvijezde, koje je tako besmisleno da nisam imao ni volje replicirati na njega.
Ugl od kuglaša nismo vidjeli ništa osim gomile besmislica.
Tako da su sve njihove tvrdnje prazne, a mi još čekamo barem jedan dokaz kuglaša.

Ali zato napravimo mali sažetak RZ dokaza koji nisu opovrgnuti i koji su jasni i jednostavni.
1.Brojni uradci dokazuju da su daleki objekti vidljivi jer nema zakrivljenja Zemlje.
2.Sunce svojim svjetlom jasno dokazuje da obasjava lokalno i da je blizu, što ne može objasniti nikakav lom zraka niti atmosferski efekt.
3. I ako je to teška
geometrijska besmislica po kuglaškom modelu navodno postoji 24 staza sunca na Anktartici, no još nismo vidjeli ni jednu takvu snimku a da nije bila izrezivana, nema takve snimke u komadu, još uvijek, a neki govore kako nas odozgora snima ISS.
Baš.
4. Desetljećima smo u navodnom svemiru a još uvijek nemamo pravu sliku Zemlje u cjelini, sve izgledaju kao jarke pastele kako bi promatrač bio zadivljen.
5. Osnove zakona gibanja dokazuju da se Zemlja ne kreće, jer bi postojale drastične promjene brzine zrakoplova u odnosu na tlo kako mijenja kurs, budući da su zrakoplov i Zemlja 2 neovisna tijela u različitim koordinatnim sustavima.
6. Temperaturni paradoksi također debunkiraju globus, ali su savršeno logični prema modelu RZ.
RZ je najlogičniji model prema ljudskim promatranjima, zato nije čudno što je odavno poduprt od drevnih kultura, dok je prvi globus napravljen tek prije par sto godina, jer su globusari uvijek kroz povijest bili manjina.
7. Nadmorska visina nam na jednostavan način dokazuje da je Zemlja ravna i da nema smisla mjeriti nadmorsku visinu sa nekakve hrgave kugle.

Zato izazivam globusare da prikažu i jedan smislen, jednostavan i lako provjerljiv dokaz poput ovih gore, a ne da budu kao glupani koji koriste samo "argumente"
ovakvog tipa.
A bas nista nije tocno ovdje.. takvu listu sam i ja mogao napisat i ti bi pobio tako da bi rekao da to nije istina.

Napisi mi odakle vam gravitacija i sunce... Pa ceno o dokazima

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk
mozzila1234 is offline  
Old 25.02.2018., 20:47   #2497
Alatničaru, ti si kalibar čovjeka izučava ovakve teme:
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Da li vanzemaljci koji manipuliraju čovječanstvom potječu s ravnog planeta ili kuglastog?
Bit ću ti zahvalan na odgovoru ako ga znaš.
eqinor is offline  
Old 25.02.2018., 20:51   #2498
No gde su nestale jajare sto tvrde da su videli brod kako "pada" dok odlazi na vodi tj zalazi iza zakrivljanja..

gde je ta matematika gde zakrivljenje nije 70metara na 30km tj 30 000m udaljenosti? ili samo pricate da to nije tacna matematika a ni ne znate racunat ustvari...

Kazem i ozbiljan sam da sam voljan cak i doci do te osobe do mora iako sam skoro 1000km udaljen samo da vidim taj fenomen i naravno bi voleo i snimiti to vec kad niko nema kameru da snimi jedan takav brod gde bi se videlo to zakrivljenje i brod dopola... naravno mozemo od mene i dzet ski iznajmiti pa izmeriti tacnu udaljenost uzeti papir i olovku racunati.. nemojte se plasiti... ajde.. vec kad ste tvrdili da ste videli takve brodove..... gde ste se sad zavukli lazljivci...
__________________
end
iormas is offline  
Old 25.02.2018., 21:21   #2499
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Ma pretjerujes, niti za te s osam razreda nije strucnjak!
Slika je snimljena s brda (Blood Mountain) visokog 1359 metara.
Nije pitanje kakve skole je prosao covek vec jesu li ga istinu ili laz ucili i naravno jel moze uociti istinu te prozrati kroz lazi...

https://www.youtube.com/watch?v=bh1K...t=14s&index=25

ajd reci skoje je svisine snimano.. vidi na 2.30 otprilike .. sve se vidi sa druge strane cak i odsjaj priobalnih lampi na ravnoj vodi..

od mene mozemo antet uraditi nas dvoje experiment i slicno ovom samo da jedan od nas sjedne strane snima a drugi sa lampom tik uz vodu blica sbaterijskom ili kola doteramo na prilaz za camce skroz do vode sa farovima pa ablendujemo na drugu stranu gde jedan od nas snima.. jes za antet?

ocete shvatiti vise da postoji problem..

pa ni jedan dokaz nemate samo da lazete da ste vi videli ili komsija da vas slaze kako on zna.. ne voda se ne zakrivljuje ljudi.. voda je ravna...

kakva je planeta ja blage nemam jel mi ponavljam sumljivo da dok tehnologija nije bila dovoljno dobra za animaciju da ni strucnjak ne zna razaznat jel autentican snimak .. ni rusi ni kinezi ni japanci ni niko nije dao ni jednu jedinu sliku zemlje iz svemira sem nase a kako jos nasa nije kod svakoga izgubila kredibilitet to mi nije jasno ali bice da je do skolskog sistema...
__________________
end
iormas is offline  
Old 25.02.2018., 21:24   #2500
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
No gde su nestale jajare sto tvrde da su videli brod kako "pada" dok odlazi na vodi tj zalazi iza zakrivljanja..

gde je ta matematika gde zakrivljenje nije 70metara na 30km tj 30 000m udaljenosti? ili samo pricate da to nije tacna matematika a ni ne znate racunat ustvari...

Kazem i ozbiljan sam da sam voljan cak i doci do te osobe do mora iako sam skoro 1000km udaljen samo da vidim taj fenomen i naravno bi voleo i snimiti to vec kad niko nema kameru da snimi jedan takav brod gde bi se videlo to zakrivljenje i brod dopola... naravno mozemo od mene i dzet ski iznajmiti pa izmeriti tacnu udaljenost uzeti papir i olovku racunati.. nemojte se plasiti... ajde.. vec kad ste tvrdili da ste videli takve brodove..... gde ste se sad zavukli lazljivci...
A vidi, mozemo ne komplicirat kod dokazivanja zakrivljenost i gdje stvari nestaju na moru. Jer moram imat pogled, znat kad brodovi dolaze i odlaze i di idu. Pa ajmo ovak.

Reci mi gdje sunce ode kada ga ja skoro svaki dan kada nije oblacno vidim da silazi ispod linije horizonta, a onda ustanem, i opet vidim da sunce radi to isto?

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk
mozzila1234 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.