Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2022., 18:21   #101
Quote:
puzzle kaže: Pogledaj post
Koncept je iz drevne Indije. Smatralo se da se probuđeni pojavljuje u svijetu jednom nakon ogromnog vremenskog razdoblja i u biti ima sveznanje. Cilj sljedbenika je bilo samooslobođenje, to je nešto kao kršćanski svetac. Kasnije se pojavila Mahayana sa putem prema "budnosti", ali se to smatra mogućim tek nakon praktički bezbroj života, pa je njihov cilj ponovo se roditi kao čovjek i nastaviti proučavanje dharme. Kasnije se pojavio panteon probuđenih, pa se Mahayana pretvorila u većinom teističku vjeru.



Tako je.
Imao sam iskustva sa kundalini energijom ali ne mogu za sebe reći da sam doživio buđenje svijesti, imao sam svakakve simptome poslije ali ne mogu to pripisati simptomima buđenja.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2022., 18:34   #102
Izborom Donalda Trumpa za američkog presjednika američka vojska je počela raditi na tajnom projektu masovne psihoze čovječanstva tajnom tehnologijom povećavaju frekvenciju zemljine rezonancije i kroz medije se plasiraju tajne subliminalne poruke koje se siju kao sjemena u umove onih podobnih za buđenje.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2022., 19:03   #103
Dobar ti je taj kundalini
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2022., 23:25   #104
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Bolje da se ne porobudiš. Ako si u vezi prekinut ćeš je. Ako si zaposlena promjeniti ćeš posao.

Ukratko, nije lijepo, nije ugodno i tek ćeš nakon nekoliko godina cijeniti to što si napravila
Jesi li budan? Znaš li neki dobar izvor s iskustvima probuđenih?
Zanimljive informacije.

Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Prvi korak ti je da shvatiš da ti nisi tvoje misli. Tvoje misli samo su produkt višegodišnje interakcije s okolinom.

Nakon toga moraš spoznati Boga. Ja sam jako dugo vremena bio Ateist.

Riješi se Ega, nadomjesti ga Bogom. I to je to

Sreća ti je zajamčena
S time da misli nisam ja sam se pomirila i sve više ih promatram samo kao sredstvo za bolje snalaženje na zemlji i ignoriram kad god to mogu.

Ego sam većim dijelom ubila, no tu ima još malo posla. Iako znam da je sve na zemlji nebitno, i dalje se previše trudim da tijelo kojim trenutno upravljam bude dobro prihvaćeno među drugima. Ne znam kako da to potpuno otklonim.

Bog? A baš sam prije koju godinu prestala vjerovati jer sam negdje pročitala da su religije izmišljene kao utjeha siromašnima u teškim vremenima, da se imaju čemu nadati i bolje rade i služe bogate...
Helly99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2022., 00:27   #105
Quote:
Helly99 kaže: Pogledaj post
Ego sam većim dijelom ubila, no tu ima još malo posla. Iako znam da je sve na zemlji nebitno, i dalje se previše trudim da tijelo kojim trenutno upravljam bude dobro prihvaćeno među drugima. Ne znam kako da to potpuno otklonim.
Ego ima svoju svrhu i funkciju. Ne trebas ga u potpunosti eliminirati, samo trebas shvatiti sto je, sto zeli, kako funkcionira i ne dopustiti mu da gospodari.

Mi i jesmo u materijalnoj stvarnosti da bi imali iskustvo svega ovoga sto imamo.

Zapravo, glavna stvar je upravo imanje iskustva. Iskustvo je ono zasto smo ovdje.
__________________
Nema milion istina, ali ima milion tumacenja iste...
Ashton66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2022., 10:55   #106
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Izborom Donalda Trumpa za američkog presjednika američka vojska je počela raditi na tajnom projektu masovne psihoze čovječanstva tajnom tehnologijom povećavaju frekvenciju zemljine rezonancije i kroz medije se plasiraju tajne subliminalne poruke koje se siju kao sjemena u umove onih podobnih za buđenje.
Masovna psihoza samo kod onih podobnih za buđenje ili općenito? Jel znaš za što im treba takva psihoza?

Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Imao sam iskustva sa kundalini energijom ali ne mogu za sebe reći da sam doživio buđenje svijesti, imao sam svakakve simptome poslije ali ne mogu to pripisati simptomima buđenja.
Ja imam memoriju na proces kojim je svijest prestala biti difuzna, to je najjasnija memorija u mom životu i vidim neke naznake toga u budizmu pa čak i u Ickeovskim teorijama. Ali to je jako daleko od prosvijetljenosti ili buđenja, barem u najpopularnijim religijama.
puzzle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2022., 11:20   #107
Quote:
Helly99 kaže: Pogledaj post

Bog? A baš sam prije koju godinu prestala vjerovati jer sam negdje pročitala da su religije izmišljene kao utjeha siromašnima u teškim vremenima, da se imaju čemu nadati i bolje rade i služe bogate...
Jedina religija koja je nastala s ciljem da ljudi rade i služe bogate je Konzumerizam

To je religija koja trenutno ima najviše slijedbenika u Zapadnoj civilizaciji
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2022., 07:59   #108
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Jedina religija koja je nastala s ciljem da ljudi rade i služe bogate je Konzumerizam
To je religija koja trenutno ima najviše slijedbenika u Zapadnoj civilizaciji
Konzumerizam je oblik ludila motiviran pohlepom. Od njega luduju i bogati i oni koji im služe. Bogati čak i više jer si više mogu i priuštiti.
A religije su 'hipnoze', preko kojih 'hipnotičari' ostvaruju svoj ini konzumerizam nad naivnim dušama.
Naivne duše su lijepe duše al', nažalost, uvijek nayebu .. 'ovako ili onako'.
kiwist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2022., 08:24   #109
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Bolje da se ne porobudiš.
slažem se

Quote:
Ukratko, nije lijepo, nije ugodno i tek ćeš nakon nekoliko godina cijeniti to što si napravila
Ili požaliti
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2022., 22:09   #110
Quote:
kiwist kaže: Pogledaj post
Konzumerizam je oblik ludila motiviran pohlepom. Od njega luduju i bogati i oni koji im služe. Bogati čak i više jer si više mogu i priuštiti.
A religije su 'hipnoze', preko kojih 'hipnotičari' ostvaruju svoj ini konzumerizam nad naivnim dušama.
Naivne duše su lijepe duše al', nažalost, uvijek nayebu .. 'ovako ili onako'.
Kako onda tumačiš moj slučaj!?

Mene nitko živ nije natjerao u nikakvu religiju da preko moje "naivne duše" ostvari svoj cilj

Potpuno je suprotno. Meni je cijeli život nedostajao Bog. Postojala je ta praznina u kojoj treba biti Bog da je ispuni, a u njoj nije bilo ničega, jer sam ja olfo mislio da sam intelektualno superioran da bi si dozvolio vjerovati u "Bajke"

Tako sam razmišljao 45 godina, sve dok nisam shvatio da neću poglupiti ako počnem vjerovati u Boga.

I onda je samo bilo pitanje odabira religije. U Kravu definitivno ne mogu vjerovati, u neku nedorečenu trojnu ličnost koja se sastoji od Boga, njegovog Sina i nekog koji se zove Duh Sveti mi je još odbojnije vjerovati, pari cijela jedna neraspetljana sapunica.

I onda iz čiste znatiželje čitajuć Kuran jedan dan naletim na rečenicu

Bog je neusporediv sa svime što postoji

I to je bilo to! "Kupio" me taj netko tko je napisao tu genijalnu rečenicu pred 1400 godina

Taj opis Boga je u potpunosti u skladu sa znanošću. Nema ničega što bi proturječilo znanosti. Kao naprimjer što kombinacija Oca, Sina i Duha Svetog koji sjede na oblaku proturječi znanosti. O Kravi da ne govorim...
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2022., 23:27   #111
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Kako onda tumačiš moj slučaj!?
Da brkas duhovnost i religiju.

Duhovnost je jedna stvar, a religija, vjerovao ili ne, nesto sasvim drugacije.

Religija je sustav u kojemu ljudi koriste Boga (ili bogove) da bi kontrolirali druge ljude (a cesto i sami sebe), dok je duhovnost intimni odnos izmedu pojedinca i Boga.

Onog trena kada nades Boga, nece ti trebati religija, iako mozda napravis koju. Do sada je vec napravljeno jako puno religija.
__________________
Nema milion istina, ali ima milion tumacenja iste...
Ashton66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2022., 23:54   #112
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
... Mene nitko živ nije natjerao u nikakvu religiju da preko moje "naivne duše" ostvari svoj cilj

Potpuno je suprotno. Meni je cijeli život nedostajao Bog. Postojala je ta praznina u kojoj treba biti Bog da je ispuni, a u njoj nije bilo ničega, jer sam ja olfo mislio da sam intelektualno superioran da bi si dozvolio vjerovati u "Bajke"

Tako sam razmišljao 45 godina, sve dok nisam shvatio da neću poglupiti ako počnem vjerovati u Boga.

I onda je samo bilo pitanje odabira religije. U Kravu definitivno ne mogu vjerovati, u neku nedorečenu trojnu ličnost koja se sastoji od Boga, njegovog Sina i nekog koji se zove Duh Sveti mi je još odbojnije vjerovati, pari cijela jedna neraspetljana sapunica.

I onda iz čiste znatiželje čitajuć Kuran jedan dan naletim na rečenicu

Bog je neusporediv sa svime što postoji

I to je bilo to! "Kupio" me taj netko tko je napisao tu genijalnu rečenicu pred 1400 godina

Taj opis Boga je u potpunosti u skladu sa znanošću. Nema ničega što bi proturječilo znanosti. Kao naprimjer što kombinacija Oca, Sina i Duha Svetog koji sjede na oblaku proturječi znanosti. O Kravi da ne govorim...
Bold, i Agnostici osjećaju da,'u tom smislu', nešto postoji .. ali, istovremeno, sebi/svima pošteno priznaju da 'o tome' - nemaju pojma.

Bog je dakle, za njih, samo intuitivni "pojam" ... pa im davanje konkretnih imena 'tome' izgleda konfesijski posesivno i redikulozno, bez obzira o kojoj/čijoj konfesiji se radi.
kiwist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2022., 01:29   #113
o buđenju - svaki dan naučiš nešto novo. jasno znaš ko si a ko nisi, jasno znaš šta želiš a još jasnije šta ne želiš
higherlove92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 14:48   #114
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Bolje da se ne probudiš. Ako si u vezi prekinut ćeš je. Ako si zaposlena promijeniti ćeš posao.

Ukratko, nije lijepo, nije ugodno i tek ćeš nakon nekoliko godina cijeniti to što si napravila
Ne bih se složio - prekinuti ćeš vezu kao i u bilo kojoj drugoj situaciji - ako te ta osoba nervira svojim postupcima ili ponašanjem. Na primjer, ako gleda isključivo sebe a trebala bi imati malo širu perspektivu.

Kao budan mislim da su ti stvari jasnije ali nikako negativnije. Biti će negativne ako se ti fokusiraš na to da ih učiniš negativnima. Dualnost je iluzija - zar ne?
CESEI is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2023., 19:32   #115
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
...Budina sveznanja.
i još moć utjecaja koja ide uz to sveznanje.
__________________
The only way to deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existence is an act of rebellion.
higherlove92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2023., 21:18   #116
Quote:
higherlove92 kaže: Pogledaj post
i još moć utjecaja koja ide uz to sveznanje.
Nisam siguran da je "moc utjecaja koja ide uz sve to sveznanje "

za covjeka vrijedna podnosenja terrora/bola " sveznanja o ovom svijetu " .

Mozda je bolje biti obican ... npr coban . Ili splavar .
Casius is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2023., 16:39   #117
Quote:
Casius kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da je "moc utjecaja koja ide uz sve to sveznanje "

za covjeka vrijedna podnosenja terrora/bola " sveznanja o ovom svijetu " .

Mozda je bolje biti obican ... npr coban . Ili splavar .
Lakoća življenja
__________________
The only way to deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existence is an act of rebellion.
higherlove92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2023., 18:12   #118
higherlove92 baš zbori kao Krešo Mišak. Tako zen. :-))
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.