Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2015., 02:19   #181
Ako radi jako malo ili relativno malo km, onda nema kaj puno razmišljati set Qualifiera ili Qualifiera dvojke i bok. Odnos cijene i performansi nenadjebiv, i mokro i suho. Mekana guma koja se brzo zagrije.

Inače- ovo za početak sezone se slažem, ali kad god da počne, onak lijepo i suho, mogli bi "upriličit" nekakav domjenak u vidu vožnje i nekakve klope/cuge usput
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 18:15   #182
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Sport-touring svakako ti ne trebaju,...
Zašto?
Meni su baš one najracionalniji izbor.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 18:24   #183
Pa čitaj što vlasnik piše, on ne planira godišnje radit puno km, nego se provozati "intenzivno". Bandit inačei i je sport tourer, za njega su takve gume kao izmišljene. Ali on traži racing street gume, makar sam mu već rekao da takve gume traže zagrijavanje, jer tek onda dobijaju svojstva guma za utrke.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 19:07   #184
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Nekakva klasifikacija guma bi bila: touring, sport-touring, sport, hipersport. Sport-touring svakako ti ne trebaju, hipersport na cesti baš nisu uobičajene, one su za stazu i utrke. Na cesti te gume nečeš ni zagrijati na radnu temp., one se griju grijačima prije izlaska na stazu.

Traži sportske gume, ponuda je jako široka...
koje su to gume, npr?
hondacrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 19:25   #185
Tehnologija prozvodnje guma tolko je naprdovala, danas se proizvode gume za točno određenu namjenu...

http://www.dunlopmotorcycle.com/tire...ay-race/sport/

http://motorcycle.michelinman.com/tire-selector#s=0

Prije kupnje dobro prouči sve što piše o namjeni i koristenju odredenog modela. Kod Michelina nemoj gledati Road, takve sad imaš gore..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 23:13   #186
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Tehnologija prozvodnje guma tolko je naprdovala, danas se proizvode gume za točno određenu namjenu...

http://www.dunlopmotorcycle.com/tire...ay-race/sport/

http://motorcycle.michelinman.com/tire-selector#s=0

Prije kupnje dobro prouči sve što piše o namjeni i koristenju odredenog modela. Kod Michelina nemoj gledati Road, takve sad imaš gore..
točno određena namjena? hm, meni trebaju baš višenamjenske, a prednost dajem onima koje su dobre na mokrom... koliko vidim po testovima to su michelin pilot road 4 i pirelli angel gt... sve ostale su dosta ispod... od sportskih guma odustajem, jer nema smisla imati ih za normalnu vožnju...
hondacrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 22:25   #187
Ja sam na svom SV 650 imao Pirelli Diablo Rosso 2....gume su odlicne i na suhom i na mokrom...stvarno nevjerojatno drze cestu....ali....skupe su i meni su trajale 4000 km. Znaci zadnja od nove do zica za 4000 km. Prednja naravno duze traje.

Sad imam Hondu CBX 750 F i na njoj Avonke koje su isto odlicne gume ali i skupe.
GodzillaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 12:26   #188
odluka je pala... nakon čitanja svega i svačega, svih dostupnih testova, svugdje ispada da su Michelin Pilot Road 4 najbolje za mene... je da su ružne, ali ako ništa drugo lako su prepoznatljive... po kiši su uvijek prve, a po suhome najdalje druge... i to rijetko... tako je baš na svim testovima koje sam vidio... čitao sam i o tehnologiji onih njihovih rezervoarića i lamela na gumi, sve ima svoje razloge... vjerojatno je patentirano kada to nitko drugi ne koristi...

od sportskih guma sam odustao, imam sport tourera, svoje godine i nemam namjeru se prebrzo voziti i iskušavati granice...

ponuda je od kolege forumaša i guma je jeftinije nego od furlana... ne puno, jer kada se zbroji cijena ugradnje, onda je nešto skuplji, ali bolje da zaradi hrvat nego slovenac
hondacrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 11:01   #189
Quote:
hondacrv kaže: Pogledaj post
svugdje ispada da su Michelin Pilot Road 4 najbolje za mene...
Ajde super,pa javi dojmove .
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 00:05   #190
jučer je pala konačno prva dulja vožnja s banditom... sveukupno stotinjak i nešto km... pola sa suvozačicom... nakon shivera to je za klasu drugačiji motor... onaj talijan je nula za ovo bez obzira na desetak konja i stotinjak ccm više... udoban i ugodan... stalno moram gledati brzinomjer, jer između 120 i 160 km/h kao da nema neke velike razlike... a da li ga potegne, potegne čak i u šestoj... ništa lošije od tobože elastičnog v2 na shiveru... ovo je daleko, gotovo neusporedivo uglađeniji motor... i suvozačica je daleko zadovoljnija...
hondacrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 01:16   #191
Super. Drago mi je da ti smatraš ovo dobrim motociklom za tebe
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 19:30   #192
4 cilindra su 4 cilindra zar ne ?
Nego kakve su ti gume?Trebaš malo pripaziti dok se ne skine onaj prvi sloj konzervansa.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 22:54   #193
još su na njemu stare gume... nisam ga forsao kao zadnji put i istraživao krajnje granice brzine... išao sam do 164 km/h i sve ok... sasvim dovoljno za lokalnu cestu...
hondacrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 00:32   #194
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
4 cilindra su 4 cilindra zar ne ?
Nego kakve su ti gume?Trebaš malo pripaziti dok se ne skine onaj prvi sloj konzervansa.
S obzirom da sam ja na V2, teško mi se poistovjetiti s time već dosta godina

I pucam na slijedeći V2, vidjet ćemo

Mislim da je najbitnije da vlasnika motocikl zadovoljava, i da ne požali kaj ga je uzeo. Da ne guta puno love kroz servise ili popravke, pa i točenje, ako ne govorimo o motociklu za stazu
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 22:23   #195
vjerojatno V2 nije loš, ali mora imati puno ccm i relativno malo snage... ovaj koji sam imao nabrijani aprilijin V2 uopće nije elastičan, kakav bi trebao biti V motor... iako veli mi kompić koji je imao malog V-stroma da mu je isto trzao pri malom gasu i stalno je morao raditi s kuplungom... nije nabrijan kao shiver, ali je mali V2... s druge strane navodno na choperima V2 motori su super... znači mala specifična snaga u odnosu na zapreminu...

ovaj R4 na banditu je stvarno elastičan... i naprosto mi paše... a to je najvažnije... nadam se da ćemo se dugo družiti... najmanje dok mi bonus ne dođe dotle da mi je podnošljiva registacija nečega oko soma ili više ccm... uopće ne kužim po kojoj logici je osiguranje tako skupo za motore i raste gotovo progresivno s kubikažom... o kasku da i ne govorim...
hondacrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 23:42   #196
Istinabog, rega je prošle godine isto pojeftinila nekih 45% , osiguranje jelte. A ja na KŽ rege imam drugu najnižu premiju u HR, prva je u Daruvaru ak se ne varam.

Inače, malo si u zabludi da V2 na customima i chopperima imaju jako malo snage. Primjer nekih serijala: Intruder 1800- 125 ks, Triuph Rocket 2300 - 145 ks, a da ne govorim o preradama koje iz 2,0 mašina izvlače i po 180-200 ks. I k tome monstruozni okretni momenat.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 22:51   #197
rekao sam da se radi o relativno maloj specifičnoj snazi u odnosu na zapreminu... dakle intruder 1800 ccm ima 69 KS po litri zapremine ili navedeni rocket 2.300 ccm ima 63 ks po litri zapremine... shiver je imao 95 KS na 0,75 litara, znači 126 KS po litri zapremine... vjerojatno je u tome štos... naravno da ništa ne može zamijeniti zapreminu, baš zbog porasta momenta sa zapreminom, a koji daje elastičnost...
hondacrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 20:26   #198
V motori imaju manje konja u pravilu od 4 u redu ali zato imaju vise snage tj Nm. I trebali bi vuci vec od 2 soma okretaja. No na visokim okretajima nemaju toliko snage kao 4 u redu koji pak obratno na niskim obrtajima su tromi a iznad nekih 7 i 8 soma popizde.

Vozio sam i jedne i druge i drazi su mi V2 motori jer imam u njima snage od malih okretaja...nema puno saltanja kod preticanja...i stvarno imaju super start itd. Bar ovaj koji sam ja imao je takav. A meni konacna brzina ionako nije bitna. Jebe mi se dal ide 180 ili 230 ili 300. Bitno da je dovoljno jak za preticanje i da mi je u kruzing brzini od nekih 120 do 150 ugodan. I da ima dovoljno snage na uzbrdicama za preticanje i sve to.

Volio bi probat yamahu v max-a v4...to je negdje bolesno jako!
GodzillaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 11:34   #199
Ja sam nekoliko starih V-max-a vozio (posudba, nisam posjedovao) i najviše me se dojmio taj "raketni" osjećaj pri ubrzanju a najveći problem je brzo rezanje zavoja na tom motoru. Ako cesta nije suha, vani toplo i gume dovoljno zagrijane, malo dodavanje gasa preko neke mjere može značiti razliku između ostanka na asfaltu i izvlačenja iz jarka...

Najbrutalniji V-max mi je bio jedan crni kaj sam vozio, svojedobno je bio po ZG, mislim od vlasnika Sax kluba, ili nekoga tko je tamo radio. Bio je prerađen u Overall-u na nekih 180 ks. Za pojmove 90'-ih, to je bio monstrum kaj je jeo malu decu , i tak je i žedan bio- cijeli tank= 100 km ako se zaigraš

Novi V-max je toliko skup još i rabljeni i novi da nitko od mojih poznatih nije ni u razmišljanju da ga uzme, pa shodno tome nisam imao prilike voziti...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 17:56   #200
Da. Ti v max su skupi ko zlato. Sjecas se ti onog Suzuki B King....naked koji ima masinu od hayabuse sa 180ak konja. Taj im je koncept propao ali ta masina je isto bila bolesna.

Znam kako je vukao ovaj moj mali 650 V2 masina....onda si samo mogu zamisliti kako vuce V4 od 180 konja.
GodzillaZg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.