Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2013., 22:31   #5141
Quote:
vrapček kaže: Pogledaj post
Cure, koje su pp uzi model? Prvenstveno mislim na onaj dio medju nigicama?

Koje zastitne su vam se pokazale ok? Mi smo uzi, a duzi..

Sent from my LG-P940 using Tapatalk 2
od svih koje imamo od pelenko sara su nam najuže, imam još flafice, rode i naidine

cover mi je naj me airflow, mekan, gumice nam se ne urezuju, dosta hvale te covere
__________________
moje sve
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 00:56   #5142
Arrow

Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
nije govno ispalo vanka, iako mi se i to jednom desilo (pa ga je sa kamioncicem razvlacio, ja nisam skuzila odma.. ).
samo je govno bilo po rubu gornjem.. ono samo sto nije ispalo
kad kaka, onda kaka stvarno puno.. i govna su mu "ljepljiva", ono.. nisu ni tvrda nit je proljev.. i to je koma za ocistiti!

danas sam ga skuzila odma kad se usrao pa samo brzebolje se isli presvuci i nije nis ispalo!
i skuzila sam kako najbolje namjestiti papiric.. tako da ga stavim preko cijele pelene i uloska OD_DO.. sve prekrijem.. i onda kada ga zamotam, papir viri sa svih strana (nije fino slozen), al jebe mi se.. bitno da ta govna ne moram skidati sa pelene u tuskabini.. ..

ana, dobro kaze manch.. ove zastitne lice na bambino mio... ..

Leonee, evo malo istražujem po forumima o tim platnenim pelenama,jer mi je to sve novo i čekamo našu bebicu...uglavnom,čitam komentare iskusnih mama i moram reći da si me ti nasmijala do suza sa tvojim iscrpnim i slikovitim odgovorima evo smijem se dok pišem ovaj komentar,sve ću u kući probuditi ..nadam se da je sad sve to daleko iza tebe i da nisi među pelenama i da si to sve preživjela stoječki
nana1807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 10:11   #5143
Hvala, ribica..
Mi imamo rikki, zadovoljni smo, sad smo negdje u praznom hodu kad nam je jedinica knap, a dvojka velika.. pa sam mislila kupiti jos koji cover, dva nam ionako nece biti dovoljno.. vidim na eko b. Close pop tako nekako.. imaju covere.. cine mi se ok, netko probao?

Sent from my LG-P940 using Tapatalk 2
vrapček is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 10:31   #5144
Quote:
vrapček kaže: Pogledaj post
Hvala, ribica..
Mi imamo rikki, zadovoljni smo, sad smo negdje u praznom hodu kad nam je jedinica knap, a dvojka velika.. pa sam mislila kupiti jos koji cover, dva nam ionako nece biti dovoljno.. vidim na eko b. Close pop tako nekako.. imaju covere.. cine mi se ok, netko probao?

Sent from my LG-P940 using Tapatalk 2
pop in pelene su ti aio pelene, imam 1, al može služiti i kao cover jer je uložak zakačen drukerima, unutra se može staviti tetra kao uložak ili kupiti originalne uloške pa mijenjati
__________________
moje sve
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 15:53   #5145
Quote:
vrapček kaže: Pogledaj post
Cure, koje su pp uzi model? Prvenstveno mislim na onaj dio medju nigicama?

Koje zastitne su vam se pokazale ok? Mi smo uzi, a duzi..

Sent from my LG-P940 using Tapatalk 2
Dolisa madewithlove ima bikini pelene, dosta uske među nogama. Ja ih nemam ali ih mame jako hvale.

Od covera si pogledaj ME rikki slim, jako se lijepo namjesti preko pelene, malo je drukčiji oko nožica od rikkija (nema onaj dupli dio). Btw, meni je čičak na slimu puuuno bolji od onog na običnom rikkiju
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 18:36   #5146
Drage mame,

evo i mojeg "izvještaja" i recenzije raznih pelena, možda nekome pomogne.

Ako me se koja sjeća - prije par mjeseci sam bila puna upitnika i nisam znala NIŠTA o platnenim pelenama.

Danas moje malo zlato ima skoro 3 mjeseca i preko 6 kila, i od svojeg 4. tjedna je u platnenima - ali samo po danu, jer mi je po noći predugo ga ostaviti u mokrome, i platnene su mu još dosta velike, pa mi se čini da će bolje spavati ako mu guza neće biti u zraku .
Plus, još ponekad po noći kaka, pa nam prematanje u polusnu ide brže s jednokratnima.
Plus, stavim mu jednokratnu dok idemo na dulje vrijeme van (svakih par dana), da ne moramo trčati doma na prematanje.
Znači, potrošimo kojih 8-10 platnenih i 1-2 jednokratne u jednom danu.
Peremo svaki drugi dan na 60, sa denkmit sensitive praškom iz dm-a u količini od jedne žlice, čuvamo na suho (nisam kupovala kantu - stavljam obično direkt u veš mašinu ili stoji u kadi), ispiremo hladnom vodom i špricamo mješavinom vode, octa i čajevca. Sušimo na radijatoru, jer trenutno ne možemo vani radi hladnoće i vlage, a sušilicu nemamo.

Prva očita prednost platnenih mi je bila ta kaj je kakica u njima uglavnom upijena (beba je dojena), a u jednokratnima je obično razmazana po guzi. No, kaj se tiče pišalinice - jednokratne je zadrže i koža je suha, u platnenima je guza u mokrome. Ali jednokratne su mi do sad premočile na odjeću više puta od platnenih

Imamo 12 tetri koje slažem u origami i na guzu pričvršćujem samo sa zaštitnim gaćicama i to još uvijek funkcionira, a i sviđa mi se jer je guza manja, pelene ponekad operem i na 90, a i često ih i peglam jer se onda ljepše slažu. No, sad kako raste više naginjem šivanim pelenama jer su one praktičnije. A tetre ćemo pretvoriti u uloške za pocketice - i to po pola jedne tetre za jedan uložak - cijela tetra mi je za to prevelika.

Od šivanih platnenih imam:

*1 OS rodina pusa s čičkom - lijepo stoji na guzi, ali je velika za malu bebu

*1 OS pusa prirodi od konoplje - nije istina da se gumica oko nogica ne urezuje, uvijek mu se pozna trag, i čini mi se još veća na guzi od rodine puse. I dio na trbuhu se nekak nagužva, pa mi se čini da ga žulja. Ali da super upija - upija, gotovo mi se i ne čini mokra nakon duljeg nošenja, pa ju stavljam za popodnevno spavanje. Ali ona mi se najdulje suši - čak i na radijatoru. Tak da mi je žal kaj sam ju kupila jer je prilično skupa.

*1 Rodin prefold od konoplje - veličina M, i već nam je premala. I nije tako mekana kako sam čula - nakon par pranja je kruta, i mislim da ćemo je prerezati i pretvoriti u 2 dodatna uloška za pocketice.

*1 OS flafi Ema pamučna
*1 OS flafi Ema s bambusom
- okej su, bambus ema je jako mekana i elastična, ali obje su malo šire među nogicama, pa nam zato za sad još nisu predrage.

*2 OS pocket pelene mako+flanel od Sunčice - te mi se najmanje sviđaju, glomazne su, grube, nekako čudno sašivene, i ne prianjaju uz nogice...ne znam, možda je mali još malo premali za njih.

*2 OS mako+flanel pocket pelene od Dolise - prekrasne, mekane, ali male. Moj sin sad ima 6 kg i taman su mu, ne moram ih skraćivati drukerima, pa se bojim da nam kroz par mjeseci neće biti dobre. Ali idealne su sad za ovo razdoblje, guza je u njima taman velika kak treba biti

*1 OS mutt-like od Naide
*1 OS bb-like od Naide
*1 OS cb-like od Naide
- prekrasne, mekane, ne žuljaju...a inače su 100% pamučne jer smo uzeli frotir za unutarnji sloj...cb su nam sad taman (imamo preko 6 kila), bb su malo velike pa ih skraćujemo, ali svejedno nisu preglomazne, i mutt su zlatna sredina.

Od dodatne opreme imam popolini papiriće u roli i super su - dosta je pola jednog za malu guzu (uskoro će nam trebati cijeli papirić za jednu pelene) i ako nije pokakani može se fakat oprati u veš mašini. I još uvijek trošim onu prvu prvcatu rolu koju sam kupila još dok je beba bila u trbuhu

Od zaštitnih imam:
*ME Rikki S i M - S nam je bio dobar samo kojih mjesec i pol (fakat do 5 i pol kg, kak sami deklariraju), i sad smo na M - ali te gaćice na čičak me nerviraju jer mi se uvijek zapetljaju u veš mašini i već su mi se nacufale po gumicama i čini mi se da bebu grebu oko nogica.
*ME Airflow M - dobre, samo malo velike za sad.
*veličina S od Sunčice, na drukere - još su nam dobre i super su, lako se namještaju, nisu preglomazne, mekana gumica, i napol jeftinije od ME - tak da u sljedećoj turi kupujem samo te.

Od platnenih sad naručujem dodatno mutt-like od Naide i mislim da ću čekati neku akciju od Rode, pa kupiti još par Rodinih pusa i možda koju plišanu pusu (ali onu 100% pamučnu) da probamo. Uzet ću i od Dolise još koju pocketicu ako mi se ikad javi na mail
Uglavnom, čini mi se da će nam oko 25 šivanih platnenih biti taman.

Kaj se tiče financija - po mojoj računici, ovakvim korištenjem platnenih pelena na mjesec se ušpara oko 250 kn, znači moje ukupno ulaganje u platnene pelena (ovo do sad plus ono kaj još planiram kupiti - većina je kupljena na akcijama - treba biti strpljiv i pričekati ih!) će se vratiti već kroz kojih 7-8 mjeseci.

Eto, nadam se da sam nekome pomogla svojim iskustvom

Lijep pozdrav,

Jelena
jelena2609982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 18:59   #5147
U, Jelena, svaka cast na izvjestaju! Kako covjek brzo sve pohvata..

Mi smo 9.5mj, jos smo na tetrama, ali jedn amu vise stvarno nije dovoljna, samo dok smo doma kada ga mogu svaki sat presvuc. Tako da smo se na sajmu opremili s nekoliko pp - razne kombinacije.. a za koristenje po noci i dok smo vani..

Uzeli smo Flafi i jos jedne, mislim Natur.. nesta. Volila bi probat ove uske od Naide.. gdje ih kupujes?

Boo boo i ribica, hvala za feedback.. hm, mozda probam uzet jedan cover/ aio s uloscima ili bez.. mozda ce eko b.imati kakve akcije pa iskombiniram.. i definitivno cu probati rikki slim!! Prema opisu, to je tocno ono sta nam treba.

Jelena mi smo jos na rikkiju S!! Imamo skoro pa 9kg :P Malo su nam tjesne, ali jos voze.. jer nam je M full velik Mi nemamo problema s cickima. Vec 9mj, a niti jedan nije potrosen, niti ista cupa.. ali da, misli da ove za koje sam pitala imaju bolje kopcanje jer je muski cicak uzi od zenskog pa ne moze doci u dodir s kozom..

Sent from my LG-P940 using Tapatalk 2

Zadnje uređivanje vrapček : 25.11.2013. at 19:05.
vrapček is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 20:03   #5148
nema na čemu, vrapček!

cure ja imam 3 naidine mutt like s frotirom, nove, nekorištene za prodaju...uzela sam ih više al nisu me se dojmile :/ htjela bi rađe kupiti još onih koje nam bolje pašu pa ako koju zanima može mi poslati poruku
__________________
moje sve
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 16:07   #5149
Dragi moji platneni,
trebam pomoć oko "odsmrđivanja" pelena
Naime, hrpu toga sam probala i čim dođu u kontakt s urinom, opet se osjete. I to na plijesan ili tako nešto. Naidine su (napominjem zbog sastava njenih pelena), čuvam ih u torbi i špricam čajevcem prije odlaganja. Perem ih svaka 3 dana na 60, s malo tekućeg deterdženta te malo octa s par kapi ulja naranče umjesto omekšivača.
E sad, probala sam s pretpranjem, dodatnim ispiranjem, iskuhavala ih, s više deterdženta, pa s manje deterdženta, pa s praškastim deterdžentom, pa sa sodom, pa ih na kraju dana proprati na neki kratki program i onda tek u torbu, pa držanje otvorene torbe...hm...ne znam jesam li što zaboravila... uglavnom, nakon određene metode i sušenja učini mi se da je dobro, kad ono opet
I tako, već tjednima beskrajna priča Bojim se da bi to moglo štetiti maloj guzi Mislim, ako je zbilja plijesan u pitanju, pretpostavljam da nije baš zdravo to nositi
Svaki savjet je dobrodošao!
T-n-J is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 17:03   #5150
Quote:
T-n-J kaže: Pogledaj post
Dragi moji platneni,
trebam pomoć oko "odsmrđivanja" pelena
Naime, hrpu toga sam probala i čim dođu u kontakt s urinom, opet se osjete. I to na plijesan ili tako nešto. Naidine su (napominjem zbog sastava njenih pelena), čuvam ih u torbi i špricam čajevcem prije odlaganja. Perem ih svaka 3 dana na 60, s malo tekućeg deterdženta te malo octa s par kapi ulja naranče umjesto omekšivača.
E sad, probala sam s pretpranjem, dodatnim ispiranjem, iskuhavala ih, s više deterdženta, pa s manje deterdženta, pa s praškastim deterdžentom, pa sa sodom, pa ih na kraju dana proprati na neki kratki program i onda tek u torbu, pa držanje otvorene torbe...hm...ne znam jesam li što zaboravila... uglavnom, nakon određene metode i sušenja učini mi se da je dobro, kad ono opet
I tako, već tjednima beskrajna priča Bojim se da bi to moglo štetiti maloj guzi Mislim, ako je zbilja plijesan u pitanju, pretpostavljam da nije baš zdravo to nositi
Svaki savjet je dobrodošao!
jel ti smrde samo njene pelene? meni se neki dan dogodilo da mi je njena bb like pelena UŽASNO smrdila, ne mogu opisati taj smrad. pelenu sam stavila malcu preko noći, prvi put smo isprobali njenu pelenu za noć, znači oko 12 sati je bila na guzi, ujutro sam preko covera već osjetila, al kad sam ga skinula...užas!

btw. kad su mi stigle njene pelene, stavila sam ih močiti, ulošci su se jako napuhnuli, kao da je neka spužva unutar njih
__________________
moje sve
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 17:46   #5151
Quote:
ribica2302 kaže: Pogledaj post
jel ti smrde samo njene pelene? meni se neki dan dogodilo da mi je njena bb like pelena UŽASNO smrdila, ne mogu opisati taj smrad. pelenu sam stavila malcu preko noći, prvi put smo isprobali njenu pelenu za noć, znači oko 12 sati je bila na guzi, ujutro sam preko covera već osjetila, al kad sam ga skinula...užas!

btw. kad su mi stigle njene pelene, stavila sam ih močiti, ulošci su se jako napuhnuli, kao da je neka spužva unutar njih
Ja imam samo njene pelene, tako da ih nemam s čime usporediti
Ne mogu ni ja opisati taj smrad, nije ništa od tjelesnih izlučevina, nego nešto ....plijesnivo, ustajalo... uglavnom, smrad je isto vrlo intenzivan i osjetim ga preko covera, odjeće i dekice.
Ja imam pocket modele (mutt i CB), pa sam kupila krpice za umetanje. Isto se napuhnu, ali meni su bile prefine i mekane i pelenice i krpice. Do nedavno
T-n-J is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 21:21   #5152
po mojem mišljenju trebAlo bi svaku pelenu isprati odmah nakon upotrebe, bila pokakana iili popiškana. Također oprati na visokoj temperaturi bez imalo deterdženta, i općenito smanjiti količinu detergenta. Meni su smrdile čim sam prala sa više od žlice detergenta, isto naidine. Sad ih više ne koristim za noć pa ne smrde. odnosno, smrdi pelena ujutro ali zato jer malom rastu zubi pa pišalina smrdi.
također je dobar dezificijens za bebi robu iz dm-a, denk mit, 14kn. stavi se 2,5 čepa u ispiranje i ubije sve gljivice i bakterije. nakon njega opalim još jedno ispiranje a pelene svježe mirišu. neškodljiv je.
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 21:31   #5153
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
po mojem mišljenju trebAlo bi svaku pelenu isprati odmah nakon upotrebe, bila pokakana iili popiškana. Također oprati na visokoj temperaturi bez imalo deterdženta, i općenito smanjiti količinu detergenta. Meni su smrdile čim sam prala sa više od žlice detergenta, isto naidine. Sad ih više ne koristim za noć pa ne smrde. odnosno, smrdi pelena ujutro ali zato jer malom rastu zubi pa pišalina smrdi.
također je dobar dezificijens za bebi robu iz dm-a, denk mit, 14kn. stavi se 2,5 čepa u ispiranje i ubije sve gljivice i bakterije. nakon njega opalim još jedno ispiranje a pelene svježe mirišu. neškodljiv je.
Hvala, moram probati još i to čudo iz DM-a
A ima li veze to u čemu ih se čuva? Vidjela sam da je još netko imao problem kod čuvanja u onoj njenoj vreći...u čemu ste vi čuvali?
T-n-J is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 21:37   #5154
ja čuvam u plastičnoj kanti, originalno za smeće. pokakane i noćne obično isperem, ako nisam lijena. perem obavezno svaka 2 dana, sa hladnim pretpranjem i 2 ispiranja, jušna žlica detergenta.
čudo iz dm-a stavim rijetko, ako mi se čini da su se usmrdile (bili smo 3 dana na putu i bile su u wetbagu, pa sam onda npr stavila)
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 21:55   #5155
ehm...znači u tom wetbag-u se redovno usmrde, a ja luda otpočetka u tom "čuvam"
A deterdžent praškasti ili tekući? Ocat umjesto omekšivača? Eterična ulja?
T-n-J is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 22:03   #5156
pa iskreno, ne bi se trebale usmrditi u wetbagu jer on kao diše. no ja imam osjećaj da se usmrde i pelene i wetbag.
perem trenutno praškastim detergentom, a ocat stavim rijetko jer šteti nekim pelenama (pop in, totsbots i nekim bambusicama). povremeno se sjetim staviti neko eterično ulje...
predlažem da probaš stvarno jednom dobro oprati bez detergenta, možda samo s octom umjesto toga, da se razbije eventuani prašak i kamenac. i stavi to iz dm-a, tekućina je čudo
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 22:15   #5157
Odlično, eto mi nade...već sam ih od jada (i smrada) razmišljala šopit u smeće
Javim za par dana kako je prošlo
T-n-J is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 12:09   #5158
Quote:
T-n-J kaže: Pogledaj post
Odlično, eto mi nade...već sam ih od jada (i smrada) razmišljala šopit u smeće
Javim za par dana kako je prošlo
Fail
T-n-J is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 13:33   #5159
Quote:
T-n-J kaže: Pogledaj post
Dragi moji platneni,
trebam pomoć oko "odsmrđivanja" pelena
Naime, hrpu toga sam probala i čim dođu u kontakt s urinom, opet se osjete. I to na plijesan ili tako nešto. Naidine su (napominjem zbog sastava njenih pelena), čuvam ih u torbi i špricam čajevcem prije odlaganja. Perem ih svaka 3 dana na 60, s malo tekućeg deterdženta te malo octa s par kapi ulja naranče umjesto omekšivača.
E sad, probala sam s pretpranjem, dodatnim ispiranjem, iskuhavala ih, s više deterdženta, pa s manje deterdženta, pa s praškastim deterdžentom, pa sa sodom, pa ih na kraju dana proprati na neki kratki program i onda tek u torbu, pa držanje otvorene torbe...hm...ne znam jesam li što zaboravila... uglavnom, nakon određene metode i sušenja učini mi se da je dobro, kad ono opet
I tako, već tjednima beskrajna priča Bojim se da bi to moglo štetiti maloj guzi Mislim, ako je zbilja plijesan u pitanju, pretpostavljam da nije baš zdravo to nositi
Svaki savjet je dobrodošao!
Kupi ocat i potopi pelene u njega. Potapaj jednu po jednu pelenu. Vjerojatno će se počet pjenit, to je reakcija na kamenac koji se nataložio pa zato i smrde. Nakon toga ocijedi pelene i stavi na najduže pranje, najbolje bez praška.
__________________
!!!
franklin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 13:39   #5160
Ok, budem i to probala. Ocat čisti, nerazrijeđen vodom? Trebaju li pelene i stajati u tom ili samo potopiti, pa odmah oprati nakon toga? Bojim se oštećivanja tkanine
T-n-J is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.