Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2015., 10:20   #1281
Ovo je "pravi" recpet! Super hvala ti Kad probam javim
Imam jos jedno pitanje u svim tim receptima koliko se razlicito ponasaju kukuruzno, integralno, bijelo brasno? Znaci ako u receptu pise 450g intergralnog a zelim stavit kukuruzno ide li ista kolicina ili ne? Sjecam se da u onim pogacicama s posnim od Gypsi ide vise brasna kad je bijelo nego kad se koristi razeno.
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 14:15   #1282
Nisu sva brašna ista pa ovisno o brašnu, mijenjaš omjer. Ja npr. volim kompaktan, čvršći kukuruzni kruh, ali mnogi ne vole takve cigle.
Kukuruzno nema glutena pa se ponaša drukčije od bijelog brašna, tj. ne diže se i kad bi bijelo samo zamijenila istom količinom kukuruznog, dobila bi ipak puno kompaktniji, ciglast kruh, drukčiji od bijelog ili integralnog. Većina ljudi u bijelo doda dio kukuruznog. Ja ponekad u bijelo dodam i sitnu palentu, ovisi što imam doma.


Ovo su npr. kruščići u kojima ima i bijelog brašna i palente i svježeg sira.

Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 00:53   #1283
Znaci za ovaj kruh sto se ne mijesi bi trebala stavit manju kolicinu kukuruznog i mrvu vide kvasca?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 19:36   #1284
Nemam baneton ali imam košaricu za kruh





duda123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 20:41   #1285
Bravo duda:klap::klap:

Jesi pekla s poklopcem?
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 00:09   #1286
tnx aneri , da pekla sam s poklopcem , fenomenalna korica
hvala svima za savjete
duda123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 16:49   #1287
Duda, odlično
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 00:17   #1288
Hvala L3go
pa ovaj poklopljeni pa pečeni kruh mi je pravo otkriće ,svi smo prezadovoljni

duda123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 19:13   #1289
miješano brašno

Kupila sam brašno za kruh u onom mlinu u Brezovici i nisam baš zadovoljna rezulatom. Baš sam se radovala, ali mi je puno lošiji skoro od svih koje sam dosad pravila (zadnjih par godina barem jednom tjedno pečem kruh - od običnog polubijelog, tamnog, kukuruznog i kombinacija raznih...). Ovo je neko miješano (polubijelo, kukuruzno, integralno, raženo...), ali mi se dosta mrvi i razdvaja... Postupak mi je vrlo sličan dosadašnjima pa ne znam zašto je takav. Još sam kupila 10 kila. Mislim, bacit ga neću, ali ću ga očito morati kombinirati s još nečim...Ima li netko možda takvo pa da me uputi kako izvuć najbolje iz njega? Inače, daleko najbolji kruh mi je ispadao s onim Teninim brašnom za tamni kruh, ali sam vidjela da u njemu ima i nekih dodataka pa sam ga prestala kupovati...
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 19:18   #1290
Možda je prefriško? Meni je znao bit loş kruh ak bi ga spekla odmah kad kupim brašno, nakon 2-3 tjedna kaj odstoji je skroz ok. A možda je i do omjera pojedinih brašna u mješavini, mada sumnjam da bi napravili mix od kojeg nemreš speć dobar kruh.
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 08:18   #1291
Quote:
chatou kaže: Pogledaj post
Kupila sam brašno za kruh u onom mlinu u Brezovici i nisam baš zadovoljna rezulatom. Baš sam se radovala, ali mi je puno lošiji skoro od svih koje sam dosad pravila (zadnjih par godina barem jednom tjedno pečem kruh - od običnog polubijelog, tamnog, kukuruznog i kombinacija raznih...). Ovo je neko miješano (polubijelo, kukuruzno, integralno, raženo...), ali mi se dosta mrvi i razdvaja... Postupak mi je vrlo sličan dosadašnjima pa ne znam zašto je takav. Još sam kupila 10 kila. Mislim, bacit ga neću, ali ću ga očito morati kombinirati s još nečim...Ima li netko možda takvo pa da me uputi kako izvuć najbolje iz njega? Inače, daleko najbolji kruh mi je ispadao s onim Teninim brašnom za tamni kruh, ali sam vidjela da u njemu ima i nekih dodataka pa sam ga prestala kupovati...
Vjerojatno zbog visokog udjela bijelog/polubijelog i/ili kukuruznog brašna. Moglo bi pomoći da se umiješa na kilu takvoga još oko 30dag raženoga ili da se jednostavno zamijesi vlažnije tijesto pa kruh ispeče u kalupu ili bilo kakvoj posudi koja ima stranice. Uglavnom kada se razmuti kvasac i u jušno tijesto počne dodavati brašno stavlja ga se toliko da se može miješati sa običnom žlicom. Mora biti prilično ljepljivo, ruke se ne koriste za direktno miješanje. Kada smo zamijesili tijesto se može odmah izliti u kalup za dizanje koji je prethodno premazan uljem te se ostaviti da se diže pokriveno namašćenom prozirnom folijom. U istom kalupu ne dirajući ga kruh se isto tako klasično stavi peć. Trebao bi biti možda i ukusniji, a svakako se nebi smio mrviti.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 09:34   #1292
baguette & ajvar, u istom trenutku, na istom mjestu

Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 23:24   #1293
Justin odlično jedno i drugo
ja sam radila kruh sa Tangzhong starterom i oduševila sam se istim
Radila sam prema receptu sa linka
recept

duda123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 20:26   #1294
Duda ovo odlično izgleda
Mogla bi probat.
__________________
hik.
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 11:31   #1295
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
Duda ovo odlično izgleda
Mogla bi probat.
Pridružujem se pohvali, izgleda puno bolje nego na orig.linku!
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 09:07   #1296
Hvala ellory i ifigenija
Kruh je baš mekan i ukusan .
duda123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 09:36   #1297
Quote:
jtvatn10 kaže: Pogledaj post
Isprobala sam milion nacina, badava, od 10 puta 2 je koliko-toliko u redu.Mozda je fora u mijesanju, probat cu ovaj recept od keopsice.Pekla sam na visoj, nizoj,srednjoj, kvasac suhi,svjezi itd.
ja sam prekla sa suhim i svjezim kvascem i sa psenicnim, psenicnim integralnim, i razenim integralnim brasnom do sada. nemam poseban recept, osim sto se drzim toga da ne zamijesim pretvrdo, da drzim na toplom i da zaista ostavim vremena da tijesto raste, govorim o 2-3 sata, premijesim, pa opet,
cesto i preko noci, i nakon sto ga prebacim u tepsiju, ostavim ga isto- barem pola sata.
procitala sam nekad da tijesto sa kvascem uvijek bude bolje sto ga vise gnjavis i pustas da raste, to je bio neki recept za brios, ali mi je ostalo i iz tog recepta sam takodjer preuzela da uopce ne moram ugrijati pecnicu. tako da ga stavim u hladnu pecnicu, na 250 (gornji i donji grijac), i par minuta nakon sto dosegne 250, spustim na 200.
nekad probijem stapicem za raznjice, nekad lupnem po kruhu da cujem da li zvuci "suplje".
posto pecem sa 500g brasna, obicno je za 40 min gotov (od dostizanja temperature).
znam da ako ti se kruh raspukne, da je vjerojatno previse vode u njemu.
kad biskvit splasne -nakon-pecenja: nije se dovoljno dugo pekao.
u tvom slucaju, rekla bih da prebrzo pravis kruh i da mu ne pustis da naraste, nego taman pocne u pecnici rasti i onda ti sprzis kvasac temperaturom pecenja.
ja bih to pokusala.
moram priznati da ja nemam pojma koliko procenata vlaznosti ili slicno ima moj kruh, uvijek bude takav da mi se upravo prestane lijepiti za ruke, i pobrasnim i ne stavljam nikad ulje i kad je pecen umotam ga u kuhinjske krpe, pa u vrecicu iz prodavnice, da omekne. poslije ga drzim u tupperwareu za kruh.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 13:29   #1298
Mlijecni, mekan kao najjeftiniji supermarketaski bijeli kruh



Justin Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 09:25   #1299
Da li netko ima recept za pincu ili sirnicu sa Tangzhong starterom?
leomar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 17:29   #1300
Justin i Duda Meni je to jedan od najdražih kruhova. Baš ga dugo nisam pekla.


@leomar
Čini mi se da je baš Justin radio takvu pincu..
Ja sam s Tangzhong starterom pekla obične i slatke kruhove, npr.sa suhim voćem. Nekoliko dana su svježi i dobro se drže.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.