Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 09:53   #6621
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Logika je ta da će mu Uber uzet 25% zarade., a ovako će te za istu cijenu otfurat na crno i sebi će spremit kompletan iznos. Tebi je tako sve jedno da li je na aplikaciju ili nije...ali njemu tj vozaču nije svejedno.

Zagreb - Samobor ti je na aplikaciju oko 100kn tj oko 25km. Znači 50km jer se mora vratit u ZG prazan. Ispada da dobije za 50km 75kn ako i toliko. To nije ni 2kn po kilometru. Ovako te vozi na crno za 100kn.

Ja se dosta puta vozim na crno putem Ubera...neka si ljudi zarade., jer ovih lihvarskih 25% nema nigdje u svijetu.


Tebe nitko nije pitao za vožnju na crno jel plačaš karticom...
Uvijek plaćam karticom, niti jednom nisam platio kešom, a imam 50-ak vožnji.

Meni nije svejedno, nemam apsolutno nikakvu zaštitu ako se vozim na crno. On mene može na pola vožnje izbaciti vani bez da snosi ikakve posljedice.
Može mi na kraju vožnje reći iznos kojeg želi, bez obzira na dogovor.
posleratni drug is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:11   #6622
Quote:
posleratni drug kaže: Pogledaj post
Uvijek plaćam karticom, niti jednom nisam platio kešom, a imam 50-ak vožnji.

Meni nije svejedno, nemam apsolutno nikakvu zaštitu ako se vozim na crno. On mene može na pola vožnje izbaciti vani bez da snosi ikakve posljedice.
Može mi na kraju vožnje reći iznos kojeg želi, bez obzira na dogovor.
Možete on izbaciti iz vozila plaćao ti karticom ili ne. Vozilo je njegovo a ne od Ubera. Tvoja riječ protiv riječi vozača. Ti imaš 50 vožnji a on 1500 vožnji. On nikad nije imao problema i ima sad problem s tobom (tko god bio kriv). Što misliš kome će Uber vjerovat??

Ali ajmo sad biti ozbiljni. Nitko te nikad neće izbaciti iz vozila ako si normalan., i ako se ponašaš u vozilu kao što bi se ponašao u svom vlastitom ili vozilu frenda/poznanika.

Neće ti reći nikad veći iznos vožnje nego što ste se dogovorili. Živimo u HR, ali nisu vozači debili. Ako ste se dog da je iznos vožnje 100kn, budi siguran da ti neće 1kn više uzet.
On će se ići blamirat radi tipa 10-20kn više, a vozi vožnje od 7,5kn. Čak naprotiv - ima pozitivnih primjera gdje cure nemaju točno para (plačaju gotovinom) pa završi vožnju i plate mu šta imaju a on ugasi aplikaciju i odbaci ih 2-3km dalje, da ih ne ostavlja na cesti. Imaju i vozači majku/sestru/dedu/babu i nebi htjeli da se netko tako prema njima loše ponaša.
U zadnjih 2-3mj sam čuo dosta pozitivnih primjera vozača na uštrb sebe tj gdje su sebe zakinuli, tako da bi se iznenadio koliko ima odličnih vozača.
Kladim se da takve stvari kod ni jednog taxi nećeš doživjet.

Dokle god nema u vozilu povračanja, divljanja ili izigravanje majmuna/frajera, ulaženja u vozilo s hranom/alkoholom s vozačem nećeš imati problema.

Zadnje uređivanje fabricio1 : 24.11.2017. at 10:24.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:53   #6623
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Možete on izbaciti iz vozila plaćao ti karticom ili ne. Vozilo je njegovo a ne od Ubera. Tvoja riječ protiv riječi vozača. Ti imaš 50 vožnji a on 1500 vožnji. On nikad nije imao problema i ima sad problem s tobom (tko god bio kriv). Što misliš kome će Uber vjerovat??

Ali ajmo sad biti ozbiljni. Nitko te nikad neće izbaciti iz vozila ako si normalan., i ako se ponašaš u vozilu kao što bi se ponašao u svom vlastitom ili vozilu frenda/poznanika.

Neće ti reći nikad veći iznos vožnje nego što ste se dogovorili. Živimo u HR, ali nisu vozači debili. Ako ste se dog da je iznos vožnje 100kn, budi siguran da ti neće 1kn više uzet.
On će se ići blamirat radi tipa 10-20kn više, a vozi vožnje od 7,5kn. Čak naprotiv - ima pozitivnih primjera gdje cure nemaju točno para (plačaju gotovinom) pa završi vožnju i plate mu šta imaju a on ugasi aplikaciju i odbaci ih 2-3km dalje, da ih ne ostavlja na cesti. Imaju i vozači majku/sestru/dedu/babu i nebi htjeli da se netko tako prema njima loše ponaša.
U zadnjih 2-3mj sam čuo dosta pozitivnih primjera vozača na uštrb sebe tj gdje su sebe zakinuli, tako da bi se iznenadio koliko ima odličnih vozača.
Kladim se da takve stvari kod ni jednog taxi nećeš doživjet.

Dokle god nema u vozilu povračanja, divljanja ili izigravanje majmuna/frajera, ulaženja u vozilo s hranom/alkoholom s vozačem nećeš imati problema.
Ima odličnih vozača, slažem se. Ali ima i pizduna. Manji broj, ali ih ima. Zakon velikih brojeva.
Velika većina njih su bili susretljivi, dragi, nasmijani i super sam se osjećao s njima.
Međutim, imao sam i dvije neugodne situacije.
Dok voziš preko platforme, prijavit ćeš to šta se dogodilo, pa ako se dogodi još kome, vozač će snosit odgovornost.
Oni će zapisat uz ime vozača šta se dogodilo, pa ako se dogodi još kome, jasno je svima da je neko sranje u pitanju.
Ako se ne voziš preko platforme, onda objesi mačku o rep.

Opet napominjem, velika većina njih je ovakva kakve si sam naveo, daju pozitivne primjere, izlaze u susret, nasmijani su.
No, postoje i pojedinci koji su malo manje susretljivi
posleratni drug is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 12:23   #6624
Quote:
posleratni drug kaže: Pogledaj post
Može mi na kraju vožnje reći iznos kojeg želi, bez obzira na dogovor.
Može, ali daj mi reci na koji bi te on onda način prisilio da mu i platiš tu njegovu cijenu?? Pa taj auto ima vozača čije podatke vjerojatno znaš, ima registarsku oznaku, ima moguće i nekakve svjedoke koji se voze sa tobom ili uz cestu, fakat ne kužim što bi ti on mogao ako ste se dogovorili za npr. 100 kuna, a na kraju vožnje on veli 150...?
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 14:46   #6625
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Može, ali daj mi reci na koji bi te on onda način prisilio da mu i platiš tu njegovu cijenu?? Pa taj auto ima vozača čije podatke vjerojatno znaš, ima registarsku oznaku, ima moguće i nekakve svjedoke koji se voze sa tobom ili uz cestu, fakat ne kužim što bi ti on mogao ako ste se dogovorili za npr. 100 kuna, a na kraju vožnje on veli 150...?
Da, isto tako mogu i ja njemu ne platiti
Ako sam sam, to je moja riječ protiv njegove
posleratni drug is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 15:48   #6626
Quote:
freelife kaže: Pogledaj post
Ne treba osiguravati da taxi bude jeftiniji, ali bome niti skuplji, nego što to odredi tržište.

I upravo u tom smjeru ide novi zakon. UBER će postati ilegalan po sadašnjem modelu i preći na taxi (odnosno postati će jasnije, eksplicitno ilegalan i puno lakše će ga se sprječiti u ovom modelu), dok će taxi moći voziti bilo tko tko kupi licencu (kojih će biti neograničen broj) i položi nekakav ispit.

Ono što taxiste tu muči je što će se tržište liberalizirati i što cijena usluge neće biti štićena. A bogme ni ne treba.

Jer kao što ti kažeš da taxi ne treba biti jeftin, tako ne treba biti niti skup. Cijena treba biti onakva kakvu je odredi odnos ponude i potražnje.

I tako će i biti...
Dođeš u Rijeku i vidiš kako zakon nije problem, nego lokalne vlasti. U Rijeci se gotovo univerzalno vozi za 20kn do 5 km i tu je Uber samo jedan od mnogih. Čak je i zbog svoje provizije skuplji.

Tako da uvjete stvara lokalna zajednica, zakon je tu više manje nebitan. Možda je bio čak i u nekim stvarima dobar jer je u startu eliminirao lovce u mutnom i praktički ponudu sveo na one koji žele raditi taj posao stalno.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 11:58   #6627
Ako ja svako tjedan povezem svoju staru susjedu kod doktora, na plac i sl. i ne naplatim joj ništa, ja nisam taksist. Ako npr. radim u domu umirovljenika pa vozim stare ljude okolo, takodjer nisam taksist. Dakle, ne trebaju mi posebna znanja, kvalifikacije, dozvole, licence i sl. Ako ja svojoj staroj susjedi naplatim voznju, najedamput mi trebaju posebne dozvole, poseban auto, skola za KV vozača i sl.
Mislim da bi novi zakon mogao jako dobro urediti prijevoz uz naplatu jer će manje vise svi biti natjerani na aplikacije.
Drugo,jasno je da ne treba za profesionalnog vozaca osobnog vozila imati nikakve posebne skole ali se drzava nece samo tako odreci poreza pa ce uvesti mozda i skole sigurbne voznje, svakako komorske doprinose, placanje zdravstvenog i mirovinskog i tako samanjiti broj nezaposlenih.
Trece se odnosi na starost vozila. Ako drzava propise da starost vozila moze biti do maksimalno 5-7 godina, da vozilo mora imat maksimalnu sigurnost za putnike, da ne smije ispuštati više od npr. 99 g/km to znači povecana kupnja novih ili mladjih rabljenih auta.
Cetvrto:broj taksi vozila ce se smanjiti jer ce mnogi odustati od ulaganja u vozila a to ce automatski dignuti cijenu voznje i vecu naplatu.
Peto:nekako mi se cini da ce u tome najvise profitirati veci igraci koji ce kupovati(neki mozda i sami vec imaju aute) novije aute na leasing a zaposljavati "robove" bez potrebe da im placaju kvalifikacije i sl.

Sve u svemu,drzava ima jako dobar razlog da napravi novi zakon jer ce tako najvise pogodovati sebi, svojim odabranim tajkunima koji ce preuzeti taksi sluzbu a uvesti ce se i reda. I svi sretni i zadovoljni
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 01:06   #6628
ako uberasu ostavimo mancu kroz aplikaciju da li on to vidi..... meni nekad sram malo koliko mi naplate voznju... 13-17 kn....

kako vidjeti svoju ocjenu na uberu koju ostavljaju vozaci...
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 12:30   #6629
Quote:
alabrale kaže: Pogledaj post
ako uberasu ostavimo mancu kroz aplikaciju da li on to vidi..... meni nekad sram malo koliko mi naplate voznju... 13-17 kn....

kako vidjeti svoju ocjenu na uberu koju ostavljaju vozaci...
Trišu ne možeš ostavit putem aplikacije...nismo SAD., samo gotovina.

Pa tvoja ocjena ti piše na tvom profilu. Bolje je da putnik ima ocjenu od 4.5 - 4.9 nego imat ocjenu 5.0.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 13:58   #6630
U subotu sam se vozio sa Car Go, ne kod nas, negu u Beogradu. Slicno kao Uer, ali prednost je sto nema surcharge-a.
Evo kako izgleda "racun": https://imgur.com/a/4kc8N
gt3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:51   #6631
"Račun" je ko i Uberov, beskoristan. Mora imati zakonom propisane elemente, koje nema. Sve je to sprdnja od života, jedne gnjaviš zbog ZKI i JIR, drugima dopuštaš doslovce mail sa nekim sranjem u pdf-u bez elemenata da se smatra računom.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:11   #6632
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
"Račun" je ko i Uberov, beskoristan. Mora imati zakonom propisane elemente, koje nema. Sve je to sprdnja od života, jedne gnjaviš zbog ZKI i JIR, drugima dopuštaš doslovce mail sa nekim sranjem u pdf-u bez elemenata da se smatra računom.
Uber izdaje fiskalne račune, šta lupetaš ti?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:41   #6633
Bas sam se nedavno vozio s uberom, vidi stvarno, nema fiskalnog racuna. Posalju ti mail na kome pise racun, ali nisam obraca paznju , stvarno nema nikakvog elementa priznatog fiskalnog racuna


Sent from my iPhone using Tapatalk
nasunis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:38   #6634
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Uber izdaje fiskalne račune, šta lupetaš ti?
Zašto se internet transakcije uopće moraju fiskalizirati?
__________________
Kad ces doc...
noxis93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:42   #6635
Quote:
noxis93 kaže: Pogledaj post
Zašto se internet transakcije uopće moraju fiskalizirati?
Zato sto koristis uslugu unutar drzave koja je propisala PDV od 25% na istu.

Ako ti se ne placa PDV na internet transakcije, onda predlazem da se s Uberom vozis po internetu, a ne po Zagrebu ili Rijeci. I sve 5.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:59   #6636
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Zato sto koristis uslugu unutar drzave koja je propisala PDV od 25% na istu.

Ako ti se ne placa PDV na internet transakcije, onda predlazem da se s Uberom vozis po internetu, a ne po Zagrebu ili Rijeci. I sve 5.
Ako je moj novac prebačen sa moje kartice na obrt registriran za prijevoz putnika a prije toga prolazi kroz račun Ubera ne vidim kako očekivani PDV od moje transakcije može biti išta drugo osim 25%. Uber ne prodaje kruh ili ulaznice za kazalište a osim ako ne možeš naručit vozilo da te zgazi na po cesti nit pogrebne usluge pa da PDV može biti manji.
__________________
Kad ces doc...
noxis93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 20:04   #6637
Quote:
noxis93 kaže: Pogledaj post
Ako je moj novac prebačen sa moje kartice na obrt registriran za prijevoz putnika a prije toga prolazi kroz račun Ubera ne vidim kako očekivani PDV od moje transakcije može biti išta drugo osim 25%. Uber ne prodaje kruh ili ulaznice za kazalište a osim ako ne možeš naručit vozilo da te zgazi na po cesti nit pogrebne usluge pa da PDV može biti manji.
Točno tako. Ako si platio vožnju od 100 kuna, 20 mora ići na ime PDV-a, pa makar ih prevukli preko Zimbabvea. Sve drugo je utaja poreza, odnosno nesposobnost naše države da ga naplati.

Ako se slijedi ista blesava logika kako Uber pruža uslugu posredovanja, te s toga ne treba placati PDV, jer ga placa u Nizozemskoj, ne vidim zasto bi itko prodavao ista u hrvatskoj maloprodaju. Zasto primjerice, traperice koje kostaju 500 kuna nebi koštale 50 kuna, a usluga posredovanja izmedju kupca traperica i prodavaca 450... I eto, uredno platiš 10, umjesto 100 kuna PDV-a...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 21:43   #6638
Uber - nova konkurencija zagrebačkim taksistima

Quote:
nasunis kaže: Pogledaj post
Bas sam se nedavno vozio s uberom, vidi stvarno, nema fiskalnog racuna. Posalju ti mail na kome pise racun, ali nisam obraca paznju , stvarno nema nikakvog elementa priznatog fiskalnog racuna


Sent from my iPhone using Tapatalk


Bez namjere da branim Uber, ali za svaku vožnju je izdan fiskalni račun do kojega dolaziš preko poveznice na dnu maila koji dobiješ nakon vožnje, tj. :
Visit the trip page for more information, including invoices (where available).
Tu upišeš datum i iznos i evo fiskalnog računa.
Naravno da bi sve to trebalo biti odmah vidljivo u mailu, a ne sa ovakvim kerefekama.
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 21:51   #6639
Ako smijem biti bezobrazan - a jel račun fiskaliziran kad je naplaćen ili kad si ti pitao za njega putem maila?

Račun inače možeš provjerit tu:

http://www.provjeri-racun.hr/provjeraracuna

Pa ako si se vozio prekjučer, pitao danas a fiskalizacija ti je odrađena danas .... onda ti je jasno zašto odmah ne šalju fiskalni račun.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 22:04   #6640
Evo išao sam provjeriti. Vozio sam se u petak i fiskalni račun je izdan sa istim vremenom kada sam primio mail o vožnji, par sekundi razlike. Provjerio sam i na tvom linku. Oba koda su na racunu, jedino sto nema pdva jer pise da je oslobodeno placanja pdva po clanu...
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.