Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2015., 00:40   #21
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Bezveze pokrećete raspravu koju ćete sada odužiti na dvije-tri stranice. Ne radite to. HHI i HMG surađuju i imaju pogodnosti od suradnje. Ne treba oko toga diskusiju praviti. To je tako, iako nisu jedna kompanija.
To sam i rekao na početku.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 07:27   #22
Dobra tema... bit će ovdje trollanja...

Nego... Respektiram ogroman napredak koji su napravili zadnjih godina, automobili su im uz bok konkurentima (nije mjesto za cjepidlačenje), dizajnom su sve bolji (posebno kia), sigurno će za 10 godina bit još jači i prisutniji na tržištu...

ide jer mislim da su malo pre rano krenuli s obiranjem vrhnja... no to je na njima... sigurno oni znaju bolje nego forumšumaher.hajer
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 08:20   #23
Sasvim nepravedno je zanemarena moja friteza marke Hyundai, ali to ne spada u automotive. Ono što je još nepravednije zanemareno na ovo temi jest jedna nemala automotive grana Hyundaia - "Hyudai Rotem"

http://www.hyundaimotorgroup.com/Aff...ndai-Rotem.hub

Svaša rade, malo vlakića, malo tenkića...

Malo poznata činjenica je da je 2005 ili 2006 (ne sjećam se) Hyundai pregovarao sa komisijom nekog našeg fukarskog ministarstva o otvaranju pogona u Hrvatskoj pa su se iz sasvim neobjašnjivih razloga odlučili za logistički nepovoljniju Češku... Welcome to Croatia... filozofija "IMT"


hint: "Imal' mene tute?"
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 09:04   #24
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Malo poznata činjenica je da je 2005 ili 2006 (ne sjećam se) Hyundai pregovarao sa komisijom nekog našeg fukarskog ministarstva o otvaranju pogona u Hrvatskoj pa su se iz sasvim neobjašnjivih razloga odlučili za logistički nepovoljniju Češku... Welcome to Croatia... filozofija "IMT"

hint: "Imal' mene tute?"
Tvornica KIE (isti vrag u konačnici) je trebala biti u Šibeniku zbog TLM-a, i da naši nisu bili idioti (upravo što kaže tvoj hint), sad bi Cee'd-ovi i Sportagei koji dolaze iz slovačke Žiline, dolazili iz Šibenika. Inače, tvornica u Žilini se počela graditi dok je Slovačka još bila u fazi pregovora ulaska u EU, pa je Seul preko ujka Sama "prišapnuo" kako to treba brzo riješiti (a to je mogla biti Hrvatska).
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 09:21   #25
baš me zanima oče ko odgovarati za to što smo popušili dvije lijepe tvornce s solidnom zaradom...
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 09:37   #26
Vjerovatno su i nagrađeni umjesto da će odgovarati.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 11:41   #27
Ja mislim da mogu biti jedino bolji kako vrijeme prolazi ... frend ima Elantru iz 2005. 1.6 auto je nepoderiv, ja imao dva Pride-a u obitelji i s nijednim problema. Ok, nije tu bilo neke vlastite pameti (licenca Mazde), ali uloženo/dobiveno super. i 72ks na 800kg ... tada dovoljno. Jedino te azijatske mjere u unutrašnjosti.
__________________
159 1.9 JTDM Q2, remapirana 202ks/411Nm i 156 2.4 M-jet stock 20v 175ks/385Nm.
LateBraking is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 12:21   #28
Da kazem recenicu dvije. Par frendova imaju kie i hyundaie uglavnom i30 i ceed jedan jos ima i accenta pored i30 i nemaju prigovora svi imaju benzince.
kvaliteta je neupitna ali meni se osobno ne svidaju unutrasnjosti ni Hy niti kie ali to je stvar osobnoga ukusa.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 15:05   #29
Quote:
Kurt Hudson kaže: Pogledaj post
Ček jel rasprava o Hyundai mikrovalnoj, autima ili sušilu za kosu?
Hyundai Motor Group (Hyundai, Kia, Genesis)

Nego Genesis ima ozbiljne planove. Dva SUV-a i jedan sportski coupe (možda konkurent Audiju A5).

http://www.carscoops.com/2015/12/gen...least-two.html

Znači veliki SUV u klasi Audija Q7 i kompaktni SUV u klasi Audija Q5.

A sportski coupe bi trebao proizaći iz ovog koncepta Vision G koji je jako jako lijep svi ćemo se složiti:

Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 19:08   #30
E taj kupe ce da bude promasaj. Ove limuzine i SUvove ce poneko i da kupi, narocito ako zeli nesto drugacije, jeftinije i da ne privlaci paznju na sebe kao neko tko ima lovu, no kupe nece imati toliko smisla.

Svako tko ide na kupe, vjerovatno zna jednu-dvije o automobilima i zna sta moze ili ne moze dobiti za svoj novac. Trenutno se Genesis Coupe prodaje za oko 25k dolara, dolazi uz jaki V6 sa oko 340-350 ks ako se sjecam. Odlicna alternativna onima koji ne zele americki kupe a ne mogu priustiti 370Z ili nesto iz Njemacke.

Jednom kada odu u visi rang (a tako sam citao), ovaj kupe ce da se ukine, a pravit ce se pod Genesis znackom i za primjetno vecom cijenom. Vjerovatno ce imati V8 kao opciju, ali i osnovni ce da ide za 35-40k dolara. To vec otvara nove mogucnosti, skuplje je od V8 Amerikanaca, i prilazi cijenom njemackim konkurentima.

Cijena nije potvrdjena, ali se spominjala ova od 40k dolara.

Po meni, barem trebaju razmisliti o tome da zadrze sportski automobil i pod Hyundaijem ili Kijom, jer su to stvari koje im nedostaju. To je jedini takav automobil kojeg imaju, cak nemaju ni dobre hot hatcheve. Stinger koncept od Kije je izgledao odlicno, no vidim da se nista ne desava.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 20:02   #31
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
baš me zanima oče ko odgovarati za to što smo popušili dvije lijepe tvornce s solidnom zaradom...
Ti poznata ona: Izio vuk magare?
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 23:16   #32
Bilo kako bilo, cim daju dobro garanciju moraju i valjati.
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 01:15   #33
Da, dosta su napredovali u zadnjih 10 god. Ali su jos uvijek 10 god u zaostatku za ostalima, Obilazio sam jedno vrjeme KIA salone, osim sto većinom u prodaji rade nestručne osobe koje pojma nemaju o autu i opcenito automobilizmu, te cak i osobe koje rade u upravi malo toga znaju, ono sto me začudilo je nekvalitetna završna obrada za auto od 40-50 000€ plastika je živi uzas, osjecaj jeftilena za volanom, sjedio sam u vise modela i za svaki je bio ispod mog kriterija.. Mozemo se lagati da je super, da je pouzdana, da je kul.. Al kad sjedneš u nju i malo pažljivije pogledaš, odmah je jasno da je zapravo slaba kvaliteta, sto se tiče unutrašnjosti, vanjskog izgleda Itd.. Kad se otvori hauba, opet razočarenje, jako jeftino izgleda... ali ima 7 god garanciju.. Hahha.. Bezvezni auti, dosadnog izgleda, po voznim karakteristikama jako tupi, auti po nicem vrijedni spomena.. Najvise ih kupuju oni kojima su auti sporedna stvar u zivotu..
Genesis.. Hahah.. Jako jako los pokušaj dostizanja luksuzne klase, konkurencija bmw-u i Mercedesu?... S čime?? Izgled? Kvaliteta? Imidž? Vozne karakteristike? Tehnologija?.. Dajte molim Vas.. Nisu konkurencija ni opelu, kamoli ostalima.. Ama bas nijedan model nije zanimljiv.. Mozda budu za 10god..
Sky high is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 01:41   #34
Kad bih kupovao auto a da nije iz Europe, isao bih na Toyotu, Nissan.. Auti s imidžom, izgledom, provjerenom kvalitetom, to je ono sto hjundaji i kia nemaju, s trenutnom ponudom teško da ce i imati.. prvo dvoje sigurno ne!! prva asocijacija na hjundaj je klima uredjaj, i bijela tehnika.. Za kiju.. Neznam, nemogu se ni sjetiti nekog modela.. Jel i oni rade TV? depilatore? Usisivače?.. Sjetio sam se linije schuma il tako nesto vozio ga jedan djed u mojoj ulici..
Sky high is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 01:45   #35
Mislim da ti je post malo pretjeran i negativan vise nego sto treba da bude.

Da, nisu primjer za voznu dinamiku i slicno. No, 95% kupaca kupuje automobil radi potrebe, zele nesto udobno, ne previse skupo, dobro opremljeno i sa solidnim kvalitetom.

Hyundai/Kia se drze bolje od Mercedesa ili BMW-a na listama pouzdanosti.

U ovom trenutnku, ne bih ih svrstao nista gore od Pezoa, Renoa, Opela. Forda, ili bilo koejg drugog proizvodjaca slicnog statusa.

Zavisi sta trazis. Za nesto dinamicniji automobil, ide se u Ford, Hondu ili negdje drugo. Za udoban i praktican, tu mozes posluziti i Hyundai i Kija. materijali su dobri, nista bolji nisu ni kod skupljih automobila. Govorim za kiju, sa Hyundaijem imam manje iskustva i manje su mi dopadljivi iako imaju jaci brend.

Vidim spominjes Nissan i Toyotu. Iako vozim Toyotu, nisu nista bolje kao automobili od Kije ili Hyundaija. Toyota je bolja u pouzdanosti, drzanju vrijednosti, a sve ostalo je izjednaceno. Sto se tice Nissana, oni nemaju vise ni pouzdanost i iako sam fan japanskih automobila, mogu da tvrdim da Kia/Hyundai imaju bolje automobile od Nissana. (trenutno stanje)
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 01:46   #36
Pa ti nemas pojma o cemu pricas,nemaju izgled,pa vidis jednog nijemca vidio si sve,golfovi,audi,vw,sjode,sve na isti kalup.U americi genesis v6 dodje 40000$,i prodaju se nenormalno,u americi je sve ulozeno/dobiveno,i tamo hyundai jako prolazi.U njemackoj mozes kupiti genesis v6 za 45000€,sa toliko opreme da se izgubis.To sto u Hr prodaju muda pod bubrege neznaci da u ostatku svijeta ne prolaze.
drazenpdado is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 01:55   #37
Daj procitaj kakve gluposti pises.. Kakve veze ima izgled plastike u kabini s pouzdanoscu? Tako da ti sebe mozes lagati i opravdavati si na razne nacine cinjenicu da malo tko daje garanciju 5 ili 7 godina.
Ne znam zasto dosta vas smeta ta neka plastika.. Ako nr kupujes luksuzni auto jebe ti se kakva je plastika.. Sve su slicne i svi ju imaju i ne znam sta fali plastici.
Osobno to uopce ne gledam negobsamo opci dojam unutrašnjosti a uopce nisam primijetio da je ista losiji ako ne i bolji od konkurencije. Meni je bitna udobnost a kad sam kupovao i hodao po salonima upravo mi se u hyundaiu dopala udobnost i prostranost. Imaju pouzdane motore a koliko je ljudi koji kupuju auto od ispod sto ks za svakodnevnu voznju od tocke a do b i da nemajh previse zajebancije s popravcima? Velika većina. Neki jer nemaju para za uzivanciju u konjima i bijesnim masinama i pokazivanju (hvaljenju) kite markom vozila, zeljom za boljim statusom u društvu, neki jer im je to ili nešto od toga nebitno ili manje bitno. Kriteriji koje i imaš su očito u maloj manjini.

mijenjam potpis svaki dan
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 02:03   #38
A pusti, za relativno malo love se dobije relativno puno konja kod Genesis coupea. Bilo da se radi o 2.0 T ili 3,8 V6 modelu...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 02:06   #39
Ovi novi cak i nemaju losu plastiku, Optima u jacem paketu iznutra djeluje kvalitetnija od Mercedesa CLA, osnovnog BMW-a serije 3 ili slicnih vozila..

Genesis je dobar primjer razlike u cijeni. Ide direktno na automobile poput BMW serije 5, no za isti novac, kod BMW-a se dobije motor sa 180 ks ili mozda 240ks (ako se ne varam), dok Genesis donosi V8 sa 430 ks i vise standardne opreme. Svako bira svoje veselje.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 02:16   #40
Ma sedan mi je vrh ali ja sam se referirao na COUPE.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.