Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2012., 22:04   #201
Quote:
geom kaže: Pogledaj post
Za one koji su danas bili na testu: kako ste odgovorili na 1. pitanje iz hrvatskog? Ja sam se dvoumila između 1. i 4. odgovora.
Svatko od nas ima svoj tekst s pitanjima, u svim skupinama.
sadevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 00:00   #202
Baneth, Numerical, 66. zadatak, greška?

Jel u Banethovoj knjizi u 66. zadatku numeričkog reasoninga neka pogreška?
Meni ispada porast za 2,20%.

Tnx
saintmozzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 13:09   #203
Quote:
saintmozzer kaže: Pogledaj post
Jel u Banethovoj knjizi u 66. zadatku numeričkog reasoninga neka pogreška?
Meni ispada porast za 2,20%.

Tnx
rezultat bi bio točan kad bi se tražio postotak. no, ovdje se traži čista razlika između dva broja.
znači, 12,5 na 100.000 ljudi (592,5 - 580 = 12,5).
barbaraXS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 13:12   #204
Quote:
saintmozzer kaže: Pogledaj post
Jel u Banethovoj knjizi u 66. zadatku numeričkog reasoninga neka pogreška?
Meni ispada porast za 2,20%.

Tnx
nije greska...i porast ti je dobro ispao, samo je to pogresno rjesenje...
naime, u pitanju traze change in the combined NUMBER of doctors and nurses per 100.000 population in Italy from 2005 ti 2010 odnostno promjenu broja a ne postotnu promjenu (ni odgovori nisu u postocima)
tako da imas...
broj na 100000 2005 580
broj na 100000 2010 592.5
592.5-580=12.5
i to porast od 12.5
izracunavanje postotaka je sljedeci korak, ali to ti ne treba za ovaj zadatak
eto...nadam se da je pomoglo
sadevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 19:33   #205
Nisam pažljivo čitao. Tnx sadevi i Barbara
saintmozzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 17:46   #206
Instrukcije za numeričke zadatke

Dragi svi.. što se numeričkih zadataka tiče mene je pripremala jedna cura profa i za 4 sata sam bila spremna za ispit. Ok ja sam jako puno radila sama poslije, no stvar je u tome da sam došla sa doslovno znanjem osnovne škole(nisam imala pojma postotke, omjere , razlomke, jednadžbe ma ništa- mislim završila sam faks da ne mislite sada nešto ) i skroz mi bilo neugodno, no super brzo objašnjava i vrlo brzo sam pokopčala. Stvar je u tome da kad shvatiš princip treba malo vježbati sam i onda to ide. Bila sam na numeričkom dijelu ispita i stvarno je bio ok ( level medium je bio).
Možeš vježbati i sam, no ako netko ima level znanja kao ja, to će trajati jako dugo i neke stvari jednostavno ne možeš pokopčati sam i užasno se frustriraš. ( ja barem)
Bilo kako bilo, prošla ili ne meni je drago da sam naučila te stvari jer je to stvarno dio opće kulture uvijek sam malo imala kompleks od toga.
Dakle tko je zainteresiran neka mi se javi na pm i dobit će sve podatke.
Sretno svima!
mandarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 17:48   #207
eh da i ne dobivam proviziju da ne mislite.. samo znam koliko sam se ja živcirala oko tog pa eto da pomognem; sretno vam svima ( a i meni )
mandarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 19:55   #208
Ljudi jel vi spremate taj SJT? Meni se to cini podosta konfuzno. Na jednom mjestu je dobro ako u odgovoru prezimas inicijativu u hoces preuzeti vise posla, a na drugom mjestu je odgovor u tom smislu netocan jer ispada da ne vodis racuna o work-life balance...
Moj problem je u tome da sam se ja u svom poslu navikla da ne mogu koristiti work-life balance argument za nista, vec da moram vuci ko magare, pa mi ovi odgovori dodju kao sok za organizam
Tu ulaze i ona pitanja o tome kako dan prije roka morate analizirati neke podatke...bla,bla. Ja bi ih pod normalno analizirala pola noci, pa cak i pod cijenu nespavanja. Ali ispada da to nije dobar pristup po njihovim uputama. Onda ja odgovaram da bi napravila posao tako da ukljucim nesto od novih podataka, a onda mi report na kraju kaze da mi je focus on delivery moderate
Rozakoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 15:22   #209
Quote:
Rozakoza kaže: Pogledaj post
Ljudi jel vi spremate taj SJT? Meni se to cini podosta konfuzno. Na jednom mjestu je dobro ako u odgovoru prezimas inicijativu u hoces preuzeti vise posla, a na drugom mjestu je odgovor u tom smislu netocan jer ispada da ne vodis racuna o work-life balance...
SJT i meni dođe kao "minsko polje": nikad ne znaš na što ćeš nagazit. najteže je prozrijeti kakvu reakciju epso najviše preferira. u većini slučajeva, ponuđeni odgovori su preslični da bi ih bilo moguće jasno razlučiti. nijedan ne može biti pogrešan, osim primjera notorno neprofesionalnog ponašanja i sl.
imam dojam da ne vole ekstremne situacije, nego sve nešto uskladi-odradi-veni-vidi-vici i ostale fore, nešto ni vrit-ni mimo.
ja čitam pomalo iz banetha i ono nešto malo na epso siteu, i to je to. ali vrag pomalo odnosi šalu i mislim da ću morat nabavit nešto dodatno, nešto što traži ojriće zauzvrat
barbaraXS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 09:26   #210
Quote:
barbaraXS kaže: Pogledaj post
SJT i meni dođe kao "minsko polje": nikad ne znaš na što ćeš nagazit. najteže je prozrijeti kakvu reakciju epso najviše preferira. u većini slučajeva, ponuđeni odgovori su preslični da bi ih bilo moguće jasno razlučiti. nijedan ne može biti pogrešan, osim primjera notorno neprofesionalnog ponašanja i sl.
imam dojam da ne vole ekstremne situacije, nego sve nešto uskladi-odradi-veni-vidi-vici i ostale fore, nešto ni vrit-ni mimo.
ja čitam pomalo iz banetha i ono nešto malo na epso siteu, i to je to. ali vrag pomalo odnosi šalu i mislim da ću morat nabavit nešto dodatno, nešto što traži ojriće zauzvrat
i mene muci sjt...imam osjecaj kao da se ni oni sami nisu dogovorili sto zele...jednom je tocan odgovor poraditi malo vise i deliver results, drugi put ne jer previse work load nije dobro jer bismo se previse umorili...
ili...ask your supervisor to do it, it's his job vs u sljedecem pitanju do it, show some initiative and get the job done
ili...u jednom bude receno da se nikad ne treba traziti produzenje deadline-a, a onda par pitanja dalje...doesn't seem urgent, trazite produzenje roka
kako se onda pripremiti?!?!?!
sadevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 15:56   #211
Quote:
sadevi kaže: Pogledaj post
i mene muci sjt...imam osjecaj kao da se ni oni sami nisu dogovorili sto zele...jednom je tocan odgovor poraditi malo vise i deliver results, drugi put ne jer previse work load nije dobro jer bismo se previse umorili...
ili...ask your supervisor to do it, it's his job vs u sljedecem pitanju do it, show some initiative and get the job done
ili...u jednom bude receno da se nikad ne treba traziti produzenje deadline-a, a onda par pitanja dalje...doesn't seem urgent, trazite produzenje roka
kako se onda pripremiti?!?!?!
fuzzy logic
dva su pravila ključna:
1. izaberi konkretno rješenje
2. poštuj proceduru i hijerahiju
barbaraXS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 11:06   #212
Quote:
barbaraXS kaže: Pogledaj post
fuzzy logic
dva su pravila ključna:
1. izaberi konkretno rješenje
2. poštuj proceduru i hijerahiju
da, teoretski mi je jasno...
nazalost, kad ima vise konkretnih rjesenja, a slicni su...
cak mi je teze naci least effective nego most
sadevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 16:21   #213
Iz kojih vi materijala spremate SJT s obzirom da se Baneth nije baš proslavio količinom pitanja?
lakonoga13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:54   #214
Quote:
lakonoga13 kaže: Pogledaj post
Iz kojih vi materijala spremate SJT s obzirom da se Baneth nije baš proslavio količinom pitanja?
iz arboreus online testova, koji su dakako naplatni...
Rozakoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 22:16   #215
Quote:
Rozakoza kaže: Pogledaj post
iz arboreus online testova, koji su dakako naplatni...
ljudi, nije ni ovo tako loše, iako nije EPSO:
http://www.assessmentday.co.uk/situa...ement-test.htm

dobar je radi čistog upoznavanja s teorijom, a ima i podosta zgodnih zadačića koji mjere iste kompetencije kao i EPSO. pa iako treba neke zadatke zanemariti, zbog toga jer se odnose na drukčiju korporativnu kulturu, ima ih nekoliko koji su sasvim na mjestu.
a kako potvrđuje moj pouzdani izvor, jedan je od ovih zadataka nedavno bio predstavljen na jednom live treningu za EPSO-SJT.
barbaraXS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 23:12   #216
Quote:
barbaraXS kaže: Pogledaj post
ljudi, nije ni ovo tako loše, iako nije EPSO:
http://www.assessmentday.co.uk/situa...ement-test.htm

dobar je radi čistog upoznavanja s teorijom, a ima i podosta zgodnih zadačića koji mjere iste kompetencije kao i EPSO. pa iako treba neke zadatke zanemariti, zbog toga jer se odnose na drukčiju korporativnu kulturu, ima ih nekoliko koji su sasvim na mjestu.
a kako potvrđuje moj pouzdani izvor, jedan je od ovih zadataka nedavno bio predstavljen na jednom live treningu za EPSO-SJT.
hvala ti

meni ide tak, tak. nikako da se pomaknem s mrtve tocke od 30, osim kad zadatke rjesavam ponovo pa vec znam tocan odgovor
a bit ce da mi je to domet. lose, lose... ne znam gdje sam procitala, na forumu ili drugdje, da je tu bitno imati preko 90%
i nekako mi vrijeme brzo iscuri...
Rozakoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 13:35   #217
Eto, ja sam danas krenuo na pripreme za SJT, prvo po Banethu. Rezultati slijede:
1 a- b+ | c+ d- | 1,0 bod
2 c- d+ | d+ c- | 2,0 bod
3 d+ b- | a+ d- | 0,5 bod
4 d- b+ | b+ d- | 2,0 bod
5 d- c+ | c+ d- | 2,0 bod
6 a+ d- | b+ c- | 1,0 bod
7 b- c+ | a+ d- | 1,0 bod
8 b- d+ | d+ b- | 2,0 bod
ukupno............|11,5 bod
u postocima......|71,9 %

Nisam ni nezadovoljan ovim "nultim" testom. Sad treba nabaviti malo žešće testove, i pročitati malo literature za kompetencije koje mi nisu legle...
amarkulin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 12:21   #218
Evo jedan zgodan zadačić (nisam primijetio je li netko već dao link):
http://situationaljudgement.blogspot...judgement.html
Ovdje je odgovor i objašnjenje:
http://situationaljudgement.blogspot...judgement.html
amarkulin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 10:09   #219
Ja sam mislila naručiti Orseu Situational Judgement Test Book. Čini mi se ok, i bolji mi je omjer cijene i broja SJT pitanja nego na Arboreusu.. Je li netko imao iskustva s njom?
lakonoga13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 15:47   #220
Quote:
lakonoga13 kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila naručiti Orseu Situational Judgement Test Book. Čini mi se ok, i bolji mi je omjer cijene i broja SJT pitanja nego na Arboreusu.. Je li netko imao iskustva s njom?
Ja nemam, ali možemo podijeliti troškove.
amarkulin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.