Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2014., 00:01   #41
Quote:
Slavonac987 kaže: Pogledaj post
Iskreno, RH ni ne zasluzuje nista bolje pored ljudi kakvi zive u njoj. Dapace, glede polovnih automobila, svi zasluzujete najveci drlog, zato se i dizu ruke od auta sa 100 000 km jer je to kao previse. Vjerujte mi ni 300 000 km nije previse ako je auto kvalitetan i odrzavan kaki je red.
Iskreno, drago mi je kakav je trenutni vozni park u RH, jer gradjani RH niti ne zasluzuju vise, obzirom na zatucani nacin razmisljanja koji imaju.

naravno, polovni auto s garancijom, ni u Njemackoj nije jeftin, cak stovice, skuplji je nego u RH, ali zato znas da nije macak u vreci, kakav je prakticki svaki 2. auto u RH, pogotovo ako je uvezen iz primjerice Italije...
Na zapadu imaš kuća koja daju jamstvo, to je u prosjeku godinu dana i to jamstvo pokriva manje više samo motor, ne pokriva dijelove ovjesa, senzore...

I TRCZ ima vozila sa jamstvom, samo ne znam još nikoga da je koristio istu ili je sa time imao iskustva.

Sa boldanim ću se složiti sa tobom jer malo ljudi u HR održava auto po P.S.-u, većinom je to zbog slabe kupovne moći, uzme se auto na kredu, usto treba platiti i režije, treba kupiti hranu i za popravak nečega što može pričekati rijetko se kada ima, no nažalost standard kod nas i na zapadu se teško može uspoređivati.

Da su auti sa jamstvom skuplji to isto stoji, samo kod nas opet imaš drugi problem, opet ljudi gledaju na svaku lipu i ako imaju primjerice 5000€ kupit će neki povoljniji model određene marke, jer oni koji traže za iste 6-6500 su im bolesno skupi, čak i da im daš garanciju. Dakako nađe se i među tim jeftinijima dobrih primjeraka, no rijetko.

Ja ću sada staviti oko 7- 10 000 kuna na jedan auto star 16 g. i sa 260 000 km koji je inače mehanički bio u redu. Većina novaca ide na dodatnu opremu.
To slažem samo za sebe iz nekog samo meni poznatog razloga (došlo mi)

Znači osim razno raznih điđa auto će dobiti komplet novi ovjes sa kočnicama, kuplung set, brtvu poklopca ventila..., sljedeći tjedan ide lakireru da sredi donje rubove vrata, sve bude zaštitio da ne korozira, nakon popravka tih sitnica auto ide na poliranje farova i lima.
Čak sam već promijenio i većinu unutrašnjosti, još mi je ostalo samo par sitnica, neke su već naručene, neke još tražim.

Taj auto će ostati meni i želja mi je da bude u tvorničkom stanju, bez i najmanjeg nedostaka. Kada bi kojim slučajem išao prodavati taj auto tu kruha ne bi bilo, to nitko ne bi platio bez obzira što je u taj auto puno uloženo i što nikada nije bio ni najmanje udaren. Cijenom bi dosta odstupao od drugih iz oglasa i jednostavno za njega ne bi bilo interesa.

Ja isto mogu na svaki auto koji prodajem staviti komplet novi ovjes, kočnice, kuplung set, popraviti neke manje ogrebotine na limariji ako je potrebno, no takav auto bi morao imati veću cijenu, što je i normalno i teško bi ga prodao jer bi cijenom odstupao od drugih, a ni jednom dileru nije u interesu da auto dugo stoji.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 00:02   #42
Pa daj evo link na tu autokuću koja daje višegodišnju garanciju na rabljene,i kako kaže Josip evo i ja bi investirao koju paru pa prodavao rabljene s garancijom kad je to sve tako. I nije mi samo jasna jedna stvar,zašto sebe,svoj odabir,i svoje odluke zakivaš u nebesa,i misliš da si ti Bogom dani primjer prave Hrvatine koja voli domovinu i živi po načelima pravde i Crkve,a svi mi ostali smo eto majmuni,konji,koji kurac već?

Ako dobijaš garanciju,onda je plaćaš,ma koliko ti tvrdio suprotno. Jer,nema toga blesana koji će dati garanciju na nešto što je već eksploatirano,pogotovu za objekte nepoznate povijesti. S druge strane,ti si eto dobio garanciju na tvoju peticu. I šta kad za koji tjedan/mjesec ta petica počne štucat i ustanovi se da je potrebna reparacija turba i još sto kuraca,hoćeš ga na šlepu pa terat gore? U garantnom listu (ako ga već imaš) sigurno stoji definirano što ulazi a što ne ulazi u istu,i pod kakvim uvjetima. Ali da je to ful garancija koja traje više godina,e pa takvo nešto može izjavit samo netko tko zapravo očigledno sanja da vozi A5,ne znam kako drugačije da te okarakteriziram.

A sa ovim željama da svi mi vozimo drloge i kante si samo dokazao koliko si narcisoidan zapravo. Ti si jedan obični cvjetić kojem je očigledno kita malo narasla jer je kupio polovnu kantu koja košta više nego neki noviji auti. A ako krenu kvarovi onda si jebao ježa...ahhh da,sjetih se,rekao si i da imaš keša za kvarove... Ma ništa,ja sam papak,zapravo svi smo obične papčine
__________________
Dobrodošao u Kiflastan. (preuzeto :D)
Šargija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 07:45   #43
Na ne treba mu keš, zaboravljaš na višegodišnju garanciju.

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 07:51   #44
Prema ovom kako razmislja vecina, i pljuje po meni, ispadate papci, ne samo zbog toga, vec i zbog cinjenice da mentalitet ljudi u sredini u kojoj zivite je toliko zadrt da apsolutno sve sto se kupuje (nebitno bio to polovni automobil ili nesto trece) u to mora sumnjati da je razjebano i ne vrijedi pisljiva boba. To je zato jer su Hrvati takvi kakvi jesu, gledaju kako bi koga zaj***i i sto se bolje okoristili. Polovni automobili samo su jedna od stavki sta se sve radi da se obicnog gradjana posere i uzme mu se sto veca lova. Naravno, kad sverceri uzmu nekakve stare krame iz Njemacke, ili jos gore karambole, i to za smjesne novce, ono sto prakticki na zapadu ide u smece kod nas to uz dotjerivanje ide lijepo na trziste, uz masnu zaradu. Normalno da nitko lud nece niti pomisliti dati garanciju za takav proizvod...
Svatko, ali bas svatko tko je u RH imalo posten covjek ce biti namagarcen od strane ''pametnih i uspjesnih'' hrvata. Ocito ne znate kako stvari funkcioniraju izvan vaseg dvorista punog smeca i smradova od ljudi (po ovim dvoriste, mislim na terotirij RH). Realno, nije za zaliti nikog od vas, takav je mentalitet i ne zasluzujete zbog toga nista bolje od gorenavedenih razj***h auta, naravno bez dana garancije...
Od ovih malo visokoobrazovanih mladih i postenih ljudi sto ima u RH koju su vecinom nezaposleni, garantiram da 100% i dajem ruku u vartru da bi 95% njih, da im se ponudi viza za neku od zapadnih zemalja, tipa Austrija, Švicarska, Njemacka, Danska,.. otislo istog trena, nebi se ni minute premisljali.
Naime, RH je trula, ne kao zemlja, vec zbog ljudi koji obitavaju u njoj i gdje bi brat brata zajebo samo da izvuce kakvu korist, a kamoli neki stranac/svercer nekog naivnog, ali postenog kupca. To su samo neki od razloga zasto sam i ja dao petama za zapad kupiti si novi automobil, i da @Šargija, dobio sam i garanciju i to u trajanju 2 godine, a ti se cudi koliko god hoces i smatraj to nemogucim i neuracunljivim od strane prodavaca, koliko god hoces, ali tko ti kriv kad zivis na Balkanu, pa za riječ respekt nisi nikada cuo i ne znas sto znaci...
Slavonac987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 08:22   #45
Pišeš pamflete bez ijednog dokaza. Daj stavi linkove od tih starijih automobila s višegodišnjom garancijom. Jednostavno, 3 linka bez pamfleta.
A i dobro ti neko rekao, kaj ćeš ako ti turbina vrisne vozit auto na šlepi na garanciju u D? Misim trabunjaš koda si popio svu pamet svijeta. Da, situacija je kod nas u kurcu, hrpa prevaranata. Ali ta tvoja garancija nikome ovdje realno ne može pomoći.

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 08:31   #46
Meni ni ne treba pomoci, meni je to jedan od dokaza da prodavac nije prevarant i da ne kupujem macka u vreci jer nitko lud nece dati bilo kakvo jamstvo na robu sumnjive kvalitete, pogotovo ne u Njemackoj. Naravno, pored toga ako je trgovac spreman (pogotovo ako o svom trosku) odvesti auto na servis po izboru kupca i napraviti pregled, to je to, auto je vjerojatno u solidnom stanju sto se mehanike tice.
Glede navedenog jamstva, ono pokriva eventualne kvarove zbog kojih auto nebi prosao tehnicki pregled u narednih 2 godine, sto znaci da ako tempomat rikne, tada jamstvo ne vrijedi. Vrisne li turbina, ovisi, ako na tehnickom ne prolazi eko test, tada jamstvo vrijedi i svi kvarovi se otklanjaju kako bi vozilo proslo tehnicki pregled tj. ispitivanje.
Slavonac987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 08:34   #47
Aha, skrpit će ga da koliko toliko radi, i to u DE. Kao što neko kaže, dobra ti je ta polugarancija za koju ga moraš odvući u njemaćku
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 08:46   #48
slavonac 987 - zbilja rijetko komentiram na forumima, ali ubijaš me u pojam.

Pa ne možeš biti tako arogantan, samodopadan i bahat, pa graničiš sa dijagnozom čovječe. Pa nisu ljudi koji ovdje sudjeluju u raspravama papani da se ne kuže u temu, ovo je specijalizirani podforum, ljudi se kuže, razumiješ?
the economist is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 08:46   #49
Ono sto ti ja zelim reci, a ti nisi shvatio, jest to da 99% sigurno da na tom autu nece nista ozbiljnije riknuti osim pregorene zarulje svjetla, a ustvari, nece ni to jer su u pitanju LED-ice i to oridjidji iz Audija. Stoga nece ni na popravak nikakav ici, samo redovni servis i to je to.
Realno, za klimu, MMI i navigaciju me boli kita i da ne radi, ionako to nit koristim tokom voznje a display uvijek ugasim i to je to. Realno, sve one ''boljke'' oko ovjesa, kako je trap slab, vile ovjesa tanke, slabe, pucaju bla bla, kod quattro pogona je to drugacije, dosta je ojacano tako da nemam brige, cak ni u slucaju sa prometnicama kakve su u RH (iako tu gdje sam ja cak su i dosta ok). Auto sljaka ko urica i to je to.

@the economist: to ti je kao kad imas seljaka bez zavrsene osnovne skole koji jedino sto zna je cuvat krave i onda ti netko takav pametuje kako funckionira bankarski sustav, karikiram, ali ako si imalo pametan, znas sto zelim reci.

Time ne kazem da su svi seljacine i prevaranti, ali velika vecina je, i velika vecina su primitivni balkanci, jer to je sredina u kojoj zivimo. Nazalost.
Slavonac987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 09:14   #50
Quote:
Slavonac987 kaže: Pogledaj post
Iskreno, RH ni ne zasluzuje nista bolje pored ljudi kakvi zive u njoj. Dapace, glede polovnih automobila, svi zasluzujete najveci drlog, zato se i dizu ruke od auta sa 100 000 km jer je to kao previse. Vjerujte mi ni 300 000 km nije previse ako je auto kvalitetan i odrzavan kaki je red.
Iskreno, drago mi je kakav je trenutni vozni park u RH, jer gradjani RH niti ne zasluzuju vise, obzirom na zatucani nacin razmisljanja koji imaju.
.
dali mijenjanje klipova, radilice, košuljica, ventila i sl spada u redovno održavanje????
jer to su osnovni dijelovi motora koji nakon 300 000km sigurno ne izgledaju kao da su jučer ugrađeni a oni se najviše troše...i nakon toliko km takav motor nije u cvjetu mladosti već u penziji...dakle ili samo do trgovine ili za otpad.

a davati jamtvo za polovan auto bilo kome je ili idotizam ili precjenjivanje samog sebe!
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 09:27   #51
uhh što ljudi samo pametni postanu nakon ekskurzije u švabiju.. ništa mogao bi ju i ja malo posjetiti, možda onda prođem ovaj jedan ispit na faksu što me jebe
shortcut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 09:41   #52
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
dali mijenjanje klipova, radilice, košuljica, ventila i sl spada u redovno održavanje????
jer to su osnovni dijelovi motora koji nakon 300 000km sigurno ne izgledaju kao da su jučer ugrađeni a oni se najviše troše...i nakon toliko km takav motor nije u cvjetu mladosti već u penziji...dakle ili samo do trgovine ili za otpad.

a davati jamtvo za polovan auto bilo kome je ili idotizam ili precjenjivanje samog sebe!
Ako mjenjas svakih 15 000 km kompletno ulje, te stavljas kvalitetno ulje u motor i ono koje je potrebno ovisno o god dobu (gustoca i svojstva mazivosti-viskoznost nisu ista tokom ljeta na +40 i tokom zime na -20)
Ukoliko se redovito mjenjaju svi filteri goriva, te se pazi na automobil, ne tjera se u crveno dok je hladan, te se ne gasi odmah nakon visokih opterecenja, itd..
300 000 km je macji kasalj za jedan diesel motor. Imamo sluzbeni auto u firmi, upravo ga idem voziti, 1.6 TDI Golf 6 karavan, relacija mu je gotovo svaki drugi-treci dan OS-Budimpesta aerodrom i nazad. 400 000 km, turbina je ok, iako se osjeti da vise nema tih 66 kW, nego je sada malo manje, ovjes ok, klipovi, cilindri, brtva glave sve ok, radilica, uljne karike, kompresijske karike, sve pet. Svakih cca 4-5 tjedna ide na redovan servis jer nagazi kilometre... Osim redovnog odrzavanja po planu, nista izvanredno nije otislo osim elektromotora za brisace i takve gluposti.
Da ne pricam da se cesto zna natovarit do krova raznim alatima, aparatima i slicnom opremom.
Predji 100 000 km, nemoj promjenit ulje i filtere pa vidi sto ce biti s motorom.
Kilometri su RELATIVNA stvar, i nisu mjerodavan pokazatelj stanja motora.
Radje biram auto od 300 000 km koji je 95% vremena bio na autocesti i vozio prosjecno 140 kmh po kvalitetnim njemackim autocestama i koji je redovito odrzavan po PS-u nego 100 000 km auto iz RH koji je 95% vremena bio po gradu vozivsi 30 kmh i uz to nije bio odrzavan ni servisiran te ima radnih sati duplo vise nego navedeni auto sa 300 000 km.
Da, opet tu dolazim do pitanja seljakluka i tome slicno, jer takvi to nece shvatiti.
Slavonac987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 09:48   #53
Quote:
Slavonac987 kaže: Pogledaj post
Ono sto ti ja zelim reci, a ti nisi shvatio, jest to da 99% sigurno da na tom autu nece nista ozbiljnije riknuti osim pregorene zarulje svjetla, a ustvari, nece ni to jer su u pitanju LED-ice i to oridjidji iz Audija. Stoga nece ni na popravak nikakav ici, samo redovni servis i to je to.
Realno, za klimu, MMI i navigaciju me boli kita i da ne radi, ionako to nit koristim tokom voznje a display uvijek ugasim i to je to. Realno, sve one ''boljke'' oko ovjesa, kako je trap slab, vile ovjesa tanke, slabe, pucaju bla bla, kod quattro pogona je to drugacije, dosta je ojacano tako da nemam brige, cak ni u slucaju sa prometnicama kakve su u RH (iako tu gdje sam ja cak su i dosta ok). Auto sljaka ko urica i to je to.

@the economist: to ti je kao kad imas seljaka bez zavrsene osnovne skole koji jedino sto zna je cuvat krave i onda ti netko takav pametuje kako funckionira bankarski sustav, karikiram, ali ako si imalo pametan, znas sto zelim reci.

Time ne kazem da su svi seljacine i prevaranti, ali velika vecina je, i velika vecina su primitivni balkanci, jer to je sredina u kojoj zivimo. Nazalost.
e ovo ti je bas pametno. pogotovo ova zadnja ljeta, kad slavonija gori na 40 stupnjeva.
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 09:50   #54
Quote:
Slavonac987 kaže: Pogledaj post

300 000 km je macji kasalj za jedan diesel motor.


Radje biram auto od 300 000 km koji je 95% vremena bio na autocesti i vozio prosjecno 140 kmh po kvalitetnim njemackim autocestama i koji je redovito odrzavan po PS-u nego 100 000 km auto iz RH koji je 95% vremena bio po gradu vozivsi 30 kmh i uz to nije bio odrzavan ni servisiran te ima radnih sati duplo vise nego navedeni auto sa 300 000 km.
Da, opet tu dolazim do pitanja seljakluka i tome slicno, jer takvi to nece shvatiti.
1 - nebi se složio.

2 - kako možeš vjerovati na riječ da je auto vožen po AC bar 2/3 dosadašnjeg života???
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 09:56   #55
Ma balamasa bez veze, a još nije dao ni jedan primjer tih fantastičnih auta s grancijom.

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 09:59   #56
Slavonac, tko si ti i što želiš od nas?

Zezam se, malo ste zatrovali temu, o autokućama u Europi, slobodno napiši koju i u temi Uvoz automobila.

Realno tu se traži iskustvo sa domaćim autokućama.
Razumijem ja tebe da jako navijaš za uvoz automobila, al daj reci, kad to već tak uzdižeš, zašto se ne počneš bavit time i pri tome zaradiš koji Euro?
trashet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 10:23   #57
Koji troll, ja ne vjerujem.

Kupi premium auto, pa tvrdi da mu klima, navigacija i ostale đinđe nisu vazne.
Onda tvrdnja da 300.000 km nije nikakva km za auto. Joj mene joj...evo uzmi moj sa 265.000 km, taman je kao iz tvornice
__________________
Tulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 11:05   #58
Najveći mit su kvalitetne njemačke autoceste. Naravno, ima jako kvalitetnih i izdržljivih dijelova, ali ima i dijelova na kojima pucaju osovine na kamionima kakve su rupčage i pukotine. I onda kupiš auto koji je svakodnevno vozio po tim 'kvalitetnim' dionicama autocesta..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 11:25   #59
Držimo se mi rađe teme.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 14:33   #60
Pozdrav ljudi!
Novi sam ovdje e sad isplašio sam se sa nekim odgovorima na ovoj temi jer sam dao kaparu za vozilo iz 2005 god dizel 107000 km prešao mali gradski autić iznutra i izvana odličan probao voziti sve ok ak sam se zaj... ubit ću se jer mi je pun kofer mehaničara a vidit ću kad dođe
gogi1986 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:43.