Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2004., 12:35   #1
Suha, gruba, hrapava i ispucala koža, pureća koža tijela

od hladnoce mi je koza na rukama ispucala do krvi, imam crvene mrlje (alergija na hladnocu). zna li netko cime si to mogu mazati? ove obicne kreme vise ne djeluju, samo pece ko vrag
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 12:44   #2
zagrebački melem
__________________
živim....živim...i uopće mi nije loše..... :durica
rachelst is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 12:47   #3
Quote:
rachelst kaže:
zagrebački melem
ne pomaze. meni je koza ispucala zbog alergije i nista od ovog ne djeluje.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 12:48   #4
ajoj to ti je već medicinski problem, ako te tako peče kad staviš običnu kremu. najbolje bi bilo pitati doktora, vjeruj mi. znam takvih slučajeva i uvijek tako završe. ako ne, probaj si pomoći sama. stavi nešto neutralno. ja imam strašnih problema s ispucanim dijelovima oko nosa i ustiju zbog grijanja i hladnoće. vjerovala ili ne, najbolje mi pomaže - čisti, prirodni MED! namažem sve te dijelove medom i ostavim sat vremena ili duže. nema te kreme koja ima takav efekt....

kada "zaliječiš" tu alergiju koju ipak moraš tretirati nečim medicinskim, kupi si kremu za ruke Holyplant (oko13kn). neutralna je do te mjere da ja s njom mogu ČAK skidati šminku s očiju a to mi inače ne ide s Niveom i sl. "neutralnim" kremama. kupi si to dakle i pamučne rukavice u ljekarni (broj 8 ili 9). i kad imaš vremena ili kad ideš spavati namaži vrlo debeli sloj, skoro po lcm do 1 cm i stavi rukavice i pusti tako do jutra. to ti je najbolja "maska" za ruke

p.s.zagrebački melem je dokazano vrlo loš za ovakve "alergijske" probleme
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 12:59   #5
neutrogena norwegian formula hand cream (koristim onu plavu, stariju s mirisom) - kad se vec sve tako raspukne do krvi i ona pecka, ali za nekoliko sati ili jos bolje preko noci meni stvarno skrpa kozu - jedino sto moram paziti da rukama ne dotaknem lice ili bilo sto drugo zato sto je kod mene reakcija na to
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 13:12   #6
Cold krema od Avene.
I jebemumater ona mast, kako se zove... belostenec... nije...
Bepanthen Ali ne krema i losion, nego bas mast.
To sigurno znam da nece pogorsat stvar.

Zvuci mi malo kao medicinski, a ne kozmeticki problem, pa me frka bilo sto govorit.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 14:07   #7
cure super ste mi pomogle!
ovako, ja sam alergična na hladnoću. lijeka nema, osim da preselim na bermuda, na cemu radim mogu pit onaj histazol ili kako se zove, al od tih lijekova mi se spava uzasno pa ne pijem. dovoljno je da jedan dan bude koza izlozena hladnoci, ma ne jedan dan, pola sata i gotovo. sad je jos ok, prije su izbijali plikovi po cijelom tijelu.
ova aveneova krema je jako dobra, to sam ja kupila malenom, al mene pece.
probat cu s medom i s ovom holyplantovom kremom, neke njihove proizvode sam vec koristila i jako su dobri. neutrogenu se ne usudim koristit jer sam je posudila od prijateljice prije godinu dana zbog istog problema i peklo je ko vrag
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 14:22   #8
plavva probaj Claritine umjesto Histazola. to se već dugo uzima umjesto H. upravo zato jer ne uspavljuje
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 14:24   #9
Meni je tako koža ispucala na planinarenju i mazala sam običnom belobazom i to mi je pomoglo.

A inače su mi dobre baš ove dvije kreme koje su spomenute - Neutrogena i Avene Cold cream
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 14:55   #10
SWISSO LOGICAL krema.
300 ml dodje 80-tak kuna.
Vise je nego odlicna.
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 14:57   #11
umjesto foruma, posjeti dermatologa
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 15:29   #12
Quote:
Zmijica kaže:
kako se zove... belostenec... nije...


pišam od smijeha
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 15:52   #13
Neutrogena! Prije nje sam svašta isprobala. Većina krema je imala neki miris i koža je na to grozno reagirala. Najgore je izgledalo na zglobovima, koža bi bil tak suha i ispucala da je izgledalo kao mali rezovi od papira.
Neutrogena je spasila stvar. Odvratno je gusta i masna, ali se brzo upije. Ne mičem je iz torbe.


Kad sam već kod Neutrogene... otkriće mi je njihova krema za lice i tijelo.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 17:49   #14
klasika žena napiše problem i nadoda da joj Neutrogena, Avene i još neke kreme ne pomažu i onda slijede savjeti kako je Neutrogena i Avene super i da proba to

ajoj. jel vi čitate postove ?

iden ća
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 18:01   #15
a može i ovako -

Klasika, žena ima mediscinski problem, lijepo kaže da joj klasične kreme ne pomažu i onda pita na Kozmetici s čim bi to još mogla mazati...

Pa nismo mi dermatolozi, možemo preporučiti samo 'klasične' kreme
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 18:14   #16
Quote:
goldberry kaže:
a može i ovako -

Klasika, žena ima mediscinski problem, lijepo kaže da joj klasične kreme ne pomažu i onda pita na Kozmetici s čim bi to još mogla mazati...

Pa nismo mi dermatolozi, možemo preporučiti samo 'klasične' kreme
apsolutno, nismo dermatolozi. ali je plavva sasvim jasno napisala koje joj od "kozmetčkih" krema ne pašu i dobila cijeli popis istih kao savjet samo sam se nasmijala naglas. neću više, oprostite, klanjam se do poda
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 19:31   #17
joj. nemam po kaj ici dermatologu kad je problem alergija. alergiju drzim pod kontrolom, to sam napisala, ali posljedice su jako ispucala koza. pitam na kozmetici jer postoje jako dobre "klasicne" kreme i kozmeticki preparati. mislim, neutrogenu mi je i doktorica preporucila.
pitam ovdje jer ja se bas ne kuzim u te razne kreme, stvarno ne znam koja je dobra za sto i sto uopce postoji na trzistu. nije to tak komplicirano
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 23:11   #18
Ovako nije krema, nije hemija, probaj utrljati paradajz na ruke, ostavi da se posusi i to preko noci (e sad jedino ako si alergicna na paradajz)......To ti je moj savjet, ja sam alergicna na sve i svasta pa sam se morala vratiti bakinoj kuhinji ....Probaj, mozda ti pomogne, ovo sa paradajzom meni pomaze kad ruke unistim povratim ih preko noci, tako reci......Probaj, ovo te bar nista nece kostati, usput iz istih razloga pijem sok od saragrepe (klasicno smiksam par sargarepica jabuku i malo soka od limuna i tu gustu kasu pijem svaki dan, dobro je za kozu koja je skolona perutanju i slicno ).....Pa javi kako si prosla sa ovim prijedlogom.....
atena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2004., 23:45   #19
Re: problem-ispucala koza

Quote:
plavva kaže:
od hladnoce mi je koza na rukama ispucala do krvi, imam crvene mrlje (alergija na hladnocu). zna li netko cime si to mogu mazati? ove obicne kreme vise ne djeluju, samo pece ko vrag
Nabavi ulje od kantariona u biljnoj apoteci i mazi se s njim.
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2004., 09:42   #20
Quote:
LadyInRed kaže:
klasika žena napiše problem i nadoda da joj Neutrogena, Avene i još neke kreme ne pomažu i onda slijede savjeti kako je Neutrogena i Avene super i da proba to

ajoj. jel vi čitate postove ?

iden ća
Gle, da je napisala da joj Neutrogena ne pomaže, ne bih ju spomenula.

Ja sam odgovorila na prvi post i njeno pitanje i ne znam što su za nju obične kreme, a što ne. Meni su Atrix i Nivea obične kreme i zbog mirisa koje imaju u sebi su me ruke pekle za ne izdržati. Pomogla je jedino Neutrogena.

Ja možda ne znam čitati, ali neki ne znaju ne pametovati.
__________________
ispod mojih urednih ladica, ti si miris vješto čuvane tajne
kiki-j-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.