Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2008., 14:10   #1
Povećanje usana

Bok cure!
Zanima me dali je neka od vas povecala usne. Ja imam tanku gornju usnu, kratke usne i uvjek ostavljam dojam da sam jako ozbiljna, a to ne zelim. voljela bih povecati gornju usnu trajno, ne zanima me ono povecanje na godinu dana pa opet...
Imate li iskustva i postoji li ista osim ozloglasenih silikona?
kupina_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 14:15   #2
Quote:
kupina_ kaže: Pogledaj post
Bok cure!
Zanima me dali je neka od vas povecala usne. Ja imam tanku gornju usnu, kratke usne i uvjek ostavljam dojam da sam jako ozbiljna, a to ne zelim. voljela bih povecati gornju usnu trajno, ne zanima me ono povecanje na godinu dana pa opet...
Imate li iskustva i postoji li ista osim ozloglasenih silikona?
Bolje ti je da stavis taj kolagen pa da vidis na sta ces liciti...Bolje i to nego da te trajno sjebu
Uostalom i nije tako skupo.
I&S is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 15:11   #3
hej draga, mogu ti ja sve objasniti jer sam ja bila kod kirurga na razgovoru, također zbog istog zahvata. ovako: postoji više metoda, od trajnih do kratkotrajnih( a opet i ta dužina trajanja varira ovisno o materijalu). moja jedna prijateljica je stavljala silikon u usne, to ne bih preporučile ni najgorem neprijatelju... imala je takvih problema s tim silikonom da je na kraju završila kod drugog doktora na-ČITAJ- 14 operacija vađenja tog silikona i nikada joj na kraju nije do kraja to popravljeno. problem kod silikona je što on može šetati po usnama pa ti se stvaraju one neke fuj grudice, može postati bolno, ai ružno izgleda. to što će ti neke cure reći da se njima to nije dogodilo, ne znači ništa jer ne znači da neće i tebi,a vjerojatno ne želiš takve rizike.
kolagen je nešto bolja opcija, usne uglavnom ne reagiraju na njih kao u slučaju silikona,ali svejedno postoji mogućnost nekih neželjenih reakcija i on se apsorbira u tijelu nakon nekog vremena.
koliko god ti želiš trajnije rješenje ja ti ga( a i kirurzi) ne bih preporučila. jedina metoda koja je u potpunosti bezopasna je ubrizgavanje tvog vlastitig masnog tkiva koje ti ne može stvarati nikakve probleme jer se radi o tvom tkivu na kojeg organizam ne može negativno reagirati alergijom ili bilo čime drugime. to što ćeš nakon nekog vremena morati ponovo ne bi trebao predstavljati neki problem jer dobiješ anesteziju, brzo se obavi i tak.a i prirodnije izgleda.
meni je kirurg kod kojeg sam bila rekao da mi on ne želi raditi povećanje usana niti jednom drugom metodom nego samo isključivo ovom. sad ti je jasno koliko je ona bolja u smislu opasnosti nuspojava u odnosu na druge. i samo je nadodao: "ako hoćeš neka trajnija rješenja, silikon ili slično, dat ću ti broj od glumičića."
ja kad skupim pare, idem k njemu.
nadam se da sam pomogla
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 15:29   #4
Quote:
kupina_ kaže: Pogledaj post
Bok cure!
Zanima me dali je neka od vas povecala usne. Ja imam tanku gornju usnu, kratke usne i uvjek ostavljam dojam da sam jako ozbiljna, a to ne zelim.
a jesi probala taj problem riješiti smijanjem? izbijanjem pošalica i šala? zafrkancijom?
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 16:35   #5
kako se krecu cijene tog povecanja sa masnim tkivom?? ako ne zelis tu, mozes mi poslati i na pp... ali eto, mozda jos nekoga zanima znaci ti si se definitvno odlucila za to?
i da, koliko ta metoda traje otprilike...?
nessa 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 19:09   #6
Quote:
nessa 123 kaže: Pogledaj post
kako se krecu cijene tog povecanja sa masnim tkivom?? ako ne zelis tu, mozes mi poslati i na pp... ali eto, mozda jos nekoga zanima znaci ti si se definitvno odlucila za to?
i da, koliko ta metoda traje otprilike...?
Osim vlastitog masnog tkiva moze se staviti Perlin, Restalyn koji se takoder apsorbiraju u okolno tkivo kroz 6 mjeseci do godinu dana... Znam da dobro rade u Poliklinici Eljuga ( 2 prijateljice su stavile Restalyn u zadnja 3 mjsc. kod njih) a cjena ovisi o kolicini koja se injektira.... prosjek je 500e ( gornja usna)
biancha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 19:25   #7
meni je doktor govorio o cijeni od nekih 4000 kn. no, to je bilo davno, ali koliko sam čula nije se to puno mijenjalo.
i moj savjet- nemoj hodat po nekim malim klinikama, stanarskim zgradama gje je naljepljeno- povećavamo cice, usne i prodajemo krompir.. jako puno doktora u hrvatskoj obavlja- sve i svašta operacije,a uopće nema licencu za to.
odi u kbc dubrava, doktor- zdenko stanec. on će ti jako lijepo objasniti sve metode i dosta negativnih nuspojava koje će ti neki prešutiti i ublažiti i samo uzeti lovu. računaj da će te on pokušati odgovoriti od operacije zbog čega ga još više cijenim.
ja trebam samo skupiti lovu( skupljam ju već dugo, uvijek mi zatrebaju nove cipele) i malo hrabrosti. naime, mrzim igle više nego bol. zapravo, imam fobiju od igala
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 19:33   #8
Quote:
jagodica_bobica kaže: Pogledaj post
meni je doktor govorio o cijeni od nekih 4000 kn. no, to je bilo davno, ali koliko sam čula nije se to puno mijenjalo.
i moj savjet- nemoj hodat po nekim malim klinikama, stanarskim zgradama gje je naljepljeno- povećavamo cice, usne i prodajemo krompir.. jako puno doktora u hrvatskoj obavlja- sve i svašta operacije,a uopće nema licencu za to.
odi u kbc dubrava, doktor- zdenko stanec. on će ti jako lijepo objasniti sve metode i dosta negativnih nuspojava koje će ti neki prešutiti i ublažiti i samo uzeti lovu. računaj da će te on pokušati odgovoriti od operacije zbog čega ga još više cijenim.
ja trebam samo skupiti lovu( skupljam ju već dugo, uvijek mi zatrebaju nove cipele) i malo hrabrosti. naime, mrzim igle više nego bol. zapravo, imam fobiju od igala
uh ja sam gledala dok je prijateljici injektiran Restalyn i moram priznati da me je ta slika odvratila od vlastitog povecanja usana dobijes lokalnu ali grozno do kuda ti zagura iglu u usnu....par dana je crveno i nateceno ( kao da te netko sakom mlatnuo)
biancha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 19:47   #9
Quote:
nerabianca kaže: Pogledaj post
uh ja sam gledala dok je prijateljici injektiran Restalyn i moram priznati da me je ta slika odvratila od vlastitog povecanja usana dobijes lokalnu ali grozno do kuda ti zagura iglu u usnu....par dana je crveno i nateceno ( kao da te netko sakom mlatnuo)
pa da, o tome i pričam. ja ću ih pokušat nagovorit na neku kombinaciju lokalne i onog laganog uspavljivanja da budem ko zdrogirana i da ne mislim na igle. ja ti se divim na gledanju operacije na frendici, ja iglu ni na telki vidjet ne mogu.
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 19:51   #10
Quote:
jagodica_bobica kaže: Pogledaj post
pa da, o tome i pričam. ja ću ih pokušat nagovorit na neku kombinaciju lokalne i onog laganog uspavljivanja da budem ko zdrogirana i da ne mislim na igle. ja ti se divim na gledanju operacije na frendici, ja iglu ni na telki vidjet ne mogu.
joj zeznula sam se sa tim gledanjem sad me tako frka a mislila sam i ja povecati malo gornju usnu... glupaca
biancha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 19:51   #11
pametna zenska tako nesto nece nit pomislit.
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:08   #12
Quote:
nerabianca kaže: Pogledaj post
( kao da te netko sakom mlatnuo
now, there's a thought
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:30   #13
ja imam prirodno pune usne i svi mi govore da imam ćube ko severina a opće nisu tak velke, baš su onak kak trebaju biti.
__________________
...Beg 4 Me...
Lamb Of God is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:41   #14
Quote:
Lamb Of God kaže: Pogledaj post
ja imam prirodno pune usne i svi mi govore da imam ćube ko severina a opće nisu tak velke, baš su onak kak trebaju biti.
btw. meni severina ima očajno odvratne usne, ali vjerujem da tvoje bolje izgledaju ako su prirodne. i mojoj jednoj frendici govore da ima ćube ko severina, a nisu ni blizu tome. ti muški pojma nemaju.
meni od svih umjetno usnatih estradnjača jedino sviđa uradak na gospodični pišek. a najgori slučaj mi je ona voditeljica vjekoslava bach. ona mi pak izgleda kao riba na suhom
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:48   #15
Nemojte stavljati masno tkivo, oporavak je par tjedana (pa čak i mjesec) a traje oko 2 maksimalno 3 mjeseca, neki put se neravnomjerno apsorbira itd. masno tkivo se u 99% slučajeva ne zadrži uopće - to su klasične laži estetskih kirurga da će se 30% zadržati, ne nasjedajte! najbolja varijanta je hijaluronska kiselina! Aquamid, trajno povećanje, nažalost nije sigurno i poznato je jako puno slučajeva infekcija nakon nekoliko godina, previše je riskantan, prvih par mjeseci sve u redu a onda bukne. Također ćete od kirurga cuti drugacije ali to je naprosto netočno jer se Aquamid koristi 10 godina i nije rađena nijedna službena studija dovoljno duga da se vidi prava statistika, ali ga povlače sa svjetskih tržišta. Bioalkamid, metakril i sl. također vrlo loše riješenje. Silikon 1000, micro-droplet tehnika je jako popularno u SAD-u i masovno se stavlja uglavnom bez žalbi, sad koliko je to sigurno teško je reći, o tome puno ne znam, mnogi slučajevi problema sa silikonima su u Hrvatskoj ali mislim da se ne radi o silikon 1000 nego o običnom. Sigurnih trajnih sredstava jednostavno nema. Hijaluronska kiselina je u 99% slučajeva skroz sigurna, a i taj 1% slučaj je uglavnom malo jači podljev i sl. što nakon par dana prođe. S druge strane sva sredstva daju neke nuspojave, npr male grudice koje se osjete pod prstima u ustima, kod hijaluronske zanemarivo. Hijaluronska kiselina u svemu prednjači pred kolagenom, i daje prirodniji efekt te nema komplikacija. Traje 3-6mj.
__________________
Real beauty ends where an intellectual expression begins. Intellect is in itself a mode of exaggeration, and destroys the harmony of any face. Oscar Wilde
bebana22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:48   #16
od svih estetskih zahvata,povecavanje usne se najviše primjeti i najgore izgleda,zato radije prvo stavi ovu kretkotrajniju verziju da ti kasnije ne bude žao
__________________
and now...the larch
like it? is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 21:01   #17
ovo s dugotrajnim oporavkom s vlastitim masnim tkivom je potpuno netočno. a dužinu trajanja je nemoguće odrediti i to ovisi od osobe do osobe. ja znam curu koja je već drugi dan išla na posao i ima to već godinu dana.
isto kao što sam svjesna da se nekom može apsorbirati puno brže. sve to ovisi od osobe do osobe.
ma, kad se sve zbroji- sve je to jedno veliko sranje
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 22:44   #18
Hvala na odgovorima. Ja sam se dogovorila za konzultacije kod dr. Ostojića. javim vam što mi je rekao.
kupina_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 10:07   #19
najbolje je sa vlastitim masnim tkivom,ti se dogovoris sa doktorom odkuda da uzme tkivo jer onda ne postoji mogucnost da ce ti ga tijelo odbaciti.
ja cu najvjerojatnije ici kod Kincla...kad skupim pare that is
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 13:06   #20
Evo "kontraintuitivnog" prijedloga - konsultuj se sa ortodontom. Ja nosim aparatić za ispravljanje zuba - imala sam neznatan "overbite" - kao nuspojava, usne su mi sada znatno punije i "duže" tj. prostiru se sasvim do uglova usta, uglovi usta više nisu nadolje i "strogi" izgled je eliminisan.
Prednosti: doživotna promjena, nije invazivno, nema anestezije ni potrebe za njom jer ne boli, izgleda sasvim prirodno - pošto i jeste, ne guraš nikakva strana tijela u usne, samo ih drugačije (kako treba) namjestiš, promjena se dešava postepeno i gotovo neprimjetno (posebno ako izabereš prozirni aparatić), o savršenom osmjehu da i ne govorimo.
Nedostaci: traaaaaaaaaaaaaaaaaaje dugo (2 godine!!!), zahtjeva preglede i prilagođavanja svakih 4-6 sedmica, zna biti malkice neprijatno, skupo je (oko 2000 eura).
Incongruity is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.