Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 17:55   #21
Totalno sam zaboravio na Integru Type R, jedan od, ako ne i najbolji ikad proizvedeni FWD automobil, koji je vec sada klasik... I ono sto je otvaracu teme najbitnije, moze se naci, a da cijena ne prelazi 10.000 EUR... S2000, takodjer vec sada klasik, moze se naci za sasvim pristojnu cijenu... Ocekujte da ce tim autima cijena u buducnosti rasti...

Postena Impreza STi je cca. 20k EUR, Lancer EVO jos vise, vidim vani cijene preko 30k EUR, njima ce cijena isto rasti, pogotovo Lancerima, buduci da se vise ne proizvode... A uvoz takvog automobila, makar ga nasli za manje novaca je dosta hrabar, buduci da je imaju oko 300 CO2 g/km...

Netko spominje Alfu GTA, ti auti su od cca. 50 pa do 200+k EUR... Alfa Romeo Alfa 33 samo u Quadrifoglio Verde izvedbi, ali ni to nije neka sreca... 75 vec ajde, u 2.5 ili 3.0 V6 America, ali za ocuvani primjerak racunajte na cca. 20k EUR...

Po meni radje onda noviji GTV 3.0 V6/3.2 V6, 147 GTA ili 156 GTA, mogu se naci za pristojnu cijenu... I kod njih racunajte da vas pri uvozu ubije CO2, jer je isto oko 300 g/km...

Pa recimo ako netko zeli nesto drugacije, Volvo 850 T-5R, Saab 900 ili noviji Saab 9000...

Moze se tu nabrajati jos svasta, Nissan 200SX, Nissan 300ZX, Mitsubishi 3000GT, Toyota Celica, Ford Sierra RS Cosworth, Mazda 323 GTR, Toyota Corolla Levin/Toyota Sprinter Trueno, odnosno AE86, itd., itd., itd...

S time da neki modeli nikada nece biti na cijeni, kao recimo Opel Kadett GSi, iako je nastupao i u DTM-u i u WRC-u, a cak je bio plan nastupiti u grupi B, vec su bili napravili prototip - Opel Kadett Rallye 4x4...

Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Nista turbo ne igra. Ne zelim turbo. Danas prakticki svi imaju turbinu, to mi nije ideal uzbudljivog motora, a i skloniji su kvarovima, remapu od bivsih vlasnika i sl stvarima koji mogu mene udariti po djepu. Niti trazim veliku konjazu, tako da me Focusi RS i slicne zvjerke ne zanimaju.
Stvorio si neke predrasude koje nemaju smisla... Postoje automobili koji imaju turbo,a nisu kvarljivi... Uostalom, ako i ode turbo, repariras ga ili kupis novi... Kod svih tih starijih automobila mozes ocekivati neki dodatni trosak, bili oni turbaci ili atmosferci... Takodjer, svaki motor ima ono nesto svoje, atmosferci trenutacan odziv na gas, turbaci udarac momenta u ledja... To je posebno izrazeno kod starijih turbaka, stisnes gas, nista, nista, nista i onda kao da te netko lupio nogom u guzicu... OK, svatko ima neke svoje preferencije, netko ce uvijek radje atmosferca, netko turbo... Meni su oba podjednaki, samo je razlika u kojem su automobilu...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:30   #22
veloc ni sam ne zna kaj bi...ima ona narodna apropos toga.
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:46   #23
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Netko spominje Alfu GTA, ti auti su od cca. 50 pa do 200+k EUR... Alfa Romeo Alfa 33 samo u Quadrifoglio Verde izvedbi, ali ni to nije neka sreca... 75 vec ajde, u 2.5 ili 3.0 V6 America, ali za ocuvani primjerak racunajte na cca. 20k EUR...

Po meni radje onda noviji GTV 3.0 V6/3.2 V6, 147 GTA ili 156 GTA, mogu se naci za pristojnu cijenu... I kod njih racunajte da vas pri uvozu ubije CO2, jer je isto oko 300 g/km...

Pa recimo ako netko zeli nesto drugacije, Volvo 850 T-5R, Saab 900 ili noviji Saab 9000...
164-vorkama je počela rasti cijena, ne odu brzo, ali mogu držati cijenu, a T5-R ne treba ni pričati, u biti sve što je malo jače a nema na svakom koraku ima dobru cijenu.

Lik za pohabanog GTV-a traži valjda 2200 ili 2500 €
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"

Zadnje uređivanje hasnfefer : 23.11.2017. at 21:16.
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:53   #24
Malo klasika s Njuškala

75

164 QV

480

STOCK Calibra 4X4?
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 21:37   #25
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
Takodjer, svaki motor ima ono nesto svoje, atmosferci trenutacan odziv na gas, turbaci udarac momenta u ledja... To je posebno izrazeno kod starijih turbaka, stisnes gas, nista, nista, nista i onda kao da te netko lupio nogom u guzicu... OK, svatko ima neke svoje preferencije, netko ce uvijek radje atmosferca, netko turbo... Meni su oba podjednaki, samo je razlika u kojem su automobilu...
To je jedan dodatni razlog zasto ne zelim turbaka, pogotovo nekog starijeg, jer su puni mana, em los odziv na gas, em su manje pouzdani od modernih turbaka, a i trose puno. Snaga me ne zanima toliko, nemam gdje uposliti 200+ konja, drazi mi je koncept slabijeg atmosferca kojeg moras vrtiti da bi isao i koji je zabavniji na manjim brzinama, zasto su mi 106 Rallye, GTI i Mk2 GTI na vrhu liste pozeljnih, plus naravno sto su jednostavni i pouzdani auti koji ne zahtijevaju velika ulaganja.

BTW, mislim da ova Calibra 4x4 nije original, koliko se sjecam, 4x4 je bio turbo, ovaj je 2.0 8v
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 21:46   #26
Koliko je realno naci nekog BMWa kockicu sa nesto jacim motorom?

Za mene, jedan od ljepsih automobila svih vremena.
__________________
Mazda CX-5 2.5, Toyota Corolla 1.8, Ford Mustang 3.7 V6, Mazda 626 2.0, Audi A6 2.7 V6, Pezo 307 1.6, VW Jetta 1.8T, Dodge Stratus 2.4, Kia Ceed 1.4, Reno Clio 1.4, Rover 400 2.0D, Audi 80 1.8
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 21:54   #27
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post

Uz Opele i Alfa mi je uvijek visoko korodirala
Ispravljeno
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:00   #28
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Koliko je realno naci nekog BMWa kockicu sa nesto jacim motorom?

Za mene, jedan od ljepsih automobila svih vremena.
Pa pojavi se tu i tamo pokoji na njuskalu/indexu, oko 5k eura su. Nazalost, meni e30 nikad nije "sjeo", osim u M3 verziji koja ima drukciju skoljku i kao kabriolet.
e36 mi je najdrazi moderni, pristupacan BMW. Imao sam priliku uzeti jedan ocuvan e36 328i, nazalost, bio sam budala i odustao.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:05   #29
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
BTW, mislim da ova Calibra 4x4 nije original, koliko se sjecam, 4x4 je bio turbo, ovaj je 2.0 8v
Ne bih se baš složio s tom tvrdnjom
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:12   #30
Zanimljivo. Znao sam da je tadasnja Vectra 2.0 8v bila opcionalno sa 4x4 pogonom, za Calibru nisam znao.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:39   #31
Imas jedan Scirocco GTI na njuskalo, navodno nije mnogo vozen, nije farban. Oko 5k eura. Ne znam da li te nesto takvo zanima kao alternativa Golfu GTI?

http://www.njuskalo.hr/oldtimer-auti...oglas-22902538

Ili Pontiac Fiero GT, sestak sa 150ks?

http://www.njuskalo.hr/oldtimer-auti...oglas-23127148

On je skuplji....
__________________
Mazda CX-5 2.5, Toyota Corolla 1.8, Ford Mustang 3.7 V6, Mazda 626 2.0, Audi A6 2.7 V6, Pezo 307 1.6, VW Jetta 1.8T, Dodge Stratus 2.4, Kia Ceed 1.4, Reno Clio 1.4, Rover 400 2.0D, Audi 80 1.8
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:57   #32
Da, vidio sam taj Scirocco, nazalost, ne svidja mi se ni on ni Golf mk1 GTI koji ima jedan u ST restauriran, iako malo iznad budzeta. Mk2 gti je moja ljubav, a i moderniji je auto od Scirocca koji je baziran na mk1 Golfu. To je vec lagano zadiranje u oldtimerske vode. Corrado mi je puno drazi od scirocca, bio bi zadovoljan i sa najslabijom 16v verzijom

Fiero GT Znas i sam kakav glas ih prati u Americi. Americki auti su mi kao ves masine, potrosna roba.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:59   #33
Ne bih rekao da su potrošna roba, prije će biti da su to europska.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 23:02   #34
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao da su potrošna roba, prije će biti da su to europska.
A koji americki auto iz 80ih ili 90ih je na razini tadasnje europske scene? Nisu djaba bankrotirali 80ih pa onda opet 20 god poslije. Ne sjecam se nijednog znacajnijeg auta iz amerike iz tog razdoblja da mi se svidja. Viper, mozda, da nema motor iz kamioneta koji tako i zvuci. A ionako mi ne igra u izboru, tako da
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 23:14   #35
Quote:
apnea kaže: Pogledaj post
Ispravljeno
Imam problematične prste u zadnje vrijeme Uvijek hvatam po dva znaka ili mi je drugi znak brži od prvog, pa napišem Afla umjeto Alfa i slično. Ali tko bi me krivio
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 01:46   #36
Honda Civic 1.6SR iz 90tih, oko 125ks.

http://www.njuskalo.hr/auti/honda-ci...oglas-23758522

Honda Accord Coupe 3.0 V6

http://www.njuskalo.hr/auti/honda-ac...oglas-23693566

Mazda 323F 2.0 V6,

http://www.njuskalo.hr/auti/mazda-32...oglas-23724292

Zaboravljena Mazda MX3

http://www.njuskalo.hr/auti/mazda-mx...oglas-19738638

MX5 mazdica ima mnogo vise.

Fiat Barchetta?

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-bar...oglas-23542509

Sve drlozi na mojim linkovima, ali eto
__________________
Mazda CX-5 2.5, Toyota Corolla 1.8, Ford Mustang 3.7 V6, Mazda 626 2.0, Audi A6 2.7 V6, Pezo 307 1.6, VW Jetta 1.8T, Dodge Stratus 2.4, Kia Ceed 1.4, Reno Clio 1.4, Rover 400 2.0D, Audi 80 1.8
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 02:43   #37
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post

Fiat Barchetta?

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-bar...oglas-23542509

Sve drlozi na mojim linkovima, ali eto
Barchetta nije drlog A ostali jesu, a nisu bas ni moderni klasici
Ne znam puno o Barchetti jer su jako rijetke i, buduci da je FWD roadster, nisu me nikad zanimale. Za te novce bi radje piknuo Pandu 100hp.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 08:25   #38
I Fiat Coupe je isto jedan od klasika...

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-cou...oglas-23261012

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-cou...oglas-23693467
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:09   #39
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
Tih Swiftova GTI je bilo maaaasuuu po cestama tamo 90ih. Sad se ne sjecam kad sam vidio zanjeg swifta te generacije, kamoli GTIa. Mislim da je vecina GTIeva ili zavrsila kao rally auto ili oko bandere.
Kako god okreneš - oko bandere.

Hrpa ih je i istrulila. Možda sklepat jednog u mađarskoj školjci koja je ipak mlađa...
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:34   #40
Moj predlog bi bio Aleko!! Jako nevoljen tada i sada pa eto za isticat se na cesti morete u tom Rusu!

https://upload.wikimedia.org/wikiped...nt_view%29.jpg
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.