Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2012., 15:01   #6941
Quote:
Walpurgas kaže: Pogledaj post
Elektra, uđi/te u bilo koju zlatarnu/srebrnarnicu i zamoli da ti/vam izmjere veličinu. Imaju "uzorke" prstenje različitih veličina i onda stavljaš te "kolutove" dok ne skužiš da je to ta veličina koja ti savršeno "sjeda" na prst. Oni otkriju podatak o kojem se broju radi i to je onda standard i dalje "barataš"/biraš bilo gdje prema tom broju.
A to mi je i bio plan i u biti, nedavno sam pitala jednog zlatara koja je to US veličina pa je rekao da to ne zna, ali budem barem europske mjere saznala.

Inače, iz nepoznatog razloga, imam averziju prema zlatarima, nekako se neugodno osjećam kad kupujem nakit, a kada je u dućanu samo zlatar. Nema nekog objašnjenja, ali imam osjećaj da žene bolje razumiju ono što tražim (barem sam takvog dojma dosad bila).
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 15:58   #6942
Ja sam se do sada susrela s dvije vrste veličine.... imam baby prste pa mi je veličina 9, dragom 24... i tako kod većine zlatara, i ona naiđemo mi na zlatara koji mi kaže: "Aha, tvoj prst je veličina 40, a njegov 64." tako da ipak postoje dvije vrste veličina koje se rabe, a oba zlatara su imala iste one kolutove za uzimanje mjere pa opet bolje pitati koje mjere koriste, iako im nazive ne znam.
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 22:20   #6943
Quote:
mein schatz kaže: Pogledaj post
hej, Ego, hvala.

tražeći po netu o nakitu od platine, naišla sam i na neke informacije o titaniumu, pa se sjetila tebe da želiš takav prsten.

ugl. piše da titanium lijepo izgleda i lagan je, hipoalergijski i otporan na koroziju, ali prstenje od titaniuma ne može se proširivati i - protivno uvriježenom vjerovanju da je lagano ali čvrsto - da vrlo lako pukne.

zato razmisli još jednom!
Znam da se titan ne može proširivati. To je razlog zašto se još dvoumim.

Međutim, to da lako pukne ne odnosi se na titan (on je dapaće vrlo otporan), nego na volfram i volfram karbid. Imao sam dugo godina sat s kučištem od titana, i mogu ti reči da je stvar neuništiva...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 18:34   #6944
Ajme ja bi ovakve, samo da su na bijelom dijelu zlata, obične tri do četri vodoravne ravne crte. Jel se netko susreo sa takvima?

Zadnje uređivanje Mayo : 20.09.2012. at 18:37. Reason: smanjila sam fotku
Marella28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 11:58   #6945
curke jel ima tko popust od križeka 20% sa sajma vjenčanja?
ariel_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 19:38   #6946
Evo našeg
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...47016568_n.jpg
U subotu stavljeno na ruku )
Liddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 16:45   #6947
molim pomoc, kako se krecu cijene vjencanog prstenja u hrvatskoj, dakle trazimo najobicnije prstenje (neki bi rekli staromodno) od zutog zlata, 4,5 mm sirine. koliko traje izrada i dal kupit od gradskih zlatara (onih sta po istarsim gradovima ima koliko hoces) ili otic u neku poznatu zlatarnu (al gdje?)

bili smo tu u Austriji gledat, takvo prstenje bi nas doslo oko 1400-1500 eura, cini mi se previse skupo...
__________________
Am Arsch die Räuber..
witch666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 17:08   #6948
Quote:
witch666 kaže: Pogledaj post
molim pomoc, kako se krecu cijene vjencanog prstenja u hrvatskoj, dakle trazimo najobicnije prstenje (neki bi rekli staromodno) od zutog zlata, 4,5 mm sirine. koliko traje izrada i dal kupit od gradskih zlatara (onih sta po istarsim gradovima ima koliko hoces) ili otic u neku poznatu zlatarnu (al gdje?)

bili smo tu u Austriji gledat, takvo prstenje bi nas doslo oko 1400-1500 eura, cini mi se previse skupo...
ja bi preporučila neku poznatiju zlatarnu (zbog svog nedavnog iskustva). cijene ti se kreću oko 450 kn/gram. bar tu u zg.

možeš se okvirno informirat na stranicama križeka npr, evo jedan http://www.krizek.hr/vprstenje-opis....no-zuti_hr.php


možeš tražit i ovakve da ti naprave http://www.krizek.hr/vprstenje-opis....-crveni_hr.php
ali bez uzorka, znači klasičan prsten.


ili ovo http://www.krizek.hr/vprstenje-opis....o-plavi_hr.php



sve ti ovisi kako se dogovoriš sa zlatarom...
najvažnije ti je da ta zlatarna u kojoj kupuješ ima svoju radionu, onda se lako dogovoriš za širinu, težinu, eventualno neki uzorak na prstenu - mogu napravit npr prsten širine 5 mm ali tanji tako da ima manje grama (ako ti je cijena previsoka).

od poznatih bi ti preporučila - u zg - zaks, križek, koci, roginić.
ariel_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 19:14   #6949
E vidiš, a ja bi baš preporučila neku manje poznatiju zlatarnu zbog cijene gramaže zlata...ariel ti spominješ cijenu od 450 kn/gr zlata, a kod manje poznatog zlatara sa svojom radionom je 300 kn/gr... s tim da govorimo o identičnim prstenjima kod oba zlatara... po mome, treba obići sve i vidjeti što se kome sviđa i odrediti budžet
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 19:36   #6950
Quote:
witch666 kaže: Pogledaj post
bili smo tu u Austriji gledat, takvo prstenje bi nas doslo oko 1400-1500 eura, cini mi se previse skupo...
mi smo uzeli bijelo zlato i platili 2500kn (nema ni cirkona ni skupljeg kamenja ). jednaki su, samo je moj malo tanji. to smo dali keš i jako smo zadovoljni. Trebalo bi potražiti po starim postovima, mislim da smo čekali dva tjedna da naprave po našim mjerama.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 19:51   #6951
Quote:
ariel_zgb kaže: Pogledaj post
ja bi preporučila neku poznatiju zlatarnu (zbog svog nedavnog iskustva). cijene ti se kreću oko 450 kn/gram. bar tu u zg.

možeš se okvirno informirat na stranicama križeka npr, evo jedan http://www.krizek.hr/vprstenje-opis....no-zuti_hr.php


možeš tražit i ovakve da ti naprave http://www.krizek.hr/vprstenje-opis....-crveni_hr.php
ali bez uzorka, znači klasičan prsten.


ili ovo http://www.krizek.hr/vprstenje-opis....o-plavi_hr.php



sve ti ovisi kako se dogovoriš sa zlatarom...
najvažnije ti je da ta zlatarna u kojoj kupuješ ima svoju radionu, onda se lako dogovoriš za širinu, težinu, eventualno neki uzorak na prstenu - mogu napravit npr prsten širine 5 mm ali tanji tako da ima manje grama (ako ti je cijena previsoka).

od poznatih bi ti preporučila - u zg - zaks, križek, koci, roginić.
e takve bi mi, i ti kostaju u austriji ko svetog petra kajgana. u mom gradu (u istri) ima jedan zlatar koji je rekao da on sam pravi prstenje i kao gotovo za dan i oko 500 eura par.. al se bojim da ne dobijem u*ranu kvalitetu ili da mi podvali tko zna sta :nezna:
__________________
Am Arsch die Räuber..
witch666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 20:31   #6952
Ja sam ti imala grozno iskustvo sa svojim prstenom. Na kraju sam ga prodala. A narucila sam ga u relativno nepoznatoj zlatarni - DAX na Tresnjevci. Imas par str prije, pisala sam o tome. Uzas.
Zena u Argentumu ga je prerezala napola i rekla da je to katastrofa, da u zivotu nije vidjela tako lose zlato. Zapravo da u zivotu nije vidjela nista slicno. Zato kazem, radje kod nekog poznatijeg tko drzi do svog imena i kvalitete.
ariel_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 21:26   #6953
Vjerujem da svatko ima svoje iskustvo i zato kažem da je po meni bolje probat i skuplje/poznatije i jeftinije/anonimuse jer prema iskustvima frendica sam skužila da onaj koji ima svega i svačega u zlatarni (na to mislim sva vrsta zlata, bižuterija, drago kamenje - s kojim se rade ogrlice i sl. i bla bla) se nisu pokazali pouzdani, a onaj koji radi sa zlatom i srebrom samo su bili super. Mi još svoje nismo našli, ali smo se išli informirat i zasad (još je rano) su nam dvije anonimus zlatarne u užem izboru jer ovi veliki nas žele udariti po džepu radi imena, a ne padam na nikakve marke pa tako ni na imena zlatara.
Čitala sam za tvoj slučaj i zaista mislim da si imala nesreću s tom zlatarnom, ali opet ne mora značit da je zato svaka nepoznata zlatarna takva. Uglavnom, treba sve obići da se bude siguran.
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 21:26   #6954
Quote:
Emocionalka kaže: Pogledaj post
E vidiš, a ja bi baš preporučila neku manje poznatiju zlatarnu zbog cijene gramaže zlata...ariel ti spominješ cijenu od 450 kn/gr zlata, a kod manje poznatog zlatara sa svojom radionom je 300 kn/gr... s tim da govorimo o identičnim prstenjima kod oba zlatara... po mome, treba obići sve i vidjeti što se kome sviđa i odrediti budžet

slažem se da treba obići sve, apsolutno... al nekako sam mišljenja da neki poznatiji zlatar neće riskirati sa zlatom loše kvalitete, upravo zato da ostane na dobrom glasu i ne izgubi ugled koji ima. pa su time i šanse da ti podvali nešto puno manje.
može se dogodit greška u izradi ili materijalu... ali zato treba izabrat onoga koji će svoj propust odmah popravit, a uz to se i ispričat. a ne muljat da se to "ne može" ili da je "to tako" ili da "moraš nadoplatit 2000 kn".
ariel_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 21:34   #6955
Quote:
Emocionalka kaže: Pogledaj post
Vjerujem da svatko ima svoje iskustvo i zato kažem da je po meni bolje probat i skuplje/poznatije i jeftinije/anonimuse jer prema iskustvima frendica sam skužila da onaj koji ima svega i svačega u zlatarni (na to mislim sva vrsta zlata, bižuterija, drago kamenje - s kojim se rade ogrlice i sl. i bla bla) se nisu pokazali pouzdani, a onaj koji radi sa zlatom i srebrom samo su bili super. Mi još svoje nismo našli, ali smo se išli informirat i zasad (još je rano) su nam dvije anonimus zlatarne u užem izboru jer ovi veliki nas žele udariti po džepu radi imena, a ne padam na nikakve marke pa tako ni na imena zlatara.
Čitala sam za tvoj slučaj i zaista mislim da si imala nesreću s tom zlatarnom, ali opet ne mora značit da je zato svaka nepoznata zlatarna takva. Uglavnom, treba sve obići da se bude siguran.
bome sam imala nesreću

recimo roginić je dosta povoljan - oko 300-320kn/g, a i čula sam da je odličan. i žao mi je što nisam kod njega naručila.
ariel_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 21:35   #6956
OK, uglavnom se slažemo no i dalje mislim da ti veliki ponekad i ne drže do jednog lošeg glasa ali možda se i varam. Meni osobno se diže kosa na glavi kad na samu spomen vjenčanja cijena ide gore, kako je npr. moguće da 1 prsten kad se kupi samostalno dođe 350kn, a ako je vjenčano onda su zajedno 4.500 ?!?!?!? Naišla sam na taj slučaj kod poznatog zlatara pa sam poradi toga išla kod manjih gdje sam oduševljena jer cijena samostalnog prstena je malo manja od vjenčanog (zbog mjerenja - ovo ima neki poseban naziv ali ja ga ne znam)
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 21:43   #6957
Quote:
Emocionalka kaže: Pogledaj post
OK, uglavnom se slažemo no i dalje mislim da ti veliki ponekad i ne drže do jednog lošeg glasa ali možda se i varam. Meni osobno se diže kosa na glavi kad na samu spomen vjenčanja cijena ide gore, kako je npr. moguće da 1 prsten kad se kupi samostalno dođe 350kn, a ako je vjenčano onda su zajedno 4.500 ?!?!?!? Naišla sam na taj slučaj kod poznatog zlatara pa sam poradi toga išla kod manjih gdje sam oduševljena jer cijena samostalnog prstena je malo manja od vjenčanog (zbog mjerenja - ovo ima neki poseban naziv ali ja ga ne znam)
može bit i to... al ti veliki mi nekako ulijevaju povjerenje i znam da to ne znači nužno da su bolji i kvalitetniji od nekih manjih, i manje poznatih... al prisutan je taj psihološki faktor, pa manje više izaberem nekog tko ima neku tradiciju i ugled...
ariel_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 21:59   #6958
jel netko preko ebaya kupovao prstenje? sad sam naisla na ovo... http://www.ebay.de/itm/Trauringe-Ehe...ht_1131wt_1398
cijena ok za oba dva
__________________
Am Arsch die Räuber..
witch666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 23:13   #6959
Quote:
witch666 kaže: Pogledaj post
jel netko preko ebaya kupovao prstenje? sad sam naisla na ovo... http://www.ebay.de/itm/Trauringe-Ehe...ht_1131wt_1398
cijena ok za oba dva
mi smo kupovali pred neko vrijeme,ali nehrdjajuci celik... sve super i sve 5 samo sto su velicine neke full cudne!
ja po njihovim mjerama nosim 8 (inace 6) a on 11 (inace 9)
bili su predivni,8mm,skroz isti,bez kamencica,polirani na visoki sjaj.
nakraju njemu moj bio dobar haha a ja sam u gradu kupila drugi... s ovom 11.neznam sta cu

isti su model kao i ovi http://www.zoara.com/wedding/rings/p...g_band#p=22488

Zadnje uređivanje beze : 13.10.2012. at 23:21.
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 23:49   #6960
Quote:
beze kaže: Pogledaj post
mi smo kupovali pred neko vrijeme,ali nehrdjajuci celik... sve super i sve 5 samo sto su velicine neke full cudne!
ja po njihovim mjerama nosim 8 (inace 6) a on 11 (inace 9)
bili su predivni,8mm,skroz isti,bez kamencica,polirani na visoki sjaj.
nakraju njemu moj bio dobar haha a ja sam u gradu kupila drugi... s ovom 11.neznam sta cu

isti su model kao i ovi http://www.zoara.com/wedding/rings/p...g_band#p=22488
preko koje firme ste kupovali?
__________________
Am Arsch die Räuber..
witch666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.