Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2015., 16:52   #1
Novi i30 ili Corolla

Hyundai i30 1.4 5vrata metalik 2. razina opreme za 104.000 kn
(lovim zadnji na akciji prije facelift-a, i još bi nešto opreme dobio gratis)
ili
Toyota Corolla 1.33 osnovna 121.500 kn?

Razlika u cijeni ipak povelika, da li bi i održavanje bilo puno skuplje u Corolli?
BigMick is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 18:41   #2
Corolla je trovolumenska, što po meni nije prednost nego veliki nedostatak (imao accent a po veš mašinu sam morao ići sa tico-m), a i meni je i30 puno ljepši od toyote. Nećeš pogriješiti ni s jednim!
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 18:59   #3
Proslo je dva sata kako si otvorio temu, a jos ti nitko nije napisao da je bolje za taj novac uzeti neki premiJum star par godina u pola cijene?! nemogu da verujem...
ogopogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 19:24   #4
Da li si mislio bas na Corollu koja dolazi samo kao sedan, ili na Auris, koji je kompakt ali je u osnovi i on Corolla na neki nacin ?

Ako je sedan vs kompak, to je stvar ukusa. Kompak ce biti mnogo prakticniji sa tovarnim prostorom, dok je sedan ogranicen po tom pitanju. Sa druge strane, ako nemas posebne zahtjeve u vezi gepeka, a vizuelno ti se svidja oblik koji donosi sedan, onda je to bolji izbor.

Cijena tj razlika u cijeni je primjetna pa je i to jedan faktor koji moze presuditi. Licno, da kupujem automobil na jako dugi period, 10tak godina, mozda i za duze vremena, isao bih na Toyotu. Ako ga planiras zamjeniti brze, onda se na Hyundaiu moze lijepo ustedjeti.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 19:48   #5
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Da li si mislio bas na Corollu koja dolazi samo kao sedan, ili na Auris, koji je kompakt ali je u osnovi i on Corolla na neki nacin ?

Ako je sedan vs kompak, to je stvar ukusa. Kompak ce biti mnogo prakticniji sa tovarnim prostorom, dok je sedan ogranicen po tom pitanju. Sa druge strane, ako nemas posebne zahtjeve u vezi gepeka, a vizuelno ti se svidja oblik koji donosi sedan, onda je to bolji izbor.

Cijena tj razlika u cijeni je primjetna pa je i to jedan faktor koji moze presuditi. Licno, da kupujem automobil na jako dugi period, 10tak godina, mozda i za duze vremena, isao bih na Toyotu. Ako ga planiras zamjeniti brze, onda se na Hyundaiu moze lijepo ustedjeti.
A možda je mislio na Mercedes Vito, koji nije automobil ali je prijevozno sredstvo na neki nacin kao i automobil
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 20:09   #6
Sta sam rekao tako pogresno? Nije valjda toliko smijesno

Auris je duhovni nasljednik Corolle, tj kompakt verzija Corolle. Dijele dosta toga...

Mozda je zato autor teme mislio na Auris, ima vise logike ako uporedjuje hatchback sa hatchbackom.

Uglavnom, Auris starta od 113, za oko 122 se dobije drugi nivo opreme, vjerovatno je bolji nego prvi nivo kod Corolle. Motor je isti.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 20:12   #7
Ja mislim da se ta trovolumenska Corolla još proizvodi u Japanu. I to bi mi bio veliki plus za nju, ali je ipak preskupa i zato bi izabrao i30.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 20:17   #8
Ja nazalost mislim da se proizvodi u Turskoj, ali nisam 100% siguran. Auris se proizvodi u Engleskoj ako se ne varam.

Uglavnom, Auris se cini kao bolja opcija, za isti novac se dobije prakticniji automobil sa vise opreme, tj ako je drugi nivo kod Aurisa bogatiji od prvog nivoa kod Corolle, nisam gledao listu opreme. Stoga bih radije poredio Auris sa I30, a ne Corollu, ali neka autor teme odluci.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 21:11   #9
proizvodi se u turskoj! sto ne mora znaciti nista lose, dobre toyote rade.
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 21:16   #10
Brat je dobio službeni i30, odličan autić. Malo sam ga vozio i nemam zamjerke.
icetouch88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 21:23   #11
Quote:
badrix kaže: Pogledaj post
proizvodi se u turskoj! sto ne mora znaciti nista lose, dobre toyote rade.
Pa odkad to? Kaj nije prije bilo da je ta Corolla ostala japanska? Ne kazem da je lose, ali Japanac dolazi u obzir samo ako je Japanac. Ne pada mi na pamet placati vecu cijenu od konkurencije a da se auto ne proizvodi u Japanu.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 21:23   #12
Ni jedan.
Novi focus(redizajn) se za 120k kn moze dobit s oke opremom a djeluje ko posteniji komad auta od ova dva. A i oplo je imao neke akcije..
Treba opremu usporedit, ali tu jedna tojota nema kaj radit u usporedbi s baznom opremom europćana jer su do nedavno jedva davali 4 kotaca u baznoj opremi.
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Pa odkad to? Kaj nije prije bilo da je ta Corolla ostala japanska? Ne kazem da je lose, ali Japanac dolazi u obzir samo ako je Japanac. Ne pada mi na pamet placati vecu cijenu od konkurencije a da se auto ne proizvodi u Japanu.
Ko da je to garancija kvalitete... zadnjih 10 godina svi japanci manje vise imaju tvornice po europi. I nisu ni manje ni vece smece nego modeli proizvedeni u japanu.
logx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 21:38   #13
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Pa odkad to? Kaj nije prije bilo da je ta Corolla ostala japanska? Ne kazem da je lose, ali Japanac dolazi u obzir samo ako je Japanac. Ne pada mi na pamet placati vecu cijenu od konkurencije a da se auto ne proizvodi u Japanu.
odavno!

http://www.auto-info.hr/vijesti/vije...2-13-3271.html

mislim da ti za europsko trziste od te klase sto gledas jedino sto dolazi iz japana je mazda 3!
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 21:42   #14
Pa iskreno, pored VAG-a, tesko je optuziti proizvodjace izvan EU za skrtost. Kod VAG-a je i radio dodatna oprema u nekim slucajevima.

Nekada su Francuzi bili best buy sa opremom, vjerovatno su i sada pore Kie/Hyundaia u top proizvodjacima.

Koliko vidim, ovaj osnovni Auris za 113tkn, ima automatsku klimu, sto je zanimljivo. Pored toga tu su standardne stvari, elektircni podizaci naprijed, elektricni retrovziri sa grijacima, USB, AUX, centralno daljinsko, standardna sigurosna oprema tj 7 zracnih jastuka i 4-5 raznih sistema, podesavanje volana po visini i dubini, Radio plus CD player i MP3, naslon za ruku, 2-3 uticnice, BC, kontrole na volanu.

Ono sto je jos prednost je da retrovizori i brave vozila dodju u boji vozila, sto kod nekih nije slucaj a kupcu za ogranicenim budgetom znaci mnogo. Pored toga ima i LED pozicijska svjetla i LED stop svjetla. Po meni odlicna osnovna oprema. Kod onog skupljeg paketa, za 120tkn se dobije i kamera za voznju unazad, dodatna 2 zvucnika ( 6 ukupno), touch screen radio, srebreni umetci (neko to ne voli), kozni volan, elektrizni podizaci nazad, bluetooth, maglenke i neke promjene izvana, malo kroma i slicno. Po meni je ovaj drugi nivo opreme za oko 120tkn odlican, uz naknadno kupljene alu felge ako Toyota ne nudi dodatnu opciju.

Problem je sto ni prvi ni drugi paket nemaju alu felge, to je nesto sto bi se trebalo naknadno kupiti. Ostalo je sve na nivou za bazni model.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 21:44   #15
Toyota je apsulutno najkvalitetniji automobil,tako da uopće ne moraš razmišljati ako ga misliš duže voziti. I to u svim klasama je u samom vrhu.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 22:13   #16
Quote:
badrix kaže: Pogledaj post
odavno!

http://www.auto-info.hr/vijesti/vije...2-13-3271.html

mislim da ti za europsko trziste od te klase sto gledas jedino sto dolazi iz japana je mazda 3!
Nisam to znao. Ovo za mazgu znam. Mada se prica da ce i oni iz Mexica pocet dovozit. Nije Japan garancija kvalitete, ali to je moje misljenje. Za pravi Japanski auto bi bio spreman platiti vise. Za turskog Japanca ne.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 22:36   #17
I ja tako razmisljam, mada sam dobio kritike na ovom forumu zbog toga. Kritike mozda i stoje, ali sam uvjeren da Japanci koji rade u tvornicama ulazu mnogo vise truda pa i ponosa u ono sto rade. Za njih to nije samo posao, nego njih definise ono cime se bave, a ako su u tome neupjesni to nanosi sramotu cijeloj porodici. I dan danas, znaju da podignu ruku na sebe ako ''osramote'' porodicu, narocito ako dolaze iz nekih vaznijih porodica.

Tada, nikada ne bih izjednacio jednog Amerikanca, kojeg zaboli briga za zavrtanjem sarafa, cak to i mrzi, i jednog Japanca, koji na zavrtanje sarafa gleda na drugaciji nacin.

Problem je sto je sada vrijeme drugacije, nema mnogo radnika u tvornicama a sve su zamjenili roboti. U takvim slucajevima moja teorija ne pije vodu, barem ne u potpunosti.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 22:44   #18
Hvala na odgovorima. Da, sve to stoji, nisu baš ista klasa ali nisam htio ići previše odmah u detalje. U biti sam prvo bio zainteresiran za Fluence-a dizel, prije sam imao Megane Sedan i bio zadovoljan, ali nekako sam ga, dok sam istraživao dalje, ostavio sa strane i suzio izbor na ova dva modela. Focus nekako i nisam previše uzimao u obzir, malo mi čudno izgleda ovaj novi. Budem još malo pogledao. Auris nisam uopće uzimao u obzir jer mi je nekako izgledao mali, iako vidim sada da je sličan i30 po veličini. Valjda mi se Corolla jednostavno puno više sviđa od Aurisa za malo veću cijenu.

Corollu sam danas kratko provozao i auto mi je odličan i više mi se sviđa od i30. Opet i30 mi je nekako kompromis, povoljnija opcija, također vrlo dobar auto i u biti vjerujem sasvim dovoljan za moje potrebe. I još ga hvatam na akciji uz nešto gratis opreme. Nisam puno pametniji nakon svega. Ako ništa iz komentara mi se čini da su oba dobra.
BigMick is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 22:52   #19
Testiraj i Auris ako ti nije tesko. Unutrasnjim dimenzijama bi trebao da bude kao i Corolla, razlika je sto ima 5ta vrata, a Corolla ne jer je klasicni sedan. U voznji bi trebalo da su isti, razlika ostaje u novcu, jer mozes dobiti Auris vec od 113tkn, ili ga mozes dobiti u drugom nivou opreme za cijenu pocetne Corolle.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 23:05   #20
Quote:
BigMick kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima. Da, sve to stoji, nisu baš ista klasa ali nisam htio ići previše odmah u detalje. U biti sam prvo bio zainteresiran za Fluence-a dizel, prije sam imao Megane Sedan i bio zadovoljan, ali nekako sam ga, dok sam istraživao dalje, ostavio sa strane i suzio izbor na ova dva modela. Focus nekako i nisam previše uzimao u obzir, malo mi čudno izgleda ovaj novi. Budem još malo pogledao. Auris nisam uopće uzimao u obzir jer mi je nekako izgledao mali, iako vidim sada da je sličan i30 po veličini. Valjda mi se Corolla jednostavno puno više sviđa od Aurisa za malo veću cijenu.

Corollu sam danas kratko provozao i auto mi je odličan i više mi se sviđa od i30. Opet i30 mi je nekako kompromis, povoljnija opcija, također vrlo dobar auto i u biti vjerujem sasvim dovoljan za moje potrebe. I još ga hvatam na akciji uz nešto gratis opreme. Nisam puno pametniji nakon svega. Ako ništa iz komentara mi se čini da su oba dobra.
eto vidis... tvoj megane sedan ako je bio druge generacije je isto proizveden u turskoj kao i fluence sto te zanima(o)! kao i corolla sto sada gledas... made in turkey.
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:28.