Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 23:31   #4981
Ekipa, oko čega se vi ovdje uspijete posvađati, to je nešto nevjerojatno.

No nekoliko napomena:
-sankcionirani su samo postovi u kojima ste, prema mojoj procjeni, predaleko otišli s napadanjem jedni drugih i u kojima su uvrede ili bavljenje sugovonikom koje graniči s uvredljivim; ako mi je nešto promaklo, slobodno prijavite
-nije sankcionirano, ali će biti ako se nastavi: podizanje tenzija, obraćanje s visoka, emotikoni čija je svrha provokcija, nastavak svađanja, komentiranje moderature i bilo koji drugi oblik rasprave koji nije konstruktivan, a nisam ga sada navela
-moderatori nisu stalno na forumu i zato, ako smatrate da neki post krši pravila, nakon prijave ne uzvraćajte jer time na isti način uništavate temu i jednako kršite pravila. Ako reakcija izostane i nakon 24 sata, kontaktirajte moderatore privatnom porukom ili postavite upit na pdf-u Poruke, žalbe, komentari

Nastavite dalje držeći se gornjih uputa. Ovaj upis nemojte komentirati.
Hvala na pažnji.

EDIT: I lijepo vas molim, prestanite nam puniti inbokse prijavama postova u kojima se iznesenim negativnim iskustvom po vama napadaju Panasonicovi serviseri i sl. Ovaj forum nije Panasonicovo vlasništvo, negativno mišljenje o njihovom proizvodu i uslugama je dozvoljeno iznijeti.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...

Zadnje uređivanje Pringles : 18.08.2017. at 00:21.
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 19:24   #4982
Pozdrav ,
Puno sam procitao na ovoj temi i odlucio se kupiti Panasonic SD-ZB2512..danas sam ga dobio na kucnom pragu dostavom. Ženi se svidio izgled aparata reakcija je bilo wooow
Prvi kruh koji smo ugledali nakon 5 sati cekanja je ispao nikako
Pekac radi koliko vidim uredno i tiho jer sam nekoc imao mulinex koji je radio bučno i bio kvarljiv. To je bio loš pekac a kostao je preko 1000kn.
Zena je stavila razeno brasno i sjemenke ali ocito nije pogodila smjesu kako treba tj. stavila je samo raženo brasno a trebalo je staviti i pšenicno da bi se kruh digao i ispao kak treba.Po nekom vjerovanju sve sto lose krene dobro zavrsi pa tako se nadam i ovaj puta
__________________
...opraštaj brzo ljubi polako...
tihi05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 20:49   #4983
Počnite s jednostavnijim kruhovima .

Meni osobno raženi ispadne dobro jednom u pet puta, ali bijeli, polubijeli (850), pa čak i sve mješavine integralnog ispadnu svaki puta super.
Nedavno sam radio pola pola raženi i 850 s lopaticom za bijeli kruh, suncokretom i bućinim golicama i ispao je savršen. Germe nikad ne mećem preko 2 one manje mjerice. Ja osobno sumnjam na tu suhu germu (francuski proizvođač), jer je nešto u zadnje vrijeme čudno i sa svježim kvascem (isti francuzi samo se radi kod nas). Morao bi probati s germom drugog proizvođača.
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 21:03   #4984
Mi već godinama pečemo crno-raženi kruh sa sjemenkama na raženom programu s posebnom mješalicom (na najnovijem je to program 7) i uvijek nam ispadne super. Davno sam stavila i recept u grupu... okvirno:

200g raženog
200g crnog
malo soli
žličica šećera
do 50g maslaca ili ulja
do 60g sjemenki (koristimo sezam, lan, suncokret, bučine)
260 ili 270g vode
žličica do žličica i pol kvasca

Kruh nam je odličan, naravno nije visok kao bijeli ili polubijeli, ali je pun i s hrskavom koricom kad je tek pečen, prvi dan. Druga dva dana je isto ok.

Zapravo jedino što radimo jesu taj kruh i jako rijetko mliječni kruh s crnim brašnom.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 07:50   #4985
na mom vjernom panasonic-sd-zb2502 puko kvar.

pukla je remenica i nemoze vise mjesit. sinoc sam ga otvorio i kvar je odmah uocen. remenica je naravno od plastike pa me ni ne cudi. doslovce se rascvjetala na sredini, remen iskocio i finito.

danas zovem servis i molim boga da doticni dio zele prodati i da cjena nije bolesna kao sto je bila kantica nova. popravak traje 10minuta.
ako netko kojim slucajem ima pokvareni panasonic pekac i voljan je prodati doticni dio kontakt na PM.
hvala.
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 08:43   #4986
samo da javim. servisi prodaju remenicu i remen i cjena za oboje vam je 141kn (bez dostave) tako da nije strasno. narucio i sad cekam.
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:38   #4987
Može li kontakt tog servisa ? Kod mene je problem u dispenzeru sjemenki, kako vidim problem je poznat u panasonicu ali se ne može nabaviti samo ta plastična "kukica", već se mora kupiti cijeli dispenzer.
Koliko mi je trebao do sada bolje da sam uzeo pekač bez toga...
madsav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:48   #4988
ovo su ti servisi:

SILNICA d.o.o.
01/4666-888

MR servis d.o.o.
Tel: +385 16 401111

SE-MARK
Tel: +385 12 009060

sa mr servisom sam imao posla jer sam od njih narucio novu kanticu, a sad od silnice narucio gore spomenuto.

kad saznas cjenu ovoga sto ti treba napisi tu da imam i to.
ja osobno uopce ne koristim taj dozator i ako budem kupovo ikad uzet cu bez njega.

btw ovdje mozes vidjeti cjene djelova u UK:
http://www.kitchenwareonline.com/pan...s-c102x2100438

a ovdje service manual:
https://www.manualslib.com/manual/10...Zb2502bxc.html
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:49   #4989
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
kad saznas cjenu ovoga sto ti treba napisi tu da imam i to.
Cijena kompletnog dozatora za sjemenke je 140 kn + dostava,
naravno taj plastični dio koji je puknuo ne može se kupiti zasebno.
Ovdje sam našao taj dio čelični da se može kupiti međutim cijena+dostava dođe više od tog dozatora kod nas.
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
ja osobno uopce ne koristim taj dozator i ako budem kupovo ikad uzet cu bez njega.
Mi smo taj dozator koristili možda 10-ak puta na početku i sada dosta dugo vremena nismo, ali pukao je svejedno valjda od grijanja jer je plastična ta kukica....
madsav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:38   #4990
Molim savjet. planiram kupiti pekač za kruh. Cijena mi nije bitna, ali suzila sam izbor na taj Panasonic koji svi hvalite, ali se kvari i popravak je skup ( dozator i remen kako sam skužila) ili Tefal onaj sa ulošcima za francuski kruh i sl. Tefal PF 6118? Šta mi preporučavate? Bitna mi je i veličina, jer živim u stanu s malom kuhinjom
marebuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 05:54   #4991
kak to mislite kvari se. ja sam ga godinama koristio prije neg mi je remenica otisla i to svaki dan.
taj popravak na srecu nije skup ako cete sami to zamjenit.
nisam nigdje drugdje procitao da je netko imao isti problem koliko se sjecam..
necete pogrijesiti s panasonicom. samo razmislite dali vam treba ovaj jaci model sa dozatorom gore ili ne. ja da uzimam sad, uzeo bi bez toga vjerovatno ako je razlika 300 ili vise kn.
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 06:02   #4992
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
kak to mislite kvari se. ja sam ga godinama koristio prije neg mi je remenica otisla i to svaki dan.
taj popravak na srecu nije skup ako cete sami to zamjenit.
nisam nigdje drugdje procitao da je netko imao isti problem koliko se sjecam..
necete pogrijesiti s panasonicom. samo razmislite dali vam treba ovaj jaci model sa dozatorom gore ili ne. ja da uzimam sad, uzeo bi bez toga vjerovatno ako je razlika 300 ili vise kn.
Panasonica ima ovdje, kojeg uzeti
Koje su prednosti i mane pekača s dozatorom ili bez njega?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 09:20   #4993
Prednost dozatora sjemenki je što pekač sam dodaje sjemenke u najboljem trenutku za to. Isto možeš i ručno odraditi.
Ne bih rekao da taj dozator ima neke mane, osim što nešto košta i što se može pokvariti pa si onda bez njega dok ga ne popraviš, kao i sve ostalo u životu .... ako mislite često dodavati sjemenje i ostalo ... go for it.
Isto vrijedi i za dozator kvasca, koristan je ali može se i bez njega.
Mana dozatora kvasca je što proizvodi buku (3-4 puta okine malo jače) pa ako pečete noću i imate lagan san može vas probuditi.
madsav is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:15   #4994
TEFAL pekač kruha PF240E38

Pozdrav, ima netko ovaj model TEFAL pekač kruha PF240E38 ?
Zapeo mi je za oko jer ima bezglutenski program.
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:13   #4995
Quote:
San Sui kaže: Pogledaj post
...štruca kruha samo malo ''photoshopana'' od svijetlog do tamnijeg!
U reklami za pekač je, nabrijana je fotka kao i sve ostalo u svim reklamama. Žena od 60 kg u stvari ima 100, nekim čudom mlitave cice odjednom strše "na juriš naprijed", a likovi poput mene postaju košarkaški manekeni. Btw, ja sam cca 173-175cm, kako koji dan!




Quote:
San Sui kaže: Pogledaj post
Nisam pobornik ''brzog'' programa i koristim ga samo u rijetkim prilikama. Tu uvijek treba više kvasca a to ne volim, niti je kruh bolji zbog toga, naprotiv - tada se baš osjeti taj višak kvasca. To je tipična izmišljotina ''zapadnog'' načina života, sve mora biti ubrzano jer eto - nema se vremena za sve
Tu se ne slažem baš 100%. Naime, ako pripremaš ručak pa skužiš da nemaš kruha, ovo brzo pečenje za 2 sata je (meni) zakon. A pod izmišljotine "zapadnog" načina života onda bi isto tako mogao navesti recimo dostavu ćevapa, odlazak u pizzeriju, toster koji koristimo, hot-dog...



Quote:
San Sui kaže: Pogledaj post
I samo još nešto; ne kužim ovaj dio ''ne stavljaj putar ili margarin umjesto maslaca''?? Puter, Butter ili Maslac su jedno te isto, proizveden od mlijeka. Margarin jasno nešto drugo, od ulja i loše.
cheers
Ok. Štima. Moj lapsus. Dakle, stavljam isključivo maslac iliti putar.



Quote:
San Sui kaže: Pogledaj post
i btw. @Merllin, onaj kruh iz #4940, donje slike, je perfektan, to je onaj iz Panasonic-ove reklame A ono ''previše kvasca'' se valjda odnosi na onaj iz gornjih slika, ne!?
Previše kvasca se odnosi na onu sliku kruha na kojoj "kipi" van iz posude. Onaj udubljeni i smežurani kruh u pekaču...Otišla lopatica-mješalica i u servisu kupljena nova. Nakon toga, kruh je kao i prvog dana. Dakle, kao sa reklame.
__________________
Uspori malo! Već sutra ćeš biti samo ime na spomeniku!
merllin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 18:59   #4996
Da li je potreban dozator kvasca?
Koliko vidim, Panasonic SD-2511WXE bijeli ga nema i valjda je zato jeftiniji 170,00kn od Panasonic SD-ZB2512KXE ??
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:10   #4997
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Da li je potreban dozator kvasca?
Koliko vidim, Panasonic SD-2511WXE bijeli ga nema i valjda je zato jeftiniji 170,00kn od Panasonic SD-ZB2512KXE ??
Nije neophodno potreban ali je koristan. Ako pečeš sa odgodom, nema frke da se kvasac bude smješao sa ostalim sastojcima prije vremena pa da kruh ne uspije!.
Koristimo ga i za manje sjemenke, npr. za sjemenke lana. Najčešće pečemo na brzim programima i na njima nema automatskog stavljanja sjemenki. E pa ja fino ubacim sjemenke u dozator germe zajedno sa germom...

Možeš kupiti jeftiniji, ali za tih 170 Kn mislim da se fakat isplati kupiti bolji model. Rekao bih, "Ne, ne! Ne ciganiti!"
__________________
Uspori malo! Već sutra ćeš biti samo ime na spomeniku!
merllin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:29   #4998
Imali smo Panasonic bez dozatora kvasca, sad imamo s dozatorom. Jedina razlika jest ta što mi ide na živce taj zvuk izbacivanja kvasca. Kruh svake vrste, a obično radim mliječni i crno raženi sa sjemenkama, mi je uvijek uspio u oba, dakle zaista neovisno o dozatoru.

Bilo bi super da postoji opcija da se dozator može po potrebi isključiti.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:46   #4999
Quote:
merllin kaže: Pogledaj post
Nije neophodno potreban ali je koristan. Ako pečeš sa odgodom, nema frke da se kvasac bude smješao sa ostalim sastojcima prije vremena pa da kruh ne uspije!.
Koristimo ga i za manje sjemenke, npr. za sjemenke lana. Najčešće pečemo na brzim programima i na njima nema automatskog stavljanja sjemenki. E pa ja fino ubacim sjemenke u dozator germe zajedno sa germom...
Možeš kupiti jeftiniji, ali za tih 170 Kn mislim da se fakat isplati kupiti bolji model. Rekao bih, "Ne, ne! Ne ciganiti!"
Ok, ovo je odgovor koji sam tražio
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:53   #5000
@Tunjica

Moja je preporuka da prvo ispečeš običan "kruh vulgaris", bilo koje veličine. Kada budeš pekao taj prvi kruh, drži se striktno mjera u receptu da izbjegneš bilo kakve upitnike u slučaju da ti ne uspije kako se očekuje od tog pekača. Ne stavljaj sastojke od oka i mjerenje sa žlicama, čašama i sl. Dobit ćeš uz pekač mjernu čašu, mjericu za germu i sol, uzmi vagu za brašno, uzmi onu vrećicu instant kvasaca (pakiranje od 7 gr.) i udri. Smatram da su recepti koje smo dobili uz pekač, u stvari formule, pa ih treba za početak ispoštovati.

Ako ne možeš dočekat kruh iz standardnog programa od 4 sata, slobodno ispeci onaj na programu 2, za brzo pečenje. Za dva sata imat ćeš punu kuću mirisa i sline do poda
Kada se malo spraksaš za par dana, tek onda kreni sa "svojim" egzibicijama sa receptima.

Hint za vađenje kruha:
Pripremi si neku rešetku na koju ćeš istresti kruh, i dvije krpe ili one kuhinjske rukavice. Kada izvadiš posudu sa kruhom, jednom rukavicom primi za ručku zdjele a drugom prihvati dno. Iznad rešetke okreni posudu i samo ju protresi sa obje ruke. Kruh će iskliznuti van bez problema. Ostavi ga tako 10ak minuta, bez pokrivanja ili zamatanja.

Vrati posudu u pekač. Sutra ju izvadi i stavi u sudoper pa pusti vodu toliko da prekrije vrh lopatice. Za par minuta, lopaticu možeš izvuči bez frke i oprati utor, a oko osovine u posudi operi zaostale mrvice. Izlij vodu i možeš papinatim ručnikom prebrisat posudu. Moj savjet je da onaj dio na dnu posude gdje je osovina, ne vlažiš ili ne močiš u vodi, preventive radi.

p.s.
Bit ćeš nepošten ako nam ne bubneš ovdje koju slikicu prvog kruha!
Sretno!

__________________
Uspori malo! Već sutra ćeš biti samo ime na spomeniku!

Zadnje uređivanje merllin : 17.12.2017. at 21:20.
merllin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.