Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2014., 00:25   #361
Quote:
lila blue kaže: Pogledaj post
tu paštetu nismo svu mogli pojesti...meni je ipak malo "preteška" da bih svu pojela, a MM je u biti čekao ramstek...pa je pojeo tek malo paštete (hm, misleći da će ramstek biti pogolem, valjda )
a onda je stvar u brzini slijedova mogli ste pitati konobara koliko se čega dobije pa prema tome dalje planirati, ili naručiti paštetu pa kada dođe onda naručiti glavno jelo...
sjetio sam se jednog događaja otprije puno godina sa maturalca u osnovnoj školi, bili smo u hotelu u Dubrovniku i konobar je svakome donio jelo što je bilo sve zajedno 2 šnite salame i 3 šnite sira pa smo svi za stolom skupili sve na jednu hrpu i dali jednome gladušu da se barem on najede,
prošlo pola sata kad evo konobara sa glavnim jelom, tada smo shvatili da su salama i sir bili predjelo a ovaj lik se preždrao od toga i više nije mogao ništa jesti

Zadnje uređivanje Krkimir : 02.09.2014. at 01:00.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 09:14   #362
Mene je baš zanimalo probati kuhinju Ane U, ali nakon neugodnih iskustava forumaša nije mi palo na pamet otići tamo.

Čini se da ni neću jer su cijene očito previsoke, a porcije očito puno premale, šteta

Prefinu paštetu od pileće jetre s pancetom radim sama, što preporučam svima koji je vole jer je užasno jednostavna za napraviti, jeftina i užasno fina
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 10:07   #363
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
a onda je stvar u brzini slijedova mogli ste pitati konobara koliko se čega dobije pa prema tome dalje planirati, ili naručiti paštetu pa kada dođe onda naručiti glavno jelo...
sjetio sam se jednog događaja otprije puno godina sa maturalca u osnovnoj školi, bili smo u hotelu u Dubrovniku i konobar je svakome donio jelo što je bilo sve zajedno 2 šnite salame i 3 šnite sira pa smo svi za stolom skupili sve na jednu hrpu i dali jednome gladušu da se barem on najede,
prošlo pola sata kad evo konobara sa glavnim jelom, tada smo shvatili da su salama i sir bili predjelo a ovaj lik se preždrao od toga i više nije mogao ništa jesti
Dobro se nasmijala od ove tvoje zgode u Dubrovniku.
A, iskreno govoreći, nisam ni ja baš bila daleko, moraš priznati. Moj osnovni zez je bio u tome što mi je na paštetu "legao" taj hladni umak od jogurta - to naprosto ne ide skupa... Nisam znala za što se odlučiti, pa sam pitala konobaricu, rekla mi da su ti ravioli s janjetinom fantastični...sve skupa je ispalo kako je ispalo .)
Bili bismo primijenili tvoju sugeriranu "metodu čekanja" predjela, ali sam mislila da ćemo onda jako dugo čekati (na ovoj temi je bilo i govora o duuugom čekanju - ali, mi stvarno nismo čekali dugo, ne mogu reći da jesmo).

Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Mene je baš zanimalo probati kuhinju Ane U, ali nakon neugodnih iskustava forumaša nije mi palo na pamet otići tamo.

Čini se da ni neću jer su cijene očito previsoke, a porcije očito puno premale, šteta

Prefinu paštetu od pileće jetre s pancetom radim sama, što preporučam svima koji je vole jer je užasno jednostavna za napraviti, jeftina i užasno fina
A, eto, mi otišli iz čiste radoznalosti...motivi su bliski tvojim (još) neostvarenima.
Kao što već netko reče, cijene bih oprostila, ako bi se porcije ipak povećale...to je samo moje mišljenje, pa ako Aninom konceptu ne odgovara...što se može.
Meni je falila "mrvica" koja bi jela "odlijepila" u finu gastronomsku klasu hrane - ako sam se jasno izrazila. Ako je već malo, onda bi trebalo biti posebno...Možda se javi neki stalni posjetitelj i možda ja jako griješim u procjeni na temi jedne klope. Jelovnik se mijenja na dnevnoj bazi, pa...
A, možda sam i previše kritična...kod eventualne ponovne posjete, preskočila bih paštetu, naručila hamburgere i onda ramstek...e, to bi moglo biti dovoljno. To bi bio ceh oko 160 kn.
lila blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 10:52   #364
Po osobi, ne?
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 12:18   #365
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Po osobi, ne?
Da, da, po osobi, sebično sam izračunala samo za sebe.
Onako, razmišljala sam za koliko novca bih se mogla najesti...možda bi tih 160 kn bilo dosta.
I čaša vode s ledom (to je gratis). Naime, vino ne pijem, pa mi je malo lakše (čitaj: jeftinije).
To bi onda za dvoje trebalo pomnožiti s 2, pa je to 300-tinjak kuna.

Nadam se da se kužimo: ja nisam žderonja, ali u restoran se po mome ide ili radi utaživanja gladi ili radi vrhunskog doživljaja okusa, kombinacija divnih namirnica, posebnih sastojaka (ili radi svega toga - u većini slučajeva je moj razlog kombinacija navedenoga, zato i ne idem baš prečesto).

Ne mogu reći da je ovo iskustvo bilo loše, ali mislim da većina nas nekako u "malom mozgu" ima jela Ane Ugarković koja kuha zanimljiva jela, a ipak bi htjeli nešto pojesti u dovoljnoj količini...

Eh, sad, je li to u konceptu restorana spojivo i da li je Ana to namjeravala raditi - to je drugo pitanje.

No, nema neljubaznosti, neprofesionalnosti, predugog čekanja - barem te boljke su minule...
I da sam možda uzela mini-hambić umjesto raviola...možda bi dojam sveukupno bio bolji...
Mislim da se isplati jednom otići i probati...ne znam niti sama da li da odem još jednom i pažljivije biram
lila blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 12:21   #366
Dakle, i dalje preskupa prevara nakon koje iz restorana izađeš gladan i opelješen za mnogo novaca?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 12:30   #367
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Dakle, i dalje preskupa prevara nakon koje iz restorana izađeš gladan i opelješen za mnogo novaca?
pa ne ide se u restoran jesti da se najedeš, nego da uživaš u okusima :5/4:

Zadnje uređivanje Krkimir : 02.09.2014. at 12:35.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 12:31   #368
How yes no
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 12:48   #369
Znala sam da ćete mi se ili smijati ili me zafrkavati

Dakle, Krkimir - ofkors da se ide (i) radi uživanja u kombinaciji okusa, ali ako je količina premala...znaš kak' je...ostaneš gladan... To sam htjela reći - malo je "otanko", a nije mi baš bilo taaako fino da nakon 100-injak metara ne bih priznala da sam ipak ostala gladna...

Za one koji jedu malo više, ovaj restić ne bi baš bio prikladan, to je sigurno, jer će morati pojesti puno toga, a to se sve zbraja (u monetarnom smislu).

Što se tiče one paštete radi koje sam i napisala osvrt - tanveer, na prvoj strani smicko piše da je uzela restlove paštete doma.
Dakle - može se.

Bar je ta misterija riješena.
lila blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 13:40   #370
Quote:
lila blue kaže: Pogledaj post
Znala sam da ćete mi se ili smijati ili me zafrkavati
ne brini, ne idu komentari tebe, već restoran
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 14:15   #371
Ne kužim, pa lijepo vam piše MALI bar.

To se odnosi na veličinu porcija, ne na račun
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 14:25   #372
ja neznam, jesmo li mi svi žderonje ili ima i onih koji malo jedu i vole platiti, samo se boje javiti na forum.

najbliže mi dođe gmit. što nije u redu, jer on narući 10 porcija, pa mu dođe na isto!
ove ženske sve neke izjelice, gledaju na količinu iako rijetko plaćaju.

fali nam malo drugačijeg mišljenja, neko valjda ide u taj mali bar, kad dovraga još uvijek radi!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 15:49   #373
Ako idem u restoran, onda ne namjeravam prije ili nakon toga još doma kuhati da bih se najela kako treba.
Očekujem da restoran očekuje da dolazim jesti jer sam i gladna i hoću isprobati okuse. Bez obzira na cijenu. Ako već žele prezentirati što više svoje hrane kroz razne porcije, radije ću doći dva puta (kad me prvi put oduševe) nego uzimati hrpu porcija po nemalim cijenama (jer obično ovi što imaju male porcije imaju velike cijene).
__________________
We are all mad here.
--
https://www.instagram.com/passportofdijana/
ahnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 19:17   #374
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Dakle, i dalje preskupa prevara nakon koje iz restorana izađeš gladan i opelješen za mnogo novaca?
Nije to pelješenje nego bogu ugodno djelo transfera novaca od ....... prema pametnima...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 19:19   #375
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ne kužim, pa lijepo vam piše MALI bar.

To se odnosi na veličinu porcija, ne na račun
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 20:01   #376
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Prefinu paštetu od pileće jetre s pancetom radim sama, što preporučam svima koji je vole jer je užasno jednostavna za napraviti, jeftina i užasno fina
Ključne riječi: jednostavna, jeftina, užasno fina. Pretvotila sam se u uho. Ili preciznije, oko. Može okvirni recept? Na neku prikladnu temu ili PM?
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 02:12   #377
Quote:
o-killed kaže: Pogledaj post
Ključne riječi: jednostavna, jeftina, užasno fina. Pretvotila sam se u uho. Ili preciznije, oko. Može okvirni recept? Na neku prikladnu temu ili PM?
Stavila sam na Slike i recepte
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 09:40   #378
Jel oni jos uvijek briju na tapas koncept? 70ak kuna za ravijole, a da uz to treba jos naruciti 4,5 slijedova zvuci poprilicno skupo...
debeli_fratar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 20:49   #379
Ima li kakvih novijih iskustava? Na tripadvisoru vidim zve pozitvno u zadnje vrijeme, ovdje bas niste nesto bili zadovoljni prije 3 godine, je li se sto promijenilo?
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 23:49   #380
Ja baš planiram idući tjedan. Bio sam negdje krajem proljeća i bilo je odlično.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:42.