Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2010., 16:11   #61
imam pitanje, pravni fakultet split, odnosno upravni studij (stručni studij ) kad ga završim,da li je moguće položit razliku predmeta i nakon toga upisat još dvije godine na pravnom fakultetu,tako da na kraju zapravo imam isti rezultat kao da sam upisala pravo?? pleaseeee nekooo!!
melody m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 16:14   #62
Quote:
melody m. kaže: Pogledaj post
imam pitanje, pravni fakultet split, odnosno upravni studij (stručni studij ) kad ga završim,da li je moguće položit razliku predmeta i nakon toga upisat još dvije godine na pravnom fakultetu,tako da na kraju zapravo imam isti rezultat kao da sam upisala pravo?? pleaseeee nekooo!!
Koliko znam, u Zagrebu, na pravnom fakultetu ti ne priznaju ni jedan položeni predmet s upravnog, ali ni obrnuto(ako se s prava prebaciš na upravno).. kako je u Splitu ne znam..
`bubica` is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 16:15   #63
Quote:
`bubica` kaže: Pogledaj post
Koliko znam, u Zagrebu, na pravnom fakultetu ti ne priznaju ni jedan položeni predmet s upravnog, ali ni obrnuto(ako se s prava prebaciš na upravno).. kako je u Splitu ne znam..
istina, jer upravno spada pod veleučilište, a pravo pod sveučilište...
Cylon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 18:00   #64
u splitu ti vecinu sa prava priznaju za upravno pravo a nista sa upravnog prava za pravo. Jedino cini mi se da 2,3 predmeta priznaju djelomicno uz polaganje razlike (2/3 pismenog iz ustavnoga i 100stranica sa usmenog iz ustavnog, statistiku ali ne i metodologiju i informatiku, dio upravnog prava )
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 21:41   #65
Quote:
zzz_zzz kaže: Pogledaj post
u splitu ti vecinu sa prava priznaju za upravno pravo a nista sa upravnog prava za pravo. Jedino cini mi se da 2,3 predmeta priznaju djelomicno uz polaganje razlike (2/3 pismenog iz ustavnoga i 100stranica sa usmenog iz ustavnog, statistiku ali ne i metodologiju i informatiku, dio upravnog prava )
jooooj , sorry, baš te i nisam razumila.
znači neće mi priznat ništa predmeta,nego kako ću onda razliku polagat,sve 3 godine odjednom?????
melody m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 22:11   #66
Quote:
melody m. kaže: Pogledaj post
jooooj , sorry, baš te i nisam razumila.
znači neće mi priznat ništa predmeta,nego kako ću onda razliku polagat,sve 3 godine odjednom?????

ako upises upravno pravo, studirat ces ga 3 godine (ako das sve u roku) , pa ces onda uzet "diplomu" otic na WC, dobro se pos*at ,obrisat guzicu sa diplomom, otic ponovo na drzavnu maturu, upisat pravni fakultet i beziznimno sve ispite polagat. Jedino ce ti se MOZDA neki od profesora iz 3 navedena predmeta smilovat pa neces imat 1000 stranica za naucit nego 975.
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 09:07   #67
Quote:
zzz_zzz kaže: Pogledaj post
ako upises upravno pravo, studirat ces ga 3 godine (ako das sve u roku) , pa ces onda uzet "diplomu" otic na WC, dobro se pos*at ,obrisat guzicu sa diplomom, otic ponovo na drzavnu maturu, upisat pravni fakultet i beziznimno sve ispite polagat. Jedino ce ti se MOZDA neki od profesora iz 3 navedena predmeta smilovat pa neces imat 1000 stranica za naucit nego 975.
Ovo je točno i zato nemojte se zavaravati. Nitko ama baš nitko ne može nakon završene 3 godine upravnog prijeći na pravo.. Onda bi tako svi radili.. Eventalno možeš, to što kaže, otić ponovno na prijemni i možda ti se neki prof smiluje i prizna ti neki položeni kolegij..
`bubica` is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 15:53   #68
da,ali mogu otići na forenziku,psihologiju ili nastaviti dalje upravno pravo.
melody m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 17:21   #69
Quote:
melody m. kaže: Pogledaj post
da,ali mogu otići na forenziku,psihologiju ili nastaviti dalje upravno pravo.
Sad mi više ništa nije jasno.. o čemu ti pričaš?
`bubica` is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:34   #70
Quote:
Cylon kaže: Pogledaj post
istina, jer upravno spada pod veleučilište, a pravo pod sveučilište...
Ovo nema veze s vezom.

Ako skupiš određeni broj bodova iz srodnih predmeta, možeš se prebaciti s veleučilišta na sveučilište i obrnuto. Nema veze kako se zove ta institucija, već broj ECTS bodova koje moraš skupiti, ako se želiš prebaciti na neki drugi fakultet.

Primjer s xxx fakulteta:

Molbu za prijelaz na xxx fakultet mogu predati iskljucivo studenti
koji su u prethodnoj akademskoj godini na svom maticnom fakultetu ostvarili 60
ECTS bodova, uz uvjet da se ti bodovi mogu priznati kao najmanje 50 ECTS
bodova na xxx fakultet, to jest da imaju ispunjene uvjete za upis u
višu godinu na xxx fakultetu.


Znači nigdje se ne spominje niti sveučilište, niti veleučilište jer je to nebitno.
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!

Zadnje uređivanje Uvijek spreman : 12.07.2010. at 21:40.
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:07   #71
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
Ovo nema veze s vezom.

Ako skupiš određeni broj bodova iz srodnih predmeta, možeš se prebaciti s veleučilišta na sveučilište i obrnuto. Nema veze kako se zove ta institucija, već broj ECTS bodova koje moraš skupiti, ako se želiš prebaciti na neki drugi fakultet.

Primjer s xxx fakulteta:

Molbu za prijelaz na xxx fakultet mogu predati iskljucivo studenti
koji su u prethodnoj akademskoj godini na svom maticnom fakultetu ostvarili 60
ECTS bodova, uz uvjet da se ti bodovi mogu priznati kao najmanje 50 ECTS
bodova na xxx fakultet, to jest da imaju ispunjene uvjete za upis u
višu godinu na xxx fakultetu.


Znači nigdje se ne spominje niti sveučilište, niti veleučilište jer je to nebitno.
ah..teorija, u praksi ti niš ne priznaju, i moraš iz početka ili sve nadoknađivati...pa bilo je slučajeva
Cylon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:19   #72
Quote:
Cylon kaže: Pogledaj post
ah..teorija, u praksi ti niš ne priznaju, i moraš iz početka ili sve nadoknađivati...pa bilo je slučajeva
A znaš li ti da u teoriji se ne možeš prebaciti sa Sveučilišta u, recimo, Splitu na Sveučilište u Zagrebu, a u praksi je drugačije?

Za prebacivanje je najvažniji pritisak na fax (dekana) i tvoja velikaaa želja za prebacivanje, i naravno, minimalni uvjeti koje traži određeni fakultet.
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:22   #73
..hah...bila jedna koja je vršila pritisak na dekana , pa tek onda nije mogla....
Cylon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:24   #74
Pravo Zg traži najveće uvjete i zato su vrli mali slučajevi prebacivanja, dok je obrnuto drugačije. Odgovorno tvrdim da se nitko s upravnog prava nije prebacio na pravo. Dapače, ako 3 ispita su im priznata, a od te diplome nema, usudila bih se reći, nikakve koristi jer radije će u upravnu službu uzet nekog sa diplomom Prava (iako ih ima i tamo previše). Ne pomaže nikakva velika želja, nego možda evenutalno velika lova..ali opet ćeš naići na prof koji neće pristat na to, pa si na početku
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:29   #75
Ja se ne želim prebaciti s Javne uprave na Pravo.

I da vas pitam nešto. Nema toliko veze uz vaš fax, ali me baš zanima kakav je vaš odgovor.
Jedna cura se prošle godine prebacila s Prava u Zg, na Politologiju, da bi meni prodekan za nastavu rekao da je nemoguće prebaciti se s Prava na Politologiju.
A znam ukupno bar 10 ljudi koji su se unazad zadnjih nekoliko godina tako prebacivali.
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:33   #76
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
Ja se ne želim prebaciti s Javne uprave na Pravo.

I da vas pitam nešto. Nema toliko veze uz vaš fax, ali me baš zanima kakav je vaš odgovor.
Jedna cura se prošle godine prebacila s Prava u Zg, na Politologiju, da bi meni prodekan za nastavu rekao da je nemoguće prebaciti se s Prava na Politologiju.
A znam ukupno bar 10 ljudi koji su se unazad zadnjih nekoliko godina tako prebacivali.
S prava na politologiju je moguće ako imaš 50 ects (od 60) u tekućoj akademskoj godini. Dakle ako imaš uvjet, plus primaju oko 3 osobe svake godine. To se odnedavno promijenilo...nekad se radilo o rutini. No naravno ne znam tko bi lud dao uvjet za višu godinu na pravu, pa otišao na politologiju. Obično se radi o ljudima koji nisu baš uspješni
Obrnuto je nemoguće jer imaju toliko reduciranije predmete da to nema veze s pravom. Tipa na 2. god ima neki uvod u nešto sa 50 str naše knjige od koje još naprave skriptu. To nema veze sa našim ispitom Ja planiram kao 2. faks upisat politologiju jer će mi priznat pola ispita. No ni luda ne bih s uvjetom za višu god na politologiju jer posla ima znatno manje nego sa pravom
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:44   #77
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
S prava na politologiju je moguće ako imaš 50 ects (od 60) u tekućoj akademskoj godini. Dakle ako imaš uvjet, plus primaju oko 3 osobe svake godine. To se odnedavno promijenilo...nekad se radilo o rutini. No naravno ne znam tko bi lud dao uvjet za višu godinu na pravu, pa otišao na politologiju. Obično se radi o ljudima koji nisu baš uspješni
Obrnuto je nemoguće jer imaju toliko reduciranije predmete da to nema veze s pravom. Tipa na 2. god ima neki uvod u nešto sa 50 str naše knjige od koje još naprave skriptu. To nema veze sa našim ispitom Ja planiram kao 2. faks upisat politologiju jer će mi priznat pola ispita. No ni luda ne bih s uvjetom za višu god na politologiju jer posla ima znatno manje nego sa pravom
Ja sam razgovarao s prodekanom za nastavu na politologiji i kaže da je nemoguće prebacivanje s Prava na Politologiju, da bi zvao tajnicu dekana koja kaže da je moguće...
Luda kuća
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:46   #78
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
Ja sam razgovarao s prodekanom za nastavu na politologiji i kaže da je nemoguće prebacivanje s Prava na Politologiju, da bi zvao tajnicu dekana koja kaže da je moguće...
Luda kuća
Ma moguće je, ali ako si pravnik (sorry, nisam čitala cijelu temu pa nisam upućena) ne savjetujem ti to. Zato što ako imaš uvjet za sljedeću godinu zaista ne vidim potrebu za tim. Ako ti se politologija sviđa, možeš upisati paraleleno. Ionako će ti priznat pola toga
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:57   #79
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Ma moguće je, ali ako si pravnik (sorry, nisam čitala cijelu temu pa nisam upućena) ne savjetujem ti to. Zato što ako imaš uvjet za sljedeću godinu zaista ne vidim potrebu za tim. Ako ti se politologija sviđa, možeš upisati paraleleno. Ionako će ti priznat pola toga
Ma nisam još ništa, planiram upisati Javnu upravu i iduće godine se prebaciti na Politologiju. Od deset predmeta, 7-8 imaju istih Valjda to neće biti neki problem?
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 17:04   #80
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
Ma nisam još ništa, planiram upisati Javnu upravu i iduće godine se prebaciti na Politologiju. Od deset predmeta, 7-8 imaju istih Valjda to neće biti neki problem?
Ne znam ništa za to. Znam samo za pravo, a nemam pojma koja je politika Društvenog Veleučilišta. Mislim da bi ti mogli pravit problem jer se radi o Veleučilištu. Primaju i jako malo ljudi s prava, a moram priznat da nisam čula ni za jedan slučaj prebacivanja sa upravnog prava na bilo što. Mislim da se jedino možeš na porezni studij (ali nije to baš pametna ideja ).

Inače, nekako ti savjetujem da (ako se već ne budeš mogao prebacit) radije odeš sljedeće god na prijamni ili se opet pokušaš upisat (ne znam kako to funkcionira sa državnom maturom) jer upravno pravo uopće nije lagano kako to ljudi zamišljaju (dosta je slično pravu u nekim predmetima, naravno ipak nije toliko teško kao pravo), a nakon toga zapravo i nemaš neku budućnost. Većina odustane od tog studija ili završi pa ode na pravo.
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.