Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2011., 15:46   #1
Gletanje i farbanje prostorije / ok cijena ili ne ?

Znači ponuda se odnosi na garažu ...gletanje tri zida , stavljanje mrežice , nekog sisiputz materijala (25-ak m2 zida) . Da li je 1900 kn ok cijena (900kn je kao materijal za sve ). Meni se čini na prvu malo prenapuhano ,ali možda sam i u krivu ?




Hvala na odgovorima...
foxcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 15:52   #2
Quote:
foxcro kaže: Pogledaj post
Znači ponuda se odnosi na garažu ...gletanje tri zida , stavljanje mrežice , nekog sisiputz materijala (25-ak m2 zida) . Da li je 1900 kn ok cijena (900kn je kao materijal za sve ). Meni se čini na prvu malo prenapuhano ,ali možda sam i u krivu ?




Hvala na odgovorima...

malo je glupo da zbog tog pitanja otvaraš novi topic. Ako misliš da te majstor želi oderat traži drugog. Ako znaš da će odraditi ok posao onda ga uzmi. Cijena ti je i više nego dobra.
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 17:43   #3
Cijena je sasvim ok samo neznam što će ti u garaži SiSi putz.To je SilikatSilion fasada za vanjske zidove.Tebi bi sasvim ok bio i običan sep 1,5 mm
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 09:47   #4
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Cijena je sasvim ok samo neznam što će ti u garaži SiSi putz.To je SilikatSilion fasada za vanjske zidove.Tebi bi sasvim ok bio i običan sep 1,5 mm
možda majstoru ostalo par kanti pa hoće to da riješi..
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 18:52   #5
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
možda majstoru ostalo par kanti pa hoće to da riješi..
Sigurno da mu je ostalo,kad samo 3 kante dođu preko 900 kn a gdje je tu još ljepilo i mrežica a unatoč svemu čovjek misli da je prenapuhano
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 21:01   #6
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Sigurno da mu je ostalo,kad samo 3 kante dođu preko 900 kn a gdje je tu još ljepilo i mrežica a unatoč svemu čovjek misli da je prenapuhano
najbolje dzabe jos isfinancirat materijal valjda bi i to bilo preskupo,mene pita covjek posto m2 postavljanja plocica kosta inace ,kazem mu cca 60 - 70kn m2 kaze on meni koji je materijal u tome,kazem ja njemu toliko su ruke a on meni ,da kao sta je meni to je preskupo da ima on vec nekoga za 30kn ruke a 60 sa materijalom ,joj jesu svi ludi il su se poceli pravit ludi,,,,jos jedan primjer neki dan posao koji kosta 24600 ispod cijene sam isao kaze meni covjek jesam ja normalan da ima on jednog da ce za 5000kn to napravit heehe
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 23:50   #7
Quote:
ivankeramicar kaže: Pogledaj post
najbolje dzabe jos isfinancirat materijal valjda bi i to bilo preskupo,mene pita covjek posto m2 postavljanja plocica kosta inace ,kazem mu cca 60 - 70kn m2 kaze on meni koji je materijal u tome,kazem ja njemu toliko su ruke a on meni ,da kao sta je meni to je preskupo da ima on vec nekoga za 30kn ruke a 60 sa materijalom ,joj jesu svi ludi il su se poceli pravit ludi,,,,jos jedan primjer neki dan posao koji kosta 24600 ispod cijene sam isao kaze meni covjek jesam ja normalan da ima on jednog da ce za 5000kn to napravit heehe
Meni čovjek radio pločice 40kn m2, a prijatelju preko puta 30kn m2.
Ne kažem da su to standardne cijene, ali da ljudi rade za te pare, rade.
Cijene koje sam naveo su bez računa, ako pričate o sličnima...
bembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 03:21   #8
Quote:
bembo kaže: Pogledaj post
Meni čovjek radio pločice 40kn m2, a prijatelju preko puta 30kn m2.
Ne kažem da su to standardne cijene, ali da ljudi rade za te pare, rade.
Cijene koje sam naveo su bez računa, ako pričate o sličnima...
To su ok cijene, isplative ako imaš jedno 500 m2.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 08:49   #9
ako je 8 m2 dnevni normativ izlazi da mu je satnica 22 - 25 kuna. Pa šetači pasa imaju satnicu 35 kuna. Šamarčina struci po tko zna koji put
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 08:59   #10
Quote:
bembo kaže: Pogledaj post
Meni čovjek radio pločice 40kn m2, a prijatelju preko puta 30kn m2.
Ne kažem da su to standardne cijene, ali da ljudi rade za te pare, rade.
Cijene koje sam naveo su bez računa, ako pričate o sličnima...
ne lupetajte....to može samo raditi onaj koji nikad nije radio, ne želim vidjeti njegovu kvalitetu uopće, jer sam se u svome poslu takvih nagledao....

nekad sam na gradilištu tjerao 3 keramičara za redom, jer su svi znai, a na kraju drek, ovaj drugi je bio fer i sam priznao da neće znati, radio jedan dan i otišao doma, rekao nikom ništa, oprosti i ajd bok.

cijena 40 kn/m2 može se samo opravdati ako ima npr. 1000 m2 poda, ništa drugo...

pravi majstori sebe neće podcjenjivati i raditi za takve novce, sve je to fuš za 30 kn, ma ni to.
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 09:02   #11
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
ako je 8 m2 dnevni normativ izlazi da mu je satnica 22 - 25 kuna. Pa šetači pasa imaju satnicu 35 kuna. Šamarčina struci po tko zna koji put
djelomično si u pravu, ali opet si zaboravio mnogo stvari. Kad ja isto naiđem na tekve situacije, isto ljudi bi se cjenkali,. pa dnevnice i sl. Ok, može, al onda ti dođi po mene da ne trošim vozilo, gorivo, daj gablec meni i radnicima, pripremi sav alat i materijal...

misliš da ovaj od 30 kn ima rezačizu? nema sigurno, reže malom iskrinom brusilicom onom crvenom koja se više ni ne proizvodi
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 10:54   #12
Svakodnevno uz svoj posao imam kontakte sa raznoraznim keramičarima i dvojicu koje iza seba preporučujem,ali još nisam sreo keramičara koji radi ispod 50 kn.Da je 1000 m2 posla kad sve podijeli i odbije i plati njemu na kraju ne ostaje više od 300-350 kn a osobno ne poznam nijednog koji bi radio za 300 kn.Svi znamo da je normalna cijena za postavu keramike 60 kn +- i onda se neko javi sa pričom "ja čuo" i eto teme....
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 14:23   #13
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Svakodnevno uz svoj posao imam kontakte sa raznoraznim keramičarima i dvojicu koje iza seba preporučujem,ali još nisam sreo keramičara koji radi ispod 50 kn.Da je 1000 m2 posla kad sve podijeli i odbije i plati njemu na kraju ne ostaje više od 300-350 kn a osobno ne poznam nijednog koji bi radio za 300 kn.Svi znamo da je normalna cijena za postavu keramike 60 kn +- i onda se neko javi sa pričom "ja čuo" i eto teme....
a zdruge strane cijena goriva i životnih namirnica skaće a cijena rada pada, to samo ima kod nas, to se zove skakati sam sebi u usta

ako je cijena prije 10 godina bila 9-10€ znaći od 60 do 75 kuna, oda danas MORA biti između 75 i 90 kn, jer sam sebe topiš a i onaj šta te plaća sam sebe topi jer ti nećeš imati za kupit recimo novo auto u njegovom dućanu (koje je u 20 godina poskupilo duplo)
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 19:56   #14
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Svakodnevno uz svoj posao imam kontakte sa raznoraznim keramičarima i dvojicu koje iza seba preporučujem,ali još nisam sreo keramičara koji radi ispod 50 kn.Da je 1000 m2 posla kad sve podijeli i odbije i plati njemu na kraju ne ostaje više od 300-350 kn a osobno ne poznam nijednog koji bi radio za 300 kn.Svi znamo da je normalna cijena za postavu keramike 60 kn +- i onda se neko javi sa pričom "ja čuo" i eto teme....
Nisam niti ja, ali sam vidio.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 21:15   #15
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
ne lupetajte....to može samo raditi onaj koji nikad nije radio, ne želim vidjeti njegovu kvalitetu uopće, jer sam se u svome poslu takvih nagledao....

nekad sam na gradilištu tjerao 3 keramičara za redom, jer su svi znai, a na kraju drek, ovaj drugi je bio fer i sam priznao da neće znati, radio jedan dan i otišao doma, rekao nikom ništa, oprosti i ajd bok.

cijena 40 kn/m2 može se samo opravdati ako ima npr. 1000 m2 poda, ništa drugo...

pravi majstori sebe neće podcjenjivati i raditi za takve novce, sve je to fuš za 30 kn, ma ni to.
u pravu si 100%
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.