Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2008., 22:02   #61
Vrlo mastovito, umanjena laguna.
jpm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 07:23   #62
Ja čekam karavana. Jedina slikica koju sam uspio isčeprkati na netu je ova:


Ne znam kad stižu detaljnije slike.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 10:07   #63
Quote:
Brankovac kaže: Pogledaj post
Evo i da ovdje postavim sliku novog Renault Meganea Sedana (ili Classica,kako li će se već zvati):


Meni se vise svidja od verzije s 5 vrata, skladniji mi je... isto vrijedi i za karavansku verziju, skladnije djeluje od berline...
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 10:16   #64
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Ja čekam karavana. Jedina slikica koju sam uspio isčeprkati na netu je ova:


Ne znam kad stižu detaljnije slike.
Baš je lijep ovaj megane caravan...Sviđa mi se...
__________________
SVE JE TO RELATIVNO
54321012345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 10:29   #65
Megane-sedan

meni izgleda lijepo ali ovako na skici, druga je prica kako dozivjeti auto uzivo. U salonima ga jos nema tako da ne mogu pricati previse o liniju, iznutra je vjerujem potpuno isti. Zanima je koja ce mu cijena biti? Imam vrlo dobru ponudu za berlinu tako da ne vjerujem da cu cekati tu verziju. A na zadnjoj klupi ima fakat malo prostora. Navikao sam na golfa pa me malo iznenadilo da ima manje prosrtora iza, i Astra i C4 imaju vise prostora iza. Za 307 ne znam jer ga nisam vozio. Al kada se sjedne za upravljac ostavlja jako dobar dojam. I dobra je izolacija u autu i audio sustav. Meni je pak drago da za 94 000 kn bez PDV-a dobijem pregrst opreme (DINAMUQUE), sto vise pozeljeti nego da se ne kvari. Dal je garancija na vozilo 2 ili 3g i (150 000km) to sam zaboravio pitati. jedva cekam da me Zubak vise ne globi, i previse sam novaca tamo ostavio.
Sinke71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 14:53   #66
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Napravi jednu i sa sjedalom do kraja


btw... u novom AMiS su testirali dizela od 105 ks i kao minus je navedna prostranost straga. Pišu da naprijed ima dosta mjesta, ali su sjedala i dalje prekratka...
Ovo mi je najveća zamjerka starog modela, em u visinu, a i u dubinu, prekratka za visoke ljude. Kakav je novi neznam, ali caravan je dosta dobar po izgledu
Nisam to očekivao od renaulta...
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 18:43   #67
MEGANE

Danas sam po drugi puta sjedio u njemu i polako ga razgledao. Za desetak dana cu ga dobiti na cjelodnevno koristenje pa cu vam moci nesto vise reci. Za sada impresije ostaju iste. Auto izgleda dobro, zavrsna obrada jako dobra, samo je prostor dosta skucen i naprijed i posebno odostraga. Visoki ljudi bi mogli imati problema, tu mislim na ljude preko 190, poslije cega iza ima vrlo malo mjesta za noge. Prostor za prtljagu je dobar i po meni bilo bi bolje da su produzili malo prostor za putnike naustrb toga. Meni kako nemam djece i rijetko vozim nekoga iza osim svoje torbe to odgovara no velim mnogi bi se mogli iznenaditi. Sto se odsalog tice mislim da autic zasluzuje cistu 5. Posebne dojmove cu imati nakon sto ga budem malo vozio. Eh da netko je to ranije napomenuo ali moram se sloziti i to ponoviti. Alu felge koje dolaze s njim su u najmanju ruku ruzne i kvare cjelokupni dojam. Kad uzmem auto to prvo mijenjam, samo da nadjem negdje veci izbor felgi.
Sinke71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 22:05   #68
Bio danas kod Culaka u Dugom Selu.

Nažalost, nisam uspio uslikati auto mobitelom jer jedini kojeg su imali bio je ispred salona, a upravo je pala dosta jaka kiša tako da mi se nije dalo močiti.

Uglavnom, sjeo sam odiza i zaključio da nema napretka u prostoru za koljena naspram Megana prošle generacije, a ako i ima, to je možda centimetar-dva, ništa revolucionarno, dok je u širinu, čini mi se, nešto bolje.

Prostor sprijeda i gepek su za svaku pohvalu.

Taj koji je bio tamo je bijele boje, koja mu odlično pristaje (pogotovo namočen kišom i sa 17" felgama).

Tek sam sada shvatio da se osnovni motor 100 KS prodaje samo uz najslabiji paket opreme, već slijedeći paket (koji je skuplji 10.000 kn) dolazi sa 1,6 motorom sa 110 KS i nešto boljom krivuljom okretnog momenta, a taj ima i 6 brzina getribu, što je za svaku pohvalu.

Probnih vožnji još nema jer ga nisu registrirali, službena promocija je u četvrtak.
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 22:16   #69
Znači ništa od mjesta, hmm . A mogao bi i ja do culaka da vidim kaj ima
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 22:20   #70
Ma nije da nema mjesta, nego svi očekujemo da ćemo u kompaktnoj klasi straga sjediti prekriženih ili ispruženih nogu čitajući novine, za to postoje neki drugi (puno veći) auti ili monovolumeni.

Mjesta ima kao u prosjeku klase.

Meni osobno to i nije neki problem jer nisam dugajlija, iza mene komotno može svako sjesti, a imam jedno malo djete, za koje ima pregršt mjesta.

Ovih dana ozbiljno razmišljam o kupnji
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 07:45   #71
Ja jesam, i posjedujemo doma karavana zato me i zanima karavan. Ako nije ništa veći od obične verzije onda je bezveze. Ne govorim ja toliko za mjesta za noge, nego su mi konkretno sjedala u prošlom modelu malo kratka. Moram otić do salona baš vidjet...
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 08:20   #72
Zato ja stalno pričam da obiteljski ljudi i oni koji ginu za prostorom čekaju karavansku verziju. Megane II je imao produžen međuosovinski razmak (270cm) u karavanskoj i limuzinskoj verziji. Ako bude tako i kod Megana III, najviše će se dobiti mjesta pozadi za noge.
Pa tko voli, nek izvoli (čekati)
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 09:52   #73
Marušić hvali prostranost i udobnost sjedala.
Test Megane
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 10:43   #74
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
Marušić hvali prostranost i udobnost sjedala.
Test Megane
Nisam citao gore recenzije. Pa covjek je sve podatke pomijesao i nema ni 30% istinitih informacija. Ko zna u kakvom je stanju bio dok je testirao. Steta, inace dobro pise
kuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 12:32   #75
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Bio danas kod Culaka u Dugom Selu.

Nažalost, nisam uspio uslikati auto mobitelom jer jedini kojeg su imali bio je ispred salona, a upravo je pala dosta jaka kiša tako da mi se nije dalo močiti.

Uglavnom, sjeo sam odiza i zaključio da nema napretka u prostoru za koljena naspram Megana prošle generacije, a ako i ima, to je možda centimetar-dva, ništa revolucionarno, dok je u širinu, čini mi se, nešto bolje.

Prostor sprijeda i gepek su za svaku pohvalu.

Taj koji je bio tamo je bijele boje, koja mu odlično pristaje (pogotovo namočen kišom i sa 17" felgama).

Tek sam sada shvatio da se osnovni motor 100 KS prodaje samo uz najslabiji paket opreme, već slijedeći paket (koji je skuplji 10.000 kn) dolazi sa 1,6 motorom sa 110 KS i nešto boljom krivuljom okretnog momenta, a taj ima i 6 brzina getribu, što je za svaku pohvalu.

Probnih vožnji još nema jer ga nisu registrirali, službena promocija je u četvrtak.
Ja neznam zašto stavljaju mjenjače od 6 brzina u aute od 105 ks, prije je 6 brzina išlo u aute prek 120 ks, a danas evo ih i u autima od 100 ks, ja imam golfa V isto ima mjenjač sa 6 brzina, to valjda zbog potrošnje može biti, dok onaj audi A4 iz 2002 god je imao motor od 130 ks i mjenjač sa 5 brzina. Tak da ne vidim neke logike, osim za smanjenje potrošnje.
schimek1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 13:03   #76
Quote:
schimek1 kaže: Pogledaj post
Ja neznam zašto stavljaju mjenjače od 6 brzina u aute od 105 ks, prije je 6 brzina išlo u aute prek 120 ks, a danas evo ih i u autima od 100 ks, ja imam golfa V isto ima mjenjač sa 6 brzina, to valjda zbog potrošnje može biti, dok onaj audi A4 iz 2002 god je imao motor od 130 ks i mjenjač sa 5 brzina. Tak da ne vidim neke logike, osim za smanjenje potrošnje.
Zbog manje potrošnje i komfora u vožnji (manja buka u kabini kod viših brzina na autoputu)...

Zato i Lexus već ima aute sa 8 brzina...
rocky119900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 18:40   #77
mene recimo muči dilema uzeti stari model limuzine ili čekati na novi. Razlika u cijeni? Hm...
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 18:57   #78
Pa, ovaj novi s pet vrata je već na solidnom sniženju tako da...
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 19:05   #79
Megane

Danas je u Vrbovcu u 17h bila promocija novog meg Megana. Tamo je bio naravno izlozen u najacoj opremi s kojom dolaze i puno ljepse felge. Malo sam se raspitao i mogu se naruciti i druge uz nadoplatu. Sto se cijene tice ista je kao i z ZG-u. Popust od 9000 u startu se dobiva samo za modele 2008g proizvodnje znaci dok ih ima na skladistu a poslije ne znam kakao ce biti. Bez tog popusta postaju manje interesantni pogotovo nakon sto izadje G6. No eto za par dana cu ga dobiti na cijeli dan pa cu malo uzivati. Oko sredine sijecnja idem u Zubaka pogledati sto dobijem tamo za te novce i koliko bi platio G6 s takvom slicnom opremom. <vjerujem bar 3000€ vise. Ako bude tako necu dvoumiti, kupiti cu crnog Megana s dinamique opremom i naravno ne onim ruznim felgama (oni ih zovu sport ili kako vec, no ruzne su )
Sinke71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 19:08   #80
Da, kad prodaju zalihu od 2008., popusta od 9.000 kn više neće biti...











...onda će biti popust od 19.000, a ja čekam upravo taj trenutak
moril is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.