Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2015., 10:13   #3121
...komicno, i ja sam isto mislio dok se nisam malo bolje upoznao sa tematikom...radje reci "divljastvo koje granici sa extremnom ludoscu uz svjeno otvaranje ventila na zahtjev ili mozda spontano nezadovoljstvo na stanje poznato kao dosada"...Bruce Lee se je bio ogranicio samo na kontrolirani bijes, ja sam se uobrazio otici nekoliko koraka dalje...ali treba biti oprezan, ako jedinka ne posjeduje snagu kontrole vracanja iz paralelnog moze zauvjek tamo ostati zarobljena...

:rakija pa kava a onda pivo:

P.s. a sad cu otrcati svojih 40-50 minuta za zagrijavanje pa na trening koje sam dnevno podigao iznad 2.5 sata...i da -ja nemam blage veze sa wing chunom jer to vise nije ni vazno...��
__________________
...control your emotions or they will control you...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 18:40   #3122
...zamisli da prdnes i metan te se posrami... ... i svi pocrkase
__________________
...control your emotions or they will control you...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 21:33   #3123
Bez da idem citat od str. broj 1, molio bih doticne koji nesto znaju, dali se isplati poceti trenirati u ZG? Ne interesiraju me grupni treninzi nego izricito individualni na dnevnoj bazi. Hvala
cuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 21:37   #3124
Quote:
cuky kaže: Pogledaj post
Bez da idem citat od str. broj 1, molio bih doticne koji nesto znaju, dali se isplati poceti trenirati u ZG? Ne interesiraju me grupni treninzi nego izricito individualni na dnevnoj bazi. Hvala

Par sitnica prije nego se odlucite na wing chun..

Prvo Morate razviti svoja mentalna stanja te se obrazovati barem po pitanju borilackih vjestina i sportova..
W.c ce vam pomoci da kultivirate visoko istancano ponasanje te da izbacite sve elemente neodredjenosti..
Kasnije... ako vas netko napadne.. stečcna znanja u wing chunu omoguciti ce vam da se obranitie bez da se itko ozljedi,.s time da cete biti obdareni ubojitim pokretima koji ako nisu kontrolirani jednostavno ubiju...

Znaci, kako ne bi bili jedan od onih koji dodju u klub gdje se vjezba vrhunski wing chun i jos brze odu puno ljuci...bez da su ista shvatili (oni agresivniji bez brnjice dobiju po labrnji)...razmislite o navedenom..

Ukoliko vam se sve to ne cini prihvatljivim ili vam je to predalek i nedostizan cilj., slobodno otidjite u jedan od polusvijetova prioritetno udarackih borilackih sportova u kojem cete iz dana u dan biti.. ako nista drugo... sve ozljedjeniji...te gluplji... i gluplji..i sve vise divlji... covjek....

S postovanjem
....
.mosquito. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 09:35   #3125
...mosqito...kako zdravlje? Vidim, tj citam, usta ti rastu brze od tipkanja, a i ego bi ti ih se posramio...
__________________
...control your emotions or they will control you...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 15:45   #3126
Quote:
sun tzu kaže: Pogledaj post
...mosqito...kako zdravlje? Vidim, tj citam, usta ti rastu brze od tipkanja, a i ego bi ti ih se posramio...
Gospodine sun tzu,

Ako itko ima pravo na popust onda ste to zasigurno Vi !

Evo, mozete imati tu privilegiju da izaberete jedan broj/oznaku
u rasponu od F00 - F99, mozete izabrati onako bez razmisljanja..
ako pogrijesite budemo Vas ispravili...

srdacan pozdrav

.mosquito.
.mosquito. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 17:10   #3127
... isamarao si me pojmovima, svaka ti cast, osjecam se nekako-uzviseno...nego, ti si neki psihijatar ili dusebriznik velis?...salu na stranu, tako veliki um se ne susrece na svakom cosku...steta sto nes svratit jednom na rakiju kod mene kad dodjem doma...povracanje zabranjeno a mos i prespavat na kaucu...
__________________
...control your emotions or they will control you...

Zadnje uređivanje sun tzu : 29.02.2016. at 17:28.
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 15:34   #3128
Pozdrav,
ne znam gdje da pitam pa cu ovdje
imam 20 godina, student sam i htio bih početi trenirati wing tsun, jeet kune do, systemu ili silat, no ne znam ima li u Osijeku išta od navedenog pa bih cijenio svaku informaciju; cijena, kvaliteta, broj, koliko puta tjedno itd

nadam se da ce netko vidjeti unaprijed hvala
marleyos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 18:48   #3129
Quote:
marleyos kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
ne znam gdje da pitam pa cu ovdje
imam 20 godina, student sam i htio bih početi trenirati wing tsun, jeet kune do, systemu ili silat, no ne znam ima li u Osijeku išta od navedenog pa bih cijenio svaku informaciju; cijena, kvaliteta, broj, koliko puta tjedno itd

nadam se da ce netko vidjeti unaprijed hvala
sumnjam, rađe treniraj neku pravu vještinu
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 20:59   #3130
Quote:
Jericho kaže: Pogledaj post
sumnjam, rađe treniraj neku pravu vještinu
a koje bi o trebale biti? nije mi jasno zasto mislis da ovo nisu prave vjestine? pricas gluposti, dam se kladit da za vecinu nisi cuo pa ne znas o cemu se radi..

zvucim bezobrazno iako mi to nije namjera, i dalje cekam bilo kakav info
marleyos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 22:33   #3131
Lijepo ti kažem da tih vještina u Osijeku nema. Nećeš postat Bruce Lee ili ruski specijalac.
Treniraj nešto pošteno ako se želiš naučit tući i dobro umorit na treningu.
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 01:02   #3132
Quote:
Jericho kaže: Pogledaj post
Lijepo ti kažem da tih vještina u Osijeku nema. Nećeš postat Bruce Lee ili ruski specijalac.
Treniraj nešto pošteno ako se želiš naučit tući i dobro umorit na treningu.
Daj ajde. Zasto unistavas covjeku volju za trenkanjem i reklamu za te vještine općenito?!

Ne može postat Bruce Lee ali zato može postat poput
njega

Systema. Pfff.. Daj, molim te xD
Dex Durex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 14:48   #3133
Quote:
Jericho kaže: Pogledaj post
Lijepo ti kažem da tih vještina u Osijeku nema. Nećeš postat Bruce Lee ili ruski specijalac.
Treniraj nešto pošteno ako se želiš naučit tući i dobro umorit na treningu.

tebra, tko kaze da zelim bit kao Bruce Lee? htio bih vjestinu koja izucava i nekakvu duhovnost ili barem naucit bit potpuno sabran ako me netko napadne,


Systema. Pfff.. Daj, molim te xD
@jbg pitam zato jer ne znam ima li

vidio sam na internetu da je u Osijeku prije bio wing chun, no sada ne mogu naci nista, mislio sam da mozda netko nesto zna
marleyos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 16:57   #3134
Kakva duhovnost u ulicnom vandalizmu. Jesi ti normalan ?
Previše gledaš filmove. Borilacki sportovi ko i svaki drugi te uče disciplini i pozitivnim , zdravim stvarima.

Ak te netko napadne, gađaj ga u kitu, bjeźi i nazovi muriju. Veća je šansa da te pokupi auto neg da bu te netko napao ovak iz čista mira.

E sad, ako si baš nabrijan i hoćeš zmlatit nekog jer ti je zašlatao fufu koju voliš .. E onda jebi ga.

Upiši nekakav boks, kickbox,mma. Zamoli nekog da te nauči udarat, testiraj te udarce u sparingu, nabij si kondiciju trcanjem- sklekovima i odi u akciju

To o ćemu ti pričaš, postoji. Ali, pazi, do tog produhovljenog načina se dolazi kroz desetke godina. To je sasvim druga filozofija.
Dex Durex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 20:04   #3135
@Dex Durex - Kakve ti idiotarije možeš smisliti bez ikakvog znanja o materiji

@marleyos - Vidio sam da postoji aikido, za ostalo nisam siguran, googlaj, možda nešto nađeš.

Dodatne informacije za neupućene: Vještina i sport nisu isto.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 23:56   #3136
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
@Dex Durex - Kakve ti idiotarije možeš smisliti bez ikakvog znanja o materiji

@marleyos - Vidio sam da postoji aikido, za ostalo nisam siguran, googlaj, možda nešto nađeš.

Dodatne informacije za neupućene: Vještina i sport nisu isto.
Zasto sve kaj ja napišem na ovom forumu ljudi popljuju xD

Znam razliku između vještine i sporta ali sam pokušao objasniti dečku kako stoje stvari u globalu.

Nisam baš master yoda al znam kaj dečka muči. Osjeća se nesigurno i želi se znati obranit od pijanca koji ispija ribar i žica kunu ispred kioska. Također, jebe ga to kaj su svi nabrijani u tim godinama. I cure i dečki.

Sad, ako si ti tako pametan, nećeš mu valjda sugerirat da upiše nekakvu gay vještinu? Jebala te vještina. Kad ti dođu 2 nabrijana idiota s palicama u stvarnosti gdje nema snimateljske ekipe i ostalih holivudaca, bu ti pomogo qurac-chun a ne sve te gluposti.

Ak hoće dobit na samopouzdanju, treba naučit borbenu poziciju i osnovne kombinacije udaraca. Nema vremena tu za nekakve fensy schmekerske samoobranice.
Dex Durex is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 10:59   #3137
Naravno da će naučiti kako se obraniti. Kao prvo naučit će izbjeći 99% takvih situacija. Kao drugo, naučit će se pristojnosti i poštovanju, nekima to nedostaje.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 14:51   #3138
Quote:
.mosquito. kaže: Pogledaj post
Par sitnica prije nego se odlucite na wing chun..

Prvo Morate razviti svoja mentalna stanja te se obrazovati barem po pitanju borilackih vjestina i sportova..
W.c ce vam pomoci da kultivirate visoko istancano ponasanje te da izbacite sve elemente neodredjenosti..
Kasnije... ako vas netko napadne.. stečcna znanja u wing chunu omoguciti ce vam da se obranitie bez da se itko ozljedi,.s time da cete biti obdareni ubojitim pokretima koji ako nisu kontrolirani jednostavno ubiju...

Znaci, kako ne bi bili jedan od onih koji dodju u klub gdje se vjezba vrhunski wing chun i jos brze odu puno ljuci...bez da su ista shvatili (oni agresivniji bez brnjice dobiju po labrnji)...razmislite o navedenom..

Ukoliko vam se sve to ne cini prihvatljivim ili vam je to predalek i nedostizan cilj., slobodno otidjite u jedan od polusvijetova prioritetno udarackih borilackih sportova u kojem cete iz dana u dan biti.. ako nista drugo... sve ozljedjeniji...te gluplji... i gluplji..i sve vise divlji... covjek....

S postovanjem
....
A ja bih htio pobijediti protivnika njegovom snagom. Jel to u wing chunu moguće? Isto tako htio bih moći ispaljivati svijetleće kugle energije iz svojih šaka kao street fighteru ili mortal combatu. Do sad još nisam našao borilačku vještinu koja bi mi to omogućila.
Da li mi wing chun može pomoći s tim?

Također, ako me wing chun usput nauči levitirati, to je dodatni plus.

Hvala unaprijed
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 15:47   #3139
Quote:
marleyos kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
ne znam gdje da pitam pa cu ovdje
imam 20 godina, student sam i htio bih početi trenirati wing tsun, jeet kune do, systemu ili silat, no ne znam ima li u Osijeku išta od navedenog pa bih cijenio svaku informaciju; cijena, kvaliteta, broj, koliko puta tjedno itd

nadam se da ce netko vidjeti unaprijed hvala
Koliko sam čuo.. u Osijeku već godinama ima Wing Chuna ili Ving Tsuna.. kako tko voli..
Mislim čak i dvije škole.. jedna je po liniji Wong Shun Leunga, a druga po liniji Leung Ting. Neznam tko je odande pa neka vam pogleda.
Mislim da je to super vještina ako imaš dobog mentora i redovito treniraš.
Nadam se da ćeš naći.. Samo.. iz skustva sznam da kod tih naizgled jednostavnih vještina.. koje su zapravo vrlo kompleksne dubinski.. ima najviše faličnosti jer često oni koji podučavaju a da i neznaju nisu kompletni jer nisu primili cijelovitost nego dio.. ili nisu dovoljno shvatili principe Ving Tsuna pa ih ni uvježbali kako treba nego nekako nakaradno ili su taj dio jednostavno ispustili. Možda su masno su platili zvanje kojim se kite pa su zato škrti podijeliti.. ali to je stvar osobnog razvoja.. To su sitne duše i škrtci puni sebičnosti i straha itd.
Ako imaš ideju o V.T. .. možeš se jednim velikim dijelom i sam voditi.. Ali trebaš majstora koji će ti u startu dati STRUKTURU koja je osnova.. a to ne daju.. ili daju tek na kraju.. a pare uzimaju godinama i na kraju utreniraju samo nekolicinu njih u životu.. a ostali su samo kao topovsko meso od kojeg se lagodno živi cio život. Grupa za trening je nužna. Drugo.. ..a tebi se predstavljaju kao najbolji prijatelji ili čak kao otac ili i više od tog.
Pametno biraj.. bolje ništa nego nekog ketena ili kretenluk od njegove škole Ving Tsuna.
Na kraju.. najbolje stvari u životu su uvijek besplatne.. mada je moja majka znala reći dok sam bio mali.. 'ako neznaš što valja.. gledaj što je skupo..' ali.. to više ne važi..vjeruj mi i čuvaj se zone u koju ulaziš ;-)


Pozdrav i sretno

Zadnje uređivanje VTmihael : 21.05.2016. at 16:00.
VTmihael is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 08:04   #3140
...bla?...
__________________
...control your emotions or they will control you...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.