Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2013., 10:51   #1081
već si u toj fazi zabrijavanja da te samo testiranje može razuvjeriti, to ti je valjda jasno ko dan. očito si sklon hipohondriji.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 00:20   #1082
Kolike su sanse da sam dobio HIV preko oralnog seksa? (ona meni, i ja njoj) Prvi put je bilo prije 22-23 dana, a drugi put (sa drugom curom) prije tjedan dana.

Zabrinut sam najvise zbog toga sto sam se obrezao prije par mjeseci, i rana nije skroz zarasla.

Prije 4-5 dana, vrat mi se ukocio i to je trajalo dan-dva. Nakon toga sam otisao kod doktora i receno mi je da imam dva upaljena krajnika. Do sada mi je uglavnom govoreno da su upaljeni krajnici normalni za ovo doba godine i da su sanse da sam dobio HIV oralnim seksom ekstremno male. (ja sam vrlo zabrinut i nervozan)

Sta vi mislite?
mentals is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 09:15   #1083
isto sto i dr s tim da dodajem da su sanse da dobis gonoreju oralnim seksom puno vece pa je moguce da su ti krajnici upaljeni zbog nje,vjerovao ili ne. Napravi bris grla
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 13:15   #1084
U kojim slučajevima oralni sex kod gay osoba može bit opasan?

I koja je razlika između oralnog i analnog seksa po tim pitanju?
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 00:50   #1085
http://huhiv.hr/gdje-se-testirati-u-hr/
i-je-i-nije is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 01:50   #1086
Znači ovako, jedna poznanica se, čisteći jedan stan, ubola na iglu. Pitanje je, kolika je mogućnost da, ukoliko se zarazi HIV-om, i dijete dobije HIV? Trudna je oko 3 mjeseca. :-/
coronarosal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 12:49   #1087
Quote:
coronarosal kaže: Pogledaj post
Znači ovako, jedna poznanica se, čisteći jedan stan, ubola na iglu. Pitanje je, kolika je mogućnost da, ukoliko se zarazi HIV-om, i dijete dobije HIV? Trudna je oko 3 mjeseca. :-/
ak se zarazila HIV-om šanse da diejte dobi HIV je nažalost 100-tna

ali šanse da se zarazila ona HIV-om je vrlo mala
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 09:54   #1088
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ak se zarazila HIV-om šanse da diejte dobi HIV je nažalost 100-tna

ali šanse da se zarazila ona HIV-om je vrlo mala
To nije tocno.Ima n primjera gdje su hiv poz. zene radjale hiv neg. djecu. Rizik sigurno postoji ali nije 100%.
Sto se uboda tice hiv je jako osjetljiv i ukoliko se direktno ne prenese iz svjeze krvi u drugo tijelo, umire. No na zalost to nije slucaj s hepatitisom i kod ovakvih uboda sanse za zarazom su daleko vece. Svakako se zena treba konzultirati s infektologom
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 18:13   #1089
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
To nije tocno.Ima n primjera gdje su hiv poz. zene radjale hiv neg. djecu. Rizik sigurno postoji ali nije 100%.
Sto se uboda tice hiv je jako osjetljiv i ukoliko se direktno ne prenese iz svjeze krvi u drugo tijelo, umire. No na zalost to nije slucaj s hepatitisom i kod ovakvih uboda sanse za zarazom su daleko vece. Svakako se zena treba konzultirati s infektologom
molim 1 primjer
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 18:21   #1090
I ja sam čula odnosno pročitala da HIV pozitivna žena može roditi i zdravo i bolesno dijete. Ne znam sada koji je točno postotak.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 18:52   #1091
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
To nije tocno.Ima n primjera gdje su hiv poz. zene radjale hiv neg. djecu. Rizik sigurno postoji ali nije 100%.
Sto se uboda tice hiv je jako osjetljiv i ukoliko se direktno ne prenese iz svjeze krvi u drugo tijelo, umire. No na zalost to nije slucaj s hepatitisom i kod ovakvih uboda sanse za zarazom su daleko vece. Svakako se zena treba konzultirati s infektologom
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
molim 1 primjer
Evo jedan (ime naravno ne otkrivamo)

HIV pozitivan otac, HIV pozitivna majka, dijete HIV negativno.
Priča od prije više godina.
Verificirano u KB Fran Mihaljević

Ne znam kakove su sad točno najnovije spoznaje, no do unazad nekoliko godina spominjao se postotak od oko 40% vjerojatnosti za ovakav scenarij.
S obzirom kako više ne pratim najnovije spoznaje i antiretrovirusne terapijske protokole, moguće je kako je sad taj postotak i veći.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 18:55   #1092
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Evo jedan (ime naravno ne otkrivamo)

HIV pozitivan otac, HIV pozitivna majka, dijete HIV negativno.
Priča od prije više godina.
Verificirano u KB Fran Mihaljević

Ne znam kakove su sad točno najnovije spoznaje, no do unazad nekoliko godina spominjao se postotak od oko 40% vjerojatnosti za ovakav scenarij.
S obzirom kako više ne pratim najnovije spoznaje i antiretrovirusne terapijske protokole, moguće je kako je sad taj postotak i veći.
moram priznati da ja za ovo prvi puta čujem

onda se moraju i knjige iz biologije mijenjati
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 10:54   #1093
Pa nije to nikakav SF ima puno literature na tu temu...
http://aidsinfo.nih.gov/education-ma...iv-after-birth
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 15:10   #1094
ima mnogo slucajeva u subsaharskoj africi da se dijete rodi zdravo no zarazi preko dojenja
i-je-i-nije is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 19:20   #1095
e ovako ide moja prica -prije jedno 5 godina sam imao spolni odnos i kondom je puknuo ali to nisam primjetio skoro do samog kraja cina(cura spada u aj nazovimo rizicnu skupinu).nakon 5 godina su mi se na splovilu pojavile bradavice a imao sam i oralni sex sa sadasnjom partnericom koja je zarazena sa njima i tu sad nastaje moja muka,odjednom mi je na usnama iskocilo ko tockice male pa nakon nekog vremena jezik mi je pobijelio i na njemu ima ko izraslina nekihsad me strah da nisam hiv pokupio a skupljam hrabrosti za poc se testirat pa bi molio ako je tko slicno iskustvo imao da mi pomogne jer u zadnja dva dana otkad sam to rpimjetio na jeziku i vidio da to moze bit kandida i da ona moze bit povezana sa hivom odjednom sam sve simptome dobio koljena ,ruke ma cijeli klecam od straha
sale84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 13:57   #1096
ima li koga odi umirem od straha jer sad neznam sto da mislim gledajuci po netu nasao sam neku i hair leokoplozu ili kako vec aaaaaaaaa
sale84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 13:58   #1097
Joj daj smiri se. Odi na testiranje, sačekaj rezultate pa onda drami ako treba.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 14:14   #1098
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Joj daj smiri se. Odi na testiranje, sačekaj rezultate pa onda drami ako treba.
lako je to rec a skupljam hrabrosti nemas pojma kako me strah da sam pokupio taj hiv iako je too bilo prije 5 godina a nikad odsad ni jedan simptom nisam imao od temperature pa nadalje neznm jesam li u zadnjih 5 godina 2 puta bio bolestan ali starh je jaca od mene i nezz odjednom sve moguce simptome imam
sorry ako sam te upeglao
sale84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 14:21   #1099
Pa naravno da imaš, google je zlo. Kad kreneš surfati za pola stvari si možeš uguglati da si smrtno bolestan.

Ajde, skupi hrabrosti i odi se testirati i onda si miran, ovako ćeš ispaliti na živce. Budući da kažeš da si pobrao spolne bradavice ja bi na tvom mjestu usput otišla i napravila i bris i dala uzorak sperme. Postoje razne bakterije i virusi koji se prenose spolnim putem, ako si imao rizičan seks trebao bi i to čekirati jer ovo klasično testiranje gleda samo neke bolesti iz krvi, ne detektira ako si pobrao recimo streptokoka ili hpv.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 15:19   #1100
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Pa naravno da imaš, google je zlo. Kad kreneš surfati za pola stvari si možeš uguglati da si smrtno bolestan.

Ajde, skupi hrabrosti i odi se testirati i onda si miran, ovako ćeš ispaliti na živce. Budući da kažeš da si pobrao spolne bradavice ja bi na tvom mjestu usput otišla i napravila i bris i dala uzorak sperme. Postoje razne bakterije i virusi koji se prenose spolnim putem, ako si imao rizičan seks trebao bi i to čekirati jer ovo klasično testiranje gleda samo neke bolesti iz krvi, ne detektira ako si pobrao recimo streptokoka ili hpv.
evo sad sam zavo u kliniku zainfektivne bolesti i bas sam lijepo poricao sa njhovom doktoricom i objasnio sam joj cijelu situaciju i dosta me je umirila jer sam joj rekao da u proteklih 5 god nisam svega 3 puta imao gripu i to dva dana prelezao i nikakvih problema sa zdravljem i to i rekao joj da mi partnerica ima spolne bradavice i da mi se ovo pocelo dogadjat poslije oralnog sexa rekla je da je ona skoro sto posto sigurna da ne nisam mogao zarazit hivom jer bi iamo bar neki simptom ili temperaturu koja ne prolazili ili tako sto slicno i da ona misli da su tu u mene sigurno taj hpv i da se nemam razloga toliko brinut nego da podjem u doktorice i da mi to lijeci i da radiim na imunitetu olaksanje je veliko sad kad sam sa strucnom osobom pricao ali isto cu poc se testirat na sve bolesti ali sad sam bar toliko mirniji i odjednom su mi svi simptomi sto sam ih umislio prosli samo glava razbija i hvala ti na odgovoru lijepo je vidit da ima ljudi koji ce pomoc drugim
sale84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.