Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2012., 21:36   #2101
Quote:
robertinoo kaže: Pogledaj post
svi kukaju kako nemaju, a onda izvade smartphone od 4000 kn na stol u kaficu...

nadam se bar da ste namazali dobru impregnaciju na glet


Dobra!
Dujo KR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 21:51   #2102
Quote:
dujo11 kaže: Pogledaj post
Prva mreža u betonskoj deki od 20 cm debljine, je 2 cm od donjeg dijela....
točno, no, da li je ona i jedina? ili ipak ima još jedna koja je na 2 cm ispod gornje površine? koja je bitnija do gornji sloj ploče ne ispuca?

nagurati mrežicu gotovo do izolacije, kako si ti napisao, pogrešno je.
armaturnu mrežicu postaviti onako kako sam ja napisao uopće nije problem. radim to gotovo svakodnevno već 20 godina
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 21:56   #2103
dujo11 oprosti, jesam li ja propustio, ili ti nisi nigdje spomenuo koje je, po tebi, najbolje organsko ljepilo za stiropor fasadu, za mrežicu si spomenuo, staklena, 160 gramska, ne narančasta, je tako, ali isto od kojeg proizvođaća, velim, malo sam zbunjen, jer si spominjao, hvalio Baumit ljepila, ali nisam siguran jesu li to ta 'organska' sa vlaknima i staklena mrežica, ok, 160 gramska, ali opet od kojeg proizvođaća??

I da, dujo11 da čujem tebe baš za razmišljanje, kuća, katnica, sjever, istok, jug visine cca 11 metara (zapad 5m (ukopana u zemlju), treba li obavezno tiplati ili si i ti jedan od onih koji vjeruju u to da tiplanje na takvim malim visinama nije potrebno??
mranderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 21:57   #2104
Quote:
dujo11 kaže: Pogledaj post


Dobra!
Nemam dujo, nema i gotovo i bit će kad bude. Imam nokiu 6200 slide kupljena za 600 kuna, stara 2-3 godine. A što se tiče impregnacije opet su mišljenja podijeljena jer neki fasaderi kažu da je bolje predpremaz ne stavljati do fasade a eto ti kažeš da je bolje satviti kad se završi glet pa onda još jednom valjda prije završne a trebalo bi ga staviti u boji a tek onda tu problemi počinju, KOJU BOJU ODABRATI
miroslav01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 00:08   #2105
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
dujo11 oprosti, jesam li ja propustio, ili ti nisi nigdje spomenuo koje je, po tebi, najbolje organsko ljepilo za stiropor fasadu, za mrežicu si spomenuo, staklena, 160 gramska, ne narančasta, je tako, ali isto od kojeg proizvođaća, velim, malo sam zbunjen, jer si spominjao, hvalio Baumit ljepila, ali nisam siguran jesu li to ta 'organska' sa vlaknima i staklena mrežica, ok, 160 gramska, ali opet od kojeg proizvođaća??

Što se tiče mrežice: Knauf, Primafas(Kelteks), Baumit, Te Vertex koji ju radi za više proizvođača materijala pa i neke od najboljih).. skoro pa su iste...Upisao sam primafas jer je najeftinija od ponuđenih u istom rangu kvalitete..
Ljepilo nisam spominjao... Ono što sam mislio jest da se kod Baumita dobije najviše za uloženo...(ne radim u Baumitu)

Niti jedno jeftino nije organsko, jer to isto dolazi gotovo u kantama(najbolje ARMAT RC ili Classic)..
Ono što sam napisao je da neka imaju više organskog veziva od drugih. Poput Baumit Klebespachtel-a
Nema šanse da bi meni neko namaljao 4 mm jeftinog cementnog ljepila sitne granulacije na zid, jer to nevalja, ista stvar s grubim ako nema vlakna...

Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
I da, dujo11 da čujem tebe baš za razmišljanje, kuća, katnica, sjever, istok, jug visine cca 11 metara (zapad 5m (ukopana u zemlju), treba li obavezno tiplati ili si i ti jedan od onih koji vjeruju u to da tiplanje na takvim malim visinama nije potrebno??
Sad ti meni reci jel lijepilo dobro ako ga zamiješaš i ono dok radiš s njim otpusti vodu?

Kao prvo:
Ja sam od onih koji kažu da kuče do visine 5-7 m sazidane od cigle nije potrebno tiplati..Moja vlastita nije potiplana.

Kao drugo:
Sve stare žbuke, šerane fasade i sep i slične potrebno je tiplati u svakom slučaju bez obzira na visinu. Te prije ljepljenja oprati i impregnirati.

Kao treče:
Nabacati 500- 750 jeftinih tipli na fasadu od koji možda stotinjak drži je fušanje... Tako da otom tiplanju nema se što raspravljati...

Rađe potrošim kutiju ovih
http://stavebniny.baushop.cz/user/gr...orig.jpg?ver=7
ili ovih
http://www.lorencic.hr/0cache/7694fb...eb40f5c4f9.jpg

Konkretan odgovor 11 m visoke zidove bih tiplao

Zadnje uređivanje Dujo KR : 19.10.2012. at 00:20.
Dujo KR is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 00:17   #2106
Quote:
mr X kaže: Pogledaj post
točno, no, da li je ona i jedina? ili ipak ima još jedna koja je na 2 cm ispod gornje površine? koja je bitnija do gornji sloj ploče ne ispuca?

nagurati mrežicu gotovo do izolacije, kako si ti napisao, pogrešno je.
armaturnu mrežicu postaviti onako kako sam ja napisao uopće nije problem. radim to gotovo svakodnevno već 20 godina
Samo što donja više opterečena....nema veze to znamo..kriva tema my bad

A mene zanima kako postavljenu mrežicu ne uguranu skoro do izolacije napeti da ona ima smisla prilikom ugradnje?
Jer ako ju utopiš i zagletaš nije napeta!?
Ako nije napeta, nije armirano i tad se javljaju šprunge...?

Poarmiraj jedan zid svojom tehnikom a jedan mojom i nakon mjesec dana polij ih vodom
Dujo KR is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 07:21   #2107
Quote:
dujo11 kaže: Pogledaj post

A mene zanima kako postavljenu mrežicu ne uguranu skoro do izolacije napeti da ona ima smisla prilikom ugradnje?
Jer ako ju utopiš i zagletaš nije napeta!?
Ako nije napeta, nije armirano i tad se javljaju šprunge...?
napeta? što to znači?
mrežicu nemožeš istegnuti. ona jednostavno mora biti u potpunosti ispružena a to doista nije problem.

Quote:
dujo11 kaže: Pogledaj post
Poarmiraj jedan zid svojom tehnikom a jedan mojom i nakon mjesec dana polij ih vodom
napisao sam ti iznad koliko već dugo armiram zidove tom tehnikom i nikada nije pucalo.
vidio sam, međutim, puno puta kako zna ispucati kada je mrežica preduboko unutra tj predebeo sloj materijala na mrežici (npr. kod kutnog elementa: "majstorima" je lakše tanko namazati i postaviti mrežicu te tek kod gletanja držati gletaricu okomito u odnosu na kutni element. tako nastane deblji sloj koji zna jako ispucati...)

iako je sigurno lakše i jednostavnije raditi tako kako ti radiš to nije bolje po fasadu a razlozi su u stvari jednostavni:
nije dobro tiskati mrežicu dublje unutra stoga što tada ravnanjem, gletanjem popunjavaš neravnine iznad mrežice. time dolazi do nejednakih debljina gornjeg sloja te nejednako raspoređene čvrstoće fasade na površini gdje su istezanja najjača.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 09:27   #2108
Quote:
nitko666 kaže: Pogledaj post
Pa bas i nije jeftiniji, kad se uzmu razne akcije kod drugih vidis da je cijena svim materijalima tu negdje, a uz to svi proizvode u propalim tvornicama po regiji - tako da je i kvaliteta materijala iz tih pogona vise nego upitna. Od izvodaca koji rade sa razvikanim materijalima sam dobio iskustva da kontrole kvalitete ocito nema jer prakticki svaka sarza materijala koji su dostupni kod nas je drugacija - pa kako naletis. Znaju i zapadnjaci da se nama moze svakakvo smece prodat.

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk 2
Baumit navodno Sarajevo, nešto u okolici Trogira a nešto čak u Bekamentovoj tvornici u Srbiji.

Razvikani Rofix u Sivetiću (negdje oko Drniša).

Mureksin u Istri.

Ali kad sam govorio o razlici u cijeni onda mi je ovo dokaz:

http://www.tomislav-zg.hr/images/pdf/demitcjenik.pdf
mars111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 10:33   #2109
Bekament:

Ljepilo StiroFix WDVS (prvo ljepilo) =1,92kn/kg*6,5kg/m2=12,48 kn/m2

Lepilo StiroFix ETICS (armiranje i gletanje) =2,28kn/kg * 4,5kg/m2 =10,26 kn/m2

Stiropor 5cm = 16,65 kn/m2

Mrežica 160 g = 5,10kn/m2 *1,1= 5,61 kn/m2

Vijak 90mm sa uloškom = 0,49kn/kom* 7kom/m2 =3,43 kn/m2

Impregnacija = 13,00 kn/kg * 0,25 kg/m2 = 3,25 kn/m2

Bekametnt Plast akrilna žbuka 1,5mm = 8,70 kn/kg *2,8 kg/m2=24,36kn/m2

Ukupno:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: 76,04 kn/m2 (obični kupci)
Ukupno -15% ::::::::::::64,63 kn/m2 (moja procjena popusta za velike fieme)
---------------------------------------------------------------------

Baumit:

Ljepilo Baumit Proconcact (prvo ljepilo, armiranje, gletanje) = 2,6kn/kg*9kg/m2=23,40kn/m2

Stiropor 5cm = 16,65 kn/m2

Mrežica 160 g = 5,10kn/m2 *1,1= 5,61 kn/m2

Vijak 90mm sa uloškom = 0,49kn/kom* 7kom/m2 =3,43 kn/m2

Impregnacija = 14,00 kn/kg * 0,25 kg/m2 = 3,50 kn/m2

Baumit akrilna žbuka 1,5mm = 12,28 kn/kg *2,8 kg/m2=34,84kn/m2

Ukupno::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::87 ,43 kn/m2 (obični kupci)
Ukupno -15% :::::::::::74,31 kn/m2 (moja procjena popusta za velike fieme)
-------------------------------------------------------------

Razlika u cijeni Baumit/Bekament:
(87,43-76,04)87,73*100 = 13% = 11,39 kn =1,51 €


Napomena: Uzeo sam da treba 11 kg ljepila Bakament i 9 kg ljepila Baumit na m2

Zadnje uređivanje mars111 : 19.10.2012. at 10:56.
mars111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 11:29   #2110
bekament ide sa nižom cjenom,
dok ostali (znam za roefix, baumit, samoborka, chromos, jub, cak i caparol) - svi imaju konstantno neke akcije (neki daju besplatni stiropor, neki ljepilo, neki svaku x-tu kantu itd).

Na kraju kad sve zbrojis cijene su prakticni identicne, a cini se i (ne)kvaliteta iz propalih pogona u regiji koje sad proizvode isti materijal zbog kojeg su i propali ali sa brand naljepnicom.

Problem nastaje kad zelis da materijal zaista bude proizveden u tvornici iza koje stoji brend i kvaliteta - onda cijena raste.
nitko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 17:46   #2111
Pozdrav svim majstorima,

imam i ja par pitanja, naime napravio sam spremiste na vikendici u Gorskome kotru i izvana ga oblozio OSB plocama. Ispalo je super do sada, ali htjeo bi da kako tako prati izgled kuce pa me zanima je li moguce ljepiti stiropor fasadu na OSB, a preko stiropora bi postavio poluoblice da dobijem slican izgled. Ako poluoblice stavim direktno na OSB ploce necu imati nikakvu izolaciju unutra a stiropor od bar 5 cm bi bio bar kakva takva izolacija...
rig_pigGSF is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 17:56   #2112
Quote:
rig_pigGSF kaže: Pogledaj post
...je li moguce ljepiti stiropor fasadu na OSB, a preko stiropora bi postavio poluoblice da dobijem slican izgled.
Postaviš letve uspravno na OSB ploče, između njih stiropor kojeg ne moraš lijepiti, a na letve pričvrstiš poluoblice. Najjednostavnije i najbrže. Pitanje je jedino na čemu i kako se drže OSB ploče, da to sve skupa ne završi na podu.
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 18:22   #2113
Quote:
totejapitam kaže: Pogledaj post
Postaviš letve uspravno na OSB ploče, između njih stiropor kojeg ne moraš lijepiti, a na letve pričvrstiš poluoblice. Najjednostavnije i najbrže. Pitanje je jedino na čemu i kako se drže OSB ploče, da to sve skupa ne završi na podu.
Hvala ti na odgovoru, ma ploce su zabusene u drvene grede 14X14cm tako da je to super cvrsto... sta mislis da li da ih slazem od poda, jer dolje je ionako betonska ploca ili da malo odignem od poda?
__________________
Quam bene vivas refert non quam diu
rig_pigGSF is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 19:39   #2114
Quote:
miroslav01 kaže: Pogledaj post
Nemam dujo, nema i gotovo i bit će kad bude. Imam nokiu 6200 slide kupljena za 600 kuna, stara 2-3 godine. A što se tiče impregnacije opet su mišljenja podijeljena jer neki fasaderi kažu da je bolje predpremaz ne stavljati do fasade a eto ti kažeš da je bolje satviti kad se završi glet pa onda još jednom valjda prije završne a trebalo bi ga staviti u boji a tek onda tu problemi počinju, KOJU BOJU ODABRATI
definitivno nije pametno pustati samo ljepilo (jos ako je samo jedan sloj pogotovo) na kisi,snjegu,vjetru,suncu...i tako dugo vremena.Sloj(jos bolje dva) kvalitetno namazane akrilne impregnacije je najmanje sto mozes uciniti za to, a naravno da se dan prije zavrsnog sloja treba opet impregnirati impregnacijom predvidjemom za zavrsni sloj
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:23   #2115
Quote:
mr X kaže: Pogledaj post
napeta? što to znači?

iako je sigurno lakše i jednostavnije raditi tako kako ti radiš to nije bolje po fasadu a razlozi su u stvari jednostavni:
nije dobro tiskati mrežicu dublje unutra stoga što tada ravnanjem, gletanjem popunjavaš neravnine iznad mrežice. time dolazi do nejednakih debljina gornjeg sloja te nejednako raspoređene čvrstoće fasade na površini gdje su istezanja najjača.
Jednostavnije da, lakše da, ali također i vremenski dulje

I naravno opet ponavljam... dva sloja ne prelaze nikad 3 mm debljine ljepila.
Osim u slučaju da se radi sa ljepilom sa grubom granulacijom.

Vidiš neravnine na zadovima koje ja armiram budu prije izbrušene tako da kasnije se nanose samo slojevi apsolutno iste debljine bez ikakvoga poranjavanja...
Kad se fasada zaljepi jedan čovjek cijeli dan brusi fasadu... i sve kutne lajsne su također ubrušene tako da čoškovi nisu izbačeni prema van...

Te tvrdim da ne postoji ljudska ruka i nisam sreo takvog majstora u životu koji če na ruku leptirom izravnat fasadu
Dujo KR is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 21:24   #2116
Quote:
rig_pigGSF kaže: Pogledaj post
sta mislis da li da ih slazem od poda, jer dolje je ionako betonska ploca ili da malo odignem od poda?
Ako je ploča (deka) šira od zidova, apsolutno da koji cm, jer će ti prvi red poluoblica brzo istruliti. Znači trebalo bi prvo staviti ispod prvog reda poluoblica ili ljepenku (mislim da ide v4) ili profilni lim (okapnicu) pod laganim nagibom da voda može otjecati. Teško mi je sad napamet reći koja varijanta bi bila bolja, trebao bi vidjeti kako izgleda postojeća situacija.
totejapitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 22:04   #2117
Quote:
dujo11 kaže: Pogledaj post
Jednostavnije da, lakše da, ali također i vremenski dulje
how yes no

Quote:
dujo11 kaže: Pogledaj post
I naravno opet ponavljam... dva sloja ne prelaze nikad 3 mm debljine ljepila.
Osim u slučaju da se radi sa ljepilom sa grubom granulacijom.

Vidiš neravnine na zadovima koje ja armiram budu prije izbrušene tako da kasnije se nanose samo slojevi apsolutno iste debljine bez ikakvoga poranjavanja...
Kad se fasada zaljepi jedan čovjek cijeli dan brusi fasadu... i sve kutne lajsne su također ubrušene tako da čoškovi nisu izbačeni prema van...

Te tvrdim da ne postoji ljudska ruka i nisam sreo takvog majstora u životu koji če na ruku leptirom izravnat fasadu
a ti pokušavaš ovime reći...što točno?

ono što sam ja u tvojim preporukama primjetio i na čega sam reagirao jer je potpuno pogrešno jest ovo:

Quote:
priljepiš mrežicu(skoro utisneš do zida)
armaturna mrežica utisnuta "skoro" do zida "skoro" u potpunosti gubi svoju funkciju. tko god iole barata logikom shvatit će zašto.
lamentiranje o tisuću drugih stvari ne objašnjava tvoju prvobitnu tvrdnju.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 22:31   #2118
dujo11 hvala

I da li mogu dobiti jedan jako dobar 'recept' za jako dobru fasadu, s materijalima koji si normalni ljudi mogu priuštiti, konkretno mene zanima fasada s grafitnim stiroporom ?
da kod sebe, dujo11, imaš takvu situaciju kakva je sad kod mene, a to je stara fasada 20 godina, s time da na sjevernoj, 11metarskoj visokoj, sjevernoj, strani, nije fasada niti potpuno ravna, gore, ispod krova je jedna 'udubina' široka cijelu širinu, 10m , ostalo više-menje ravno, 3 balkona (2 veća, jedan mali), što bi napravio na mome mjestu...

jel može točno, 'recept' što ja moram tražiti (i dobiti) od majstora ako želim dobro i pametno potrošiti svoj novac i kasnije mirno spavati misleći, znajući da imam pravu fasadu koju neće morati 'dirati' niti moja djeca. Ja bi molio ako je ikako moguće što detaljnije, na što moram paziti, inzistirati, gdje, kod nas kupiti te kvalitetne materijale, ukljućujući i tiple, nah, sve...

i ako je bitno, boja bi bila neka nježno topla žuta, 'okviri' bi billi možda neka druga nijansa da se dobi na dinamici.... I moja je želja, da se 'skinu', otpili ili kojom već tehnikom okolo prozora, stara fasada, beton kako bi i debljina stiropora bila okolo i iznad prozora jednake debljini stiropora na kući... Klupćice već imam, širina im je 34 cm, 'kamen' a od ruba prozora do kraja stare fasade je cca 17cm, znači mjesta ima za koliko po vama cm stiropora, koji je najoptimalniji, funkcionalni, 'napust' klupčica...

Situacija na balkonima, nije sjajna iz razloga što s gornje strane ne može ici tako debeli stiropor jer je stolarija napravljena po starima i sad dizati 10cm balkon je nemoguće, ako postoji neki posebno jaki a i posebno dobar tanki izlacijski materijal, po kojem bi bilo moguće naljepiti pločice, to bi bilo super da mi se odmah navede kako se zove taj materijal (mislim da ga je neki 'kolega' već spomenuo, ali ja tupan nisam zapamtio i zapisao) i gdje ga naravno kupiti...

Znam da vas puno tražim, ali velim, vidim da imate znanja, iskustva, a ja baš gledam kak su napravili 'majstori' kod mog susjeda, i mogu vam reći da meni tako naprave fasadu, ja ne bi mogao mirno spavati
mranderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 22:38   #2119
Quote:
totejapitam kaže: Pogledaj post
Ako je ploča (deka) šira od zidova, apsolutno da koji cm, jer će ti prvi red poluoblica brzo istruliti. Znači trebalo bi prvo staviti ispod prvog reda poluoblica ili ljepenku (mislim da ide v4) ili profilni lim (okapnicu) pod laganim nagibom da voda može otjecati. Teško mi je sad napamet reći koja varijanta bi bila bolja, trebao bi vidjeti kako izgleda postojeća situacija.
Ma super vec imam ideju kako cu to izvest, jedino moram nac L profilni lim...
__________________
Quam bene vivas refert non quam diu
rig_pigGSF is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 08:17   #2120
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
dujo11 hvala

Znam da vas puno tražim, ali velim, vidim da imate znanja, iskustva, a ja baš gledam kak su napravili 'majstori' kod mog susjeda, i mogu vam reći da meni tako naprave fasadu, ja ne bi mogao mirno spavati
Mogu samo reč jedno. Za 80-100 kn po m2 ne možeš očekivati da če majstor čuda napraviti.

Također kad čovjek dođe kod tebe mjeriti i pogledati fasadu pokušat če procijeniti tebe (kao što i to procjenjuješ njega) i što ti može prodati.. E sad ako bi on samo izmjerio i dao ponudu, onda jbga...

Samo što je takovih pravih majstora malo koji mogu s tobom sjest i popričat 1 - 2 sata, a razlod je jednostavan... kad bi on sa svakom mušterijom postupao tako, kud bi on došao.. Te treba uzet u obzir da večina ljudi zove takove ljude pitaju za brdo savjeta skoro sve... tadu uzmu nekog jeftinijeg i nega iscijede totalno i taj jeftiniji slabo zaradi ili ništa...
Takovi majstori obično rade na preporuku, a na ostale objekte reagiraju slično kao ostali...

Btw. što se tiče tvojeg prolema, tvoj objekt treba pogledat prije nego se može donjeti odluka o vrsti izolacije i izvedbi iste... Zidovi odnose 35-50 % topline, ovisno o količini/kvaliteti stolarije na kuči koja može potegnut i do 40 % prijenosa topline... krov oko 15% i podrum/temelj 15%. U slučaju velikog gubitka zbog raznih toplinskih mostova na određenim djelovima kuće nema smisla prevelikog ulaganja u toplinsku izolaciju fasade..

Te još da dodam:

Također morate uzeti u obzir i ovo malo obrtnika što je ostalo, njima nije lako, teško dođu do posla.

Nedavno su neki ''bosanci'' (bez uvrede), odradili fasadu mojem bratiću...
Izvođač je obrtnik..
neznam gdje ih je našao i iskopao... Upitanju je bio Chromos materijal.. kako je njemu igrala cijena.. pitao me neke sitnice.. uglavnom dobio je 8 cm stiropor sa Chromos završnom žbukom..
Navratio sam par puta.. pitao me jel u redu ja sam rekao ok je.. (nije bilo).
Ljudi su mu odradili oko 250 m2 fasade od toga oko 20 m2 je bilo bez izolacije.. radili su sporo ( u 3pm ).. stvar je bila da je fasadu platio 33 000 (cijena za ruke + materijal) kn, još mu je u cijeni fasade kupio klupčice i poljepio oko 25 m2 keramike... radili su oko 2 tjedna + navlačenje(njih 4-5 kako kad).
Od jutra do mraka. I ofarbali krov u toj cijeni naravno sa svojim materijalom.
Glavne stavri su izvedene ok. to su:
ljepljnje + cokla xps 8Mazanje sve naokolo kako treba
Kompletna ispuna pjenom kako treba..
Armiranje i gletanje..
Ukupni dojam toplinske izolacije je ok..
Dalje od toga li-la. Grbavo u 3 pm... izvedba(izgled) završnog sloja banana... nisam prigovarao... jer se tim ljudima po toj cijeni ne može prigovoriti.. Bratić je zadovoljan.
Moje je čuđenje kako, kako, o kako pobogu to izvest u toj cijeni?

Ono što želim reći ovim je da se zbog takvog rušenja cijene i oni kojima je stalo do kakve takove kvalitete/izgleda više ne isplati radit kako treba jer moraju rušiti cijenu ili mogu ključ u bravu...
Te tu dolazi do sljedečeg problema, ako i taj koji dobro radi ruši cijenu, isti če slabo platiti ljude, tada bome njima svejedno kako če raditi...
Dujo KR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:40.