Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2013., 20:12   #1
Repearacija kočione čeljusti i klipića

Trebam broj od kvalitetnog majstora na području ZG koji je sposoban reparirati kočionu čeljust i klipiće a ne samo potokariti da drži neko vrijeme. Pa eto, ako netko zna takvog majstora, zahvaljujem unaprijed.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 20:17   #2
Nije mi jasno što se to tokari kod reparacije kočionih čeljusti.
Za ostalo Gumi metal u Šulekovoj.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 20:35   #3
Zablokirali su klipići u čeljusti. Još koja solucija bi bila poželjna da imam više opcija.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 21:09   #4
šulekova, zadnja čeljust jel?
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 21:46   #5
Zadnja lijeva...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 21:58   #6
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Trebam broj od kvalitetnog majstora na području ZG koji je sposoban reparirati kočionu čeljust i klipiće a ne samo potokariti da drži neko vrijeme. Pa eto, ako netko zna takvog majstora, zahvaljujem unaprijed.
kao što već rekoše . šulekova . e sad ako ti je klipić sjeban ( ishrđao , poginuo krom i sl ) niti slučajno tokarit i slične budalaštine . krešo ti drži osim kompletnih čeljusti i pojedinačno klipiće . tako uvijek možeš spasit svoju čeljust
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 22:19   #7
Ok, dobro je znati. Stvar je kaj originalna čeljust košta oko 3 soma kn što je budalaština, a kod ove su samo klipići problem...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 22:57   #8
kao što je rekao kolega Vampir, A Krešo ti drži posebno klipiće a i čeljusti pa bi i cijena trebala biti nešto jeftinija od orginala... iako kad sse zna koji je auto u pitanju, pitanje je i dobavljivosti dijelova, možda ćeš morati čekati

a za popravak Šulekova...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 23:17   #9
Budweg kolega Budweg. Imaju sve što ti treba od brtvi, klipića pa do kompletnih repariranih kliješta.

http://www.budweg.com/

Kod nas drži AutoKrešo jedino su im rokovi isporuke biblijski tak da je bolje ići direktno.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 00:06   #10
A jel taj Budweg ima predstavništvo u HR ili samo gore naručivat?Vidim da su imali proizvodnju u Splitu i zaprli kapiju...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 09:14   #11
Onaj moj privatni poluproizvod od golfa V sada ima nove zahtjeve za intervencijom. Termostat je odlučio da motoru ne dozvoljava da se ugrije više od 75 stupnjeva i blokira zadnja kočiona čeljust (lijeva), stalno pomalo koči, osjeti se kada se staje.

Navodno ovo za čeljusti je poznata bolest na peticama. Jebem ti što te petice imaju poznatih bolesti, mali milion. A kada kupuješ i pitaš u servisu jel imaju kakvih skrivenih mana, naravno, odgovor je s podsmjehom, ma kakve mane, pa nije to Fiat ili Dačija, to je DAS AUTO.

Jel netko mijenjao (a vjerujem da ima puno koji su mijenjali) te kočione čeljusti? Zanima me jel se to isplati reparirati (spominje se Šulekova, ali koliko vidim, iskustva su podijeljena oko kvalitete i trajnosti takvog postupka)? TRW su tvornički gore, vidim ima po njuškalu novih TRW u kutiji po 700, 800 kn, a meho mi kaže da nove koštaju soma i nešto kuna, sada ne znam jer me on guli ili su ove u oglasniku neke kineske kopije ili što već?

Naravno, i sajle su se već istegnule pa trebam i njih nove.. Koje sajle kupiti?

Vampir, baš bih volio da naletiš na ovaj post...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 10:01   #12
ja sam na ibizi iz 2007godine doma sa svojim mehaničerem sam reparirao zadnje čeljusti iz razloga što ručna nije odvajala do kraja

klipići su bili u redu tako da sam trebao kupiti samo brtve..to sam naručio kod gosp Anđelka u lagerosu po cijeni od 45kn za jednu čeljust.

uzeli se truda jedno popodne, rastavili, očistili sve dobro i sastavili nazad i za sada je sve ok
hrc987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 10:27   #13
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Onaj moj privatni poluproizvod od golfa V sada ima nove zahtjeve za intervencijom. Termostat je odlučio da motoru ne dozvoljava da se ugrije više od 75 stupnjeva i blokira zadnja kočiona čeljust (lijeva), stalno pomalo koči, osjeti se kada se staje.

Navodno ovo za čeljusti je poznata bolest na peticama. Jebem ti što te petice imaju poznatih bolesti, mali milion. A kada kupuješ i pitaš u servisu jel imaju kakvih skrivenih mana, naravno, odgovor je s podsmjehom, ma kakve mane, pa nije to Fiat ili Dačija, to je DAS AUTO.

Jel netko mijenjao (a vjerujem da ima puno koji su mijenjali) te kočione čeljusti? Zanima me jel se to isplati reparirati (spominje se Šulekova, ali koliko vidim, iskustva su podijeljena oko kvalitete i trajnosti takvog postupka)? TRW su tvornički gore, vidim ima po njuškalu novih TRW u kutiji po 700, 800 kn, a meho mi kaže da nove koštaju soma i nešto kuna, sada ne znam jer me on guli ili su ove u oglasniku neke kineske kopije ili što već?

Naravno, i sajle su se već istegnule pa trebam i njih nove.. Koje sajle kupiti?

Vampir, baš bih volio da naletiš na ovaj post...
Treba vidjeti najprije dal se vraća sajla, tj. dal mozda sajla blokira kočnicu.
Adriauto, Swag cca 100 kn/kom, TRW 150 kn/kom.
Kaj se čeljusti tiče, TRW ih ima po cca 700 kn. Kolko vidim, u pitanju su tvornički reparirane jer se stare traže nazad.
Al, najprije skinuti, rastaviti i vidjeti di je problem u čeljusti i u kakvom je stanju. Možda bi se sa reparatur-setom moglo odraditi.
Kaj se dečkiju iz Šulekove dotikavlje, odrade dobar posao. Barem mi zasad nismo probleme imali s njihovim reparaturama
z-man is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 10:32   #14
Ja sam reparirao kod ovih krajem prošle godine, cijena reparacije ovisno o poslu koji treba biti obavljen je 300-450kn po čeljusti.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 13:21   #15
Meni su dečki iz HY servisa u DS na kraju to otfurali u Šulekovu na reparaciju ako se dobro sjećam, i radi i danas sve ok.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 13:46   #16
Šulekova je OK, ljudi očekuju čudo ili im sve treba jučer.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 14:10   #17
Ja sam čekao nekoliko dana, imao sam zamjenski auto. Treba vremena da se napravi naravno.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 14:18   #18
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Ja sam reparirao kod ovih krajem prošle godine, cijena reparacije ovisno o poslu koji treba biti obavljen je 300-450kn po čeljusti.
Još jedan potpis.

Daju garanciju, ja na mazdi reparial prednje, cifra 300 kn po čeljusti, i isti dan gotovo.
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 19:59   #19
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Onaj moj privatni poluproizvod
imaš sad veliku ponudu čeljusti . i cjene su ok . a zakaj ne reparirat ? šulekova je ok . a ak ti je klipić problematičan kod kreše je klipić cca 100 kuna . tak je isti na brdo alfi citraćai pun klinac toga . gumice su po čeljusti cca 50 kuna . može ti meho sve složit . nema straha , čeljust se da složit bez problema . sranje je jedino ako odzračnik kod odpuštanja donese navoj sa sobom . hoće to ak ga konjina nekad pretegnul . onda ti negine nova . inače sve se slaže bez problema
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 21:46   #20
čist da pitam...šaraf koji spaja lajtung i čeljust...di toga ima za nabaviti?
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.