Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2023., 04:40   #3621
Razmisljam kupiti baki TV, buduci da sam u inozemstvu, ne znam koja je trenutno situacija u HR sto se tice hvatanja TV signala. Ona nema internet, a niti telefonski prikljucak. Tako da mi vecina ne moze pomoci jer koriste preko interneta.
Sto bi TV trebao imati da uhvati kvalitetan signal u Slavoniji, okolica Nasica? Dal treba imati poseban uredjaj, ili to noviji televizori vec imaju u sebi. Dal treba sobna antena? Vanjska antena takodjer nije opcija. A sobne antene koje smo koristili prije par godina su poprilicno lose hvatale signal.
slobodarazlike is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2023., 08:12   #3622
TV treba u specifikacijama tunera imati DVB-T2 i HEVC (h265) pa tada ne treba nikakav vanjski uređaj.
Za antenu se koriste UHF antene a koju izabrati se može saznati na njenoj lokaciji od susjeda što oni koriste.
Sobne antene (ako baš ne može vanjska) sa boljim prijemom su u gornjem redu : https://ibb.co/5rZ9kbW
...dakle nebitno je pojačanje ugrađenog pojačala jer je 20dB sasvim OK (trgovci vole veće brojeve) jer prijem obavlja antena a ne pojačalo.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2023., 03:29   #3623
Thx. Moze biti i vanjska ako je lako za postaviti, bez busenja i sl jer je starija kuca i baka to ne voli. Slobodno preporuci ako imas neke ideje.

Takodjer razmisljao sam dal bi imalo smisla uzeti manji TV, mozda i prijenosni-portabilni jer nema bas puno mjesta, pa bi ga mogla otvoriti kada zeli gledati. https://www.conrad.hr/o/mobilni-tv-dvd-player-1310056
slobodarazlike is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2023., 08:40   #3624
Druga opcija je uzeti laptop i USB DVBT2 tuner.
slobodarazlike is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2023., 08:49   #3625
Ponuda USB DVB-T2 turnera je slaba i skupi su.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2023., 12:12   #3626
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ponuda USB DVB-T2 turnera je slaba i skupi su.
Ima glupo jeftinih al ih je problem upogonit na windozima, ja uspio nisam a mislim da čak i nije moguće (nisam našao drivere)...
Nisam uspio čak ni na androidu, al radi na tom istom android boxu ako instaliraš CoreElec/OpenElec i onda unutar njega aktiviraš Tvheadend server, pa si složiš lokalni stream kanala, možeš na taj isti boks, na windoze (kodi) i tak...
Možeš imat istovremeno stream na više uređaja odjednom.

Tuner je X-box one DVB-T2 tuner i isti me koštal nekakvih 6-7$ skup sa dostavom...uglavnom glupo jeftino, da postoje driveri za windoze i android bio bi savršenstvo
Trebalo bi provjerit, možda danas već postoje driveri
Jer bilo je to davno u samom početku H.265 kad sam ih koristil...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2023., 18:13   #3627
Ovo što si stavio link na Conrad koji je naj skuplji a proizvod u specifikacijama nema navedeno ni da li podržava DVB-T/T2 i h.265 već samo glupost za "DVB-T" antenu koje inače nemaju apsolutno ništa sa vrstama modulacije.
Drugi problem je što starije osobe lošije vide i problem im je čitati titl itd. pa ne bi uzimao ništa ispod 43" a ne treba joj ni OLED,QLED već obični LED jer razliku neće ni primjetiti, a ako dobro vidi može i 32".
Televizor se može postaviti na zid iznad neke komode pa da joj se ne remeti položaj ukrasa na komodi.
https://www.nabava.net/televizori?se...24543%2C634030
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2023., 13:23   #3628
Quote:
slobodarazlike kaže: Pogledaj post
Dal treba imati poseban uredjaj, ili to noviji televizori vec imaju u sebi. Dal treba sobna antena? Vanjska antena takodjer nije opcija. A sobne antene koje smo koristili prije par godina su poprilicno lose hvatale signal.
svi noviji televizori proizvedeni koju godinu unazad imaju u sebi tuner koji je g/duki naveo.
za svaki slučaj provjeri u spec tv-a kad budeš kupovala.
ako baka nije baš tech savvy, zaobiđi kupnju starog tv-a i dodatnog prijemnika jer je znatno kompliciranije za starije osobe. vjeruj, govorim po osobnom iskustvu sa svojom starom majkom koja bi malo malo nešto zmrdala ili s receiverom ili tv-om pa bismo se onda patile preko telefona.
antenu će svakako trebati.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2024., 14:16   #3629
Gdje kupit jeftin reciever (da posluzi svrsi), konzum?
pennsylvanian is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2024., 15:38   #3630
Imaš ih po svim trg.centrovima.
IMP 4167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2024., 15:58   #3631
Ma ima i u tom Konzumu, Vivax za 24€.
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2024., 18:23   #3632
24€ pa to je čista pljačka by konzum

Od sutra u kauflandu taj vivax 14,99€

sandstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2024., 18:51   #3633
Još malo i bit će jeftiniji od antene.
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2024., 16:26   #3634
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Još malo i bit će jeftiniji od antene.
Antenu uzeo sa AliExa za 8kn, ona tanka kao papir, kabela ima 3-4m, radi bogovski.
pennsylvanian is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.