Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2011., 12:49   #1
Autokuće rabljenih vozila - iskustva

Evo, kao što naslov kaže, mole se ljudi koji imaju ''iskustva'' sa kupovinom rabljenog vozila u gore navedenim autokućama. Ili jednostavno oni koji su išli pogledat auto u AK pa su odustali zbog tog i tog razloga....
Neznam tipa AK Princip,Horvat,Erber i slični....
Nek se iznesu dojmovi, i slične pripadajuće stvari
hvala
p.s.nikog ne reklamiram nego me zanima jer bi kupio ''nov'' auto pa da vidim kako dišu te AK
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 18:58   #2
Iskustva su negativna!

Znači, ekipa zapali u susjedne nam države, za šaku eura uzmu onoliko automobila koliko stane na šleper, jednog dobiju gratis, i sve to istresu na livadu posutu šljunkom. Onda dođe striček sa laptopom, i "smanji" prijeđeni put na njima prihvatljive brojeve, dobro ga nasprejaju kokpit sprejevima, namirišu vanilijom, i cjena odmah skoči u nebo. Ako imaš sreće dobiješ nove tepihe, ali to zapravo nije sreća, nego maskiraju potrošenost orginalnih. Nakon prve promjene ulja auto uglavnom ne radi kako treba, i tada počinješ čupati kosu. Sve navedeno važi za sve marke, ali uglavnom je riječ o das auto grupi, BMW, Mercedes, i ostalim "premiumima".
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 19:45   #3
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Iskustva su negativna!

Znači, ekipa zapali u susjedne nam države, za šaku eura uzmu onoliko automobila koliko stane na šleper, jednog dobiju gratis, i sve to istresu na livadu posutu šljunkom. Onda dođe striček sa laptopom, i "smanji" prijeđeni put na njima prihvatljive brojeve, dobro ga nasprejaju kokpit sprejevima, namirišu vanilijom, i cjena odmah skoči u nebo. Ako imaš sreće dobiješ nove tepihe, ali to zapravo nije sreća, nego maskiraju potrošenost orginalnih. Nakon prve promjene ulja auto uglavnom ne radi kako treba, i tada počinješ čupati kosu. Sve navedeno važi za sve marke, ali uglavnom je riječ o das auto grupi, BMW, Mercedes, i ostalim "premiumima".
A što je s onim autima koje dolaze zbog neplaćenih rata leasinga, primjerice?

Što je s većim autokućama koje prodaje rabljena vozila pa si mogu zbog velikog prometa dopustiti manje marže?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 20:11   #4
Manje više poštene auto kuče su več odavno propale,opstali su večinom samo muljatori!
A šta se tiče oduzetih...možeš si mislit kak je bivši vlasnik održavo auto,kad nije imo novaca ni da plača rate na vrijeme,a kamoli održavanje pa su mu ga uzeli!
Manson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 20:23   #5
probaj zaobici autokuce i privatno ubosti negdje auto, jer il su vecinom uvozni usminkani skartovi, ili ako je i dobar auto koji je netko ostavio pod racun cijene su napuhane u toj mjeri da ga radije drze u dvoristu godinu dana nadajuci se nekom jelenu da uleti nego da spuste na realniju cijenu, zarade manje i rijese ga se
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 22:22   #6
Quote:
stef1455 kaže: Pogledaj post
Evo, kao što naslov kaže, mole se ljudi koji imaju ''iskustva'' sa kupovinom rabljenog vozila u gore navedenim autokućama. Ili jednostavno oni koji su išli pogledat auto u AK pa su odustali zbog tog i tog razloga....
Neznam tipa AK Princip,Horvat,Erber i slični....
Nek se iznesu dojmovi, i slične pripadajuće stvari
hvala
p.s.nikog ne reklamiram nego me zanima jer bi kupio ''nov'' auto pa da vidim kako dišu te AK
Pa ovako, autokuće (dosta njih i "autolivade") su trgovci, to je svima jasno. A od čega oni žive? Prvenstveno od naše lijenosti da sami potražimo adekvatan rabljeni auto, potom od razlike cijene po kojoj su automobil kupili i prodali i na kraju od naše naivnosti "kako lijepo auto izgleda-sigurno je dobar" a sve dobro na njemu stane u par sati šminkanja koje može svatko obaviti doma. Auta koji oni većinom imaju, su automobili iz uvoza, ne možeš im provjeriti kilometražu, a što imaju više kilometara to su jeftiniji (u matičnoj državi) i pogodniji za zaradu našim dičnim "autokućama", ukoliko automobil nije iz uvoza, onda je ta autokuća auto kupila negdje kod nas, a to vrlo lako možeš i ti, naravno prilično jefitnije...
Da i žele prodavati jako dobar rabljeni auto- najčešće ne mogu. Zašto? Zato jer konkurencija ima "isti" po manjoj cijeni, pa ispadaju iz igre. Možda postoji koja iznimka ali rijetka.Savjet-ako želiš kupiti rabljeni auto (ne znam koji) traži sam i/ili uz pomoć prijatelja, kolega koji se eventualno bolje razumiju u auta, fiksne cijene su iluzija, pogotovo u današnje vrijeme, osim ako auto nije od prvog (nadam se da želiš takav) vlasnika i ne uvjeriš se da je to prava stvar za tebe, detaljno kontroliraj i ne nasjedaj na jeftinu šminku. Ako na kraju napraviš i loš posao (teško) barem ćeš znati da si probao sve da dobiješ dobar auto i da te nije prevario urbani "čoban" sa nasutom livadom. Sretno
Maaxim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 22:59   #7
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
A što je s onim autima koje dolaze zbog neplaćenih rata leasinga, primjerice?

Što je s većim autokućama koje prodaje rabljena vozila pa si mogu zbog velikog prometa dopustiti manje marže?
Službeni su poznati po tome da su vrlo brzi po svim podlogama, i ne smetaju im ležeći policajci. Naravno, ne kažem da je sve škart, nađe se i dobrih, ali treba otvoriti četvere oči, i još povesti mehaničara.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 16:46   #8
Pri kupnji rabljenog obavezno pregledati servisnu knjižicu, provjeriti kilometražu i opće stanje. Ako auto proizveden od 2000. nema servisnu knjigu, jasno je da je kilometraža vraćena. Nije dobro ni ako auto nema rezervni ključ, jer to ukazuje na nemar i šlampavost prethodnog vlasnika. Teško je generalizirati. Meni najviše smeta to što ti "šljunak" autosalonu precijenjuju polovne aute.
Wassup is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 22:41   #9
Pozdrav zanima me mozete li mi predloziti di ima u zg mercedes salon ali da ima i rabljemih vozila ? Hvala
oriv88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 11:46   #10
Nema ti tu pravila, svi su oni ljubazni (i nisu svi šoderaši - neki su čak i izbetonirali ili asfaltirali dvorišta ) - ja sam evo drugo auto kupio kod "šoderaša" i iskustvo je sljedeće: AUDI A6 Avant 2003. - 2011. kupio kod Boksica - bez servisne koju auto nikad nije ni imalo, ali su mi rekli napravi veliki servis i to sam napravio te auto vozio 20tkm bez ikakvih problema... iako je na satu tad imao 115tkm, prije prodaje sam saznao da je još 2007. na nekom izvanrednom servisu imao 158tkm... znači zajebali me za cca 70-80 tkm... ali dobro, Audi sa 200tkm je tek razrađen, zar ne?
Skupio nekih para i zamjenio Audi kod AC Mario - također u Sesvetama za Passat Variant 2009. - vraćen iz leasinga, uredna servisna, auto u super stanju ali baš sve... koliko god sam ga zagledao prilikom kupovine, nisam vidio da je ipak bio udaren na zadnjem desnom kraju (sad došo pameti)... ali opet, ne vidim nikakvu posljedicu toga jer je to jako teško i primjetiti, osim sto su zadnja vrata mrvicu loše centrirana...
U svakom slučaju preporučujem AC Mario u Sesvetama, imaju dobrih auta i normalni su ljudi... ali naravno, uvijek uzeti šasiju pa na policiju, tehnički, servis itd... probna vožnja i na kraju cjenkanje... sretno
AA6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 13:21   #11
i ja tražim auto,bas sam postavio temu sta kupiti do 11.000 eura.
danas počinjem pregledavati salone u Rijeci i kad zavrsim napisem svoje mišljenje.
__________________
next year this time we'll be millionaires...
max2602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 15:26   #12
Kupujte samo od vlasnika. Naše auto kuće su tvornice lopovluka. Kao da u Saboru tražiš poštenog zastupnika.
KrasnodarRora is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 11:12   #13
Ja sam jučer obišao uglavnom sve veče salone u Rijeci.
U porscheu sam našao jednog golfa5 ali nedaju da ga moj mehaničar pregleda,nego kao u njihovom servisu mora biti pregled.naravno da če reci da je sve u redu!Betil ima dosta autiju iz uvoza,nemaju servise knjige pa se tu nisam puno zadrzavao.u trcz-u sam nasao jednu toyotu auris,2.0 d4d za 79000kn.
Dopusten jer pregled u bilo kojem servisu,mogu i svog mehaničara dovesti da pregleda.svi auti su uglavnom iz leasinga i svi sa servisnim knjigama.tako da idem danas još jednom dole,odvesti cu auto u Toyotu na pregled.našao sam još i 308 hdi koji se prodaje u nekoj maloj autokuci,imaju 5 do 6 autiju ali nikog nije bilo da mi otvori i da je pogledam.sve u svemu ponuda nije loša,javim kako je danas pregled prosao!
__________________
next year this time we'll be millionaires...
max2602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 12:15   #14
Koja je to mala autokuća sa 308icom, a da ja ne znam di je
BTW AC Integru isto zaaaaoooobiđi! Jedan poznanik kupio Passata kod njih. Saznao da su ga debelo prevarili sa kilometrima al žena mu radi u državnom odvjetništvu pa su uz njen posjet uzeli auto nazad i rekli izvinite

Odi do DENI-a pa probaj tamo šta probrat..
finswimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 13:43   #15
Quote:
max2602 kaže: Pogledaj post
Ja sam jučer obišao uglavnom sve veče salone u Rijeci.
U porscheu sam našao jednog golfa5 ali nedaju da ga moj mehaničar pregleda,nego kao u njihovom servisu mora biti pregled.naravno da če reci da je sve u redu!Betil ima dosta autiju iz uvoza,nemaju servise knjige pa se tu nisam puno zadrzavao.u trcz-u sam nasao jednu toyotu auris,2.0 d4d za 79000kn.
Dopusten jer pregled u bilo kojem servisu,mogu i svog mehaničara dovesti da pregleda.svi auti su uglavnom iz leasinga i svi sa servisnim knjigama.tako da idem danas još jednom dole,odvesti cu auto u Toyotu na pregled.našao sam još i 308 hdi koji se prodaje u nekoj maloj autokuci,imaju 5 do 6 autiju ali nikog nije bilo da mi otvori i da je pogledam.sve u svemu ponuda nije loša,javim kako je danas pregled prosao!
Ja sam svog Superba starog 3 godine kupio u Porscheu u Zagrebu i mogu ti reći da je auto dobar. U prvih nekoliko tisuća mi je otišla zaklopka snage, ali to je kvar koji se mogao desiti bilo kad i mogu ti reći da sam zadovoljan sa autom. Jedino što šupci nisu htjeli cijenu auta spustiti ni jednu je*enu kunu!
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 13:55   #16
Ja sam U Erber automobili kupio hondu 2003 godine auto je 1998 godište, s 100.000km servisna knjižica od trgovačkog putnika iz italije, bio je ko novi i danas ga vozim nikad nije krepao ima 330.000km.Još kad smo ga ja i moj mehaničar temeljito pregledali, kaže prodavač da on garantira da se može napraviti s njim 350.000km bio sam skeptičan onda, danas nisam.
slinky884 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 14:03   #17
Ja sam se jednom zatekao u to Erberu (to je onaj prema Gorici pa sa lijeve strane kod Bille?) u trenutku kada im je stigla nova posiljka auta.

Reci cu samo

Naprosto je nevjerojatno kako od one hrpe....necega....sto ne bi pogledao niti da mi poklone, naprave one uglancane aute koji sjaje na parkingu
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 17:52   #18
Kolega s posla je prije nekoliko godina kupio kod Erbera Galaxy čađu sa cca 130 000km i eno ga i dan danas pici bez ikakvih pizdarija....
Bolje se rodit bez kurca nego bez srece....stara filipinska narodna...
wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 21:07   #19
Ta auto kuća sad prodaje uglavnom skuplje rabljene automobile.
Do prije par godina prodavali su šrotove sa skinutom kilometražom, a većina je dolazila u dijelovima pa su ih tu sastavljali.
Sada su se namlatili para pa više ne rade s jeftilenima. A može se i kod njih naći rabljeni primjerak da nešto valja. Ali jako teško.
KrasnodarRora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 16:57   #20
Ja sam se odlučio za Toyotu auris u Trcz-u.
Bili smo na pregledu,oni su mi jedini dopustili da odem u ovlašteni servis i s autom je sve u redu!Kilometraža je točna kako piše,servisna je uredna.
Tako da sam zadovoljan,dobio sam i popust jer plačam gotovinom.
Nema ni 5% prijenosa jer je auto u PDV-u tako da nemam više nikakvog troška osim registracije.
__________________
next year this time we'll be millionaires...
max2602 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.