Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2012., 02:02   #1
stiropor na sjeverni zid

Prije par godina kupio sam kuću koju sada želim toplinski izolirati. Otkrio sam da je sjeverni zid zidan sitnom ciglom 25 cm (25x12x6,5 cm ) , a zapadni i južni zid sitnom ciglom 38 cm.
Dio kuće je naknadno dograđivan šupljim ciglenim blokovima od 28 cm. Bi li bilo dobro staviti na sjeverni zid 15 cm stiropora, a na zapadni i južni 10 cm stiropora?
Tako bi se približno dobila ista toplinska svojstva na sve strane kuće.
Postoji li uopće stiropor od 15 cm ili moram kombinirati 10 cm i 5 cm?
Postoje li aluminijski nosači U profila od 15 cm i plastične tiple od 25 cm koje mogu nositi taj teret ili mora biti kombinacija plastika( šešir ) i željezo( klin )? Koja dužina tipli je naj bolja za debljinu stiropora od 15 cm?

molim stručnjake za odgovor
hvala
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 08:15   #2
Quote:
briketi kaže: Pogledaj post
Prije par godina kupio sam kuću koju sada želim toplinski izolirati. Otkrio sam da je sjeverni zid zidan sitnom ciglom 25 cm (25x12x6,5 cm ) , a zapadni i južni zid sitnom ciglom 38 cm.
Dio kuće je naknadno dograđivan šupljim ciglenim blokovima od 28 cm. Bi li bilo dobro staviti na sjeverni zid 15 cm stiropora, a na zapadni i južni 10 cm stiropora?
Tako bi se približno dobila ista toplinska svojstva na sve strane kuće.
Postoji li uopće stiropor od 15 cm ili moram kombinirati 10 cm i 5 cm?
Postoje li aluminijski nosači U profila od 15 cm i plastične tiple od 25 cm koje mogu nositi taj teret ili mora biti kombinacija plastika( šešir ) i željezo( klin )? Koja dužina tipli je naj bolja za debljinu stiropora od 15 cm?

molim stručnjake za odgovor
hvala
materijal nije problem, sve debljine, profile, tiple možeš nabaviti, neke odmah neke po narudžbi, ali ima sve.

Stvar je u ovom da si pogrešno shvatio ovo da češ izjednačiti toplinske gubitke ako negdje staviš 15cm a negdje 10 cm. Ovih 5 cm razlike je puno previše u odnosu na razliku cigle. Razliku cigle koju ti želiš nadomjestiti striporom u proračunu građevinske fizike iznosilo bi manje od 1 cm stiopora. Tako da nije potrebno, zanemari razliku u zidu i napravi svagdje isto.
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 16:21   #3
Kod planiranja izolacije treba voditi računa o svim pravcima gubitaka topline.

Na starim kućama od ukupnih gubitaka topline približno se gubi:
vrata - 15%
loši prozori - 10%
krov - 25%
zidovi - 35%
podovi - 15%
__________________
“Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere.” Einstein
Fractalius is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 10:58   #4
Quote:
Fractalius kaže: Pogledaj post
Kod planiranja izolacije treba voditi računa o svim pravcima gubitaka topline.

Na starim kućama od ukupnih gubitaka topline približno se gubi:
vrata - 15%
loši prozori - 10%
krov - 25%
zidovi - 35%
podovi - 15%
Prozore sam promjenio i stavio plastiku. trostruko staklo punjeno argonom, low-e. U=0.6
Već se raspitujem o cijenama ulaznih vrata. Ona su jos uvijek drvena i ne brtve dobro, a ove zime se s unutrašnje strane pojavila čak i plijesan na nekim mjestima.
U planu mi je sada vanjska izolacija a nakon toga i na tavan. Cilj mi je za nekoliko godina napraviti sendvič od kuće. trenutno je prioritet zid na sjevernoj strani.

Koliko dugo može stiropor stajati samo utiplan sa ljepilom u zid, bez ljepila na gornjoj strani , mrežice i završne fasade?
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 11:24   #5
Quote:
briketi kaže: Pogledaj post
Prozore sam promjenio i stavio plastiku. trostruko staklo punjeno argonom, low-e. U=0.6
Već se raspitujem o cijenama ulaznih vrata. Ona su jos uvijek drvena i ne brtve dobro, a ove zime se s unutrašnje strane pojavila čak i plijesan na nekim mjestima.
U planu mi je sada vanjska izolacija a nakon toga i na tavan. Cilj mi je za nekoliko godina napraviti sendvič od kuće. trenutno je prioritet zid na sjevernoj strani.

Koliko dugo može stiropor stajati samo utiplan sa ljepilom u zid, bez ljepila na gornjoj strani , mrežice i završne fasade?
Može on dugo ostati,ali što kraće to bolje .Kada nastaviš radove treba ga dobro prebrusiti.Vremenski 1-2 godine neka ti bude maksimum
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.