Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2015., 13:39   #41
Zbog sličnog iskustva sam ugradio u retrovizor kameru sa rekorderom...... i sad više ne strahujem toliko od pijanaca i onih koji oduzimaju pravo prvenstva, a kasnije se prave ludi.
Os-1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 13:40   #42
kolko si platio kameru i gdje, jel moš stavit neku snimku da vidim kak to izgleda jel se vide tablice , kakva je po mraku, itd, jel ti vise kablovi po autu il si nekak provuko, jel ždere akumulator kad je ugašen auto, jel automatski sve ide, da se sama pali kad pališ auto i krećeš, da presnimava preko posotjiećih snimki ili ima zajebancije da moraš palit gasit da ne poždere akumulator, svako malo brisat kad se nafila itd

mogo bi iskoristit pare od nagodbe za kameru

Zadnje uređivanje 4323 : 13.01.2015. at 13:46.
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 17:31   #43
Quote:
4323 kaže: Pogledaj post
hvala na opsežnom odgovoru, kolko sam skužio, ak su osiguravateljski odvjetnici odlučili da mi plate iako nije još sudski određeno da nisam kriv, znači da postoji neka osnova za to i vide da se nema smisla zajebavat, tj za mene šansa da će sud (kad/ako dođem do njega) poništiti moju kaznu, opet kažem znam da odluka osiguranja ne utječe na sud ali to su sve pravna posla pa to nešto mora značit u tim krugovima(previše gledam tv serije )
samo mi nije jasno zašto nisu mogli pričekati odluku suda, ko ih je natjero da plate, zašto se bacaju u trošak ako ne moraju, sumnjivo mi je to sve, u smislu predobro da bi bilo istinito??
Sve ti dobro pokopčao.

Kažem ti, ja sam čekao godinu dana na sud (ne kao okrivljenik, već kao svjedok i sudionik nesreće).
negdje oko 5 tjedana sam čekao na zapisnik o očevidu, i onda još oko 4 tjedna njihovu prvu ponudu jer im se klijent nije udostojio odgovorit i doć dat iskaz o prometnoj.
Oni njemu nakon tvog zahtjeva preporučenom poštom šalju te papire da izvoli doć dat svoju verziju događaja.
Pošta ko pošta.....nije doma....nemre sad preuzet...bla bla bla....umrla baba na tavanu...bla bla.....
Rješe oni to u razumnom roku, ne brini.
Znao sam ih svakih 4-5 dana da vidim što je sa mojim odštetnim zahtjevom i kada će biti rješen.
Već su me tete na telefonu znale
How about now? NOW?
.....and how about now


Quote:
4323 kaže: Pogledaj post
al sud i dalje može odbaciti moju žalbu i uopće me ne pozvati iskaz i svejedno ću morati platiti izvornu kaznu + troškovi suda
ili ako me oslobodi krivice onda ću bez kazne sa samo sudskim troškovima ili i bez toga?
Eh, sa sudovima i prekršajnim postupcima nemam iskustva, a nevolim govorit na pamet.
Apsurdistan, šta reć
trashet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 10:53   #44
malo da osvježim temu, evo me upravo sa suda, baš onak kak ste rekli, ja napričao hrpu toga, a sutkinja dio samo svojim riječima ozbiljno onako diktira ovoj šta piše, al kad sam joj spomenuo na kraju da je cura bila samnom u autu, bila je prvo zbunjena što nije navedena u zapisniku, ali nešto joj se ozarilo lice kad sam ju spomenuo , odmah smo dogovorili da u petak dovedem nju, tako da imam dojam da je na mojoj strani definitivno, samo sad ne znam jel joj službeno treba potvrda cure kao svjedokinje da je vidjela da sam ja bio u svojoj traci a on(pijanac) u mojoj da bi me oslobodila, pa da usadim curi u glavu da nije gledala u mobitel nego na cestu, ili da kaže iskreno da nije vidjela taj trenutak ali ovo poslje sve je vidjela, ali mi onda u tom slučaju ni ne znači ništa svjedokinja, jer oni to sve gledaju samo službeno točno taj događaj za koji se tereti ovo ostalo ništa ne znači?

zaboravio hrpu toga navesti, i da je lik izgledao žešće pijan, i da mi osiguranje već plaća....
al dobro sad imam popravni u petak pa ću reć valjda će uzet i to u obzir, ako ne službeno, barem neslužbeno

bio je i pijanac u isto vrijeme samnom dok nas je uputila da se radi o tom događaju, a onda je svako svoju priču sam pričao...
a vani mi se žali kako ćemo sad obojica dobit kazne bezveze, pa reko šta nisi bio za dogovor onda, nejasan mi je lik skroz
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 11:00   #45
Naravno da će cura reći da je vidjela tog drugog vozača da prelazi na vašu stranu. Pogotovu ako si ti to već rekao.
dinkocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 11:09   #46
Quote:
dinkocar kaže: Pogledaj post
Naravno da će cura reći da je vidjela tog drugog vozača da prelazi na vašu stranu. Pogotovu ako si ti to već rekao.
ja sam rekao da sam bio u svojoj traci i maknuo se malo kolko sam mogao
a za nju sam rekao samo da je bila samnom u autu, ništa drugo, bojim se da se ne bi ona zbunila nešto i sjebala me još više
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 11:17   #47
Šta se ima zbuniti, sve kaže kako je bilo plus doda da je vidjela taj trenutak kada je ovaj prešao na vašu stranu i to je to. Nije ti u sudnici onako kako vidiš na filmu. Neće je nitko pokušavati uhvatiti u nelogičnosti. A k tome i ne mogu je uhvatiti s obzirom da to nije kontradiktorno svemu ostalom što može reći.
dinkocar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 11:18   #48
Ako je tako glupa riješi se ti nje što prije.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 11:19   #49
Quote:
Corvin kaže: Pogledaj post
Ako je tako glupa riješi se ti nje što prije.
:klap:
evo ovo će bit sud ne samo meni nego i njoj, ako me ne uspije oslobodit krivice, rješavam se i nje...haha
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 14:11   #50
Quote:
4323 kaže: Pogledaj post
:klap:
evo ovo će bit sud ne samo meni nego i njoj, ako me ne uspije oslobodit krivice, rješavam se i nje...haha
Pazi ti da ona ovo ne cita pa da se ne rijesi ona tebe prije.
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 15:21   #51
vratila mi se vjera u hrvatsko pravosuđe
stiglo rješenje
NEVIN SAM oslobođen svih troškova
pijanac je dobio poštenih 3300kn, za prelazak trake i napuštanje mjesta i 6 mj bez vozačke
moram priznat malo mi ga je i žao, ali sam si je kriv
ovo su njegovi prekršaji u zadnje 3 godine, lik nikako da se opameti,
i treba ga maknut s ceste više

pišu samo broj članka i stavka, valjda sam dobro našao na netu njihovo značenje
47.st3. nekretanje desnim rubom
199. 10 alkoholizirana vožnja biciklom
250. 12. istekla rega
244, neimanje tablice
199.9 pod utjecajem droga ili ljekova 5-15 000kn ili 60dana zatvora
231 10 odbijanje zdravstvenog pregleda

samo je zajebano što mi sad lik zna adresu i sve, morat ću neki nadzor stavit i na kuću
i neću se ipak morat riješit ženke, piše u presudi da je jasna, uvjerljiva i logična haha

kako to da žalba na ovo nije dopuštena? mislim, sad mi to paše, ali da je ipak mene osudilo krivim, onda ne mogu više ništa, sve ovisi o tom jednom sudcu i njegovoj volji taj dan
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 15:27   #52
Ajde bravo ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 21:06   #53
moral sam gledati prvu stranicu da vidim što sam ti napisal.

žali se dokud ide, jer nema nijednog razloga da se tebe proglasi krivim.

i nije bilo. dužan si pijaču
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 01:04   #54
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
moral sam gledati prvu stranicu da vidim što sam ti napisal.

žali se dokud ide, jer nema nijednog razloga da se tebe proglasi krivim.

i nije bilo. dužan si pijaču
joj dok si ti napisao to već je žalba dobrano odležala tamo,
a dokud ide, to je ta prva i jedina moguća žalba, jer u presudi piše da nema pravo na daljnju žalbu,
a da nekome idem plaćat cugu, ne samo da nisam na dobitku nakon svega, nego sam u poštenom minusu kad od mizernih 400kn odštete oduzmem retrovizor, troškove goriva, vremena, živaca, moram svjedokinju nagradit, još moram videonadzor na kuću stavit da mi ne bi pijanac došo doma sad kad ima adresu itd itd... sve to zbog šugavog retrovizora, nikad više policiju zvat , pusti pijanu budalu nek vozi, pa nek ljudi i ginu, al više nikad se ovako živcirat mjesecima oko gluposti

nema razloga mene proglasit krivim, al nema ni njega u neku ruku, jer zamislimo:
-da on nije bio kažnjavan prije,
-da ja nisam imo tu sreću da mi je njegovo osiguranje isplatilo prije svdjedočenja, što je puno pomoglo u odluci, a to se vidi i u obrazloženju
- da nisam doveo svjedokinju
čisto sumnjam da bi ovako završilo

a mogao je on jednostavno ustrajat u priči da nije ni bio tamo, mislim da bi mu to i prošlo, sjebo se sam kaj je policiji i sudu ipak priznao da je bio na licu mjesta,
a piše u presudi, da je njegova obrana bila da nije bila šteta na njegovom retrovizoru pa nije imao razloga stajat haha kakav smjeh

i na kraju nakon svega(i kad nema više prava na žalbu) moram priznat da ni ja nisam baš na čisto u toj situaciji bio, bio sam blizu crte, u svojoj traci sa svojim retrovizorom ali blizu, a nisam se ni micao previše desno jer nisam očekivao iza brjega u zavoju da je tak blizu(teško je procjenit poziciju njegovu u odnosu na crtu u toj situaciji) , ja sam izbjegavao grbu, a on je izbjegavao šaht 15cm dubok(vjerojatno, pretpostavljam to kad vidim to mjesto svaki put kad prođem), samo kaj je on ipak bio malo više čak i preko crte, a i imo je tu nesreću kaj je bio pijan pa je ipak morao "bježat"

nadam se da ne čita ovo neko ko ne bi trebao haha
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 06:56   #55
Ako je manja šteta ne zovi policiju. Čovjek je vozio po mraku desnom trakom paralelno uz kamion, znači morao je biti blizu desnom rubu ceste, ispred njega kombi stišće po gasu i ide u lijevu traku ispred kamiona. A nakon toga na cesti je ugledao ogromnu metar široku tamno-zelenu kantu za smeće koju je netko izgurao na cestu. Nema kud, pomakne se lijevo do kamiona ali je ipak skršio desni retrovizor na gornji rub kante. I čovjek je zvao policiju jer već nekoliko puta su klinci gurali kante na cestu jer ih to zabavlja. Naravno da je morao puhati, slušati bukvicu kako nepažljivo vozi, da je tako mogao zgaziti čovjeka koji leži na cesti, i sad čeka prijavu jer je izazvao nesreću sa materijalnom štetom (na svom autu ). Umjesto popravka retrovizora sad će imati 2 štete
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 11:01   #56
U svakoj normalnoj zemlji,osteceni je uvijek zasticen,a samo kod nas je upravo suprotno,kriminal je zasticen sa svih strana,dok posteni puk koji radi od 08:00 do 16:00,kamo srece da ne i vise i to za 3000kn mjeseceno je potpuno izlozen krvopijama i njihovim pljackanjima i maltretiranima.

Zato nam se i dogada ovo sto nam se dogada
sankazgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 12:02   #57
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Ako je manja šteta ne zovi policiju. Čovjek je vozio po mraku desnom trakom paralelno uz kamion, znači morao je biti blizu desnom rubu ceste, ispred njega kombi stišće po gasu i ide u lijevu traku ispred kamiona. A nakon toga na cesti je ugledao ogromnu metar široku tamno-zelenu kantu za smeće koju je netko izgurao na cestu. Nema kud, pomakne se lijevo do kamiona ali je ipak skršio desni retrovizor na gornji rub kante. I čovjek je zvao policiju jer već nekoliko puta su klinci gurali kante na cestu jer ih to zabavlja. Naravno da je morao puhati, slušati bukvicu kako nepažljivo vozi, da je tako mogao zgaziti čovjeka koji leži na cesti, i sad čeka prijavu jer je izazvao nesreću sa materijalnom štetom (na svom autu ). Umjesto popravka retrovizora sad će imati 2 štete
a da je čito forum malo na vrijeme , ako je baš htio, mogo je zvat policiju da viđa djecu kako guraju kante a prešutit za retrovizor, al razumljivo zbilja, ne očekuješ da ćeš najebat, kao što i sam naslov kaže, ni kriv ni dužan
ajd javi se ovdje ako bude kakvih novosti po tom pitanju baš me zanima
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 14:47   #58
Šta je čudnog? Naravno da ne možeš voziti ko idiot ako ne vidiš kamo ideš, šta ako bi stvarno bio čovjek ili pola autobusa i ne kanta? Oštečeni so oni kojim je razbiu kantu, a ne on.
Ajde nije baš trebao dobiti kaznu, ali nije mu kanta kriva ništa.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 16:50   #59
Quote:
Os-1980 kaže: Pogledaj post
Zbog sličnog iskustva sam ugradio u retrovizor kameru sa rekorderom...... i sad više ne strahujem toliko od pijanaca i onih koji oduzimaju pravo prvenstva, a kasnije se prave ludi.
Točno to ću i ja napravit, ima HD kamera već od 300-400kuna a dok vrijednost dobre snimke može biti daleko veća
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 21:30   #60
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Ako je manja šteta ne zovi policiju. Čovjek je vozio po mraku desnom trakom paralelno uz kamion, znači morao je biti blizu desnom rubu ceste, ispred njega kombi stišće po gasu i ide u lijevu traku ispred kamiona. A nakon toga na cesti je ugledao ogromnu metar široku tamno-zelenu kantu za smeće koju je netko izgurao na cestu. Nema kud, pomakne se lijevo do kamiona ali je ipak skršio desni retrovizor na gornji rub kante. I čovjek je zvao policiju jer već nekoliko puta su klinci gurali kante na cestu jer ih to zabavlja. Naravno da je morao puhati, slušati bukvicu kako nepažljivo vozi, da je tako mogao zgaziti čovjeka koji leži na cesti, i sad čeka prijavu jer je izazvao nesreću sa materijalnom štetom (na svom autu ). Umjesto popravka retrovizora sad će imati 2 štete
čemu se ti čudiš?
vozil je brzinom van dosega svojih svjetala. čemu se čuditi da je kriv za takvu vožnju ako bubne nešto? ili nekoga?
Quote:
sankazgb kaže: Pogledaj post
U svakoj normalnoj zemlji,osteceni je uvijek zasticen,a samo kod nas je upravo suprotno,kriminal je zasticen sa svih strana,dok posteni puk koji radi od 08:00 do 16:00,kamo srece da ne i vise i to za 3000kn mjeseceno je potpuno izlozen krvopijama i njihovim pljackanjima i maltretiranima.

Zato nam se i dogada ovo sto nam se dogada
sudar i glupost u ovoj temi i je izazval "puk" koji radi, ali i pije.

da, treba ga bolje zakonski zaštitit
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:01.