Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 22:16   #5841
Dns opet Budweiser pivnica, Adžijina, ZG.

Vrlo dobar pileći zagrebački s "ratatuj" đuvečom i tartarom, pizzabrot krušćići šteta hladni, salata niš spešl.

E da, zakrpali su rupetinu u toaletu kod pisoara, sad je pristojno.
DeeJay Dee is offline  
Old 21.11.2017., 08:38   #5842
Jučer sam bio na Rudešu, Master grill by Marko.
Oprobao sam specijalitet kuće, otkoštena rebarca u kajmaku. Dosta dobro, moram reći, iako je kalorički malo previše: ostatak dana sam se oporavljao
Dali je netko oprobao roštilj jela tamo?
Djeluje mi okej mjesto, a i gazda Marko.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 21.11.2017., 10:12   #5843
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Dns opet Budweiser pivnica, Adžijina, ZG.
Vrlo dobar pileći zagrebački s "ratatuj" đuvečom i tartarom, pizzabrot krušćići šteta hladni, salata niš spešl.
jedino kaj sam od sinoć do jutros 8x bil na weceu..
DeeJay Dee is offline  
Old 21.11.2017., 12:40   #5844
Vrijedna informacija.
To te prokleo pisoar.


Ali tamo stvarno neki berMudski trokut na toaletnoj lokaciji. Em taj nesretni pisoar, ek kad sam bio tamo dozivao me ostri zvuk i iz kabine sa skoljkom. Tamo nesto susti, neki odvod. Vlaga sveudilj.
Jedno mjesto poprilicno adekvatno utamnicenju, sto odgovara tematici dvorca koju isfuravaju interijerom u prizemlju.

Hrana im je okej, a terasa u dvoristu upravo izvrsna. Kad nije prehladno, naravno.
Deedy is offline  
Old 21.11.2017., 17:38   #5845


istina, istina, sve stoji.
DeeJay Dee is offline  
Old 22.11.2017., 12:44   #5846
u danima kad je tamo bila pivnica Medvedgrad bili su započeli radovi da se sredi i druga terasa, sa strane na trasi prema Samoboru
i sve je bilo gotovo, samo je trebalo staviti stolove i stolce ali nikad to nisu napravili
inače je lijep ambijent, mirno je i bilo bi odlično mjesto za dovesti ekipu... kad nebi bilo zahodskih problema nakon konzumacije

Zadnje uređivanje Krkimir : 22.11.2017. at 12:54.
Krkimir is offline  
Old 22.11.2017., 13:37   #5847
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Eto može, ni to to kad je zeru premlado, "paperjasto", nezz kak bi to opisao, a da ne upotrijebim prejaku (krivu) riječ.
Po mom (i ne samo mom) iskustvu, nije naj ni kad je janje ili kozle skroz bebasto, klano odmah po cvikanju pupčane vrpce.
Aaaa...
Ovo "premlado" je bilo s upitnikom, mislila sam da nisi mislio bas na to (jer je stavljen ?) nego opcenito.
Kad zdinstam teletinu bude stvarno ful mekana, nama (i drugima, provjereno) je takva najbolja, pa se pitah...u cemu je problem, kako to moze nekome biti ne fino. Tko voli tvrdo/zilavo
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 22.11.2017., 16:36   #5848
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
u danima kad je tamo bila pivnica Medvedgrad bili su započeli radovi da se sredi i druga terasa, sa strane na trasi prema Samoboru
i sve je bilo gotovo, samo je trebalo staviti stolove i stolce ali nikad to nisu napravili
i ta zapadna terasa u hladovini jest već i sad u funkciji, samo u toplijem dijelu godine, i to samo za cugu (one niske pleteno-kožnate fotelje s niskim stolićima), tam se ne klopa ko na istočnoj.

no trenutno tj. u hladnom periodu stolove maknu te je sad do proljeća tam - iscrtani parking.
DeeJay Dee is offline  
Old 22.11.2017., 18:49   #5849
Pivnica Medvedgrad Ilica.

Gablec: juneći obrazi sa palentom. Meki i fini. Kruh isto neki kao domaći fini.
Možda malo mala porcija, ali za 38kn je super : sa kruhom je taman za najesti se fino.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 25.11.2017., 22:11   #5850
Magazinska klet, ZG.

Odlični gurmanski (pileći) ražnjići motani u panceti (4 kom., obilno), fina topla i lagano hrskava lepinja, urnebes i tarator. Nekih 95 kn mislim, nezz točno, nisam plaćao.
Osječki tamni radler.
Već dulje su (ponovno) izuzetno postojani kvalitetom leskovačkogrillastih uradaka.

Danas pak u Puntijarki na Sljemenu standardno fina purica i ukusni, no žilavi (klasika) i kapljevinom zamašćeni mlinci, zelje salata. 60 kn.
Gem od dobrog domaćeg šipona uz to, može.
DeeJay Dee is offline  
Old 26.11.2017., 21:47   #5851
il secondo

predjelo: crostini sa kozjim sirom, tartufiranim medom i dimljenom pancetom

gl. jelo: grillana panceta od jadranske tune na rukoli sa grana padanom

jako fino, porcije taman
Magenta123 is offline  
Old 29.11.2017., 21:17   #5852
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Jučer sam bio na Rudešu, Master grill by Marko.
Oprobao sam specijalitet kuće, otkoštena rebarca u kajmaku. Dosta dobro, moram reći, iako je kalorički malo previše: ostatak dana sam se oporavljao
Dali je netko oprobao roštilj jela tamo?
Djeluje mi okej mjesto, a i gazda Marko.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Jeo sam dvaput. Prvi put prije godinu i pol i bio je vrlo, vrlo, solidan rostilj, 5/5, na sto je utjecao i dobar kajmak. Drugi put prije pola godine, ne bas dobar.

Danas Rocket burger. Hamburger mi je dobar iako jako neslan pa sam se namucio s njihovim soljenkama da to dovedem u prihvatljivo stanje. Meso je malo dosadnjikavo i fali mu socnosti, ali sve u svemu kad se uzme pun zalogaj hamburger je ukusan. Pecivo je jako fino. Krumpirici definitivno losi, presuhi, cipsasti i krumpirova ljuska mi nije za przene krumpirice jer se presusi i nema dobar okus, to je vise za pole.
Zli Mali Medo is offline  
Old 29.11.2017., 21:41   #5853
Ja danas kod Koste, uštipci.
Prilično bljedunjavi.

Htio sam pola porcije nečega od mesa, ali konobar kaže da nemože. Samo ćevapi i slične stvari. A sjećam se da se od svega moglo po pola porcije , ili se varam

U svakom slučaju me iživcirao uzimanjem prvo narudžbe od lika koji je došao nakon mene, pa mu je donio cugu, pa je tek onda uzeo moju narudžbu.

Nekidan u Rougemarinu isto tako: prvo konobar ode liku koji koji je došao iza mene, iako stojim nasred restorana i pitam se gdje bih sjeo jer je krcato . A na kraju kada sam htio platiti sam mu mahnuo, kada je došao do mene me pitao gotovina ili kartica prije nego sam stigao bilo kaj reći. Nije mu palo na um da sam htio još nešto naručiti možda? Ili zamoliti da odnese tanjure koji tu stoje 6 7 minuta?
I onda donosi račune meni i nekim ljudima dva stola do, njima naplati, ja čekam par minuta sa novcem u rukama, i onda ode uzet narudžbu od stola do mene i ja čekam još par minuta. Naravno da mu ne ostavljam napojnicu, a on bez pozdrava ili bilo čega baca ostatak na stol i odlazi.
Zaključujem da sam tako prošao jer nisam fensi ušminkan kao 98% gostiju već u radnim hlačama.

A hrana? Otkošteno pile koje me nije previše oduševilo, očekivao sam da će me oboriti sa nogu, a ono šipak. bolje mi je sjelo stir fry povrće kao prilog

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 30.11.2017., 17:58   #5854
Žar u Badalićevoj je još uvijek u dobroj formi. Četiri puta ćevapi s krumpirićima i lukom i kajmakom, dvije lepinje, dvije šopske, četiri cuge-275 kuna cca. Sve jako fino.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 01.12.2017., 21:51   #5855
Danas Magazinska klet. Jos uvijek dobar rostilj. Lepinja ovaj put 5/5, fina i izvrsno masno pogodena. Kajmak 5/5. Devrek ukusan.
Zli Mali Medo is offline  
Old 02.12.2017., 13:33   #5856
Helena na Jarunu, na Jarunu kod Gallerya. S obzirom na to koliko im je sirok meni, ocekivala sam katastrofu, ali sve je bilo fino. Nije to neka vrhunska kuhinja, ali svidja mi se omjer ulozenog i dobivenog.

Biftek u umaku od zelenog papra odlicno pecen, fin umak i odlican krumpir.
Pizza ok, nis posebno, brat koji ne jede nista drugo je uzivao.
Salata s grill piletinom, gljivama i spekom jako fina.
Chimicanga de pollo ogromna porcija, fino.

Cini mi se da cemo cesce navratit kad mi se nece dat kuhat
njanja6 is offline  
Old 02.12.2017., 13:38   #5857
Kolike su cijene u toj Heleni?
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Old 02.12.2017., 17:12   #5858
Pizza, meksicko i salata 30ak kuna, biftek s prilozima oko 100, 120 max. Nisam placala pa ne znam tocno.
njanja6 is offline  
Old 02.12.2017., 20:48   #5859
Takenoko

nezakoniti - Tom Yum Goong juhu, udon noodles sa kozicama

moja malenkost - špinat sa pastom od sezama, plata sushija chef's choice

sve jako fino, sushi odličan
Magenta123 is offline  
Old 03.12.2017., 16:02   #5860
Eggspress. kasni doručak. jaja Benedikt. jako fino i dosta skupo. 3 poširana jaja na raženom kruhu, pržena šunka (jako fina), hrpa holandeza (njam) i klice češnjaka ili nečeg lučastog (moj prijatelj agronom kaže da češnjak ne bi trebao imati klice). zapravo je jelo strašno fino.
a zašto je skupo? zato što 2x ta jaja, 2x cijeđena naranča i 2x kava stoji 187kn.
x-type is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.