Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Treba li uvesti obvezni vojni rok?
Da 185 29.74%
Ne 414 66.56%
Ne znam 23 3.70%
Glasovatelji: 622. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2017., 23:43   #1541
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Osobno sam Za uvođenje obaveznog vojnog roka od mjesec dana prvenstveno u odgojne svrhe. Smatram da ima previše razmaženih klinaca koji si umišljaju da su bogovi iza monitora. Mjesec dana žestokog drilla bi mnogima bila prilika upoznat malo bolje sebe i stvarnost svijeta u kojem se nalaze.
Odi onda pa se drilaj kad te veseli. Npr. mozes svako jutro trcati na Sljeme pjevajuci, a za napredni nivo izbjegavas bolnicare koji te pokusaju uhvatiti i odpremiti u instituciju zatvorenog tipa.
Zasto mislis da bi neko glupiranje od mjesec dana imalo ikakvog utjecaja na karakter mladih osoba? Da si sluzio vojsku znao bi da je pocentih 3 mjeseca bilo bez veze laganini zujanje po temeljnoj obuci. Tek je specijalisticka obuka bila nesto zesca. Da imas poima o temi znao bi da ni jedna vojska u svijetu ne zeli ljude na mjesec dana jer to vrijeme smatraju beskorisnim, dapace smatraju uzimanje ljudi na 2 tjedna ili mjesec dana ili par mjeseci gubitkom vremena i sredstava, jer od toga vojska nema koristi, a ni ti ljudi nece nauciti nesto sto ce im ostati.

Argument da vojska gradi karakter je glup. Ja sam bio u vojsci i sto sam vidio gradi samo gadjenje prema sustavu i potice varanje, laganje, izmotavanje, neakciju i najvise potezanje veza za izbjegavanje svega.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 23:44   #1542
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Veleštovani,

bez brige dobio sam karton iako sam rekao istinu, al nema veze, navikao sam vec nakon svih ovih godina u HR da se ovdje cijeni samo laž prevara i muljaža.

Nisi ti na grbači, ali je novih pola miljuna borčina i njiOvih familija.
YU partizani su kamilica prema ovima, ako ništa bar nisu 30 godina nakon rata razvlačili plinske boce po Zagrebu , a i beneficije su im bile kamilica prema ovim "našima".
Ti to sve braniš i naravno da cu te ja izvrijeđati zbog toga.

S poštovanjem.
U istom postu se hvalite da govorite istinu i slažete kako je na grbači 500000 "borčina" + njihove obitelji. Nabrojite benificije tih 500000?

Vi ste neznalica, hejter, patološki lažljivac ili od svega pomalo?!
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.10.2017., 05:31   #1543
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
U istom postu se hvalite da govorite istinu i slažete kako je na grbači 500000 "borčina" + njihove obitelji. Nabrojite benificije tih 500000?

Vi ste neznalica, hejter, patološki lažljivac ili od svega pomalo?!
A nismo li već te njihove privilegije odavno prožvakali?
Što misliš, ako sto puta ponoviš da nemaju nikakvih privilegije to znači da ih i stvarno nemaju?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 07:31   #1544
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
A nismo li već te njihove privilegije odavno prožvakali?
Što misliš, ako sto puta ponoviš da nemaju nikakvih privilegije to znači da ih i stvarno nemaju?
Recimo da si u pravu.
Zasto vrijeđas te ljude? Sto su ti oni skrivili osim sto su branili domovinu?
Imas li argumente da ne zasluzuju to sto im pripada zali se svom politicaru ili parijskom kruzoku gdje vec sudjelujes u politickom zivotu,a ljude ostavi na miru. Ne vrijedaj ih.Osobno mislim da su zasluzili jos vise postovanja. Ali bez obzira i da mislim kao i ti,eventualno bi napadao politicke odluke a ne ljude.
Btw odavno je trebalo u kazneni zakon uvesti kazne za vrijedanje ljudi koji su branili zemlju,pogotovo invalide.
Ja recimo nikada ne bi vrijedao korisnike penzija subnora a imao bi štosta reci.
splitman30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 08:55   #1545
Quote:
splitman30 kaže: Pogledaj post
Recimo da si u pravu.
Zasto vrijeđas te ljude? Sto su ti oni skrivili osim sto su branili domovinu?
Imas li argumente da ne zasluzuju to sto im pripada zali se svom politicaru ili parijskom kruzoku gdje vec sudjelujes u politickom zivotu,a ljude ostavi na miru. Ne vrijedaj ih.Osobno mislim da su zasluzili jos vise postovanja. Ali bez obzira i da mislim kao i ti,eventualno bi napadao politicke odluke a ne ljude.
Btw odavno je trebalo u kazneni zakon uvesti kazne za vrijedanje ljudi koji su branili zemlju,pogotovo invalide.
Ja recimo nikada ne bi vrijedao korisnike penzija subnora a imao bi štosta reci.
jao, pa sada je dobar i arhiv štaba vrhovne komande jugoslovenske vojske u otadžbini aka dražinih četnika.....

draža kaže da je moše to rekao, mora biti istina
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 11:22   #1546
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
A nismo li već te njihove privilegije odavno prožvakali?
Što misliš, ako sto puta ponoviš da nemaju nikakvih privilegije to znači da ih i stvarno nemaju?
...onda ti neće bit problem još malo prožvakat,da se i ja u nečemu okoristim?
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 11:27   #1547
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
A nismo li već te njihove privilegije odavno prožvakali?
Što misliš, ako sto puta ponoviš da nemaju nikakvih privilegije to znači da ih i stvarno nemaju?
Prožvakali znači točno što? Da je sto puta ponovljena laž postala istina?
Kolega je ošinuo po 500000 branitelja i njihovih obitelji, a nije u stanju napisati te "benificije" koje uživam ja (nisam HRVI), a gdje tek moja supruga ili djeca. Zbog te svoje tobožnje istine, on si uzima za pravo i vrijeđati.

Ako će Vam biti jasnije, to je kao da Vas ja temeljito isprozivam kao nekog posebno gadnog negativca, a to onda kvalitetno argumentiram sa "takav je dojam u javnosti", "priča se", "ma zna se", "ima tu nešto" i sl.

Umjesto tih doskočica, napišite te privilegije koje stvarno imaju oni koji nisu HRVI (poginuli, nestali) - daleko najveći dio? A slobodno proširite i na njihove obitelji?

Nije problem što netko mrzi branitelje. I što nije mogao kada je trebalo, obračunati se sa njima, pa sada ratuje tipkovnicom. Stigao je internet, sada se to može. Jedino ne izmišljati.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:19   #1548
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Prožvakali znači točno što? Da je sto puta ponovljena laž postala istina?
Kolega je ošinuo po 500000 branitelja i njihovih obitelji, a nije u stanju napisati te "benificije" koje uživam ja (nisam HRVI), a gdje tek moja supruga ili djeca. Zbog te svoje tobožnje istine, on si uzima za pravo i vrijeđati.

Ako će Vam biti jasnije, to je kao da Vas ja temeljito isprozivam kao nekog posebno gadnog negativca, a to onda kvalitetno argumentiram sa "takav je dojam u javnosti", "priča se", "ma zna se", "ima tu nešto" i sl.

Umjesto tih doskočica, napišite te privilegije koje stvarno imaju oni koji nisu HRVI (poginuli, nestali) - daleko najveći dio? A slobodno proširite i na njihove obitelji?

Nije problem što netko mrzi branitelje. I što nije mogao kada je trebalo, obračunati se sa njima, pa sada ratuje tipkovnicom. Stigao je internet, sada se to može. Jedino ne izmišljati.


Jesi li kupio auto na povlasticu?
Jesi li nedavno bio na općem i specijalističkom (besplatnom) pregledu?
Jesi li mogao dobiti kredit (kojeg su ti kasnije oprostili) za samozapošljavanje?
Jesi li imao prednost pri zapošljavanju u državnoj službi i/ili lokalnoj samoupravi?
Je li plaćaš članarinu u ribolovnom društvu?
Jesi li dobio dom za dijete koje studira po povlaštenim uvjetima?

Samo za početak, da otvorimo temu.

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 19:00   #1549
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Jesi li kupio auto na povlasticu?
Jesi li nedavno bio na općem i specijalističkom (besplatnom) pregledu?
Jesi li mogao dobiti kredit (kojeg su ti kasnije oprostili) za samozapošljavanje?
Jesi li imao prednost pri zapošljavanju u državnoj službi i/ili lokalnoj samoupravi?
Je li plaćaš članarinu u ribolovnom društvu?
Jesi li dobio dom za dijete koje studira po povlaštenim uvjetima?

Samo za početak, da otvorimo temu.

Jel te stid?

Povlastica za automobil ukinuta.

Branitelji koji su proveli više od 500 dana u borbenom sektoru bez statusa hrvatskog ratnog vojnog invalida, nezaposleni i branitelji težeg materijalnog stanja koji dobiju poziv od županijskog ureda za branitelje ostvaruju pravo na besplatni pregled .

Odakle krediti za samozapošljavanje branitelja kada branitelji po zakonu imaju prednost pri zapošljavanju u državnoj službi,lokalnoj zajednici?

Kažeš branitelji imaju prednost pri zapošljavanju,otvorio si mi oči ja sam do sada mislio da stranački uhljebi imaju prednost.

Zakonom o slatkovodnom ribarstvu i Pravilnikom o športskom ribolovu u slatkovodnom ribarstvu nisu predviđene nikakve druge povlastice za branitelje..osim one koja se odnosi na HRVI.

Djeca smrtno stradalog branitelja iz Domovinskog rata, djeca hrvatskog ratnog vojnog invalida imaju prednost pri smještaju u učeničke, odnosno studentske domove, ali pod uvjetom da im redoviti prihodi mjesečno po članu kućanstva ne prelazi dvostruki iznos cenzusa redovitih novčanih prihoda, stoji u članku 56. Zakona o pravima branitelja.


Znači, od svih prava mene i moje obitelji ostaje mi da čekam obavijest županijskog centra kako ja osobno imam besplatan sistematski pregled,svaka čast na pravu.
Pod uvjetom da imam preko 500 dana borbenog sektora ili sam teška sirotinja.
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 20:46   #1550
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Jel te stid?

Povlastica za automobil ukinuta.

Branitelji koji su proveli više od 500 dana u borbenom sektoru bez statusa hrvatskog ratnog vojnog invalida, nezaposleni i branitelji težeg materijalnog stanja koji dobiju poziv od županijskog ureda za branitelje ostvaruju pravo na besplatni pregled .

Odakle krediti za samozapošljavanje branitelja kada branitelji po zakonu imaju prednost pri zapošljavanju u državnoj službi,lokalnoj zajednici?

Kažeš branitelji imaju prednost pri zapošljavanju,otvorio si mi oči ja sam do sada mislio da stranački uhljebi imaju prednost.

Zakonom o slatkovodnom ribarstvu i Pravilnikom o športskom ribolovu u slatkovodnom ribarstvu nisu predviđene nikakve druge povlastice za branitelje..osim one koja se odnosi na HRVI.

Djeca smrtno stradalog branitelja iz Domovinskog rata, djeca hrvatskog ratnog vojnog invalida imaju prednost pri smještaju u učeničke, odnosno studentske domove, ali pod uvjetom da im redoviti prihodi mjesečno po članu kućanstva ne prelazi dvostruki iznos cenzusa redovitih novčanih prihoda, stoji u članku 56. Zakona o pravima branitelja.


Znači, od svih prava mene i moje obitelji ostaje mi da čekam obavijest županijskog centra kako ja osobno imam besplatan sistematski pregled,svaka čast na pravu.
Pod uvjetom da imam preko 500 dana borbenog sektora ili sam teška sirotinja.

Ni besplatni sistematski ne želim.
Ne želim da me imaju više u bilo kojem registru.
pozdrav
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 21:51   #1551
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Jesi li kupio auto na povlasticu?
Jesi li nedavno bio na općem i specijalističkom (besplatnom) pregledu?
Jesi li mogao dobiti kredit (kojeg su ti kasnije oprostili) za samozapošljavanje?
Jesi li imao prednost pri zapošljavanju u državnoj službi i/ili lokalnoj samoupravi?
Je li plaćaš članarinu u ribolovnom društvu?
Jesi li dobio dom za dijete koje studira po povlaštenim uvjetima?

Samo za početak, da otvorimo temu.

1. Nisam. Možda i bi, da nam to pravo nije ukinuto prije ~ 17 godina. I ta povlastica nije se odnosila na sva davanja, nego samo na nešto, tako da bi to zapravo nešto bitnije značilo, samo kod kupnje nekog novog skupog vozila i još samo jednom u životu. Uglavnom, to odavno ne postoji.
2. Ne. To bi valjda trebalo biti u roku od 10 godina (tko živ tko mrtav). Inače obilazim doktore i idem na preglede, ali to nema veze s braniteljskim statusom. I kao branitelj nemam u tom smislu nikakve pogodnosti. Sam plaćam zdravstveno i dopunsko.
3. Kako sam mali poduzetnik, išao sam vidjeti o čemu se radi. Za moju djelatnost kamata bi bila 7+7% (valjda 14%?!), trebalo je dati hipoteku i jamce, koji nisu umirovljenici + hrpu papira. Dakle isto ili gore nego u običnoj banci. Odustao sam. Zašto nisu aktivirani mehanizmi osiguranja kredita - ne znam. A eventualna opraštanja ne podržavam. Neki su to valjda i pošteno vratili, a u famoznom broju od 500000 mislim da to i nije bila masovna pojava. Ne poznajem osobno ni jednog branitelja, koji je to dobio i još ne vratio.
4. Samozaposlen sam i nemam veze sa upravom i sl. U vrijeme kada sam se zapošljavao, bio je neki poticaj poduzeću koje zapošljava branitelja, u vidu 11.000,00 kuna jednokratno, poduzeću koje zapošljava (u ovom slučaju mojeg), ali su me "sašili" na neke banalnosti i formalnosti - pa nije stiglo ništa.
5. Da imam vremena i znam loviti ribe - rado bi platio članarinu društvu, toliko bi se našlo. Inače fora, samo gdje to stoji u zakonu o pravima branitelja ili je to neka gesta ribolovnog saveza? Važi li to i za lignje?
6. Nisam, ali zar se to ne odnosi samo na djecu HRVI?

Problem vidim u tome što se (svjesno?) brkaju prava HRVI (kojih nema puno), sa braniteljima koji nisu HRVI, tj. famoznih prenapuhanih 500000. To može biti iz neznanja, ali i zbog hejtanja, pa onda izmišljena ili trivijalna prava + cifra od 500000 = odličan materijal za glumatanje, prenapuhavanje i dramljenje.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 21:53   #1552
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post

Ni besplatni sistematski ne želim.
Ne želim da me imaju više u bilo kojem registru.
pozdrav
Ima i u tome nečega. Prijatelj mi kaže da se boji pregleda - da mu ne bi "našli nešto".
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 22:15   #1553
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Ima i u tome nečega. Prijatelj mi kaže da se boji pregleda - da mu ne bi "našli nešto".
Dakako da ima. Moguće zlonamjerno korištenje informacija iz zdravstvenih kartona je ogromno.
A ne želim biti na grbači drugih.
Mislim da je puno bolje raditi nego ne raditi.
( e tu je glavna greška politika.)
Pozdrav..
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 05:23   #1554
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
1. Nisam. Možda i bi, da nam to pravo nije ukinuto prije ~ 17 godina. I ta povlastica nije se odnosila na sva davanja, nego samo na nešto, tako da bi to zapravo nešto bitnije značilo, samo kod kupnje nekog novog skupog vozila i još samo jednom u životu. Uglavnom, to odavno ne postoji.
2. Ne. To bi valjda trebalo biti u roku od 10 godina (tko živ tko mrtav). Inače obilazim doktore i idem na preglede, ali to nema veze s braniteljskim statusom. I kao branitelj nemam u tom smislu nikakve pogodnosti. Sam plaćam zdravstveno i dopunsko.
3. Kako sam mali poduzetnik, išao sam vidjeti o čemu se radi. Za moju djelatnost kamata bi bila 7+7% (valjda 14%?!), trebalo je dati hipoteku i jamce, koji nisu umirovljenici + hrpu papira. Dakle isto ili gore nego u običnoj banci. Odustao sam. Zašto nisu aktivirani mehanizmi osiguranja kredita - ne znam. A eventualna opraštanja ne podržavam. Neki su to valjda i pošteno vratili, a u famoznom broju od 500000 mislim da to i nije bila masovna pojava. Ne poznajem osobno ni jednog branitelja, koji je to dobio i još ne vratio.
4. Samozaposlen sam i nemam veze sa upravom i sl. U vrijeme kada sam se zapošljavao, bio je neki poticaj poduzeću koje zapošljava branitelja, u vidu 11.000,00 kuna jednokratno, poduzeću koje zapošljava (u ovom slučaju mojeg), ali su me "sašili" na neke banalnosti i formalnosti - pa nije stiglo ništa.
5. Da imam vremena i znam loviti ribe - rado bi platio članarinu društvu, toliko bi se našlo. Inače fora, samo gdje to stoji u zakonu o pravima branitelja ili je to neka gesta ribolovnog saveza? Važi li to i za lignje?
6. Nisam, ali zar se to ne odnosi samo na djecu HRVI?

Problem vidim u tome što se (svjesno?) brkaju prava HRVI (kojih nema puno), sa braniteljima koji nisu HRVI, tj. famoznih prenapuhanih 500000. To može biti iz neznanja, ali i zbog hejtanja, pa onda izmišljena ili trivijalna prava + cifra od 500000 = odličan materijal za glumatanje, prenapuhavanje i dramljenje.
1. Tko ti je kriv što nisi.
2. Laž. Moj poznanik bio je na pregledu koji sam opisao pije dva tjedna.
3. Misliš li da je za nekog drugog bila bolja kamata? Uostalom, svako malo čitamo da vlada oprosti desetke milijuna takvih kredita.
4.Kao i 1; tko ti je kriv što nisi. Ako neko pravo nisi iskoristio to ne znači da ne postoji. Npr. KNEKOM u knegincu prepun je bivših branitelja. Ima "samo" jedan dodatni uvjet, a taj je da su članovi HDZ-a.
5. Kao i 1 i 4; ako neko prevo nisi konzumurao ne znači da ne postoji
6. Za djecu HRVI je direktan upad u dom, bez bodovanja. Dijete branitelja ima na osnovu tog prava dodatne bodove

Idemo dalje?
Pravo na ranije umirovljenje?
Veća mirovina zbog statusa branitelja?
Raniji odlazak u pun u mirovinu ovisno o danima ratovanja?
Dvostruko računanje staža za vrijeme ratovanja?
Jesi li prodao udjel dionica iz fonda?
je li ti dijete dobilo stipendiju za faks na ime tvojeg statusa branitelja?
Jesi li iskoristio prednost pri zakupu poslovnog prostora?
Jesi li iskoristio carinske povlastice prilikom uvoza strojeva?
Jesi li iskoristio oslobođenje plaćanja naknade prilikom prenamjene poljoprivrednog u građevinsko zemljište?
Jesi li član braniteljske zadruge?
Jesi li član jedne od 39433722 braniteljskih udruga i koristiš li sredstva koja udruge dobijaju za svoju djelatnost?

Uostalom, sve tu piše.

https://www.zakon.hr/z/325/Zakon-o-p...hovih-obitelji



Sve su to prava koja koštaju, iako vi svi mislite da nemate nikakvih prava.
A kad se ih pobroji na jednom mjestu, vidi se lijepo kako je dobro rat unovčen.

Zadnje uređivanje Smotani2 : 30.10.2017. at 05:38.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 07:14   #1555
a kvragu...
nemaš pojma koliko prava imaju trudnice a muškarcima su ta prava uskraćena.
tako i pobjeguljama.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 07:20   #1556
Nego... za sta pozivaju rezerviste?
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 11:42   #1557
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
1. Tko ti je kriv što nisi.
2. Laž. Moj poznanik bio je na pregledu koji sam opisao pije dva tjedna.
3. Misliš li da je za nekog drugog bila bolja kamata? Uostalom, svako malo čitamo da vlada oprosti desetke milijuna takvih kredita.
4.Kao i 1; tko ti je kriv što nisi. Ako neko pravo nisi iskoristio to ne znači da ne postoji. Npr. KNEKOM u knegincu prepun je bivših branitelja. Ima "samo" jedan dodatni uvjet, a taj je da su članovi HDZ-a.
5. Kao i 1 i 4; ako neko prevo nisi konzumurao ne znači da ne postoji
6. Za djecu HRVI je direktan upad u dom, bez bodovanja. Dijete branitelja ima na osnovu tog prava dodatne bodove

Idemo dalje?
Pravo na ranije umirovljenje?
Veća mirovina zbog statusa branitelja?
Raniji odlazak u pun u mirovinu ovisno o danima ratovanja?
Dvostruko računanje staža za vrijeme ratovanja?
Jesi li prodao udjel dionica iz fonda?
je li ti dijete dobilo stipendiju za faks na ime tvojeg statusa branitelja?
Jesi li iskoristio prednost pri zakupu poslovnog prostora?
Jesi li iskoristio carinske povlastice prilikom uvoza strojeva?
Jesi li iskoristio oslobođenje plaćanja naknade prilikom prenamjene poljoprivrednog u građevinsko zemljište?
Jesi li član braniteljske zadruge?
Jesi li član jedne od 39433722 braniteljskih udruga i koristiš li sredstva koja udruge dobijaju za svoju djelatnost?

Uostalom, sve tu piše.

https://www.zakon.hr/z/325/Zakon-o-p...hovih-obitelji



Sve su to prava koja koštaju, iako vi svi mislite da nemate nikakvih prava.
A kad se ih pobroji na jednom mjestu, vidi se lijepo kako je dobro rat unovčen.
Prvo cijenim što ste si dali truda i pročitali taj zakon i sada znate nešto, za razliku od većine dežurnih kritičara branitelja. A onda ste mogli i vidjeti da iz opširnog teksta zakona, koji se ironično naziva "zakon o pravima branitelja", tih braniteljskih prava (za one koji nisu HRVI - najveći dio od 500000), može iscijediti dvanaestak rečenica (prava). Od toga izbijte nekakve trivijalosti koje gotovo nitko neće koristiti, pa prava koja tek treba doživjeti, pa prava koja su namijenjena teškoj socijali, pa prava koja će nam tek ukinuti (kao što su već ukinuli tu povlasticu oko uvoza automobila ili oslobađanje od plaćanja participacije - dopunskog zdravstvenog) i ostaje što?


1. A da, tko mi je kriv. Ali činjenica je da se radi o braniteljskom pravu, koje već odavno ne postoji.
2. Laž? Sjetili su se tih sistematskih pregleda i rečeno je da će se njima obuhvatiti branitelji u roku 10 godina. Pa tako, netko će doći na red prije, netko poslije, a netko nikada. Međutim, ionako svako može liječniku i bez te braniteljske "povlastice", tako da... Tu je i famozna "psiho pomoć", koju osobno smatram podvalom, jer sugerira ljudima - bio si na frontu = nešto ti ne štima u glavi.
3. To što sam branitelj, ne znači da sam neki zadrti fanatik. Ako su gospoda digla (po meni nepovoljne i nimalo povlaštene) kredite, neka ih izvole vratiti, pa da su sto puta branitelji. Ovako za te ludorije - plaćam i ja.
4. Osobno ne poznajem ni jednog branitelja koji se zaposlio ili daj Bože uhljebio na temelju svog statusa. Ako se to dogodilo u Knegincu - drago mi je, svaka čast.
5. Ako besplatna ribičija stoji u zakonu, to mi je onda promaklo. Ali to stvarno nije nešto bitno u životu i spada u trivijalna prava, koja gotovo nitko neće iskoristiti. Sa druge strane, možemo to usporediti sa autorom iz Srbije, koji je snimio afirmativni film o generalu Draži Mihajloviću, a sada mu Hrvatska (posredstvom HAVC-a) daje 500000,00 kuna za neki novi filmski biser i nitko se zbog toga ne uzbuđuje. E to je prava povlastica - ali ne braniteljska.
6. HRVI jesu jedna posebna priča, ali nisam im jalan ni na čemu. Obzirom da živim u Zagrebu, vjerojatno za svoju djecu neću trebati usluge studentskog doma. Ali znam za slučaj pokojnog branitelja (ne poginulog u ratu) čije dijete
sada studira u drugom gradu, a smještaj mu je riješen tako, da su privatno iznajmili sobu.

Idemo dalje

Ako je za odlazak u mirovinu potrebno 67 godina, branitelji (koji to dožive) moći će sa 65. Super!
Ta "veća mirovina" je ~ 2500,00 kuna. Ako je redovna mirovina manja, onda se tu radi o doplati razlike do 2500,00 kuna. Ako je redovna mirovina jednaka ili veća od 2500,00 kuna - onda ništa. Naravno, treba prvo doživjeti 65-u.
Pa normalna je stvar, da se u ratno doba fronta priznaje kao benificirani radni staž. Za određene struke to važi i u neratna vremena. A obzirom na tadašnju plaću od ~ 100,00 - 150,00 DEM, biti će to baš pravi bingo kod obračuna prosjeka mirovine.
Prodao sam udjel u braniteljskom fondu.
Za sve ostalo, odgovor je ne.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 14:14   #1558
I tako će Hrvati ići masovno ginuti u Rusiju k'o i '41-ve. A tko je donio te i takve zakone?
Quote:
https://www.24sata.hr/news/i-njega-m...rotinji-545762
I njega mi plaćamo 14.000 kn: Stevo Culej je opleo po sirotinji Saborski zastupnik HDZ-a Stevo Culej, s plaćom od 14.000 kuna neto, smatra kako si je puno ljudi samo krivo što su siromašni i hranu traže po kontejnerima

Četvrtak, 26.10.2017. u 22:31
Baš jučer, prije nego što sam došao u Sabor, nahranio sam 70 svinja, rekao je Stevo Culej ekipi “Provjerenog” komentirajući snimke ljudi koji kopaju po kontejnerima i kupe hranu s poda.

Ekipa emisije “Potraga” saborske zastupnike zatražila je komentar sve većeg siromaštva u Hrvatskoj. Većina je izbjegavala odgovor, no ne i Stevo Culej, koji je pristao pogledati potresne snimke siromaštva.

- Pa i meni ako padne sendvič, a uvijek padne na masnu stranu, uzmem ga s poda - rekao je Culej. Dodao je i kako zna jako puno onih koji su si sami krivi za svoje siromaštvo.
Eto, zato veliki Hrvat Cule donosi zakone po kojima će sirotinja ići ginuti. Zato da bi Culejeve svinje živjele na slobodi dok se on jadan bude mučio sa plaćicom od 14.000 kuna. Plus nešto malo drugih beriva, ono da se nađe za fetu kruva namazanog mašću. A jadan još mora ispunit i neki obrazac da bi dobio subvenciju za svinje...
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:00   #1559
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Odi onda pa se drilaj kad te veseli. Npr. mozes svako jutro trcati na Sljeme pjevajuci, a za napredni nivo izbjegavas bolnicare koji te pokusaju uhvatiti i odpremiti u instituciju zatvorenog tipa.
To je napredna obuka i asimetrično ratovanje.

Argument da vojska gradi karakter je glup. Ja sam bio u vojsci i sto sam vidio gradi samo gadjenje prema sustavu i potice varanje, laganje, izmotavanje, neakciju i najvise potezanje veza za izbjegavanje svega.[/QUOTE]

Argument da vojska služi ičemu korisnom je glup. Vojska i vojna obuka ne služi ničemu, nego stvaranju poslušnika, i osoba koje će bezuvjetno slušati "autoritet".
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 19:39   #1560
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
...
Argument da vojska služi ičemu korisnom je glup. Vojska i vojna obuka ne služi ničemu, nego stvaranju poslušnika, i osoba koje će bezuvjetno slušati "autoritet".
I zato mi je čudno što pozivaju u rezerviste ljude koji imaju od 30 do 55 godina. To je dobna skupina sa forimiranim mišljenjem i stavom i od njene ne možeš napraviti poslušnike koji će doživljavati autoritet.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.