Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 09:18   #5841
Quote:
ajant kaže: Pogledaj post
ja se bome fino znam umorit, a eto magnet pokazao kao bez promjena (mozak i vrat), pa sad mislim šta je onda točno u pitanju, trebao bi pogledat i torakalnu kralj.
a parkiram uvijek što bliže gdje god idem, čuvam snagu za ono što moram obavit ili ako je šoping u pitanju onda obavezno ona kolica u zadnje vrijeme, uz njih je lakše i hodat kad sam umoran
E to da, kolica su zakon! zato i volim ici u shopping 😁
Find.out is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 09:45   #5842
Pozdrav, molim vas mišljenje..pred 5 god sam napravila procjenu tjel.oštećenja- 80% od toga 60 % na noge.danas mi je stanje drastično gors nego tada.ako bih napravila novo vještačenje što bih dobila time osim povlastica za putovanje autocestom koju skoro nikad i ne koristim
petruška44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 09:48   #5843
@kortich
planirao sam provjerit D vit, radio sam prije 2 godine možda, ne sjećam se, bilo oko 150,a pijem i dalje pa mislim da nije to

jedino što priznajem da sam se malo i zapustio bio što se tiče vježbanja, a i na bazen nisam baš išao zadnje dvije zime zbog ruku
sad pokušavam malo radit na tom planu, da vidim da li se može šta popravit, neku večer vozio 6km na sobnom biciklu, najviše ove godine

@find out
ma da, uvijek sam ranije ono sve trpao po rukama, pa ona košara sa kotačima kasnije, ali sad uviđam prednosti kolica
trebalo mi je par godina, al eto starim/sazrijevam i dolazim do pravog rješenja


volim star warse pa me nasmijalo neki dan,sad puštaju na tv pa aktualno opet
vidio kod onog ms tima na fb, oni što organiziraju i ms walk
https://scontent.fzag2-1.fna.fbcdn.n...b9&oe=5A8C0512
ajant is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 09:50   #5844
Quote:
Find.out kaže: Pogledaj post
E to da, kolica su zakon! zato i volim ici u shopping 😁
Potvrđujem i ja😃 osim šta to sve moram napraviti u najkraćem mogućem roku jer ne mogu puno stajati na nogama
petruška44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:49   #5845
Quote:
ajant kaže: Pogledaj post
sad pokušavam malo radit na tom planu, da vidim da li se može šta popravit, neku večer vozio 6km na sobnom biciklu, najviše ove godine
Samo tako dalje, tjelovježba je ključna. Osim očitih korisnih učinaka, popravlja i raspoloženje.
__________________
In order to change we must be sick and tired of being sick and tired.
kortich is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:12   #5846
Kako mi se tek raspoloženje popravi nakon plivanja, kad se dočepam vrućeg tuša

nisam nikad imao problema sa hladnoćom ali zadnjih godina sam osjetljiviji puno, vidim da mi je hladno prije nego drugima, a na bazenu baš zna biti hladno
još kad bi ona vrata zatvarali
dobro stari ljudi govore, promaja...
ajant is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:09   #5847
Na prof. Reh upucuje vjestak i osoba mora imati manje od 55 ili 53 godine starosto.
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 14:15   #5848
2 sam rjesenja dobila. Jedno na kojem pise da sam u invalidskoj mirovini i drugo na kojem je to sto mogu raditi itd.
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:58   #5849
Quote:
neprikosnovena kaže: Pogledaj post
Na prof. Reh upucuje vjestak i osoba mora imati manje od 55 ili 53 godine starosto.
Vještak HZZO-a? Znači ja sa 35 godina mogu ići na prof.rehabilitaciju?
balooon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:52   #5850
Da vjestak centralnog zavoda za vjestacenje
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:00   #5851
a sve zavisi o koga će vještak uputiti na prof. rehabilitaciju. nemam pojma koji su im kriteriji. u svakom slučaju ja to nisam očekivala, ali prezadovoljna sam kako je sve ispalo. i nikako nemojte pristati nitko na invalidsku mirovinu ako ne morate, jer su užasno niske. i da mogu ići u starosnu jednom kada ispunim uvjete za istu, znači idem u normalnu starosnu mirovinu
neprikosnovena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:03   #5852
Samo da javim za mjerenje D vitamina, iz vinogradske su odgovorili kako je polly napisala, dali su broj na koji da zovem, pa ako imaju reagense da dodem, bez narucivanja. Morat cu radi posla pricekati do utorka da to isprobam, ali sad eto znam da se to moze.
mour1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:02   #5853
sve se može kad se hoće i kad se male krvovaditeljske ruke slože

dobra vijest, javi jel prošlo uspješno i da li je gužva, nisam nikad bio tamo
ajant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:34   #5854
Nije guzva nego je ludnica.
Ali valjda je tako u svakom labosu.
Ja rade dodem pola sata, 15 min prije kraja zaprimanja uputnica nego na pocetku. Manje cekam.
Neki se nacrtaju vec u 5 a to mi je nemoguca misija.
I super vade tam.

Sv duh isto funkcionira na nazovite pa ak ima reagensa dodite.
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 19:18   #5855
Quote:
ajant kaže: Pogledaj post
Kako mi se tek raspoloženje popravi nakon plivanja, kad se dočepam vrućeg tuša

nisam nikad imao problema sa hladnoćom ali zadnjih godina sam osjetljiviji puno, vidim da mi je hladno prije nego drugima, a na bazenu baš zna biti hladno
još kad bi ona vrata zatvarali
dobro stari ljudi govore, promaja...
Meni je najbolje nakon plivanja kada izađem van, hodam, a imam osjećaj da ne dodirujem zemlju...

O kojem bazenu je riječ... Utrina?

Pozz, Mladen.
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Malden is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:10   #5856
da, bio mi na putu kuća-poso, što bi reko ekrem, pa tamo krenuo i ostao
ajant is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 18:02   #5857
Blago tebi.
Meni su na putu samo preskupi hotelski
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 08:31   #5858
Išao sam u Sloveniju neki dan pa ima uz cestu neki ribnjak valjda, fina i priroda, hoću reći improviziraj

šalim se, sad ih ima malo više i u zg u funkciji, a čujem na radiju da se opet priča negdje u zapadnom dijelu grada o novom bazenu, ali uvijek je premalo čak i u zg, a izvan njega posebno

tvoj potpis polly me podsjetio na REM- it's the end of the world (and i feel fine) pa vrtim jutros, samo pozitivno
ajant is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 09:24   #5859
Ocu ja svake godine improvizirat s jarunom pa odustanem

Potpis je pozitivan. Jedan pjesmuljak lakih nota.
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 11:31   #5860
u raljama HZMO-a

Danas su skoro 2 godine otkad sam predala prvi zahtjev za beneficirani - trebalo im je godinu i pol da mi odobre.
Tad se ispostavilo da mi fali tjelesno oštećenje (jer si s papirom za beneficirani mogu rit obrisat bez tjelesnog) - ali me nitko tih godinu i pol nije upozorio na to, niti uopće kontaktirao, već mi je rješenje samo stiglo doma.

Zato sam morala otvoriti NOVI zahtjev za tjelesno - nisu dali da se veže na stari, pa sve iznova. Od tada je prošlo skoro pola godine i još ništa.

U međuvremenu sam imala beskrajne pokušaje rješavanja putem telefona, malo s njima, malo s udrugom... pa uživo s njihovom pravnom službom, koja me savjetovala da dam požurnicu u sobi 8.

Dođem danas u sobu 8, žena mi kaže da niš od toga- kao, jel ju imate napisanu? Nemam.
Aha, onda odite doma pa ju natipkajte i pošaljite mailom.
Ili ju napišite sad - i dala mi olovku i papir, ja pisala... pa išla predati u sobu 6.

Pitam ja njih, kaj sad s tim.
E, sad će ovi iz sobe 6 zavesti to kao požurnicu i proslijediti nadležnoj službi čija će komisija odlučivati da li predmet treba požuriti.



Tko zna, možda do penzije dobijem rješenje.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.