Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 14:25   #1481
juce odlicna korisnicka konferencija buducost projektiranja via prior.hr
(autodesk set alata)
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 19:03   #1482
Quote:
Bozy kaže: Pogledaj post
Jel postoji program (jednostavniji, ili možda tutorijal za 3ds max) koji bi 3d model razvio u razvijeni 2d oblik?

Htio bih napravit vjernu maketu iz papira jednog modela..
Možda ovo pomogne: http://www.tamasoft.co.jp/pepakura-e.../overview.html
__________________
Potpis
berko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:55   #1483
Možda nije pravo mjesto, ali probat ću
Tražim nekoga tko bi mi mogao napraviti vizualizaciju obiteljske kuće, naime, mjenjamo grilje, stavljamo ogradu, još uvijek se dvoumimo oko boje i izvedbe, a kako to nije nešto što ćemo uskoro ponovo raditi nebi htijela da pogriješimo.
Naravno, sve to uz naknadu Hvala unaprijed.
Lona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 13:48   #1484
Ako niste već pronašli nekog, mogu vam ja odraditi. Neki od mojih radova: https://www.dropbox.com/sh/a1ij7c0v3...vOs_cu2Wa?dl=0
Radim i interijer ali trenutno nemam rendere pri ruci, ali mogu poslati naknadno.
VirusQ3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 02:32   #1485
Quote:
VirusQ3 kaže: Pogledaj post
Ako niste već pronašli nekog, mogu vam ja odraditi. Neki od mojih radova: https://www.dropbox.com/sh/a1ij7c0v3...vOs_cu2Wa?dl=0
Radim i interijer ali trenutno nemam rendere pri ruci, ali mogu poslati naknadno.
Jedan savjet; ne mješaj 3D aute/likove i 2D likove. Tj. aute koristi 3D (fala bogu pa ima na netu 3D modela kakvih ti srce poželi), a ljude ako nemaš dobre 3D modle za close-up, onda tu možeš koristiti 2D.
Osim toga, mislim da si i sam svijestan da treba tu još puno rada na kvaliteti prezentacije, ali treba težiti boljem i učiti...
__________________
Potpis
berko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 14:51   #1486
Ucim kolko stignem, inace sam gradjevinac i sketchup na poslu palim samo dok imam arhitekturu za odradit. Strankama uglavnom exportam cisti sketchup, da se vidi volumen i oblik, cak i boje izbjegavam.
Render je za mene još uvijek rocket science
VirusQ3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 23:49   #1487
Tutorijal za Solidworks

Pozdrav svima,
evo nešto za one koji žele naučiti ili poboljšati znanje Solidworksa.

The SOLIDWORKS Yacht Course (http://bit.ly/2Hrs9dn)

Opis tutorijala navodi da je pisan jednostavnim stilom, korak po korak, kako bi bio razumljiv onima koji nemaju iskustva sa Solidworksom, a onima s iskustvom omogućio da unaprijede svoje vještine u Solidworksu.
Autor naglašava prednost praktičnog usvajanja znanja prema samo teoretskom znanju. Također kao prednost navodi i objašnjenje za "surface modeling".

Lijepi pozdrav
ivica012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 09:00   #1488
jel postoji kakav forum u RH vezano uz 3d modelirane? da se moze raspravljati o postupcima itd.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 22:08   #1489
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
jel postoji kakav forum u RH vezano uz 3d modelirane? da se moze raspravljati o postupcima itd.
ima http://3dhr.net/ ,ali neznam kak je sad tam ali najbolje strano Sketchfab,Polycount, Artstation

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
devouring is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 19:09   #1490
Problem sa exportom u .obj

Drustvo,

Radim modelovanje nakita u Matrix 8 i sve odlicno funkcionise. Ali prilikom konvertovanja 3d fajla u fajl .obj imam problem.

OBJ fajl ne mogu da otvorim u 3D max-u 🙁

Da li mi neko moze pomoci?
saradnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2018., 12:55   #1491
Quote:
saradnik kaže: Pogledaj post
Drustvo,

Radim modelovanje nakita u Matrix 8 i sve odlicno funkcionise. Ali prilikom konvertovanja 3d fajla u fajl .obj imam problem.

OBJ fajl ne mogu da otvorim u 3D max-u

Da li mi neko moze pomoci?
probaj otvorit u mayi i blenderu

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
devouring is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2018., 19:25   #1492
Low poly vs high poly 3D

Pozdrav!



Sorry za offtopic, ali sam prošao po forumu i nisam baš naletio na informacije koje su mi potrebne.



Naime, moram napravit' seminar "low poly vs high poly" (u gamingu).



E sad, radimo inače u Mayi i pregledaval sam dosta foruma ali ne mogu baš pronaći konkretne stvari. U čemu je razlika, za što se koristi gdje i kako ? Prednosti - nedostatci? Upotreba?



Bilo kakva pomoć je dobrodošla dragi forumaši



Lijep pozdrav,



Ivan
francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2018., 22:02   #1493
Quote:
francic kaže: Pogledaj post
Pozdrav!



Sorry za offtopic, ali sam prošao po forumu i nisam baš naletio na informacije koje su mi potrebne.



Naime, moram napravit' seminar "low poly vs high poly" (u gamingu).



E sad, radimo inače u Mayi i pregledaval sam dosta foruma ali ne mogu baš pronaći konkretne stvari. U čemu je razlika, za što se koristi gdje i kako ? Prednosti - nedostatci? Upotreba?



Bilo kakva pomoć je dobrodošla dragi forumaši



Lijep pozdrav,



Ivan
Quote:
francic kaže: Pogledaj post
Pozdrav!



Sorry za offtopic, ali sam prošao po forumu i nisam baš naletio na informacije koje su mi potrebne.



Naime, moram napravit' seminar "low poly vs high poly" (u gamingu).



E sad, radimo inače u Mayi i pregledaval sam dosta foruma ali ne mogu baš pronaći konkretne stvari. U čemu je razlika, za što se koristi gdje i kako ? Prednosti - nedostatci? Upotreba?



Bilo kakva pomoć je dobrodošla dragi forumaši



Lijep pozdrav,



Ivan
high poly - model sa jako puno poligona,recimo 5 miljuna , low poly jako manje poligona recimo 50 000 . high poly se radi u zbrushu , 3d coat itd ,, low poly maya, max ,topogun ,zbrush itd , onda se sa high poly zapeku ( eng. backing) detalji na low poly model. Tako da game engine moze to tjerat. To se imas na netu malo Google.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
devouring is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2018., 15:22   #1494
Program za dizajn automobila

Volio bih dizajnirati automobile u nekom programu (kao hobi)
I zamima me postoji li neki besplatni ili niskobuđetni program za dizajniranje automobila.
panker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2019., 16:35   #1495
Pozdrav ,
pokušavam na netu naći 3D modele kovane ograde(šiljci,borke,ispune,ukrasni paneli....) no ne nalazim ništa.
Trebam ih za solidedge .prt fajlove.
Možda je netko vidio ili zna gdje bih ih mogao pronaći?
freerock0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2019., 16:50   #1496
grabcad.com ima ogroman broj raznoraznih modela. Piši u tražilicu pojmove tipa "wrought iron", "metal fence", "iron fence", "fence", "gate"... Ima se dosta toga za naći.

Ako misliš naći neku specijaliziranu bazu s raznoraznim elementima ogada, vrlo vrlo teško
Eventualno ako nađeš nekog dizajnera da podijeli svoju bazu sa sobom. A i to će isto biti vrlo teško.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2019., 17:25   #1497
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
grabcad.com ima ogroman broj raznoraznih modela. Piši u tražilicu pojmove tipa "wrought iron", "metal fence", "iron fence", "fence", "gate"... Ima se dosta toga za naći.

Ako misliš naći neku specijaliziranu bazu s raznoraznim elementima ogada, vrlo vrlo teško
Eventualno ako nađeš nekog dizajnera da podijeli svoju bazu sa sobom. A i to će isto biti vrlo teško.
Hvala na pomoći !
Već sam danas bio na toj stranici i skinuo par elemenata no ispada da sam tražio pod krivim(nepotpunim) nazivom. Velika pomoć je bilo naziv "wrought iron" + elements ..... tu sam našao dosta toga ...
Ako nekom zatreba , evo BAZE

Hvala još jednom !
freerock0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2019., 19:56   #1498
Pozdrav,

Instalirao Blender 2.80 i nece pokrenuti. Pojavi se onaj crni prozorcic, onda se sve zacrni i kad se nakon sekunde-dvije pojavi slika Blenderov prozor je bijeli i gore pise (not responding).
Verzija je 64bitna, win su mi 64 bitni. Kad probam 32bitni blender samo se onaj prvi crni prozor pojavi i nestane za manje od 1 sek.

Ima li pomoci?
Mago de Umago is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2019., 12:02   #1499
Quote:
Mago de Umago kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Instalirao Blender 2.80 i nece pokrenuti. Pojavi se onaj crni prozorcic, onda se sve zacrni i kad se nakon sekunde-dvije pojavi slika Blenderov prozor je bijeli i gore pise (not responding).
Verzija je 64bitna, win su mi 64 bitni. Kad probam 32bitni blender samo se onaj prvi crni prozor pojavi i nestane za manje od 1 sek.

Ima li pomoci?
Kupio novu graficku,izgleda da je problem bio u staroj...Hvala svima na pomoci.
Mago de Umago is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2019., 14:51   #1500
Nisam do sada koristila lynda.com tutorijale... tj pogledala sam ih par, ali sada želim skinuti neki tutorijal/kurs i početi ozbiljnije da vežbam.

Jel se skidanje tih videa plaća?
Na sajtu piše start my free month, a nikako da nađem info jel to trial ili se plaća nakon mesec dana korišćenja
buba u uhu:p is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:37.