Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2008., 01:45   #301
[QUOTE=EvenFlow;14522907Mariah-zgb
Kako je tebi bilo na Mrtvom moru,kad si bila?Što si lijepog vidjela,čula,doživjela?
Baš sam dosadna, tlačim tu forumaše da mi opišu svoj boravak
A kaj ću, 6.7. se polako približava...
pozdrav[/QUOTE]

Opa, pa ti onda ides sa jos jednom forumasicom Sophie13, super, pa vas ce ove godine bit rekordan broj. A ja sam dosta o svom boravku pisala tamo gdje je Psorijaza -kutak za zrtve, meni nazalost lijecenje nije uspjelo al ne njihovom krivnjom nego mojom i ovih doktora ovdje, dakle koristila sam u prevelikoj kolicini i dosta dugo kortikosteroide i tijelo se naviklo na to i tamo kada sam prestala s koristenjem dobila sam eritrodermiju tj. tijelo je pocelo izbacivat psorijazu i te otrove iz sebe. Sta se tice smjestaja i ljudi, vjeruj mi odlicno je, odusevljena sam, hotel je super i sadrzaji koji nudi. Sve ono sto ti je PUZ napisala stoji, btw, nas dvije smo skupa bile, zajedno sa ostatkom ekipe,hehehe
Kaj da ti kazem, dogovorite se za izlet u Jeruzalem meni je to bio dozivljaj, malo se raspitajte o vecernjim programima u ostalim hotelima kako vam nebi falilo zabave. Hrana je odlicna kao i usluga. Stvarno sve pohvale, posebno dr. Harariju. Sigurno ces uzivat, pozdrav
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 11:33   #302
Marica, nisam te zaboravila, pošaljem ti slike čim čim prije! SORI!

Evenflow, uživaaaaj! Tj uživati ćeš! STO POSTO! Ne znam jes li dobila moj poduži plastični opis na pp...u svakom slučaju (po stoti put ) to mi je jedan od boljih mjeseci u životu (a život mi je inače lijep)...i vjerujem da će tebi biti slično!

I javljaj nam se s mrtvog mora!
__________________
Nije hrabro ako se ne bojiš!!!
PUŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 23:51   #303
Hej PUŽ dobila sam tvoju poruku na pp Opisala si to zbilja super,baš mi je pomoglo i ohrabrilo me kad sam pročitala
I Mariah sve to lijepo potvrđuje, baš ste me nabrijale sad, dobro da moram riješiti još ispita na faksu jer inače ne bi mogla dočekati putovanje!
Naravno da ću se javljati,super mi je ovaj forum i ljudi !
A još da kažem da zahvaljujući tebi PUŽ i Flekici sam otišla prvo doktoru, pa sam onda donijela odluku za liječenje u Izraelu!
Veliki pozdrav i hvala svima
... još ću ja pisati
EvenFlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 01:18   #304
Pozdrav veliki svimaaa..evo mene nakon nekog vremena..kao sto to obicno i biva, mislim o lijecenju 24 sata dnevno..raspitujem se i analiziram ..i to na sve strane..i onda samo potisnem.ocigledno nemam dovoljno snage.:-(..i to tako vec godinu..:-/..doduse i drugih mi problema ne fali,al hajd bit ce bolje..mora! :-)hocu reci valjda cu se i ja jednom konkretno suociti s nekim tretmanom,a ne samo teorije iteorija :-D..moj spajz je prepun nove hrane,a hvala bogu i sezona je svjezeg voca i povrca ,pa se nadam da cu se brzo nakaniti da vam napisem sta to sve jedem,pored vitamina koje uzimam..(pa mozda i vi nesto od toga ukljucite).Trudim da se da dok ne pocnem s bilo kojom kremom ili cime,da na imunitetu poradim..doduse i to ne bas super redovno..obicno na sedam dana stanem..pa onda nanovo!bolje i tako nego nikako i nista..
EwenFlow je li ti problem da mi posaljes na moj pp tu poruku koju ti je puz poslala oko tretmana na Mrtvom moru,buduci da sam i ja strasno zainteresovana i imam sto pitanja i podpitanja,pa da ne dosadjujem puz,flekici i drugima..hocu reci da broj pitanja za njih smanjim na 10 :-D??Bilo bi super kad bih i ja stigla otici tamo ovo ljeto, s kojom god kremom poslije da nastavim,nekako mi se odlazak tamo cini super za pocetak lijecenja,taj brom je mene fascinirao..ma samo da se zivci opsutee ..sve ostalo ce dolaziti malo po malo! :-) i hope..
Ujedno zelim i da posaljem veliki smijesak svima onima koji su mi se ranije zahvalili na nekim informacijama koje sam pruzila,to me ohrabri i puno mi znaci.Jos cu ja pisati,nego eto svako malo mi postane energije..Ponavljam niti sam ljekar niti nutricionista ,a sve napisano je zapravo rezultat studiranja stranica i stranica na netu i ne mislim samo na forume,vec dermatoloske studije i sl.Najgore sto kod vitiliga nema bas previse pravila.Treba sve vrlo individualno posmatrati..od uzroka,psihe,eventualnih drugih bolesti itditd..duga je lista..pa bih posavjetovala svakome da se dobro individualno proanalizira na fizickom,psihickom i svakom drugom planu,trenutno i unazad.Ako nesto ne daje rezultate preci na drugo,nikako odustati..iako je to teska i duga borba...ali dobar imunitet,sunce i sunce(ili lampa zimi)odredjena krema i istrajnost moraju dati rezultate!ne smijemo nikako drugacije razmisljati..ako ima drugih koji se uspijesno lijece sto ne bi mogli i mi..i ne treba biti skeptican niti pisati kako je nemoguce jer se nekome neka krema pokazala kao "losa"..mozda taj neko nije bio ustrajan u sprovodjenju terapije ili se nije pridrzavao svih uputstava ili nesto trece..ja se uvijek hvatam za one koji pisu kako im je nesto pomoglo i zaista vjerujem da moze da pomogne i novitil i rangelov i mrtvo more i protopic(ima tih svjedocanstava i ovdje a i na drugim forumima) samo treba biti uporan i nikako odustajati...ovo sam bila kratka :-D do sljedeceg puta puno vas pozdravljam..samo nastavite
P.s.i jest ovaj forum je super tome i treba da sluzi..ma mi smo super ;-)
ah da,usput,ako neko koristi novitil doslijedno nek se javne
Mirr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 10:25   #305
Quote:
vitiligoooo kaže: Pogledaj post
registrirao sam se sad na forum samo da vam napisem ovaj jedan post da vam pomognem.

imam vitiligo cijeli zivot na gro mjesta na tijelu, stvarno puno i sami znate kakav je osjecaj. osjecaj kad te ljudi gledaju je da se ubijes. probo sam sve i naso lijek.

-jebeno sunce, svi mislimo ajmo stavit duge rukave jer mi se vide fleke na rukama na ljeto, ajmo to sakrit, ajmo prekrit kremom. prekrivam ja kremom kad idem van, jednom mi se desilo da sam doso u klub navecer, i svijetlio sam u mraku od onih ljubicastih zraka kaj imaju po diskačima. proslo ljeto sam se krenuo suncat, ali 3 sata dnevno minimalno, potpomognut ovim od rangelova, kremom i cajem. svaki jebeni dan ja sam si stavio tv na balkon i cijelo ljeto se suncao svaki dan 3-4 sata. bio crn ko cigan a kontrast bijelog i crnog je katastrofa.
Mda.. zar nije bilo pametnije da si odmah sprašio metak u čelo? Ovako ćeš samo napatiti i sebe i obitelj dok budeš umirao od raka kože.. Stvarno si jako pametan..
mariuci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 11:55   #306
savjet

taj rangelow je prevarant i tribalo bi ga uhitit. nemojte financirat takve likove. jedino onaj tko zna uzrok vitiliga ga može liječit. pa pitajte tog stvora koji je uzrok. kako ne shvaćate da se pigment vraća samo sunčanjem. on to zna jer je sigurno vidia il pročita takve stvari. zato ka daje neku kremu i čaj al i šta još? naravno šta više sunčanja. taj tip je opasan jer ne zna svako pravila sunčanja kod vitiliga.zapravo većina ne zna. sunce nije bezopasno. zna on da će se sunčanjem nekima vratit dio pigmenta i samo to iskorištava. pa da on ima lijek pa šta ga ne bi patentira i zaradia miljune... malo razmišljajte. ja iman vitiligo već 6-7 god. i kad god se sunčan vraća mi se pigment i to na nekim mistima vrlo brzo. zadnja dva lita se nisan sunča pa se širi jer ipak je to uglavnom progresivna bolest.kad bi se sunča svako lito sigurno mi se ne bi širia. al svaki je slučaj specifičan.neko se može sunčat deset puta više od mene pa mu se ništa neće vratit.inače samo lito je prekratak period pa triba pripremat kožu laganim sunčanjem već od travnja. koža mora potamnit da ima šta bolju zaštitu liti. tribalo bi uzimat beta karoten i to stalno. 10 000 jedinica. normalna doza. bilo bi idealno još b12,folnu i pantotensku. teško je naći prave doze. b12 ima u ampulama i tribalo bi ga inekcijom dat po pravilu ali ko je lud da to radi. ako se ampula uzme oralno gubi se više od 50% vrijednosti. nije presudno. sve je to za zaštitu stanica od sunca tako da mogu više sunčanja izdržat.beta karoten tek nakon par mjeseci uzimanja počinje djelovat u tijelu. meni je sunčanje komplicirano jer iman vitija na obe strane lica pomalo, malo ispod očiju i ispod usne. svaki taj dio triba posebno sunčat.nije dovoljno samo 20min lica u jednom položaju. triba minjat položaje tako da svaki dio dobije dovoljno glavnog sunca. šta to znači glavnog sunca? ako se okrenete prema suncu čini vam se da van je cijelo lice pod suncem ali zapravo nije tako jer su dijelovi lica sa strane pod sporednim suncem te nema nikavog učinka.znan da ovo zvuči čudno al virujte mi.najbolje vrime za sunčanje je od 15.30 do 17. prije je prejako al posli je preslabo bez obzira šta van se čini da vas prži do besvijesti.kožu tijekom sunčanja polijevan morem koje pojačava tamnjenje. primijetia san da bez mora moran duže bit na suncu za isti učinak.kod mene svaki dio lica mora biti pod suncem min 20.min a najviše 25 min. govorin o glavnom suncu. nemojte da van se lice zacrveni. triba naučit sunčat se taman do crvenila i onda stat sa tim dijelom lica. govorin stalno o licu jer je to najteže za sunčanje. ako se dio lica zacrveni taj dio se ne smi 2 dana sunčat dok ne prođe crvenilo. ako je teže crvenilo onda i više. inače koža kad upije neku količinu sunca triba joj 2 dana da to apsorbira i treći dan to pretvara u boju.ne moran govorit šta imate tamnije oči i kosu više možete na bit na suncu.nemojte pretjerivat!!! "višak sunčanja" ima vrlo negativan efekt. najteže se pigment vraća na prstima. prsti se mogu znatno duže sunčat. skoro pa sat vrimena. pripazite tijekom sunčanja koji dijelovi tijela su vam suncem.uvijek budite svjesni šta sunčate. i na zdrave dijelove kože triba pazit i ne forsirat ih. npr. ne morate sunčat svaki dan usne i uši jelda. onda ih namažite kremom. ovo lito se ne mogu sunčat al od idućega krećen u tešku ofenzivu sva dosad nakupljena znanja i iskustva ću upotrijebit.istodobno ću pružit imunološkom sustavu sve najbolje uvjete od tjelovježbe do prehrane pa da vidimo.ovo lito ću se samo lagano sunčat da se ne širi puno.neman vrimena za ništa ozbiljno. inače kod mene se pigment počne vraćat tako da se pojavljuju stotine malih točkica pigmenta koje se onda povezuju.oko usta i ispod usta vrlo vrlo brzo.ta boja je u početku hiperpigmentirana šta je normalno.malo je tamnija od druge al s vrimenom se izjednači.kad bi ima 3 lita zaredom moga bi cilu boju vratit.ovako znan da u jedno lito ne mogu sve al mogu gradit za iduća lita.dobro odrađeno lito punom olakša iduće. za kraj,sa ka ljudi vide ovo reče pa ovaj nije normalan... šta on ovo piše al virujte mi nažalost sve šta san napisa je iz prakse i samo želin pomoći.ako neko hoće može me nazvat i na mob. prvo lito ka mi se pojavia viti, da san zna ono šta sad znan odma bi ga ubia. šta viti duže traje, teže ga je izličit. zato se djeca najbolje liče a odrasli jako slabo.za gore navedene vitamine mi je rekla najveća stručnjakinja u svom polju,inače zadužena za hr olimpijce. zasad toliko. puno sriće svima!!!!!!!!!
register01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 12:11   #307
još nešto

kaže meni doktor izbjegavaj svako izlaganje suncu. pitan zašto. kaže on da ti se ne vidi razlika između zdravog i viti dijela kože....!? triba ih namlatit za to. šta tebe briga na šta ću ličit? jel teško reći probaj se malo sunčat pa vidi jel ti pomaže.nekima pomaže. ali neee danas je u trendu da je sunce zlo i ne smiš izać vani do 10 navečer. kako ih sram nije...
register01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 12:50   #308
Quote:
register01 kaže: Pogledaj post
kaže meni doktor izbjegavaj svako izlaganje suncu. pitan zašto. kaže on da ti se ne vidi razlika između zdravog i viti dijela kože....!? triba ih namlatit za to. šta tebe briga na šta ću ličit? jel teško reći probaj se malo sunčat pa vidi jel ti pomaže.nekima pomaže. ali neee danas je u trendu da je sunce zlo i ne smiš izać vani do 10 navečer. kako ih sram nije...
trend? TREND??

samo se ti fino nastavi sunčat.. i rasipat svoju pregolemu mudrust isisanu iz malog prsta.
mariuci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 14:08   #309
hm

pa šta tebe mariuci smeta? ajme ljudi čuvajte se sunca. sunce ubija. e je trend je. pogledaj koliko to ljudi dobije rak od sunca? to su smiješne brojke u usporedbi s nekim drugim stvarima. hrv se još uvik nalazi na prostoru gdje ozonski omotač nije tako oštećen.pa nismo u australiji. uostalom svakom je jasno da veće sunčanje nosi rizike.neka svako odluči svojom glavom.al rizik sigurno nije onakav o kakvom se govori. ajme prijo ka dođe dvitisućita svit će se raspast, svi kompjuteri će poludit..smak svita. sićaš se velikog milenijskog buga.. pa jel ko umra.. šta se to dogodilo. moraš shvatit da neki namjerno preuveličavaju stvari radi interesa.pa ameri su uoči te 2000. opustošili trgovine. nemojte izaći na sunce bez kreme za sunce... obavezno kupite kremu za sunce.sunce je zlo.sunce ubija. mažite se. nakon pola sata treba se opet mazati... ma triba dva sloja. jedan više nije dovoljan. novac sve kroji. ako neko misli da će popit tabletu il namazat se nekom kremom pa će riješit vitiligo... nažalost to ne ide tako. triba se malo namučit za dobre stvari u životu. gadi mi se pržit se na suncu al isplatilo se. 3 ventilatora pomognu. najbolja terapija za psorijazu koja stvarno djeluje je krema(fotosenzibilator) plus sunčanje ili uv terapija u bolnici. shvati da ne pametujen nego govorin iz iskustva. a mora san jer ka vidin šta se sve piše.. koje čudesne kreme i čajevi i neko mrtvo more i neka kuba.... al svaćan. ljudi s vrimenon postanu očajni.to je tako.svako želi pošto poto ozdravit. jel znaš da su prije govorili šta više vode piti.. e a danas govore na stručnim predavanjima da ne valja puno vode piti.. pa da voće koje jedemo a koje potječe sa drugih kontinenata tj. drugih klimatskih zona potiče rak... pa to je smiješno. dokle će to ić. ti viruj u sve šta ti kažu.ti si vjernik. lipo se pomoli svom velikom bogu i sve riješeno. ja ću se sunčat. meni je vlastito iskustvo dovoljno.
register01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 14:20   #310
zapravo je tužno šta živimo u svitu di ovakvi zadrti ljudi optužuju one koji žele nekako pomoći da pametuju.da filozofiraju... je kriv san. kriv san šta iman vitija i šta san se godinama pokuša obrazovat o tome, i naći informacije na svim mogućim izvorima i šta san razgovara sa ljudima. je kriv san. triba san se lipo predat i sidit u mraku cili život. i uzimat sve zdravo za gotovo. ma kriv san sto posto. a takvi primitivni ljudi šta jedva čekaju da se nekom rugaju, da nekog napadaju, ma vi ste junačine. svaka vam čast.
register01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 17:00   #311
Zaista je zabavno gledati te kako svojim neartikuliranim izražavanje mene optužuješ za zadrtost.
btw ja sam ateist, od svoje 13 godine.. toliko o tome koliko si ti mene pročitao..
Budući za razliku od tebe ne gubim vrijeme gledajući Reda crpet i čitajući sportske novosti, već zbog vlastitog gušta i znatiželje pratim zbivanja u popularnoj znanosti i novim tehnologijama, mislim da sam kompetentna za iznošenje ne svog već suda 99% dermatologa da je sunce štetno i da se niti zdrav čovjek ne bi trebao sunčati između 10 i 16. To što si se ti sunčao i što su ti fleke izgorile pa se lagano protočkale, ne daje ti za pravo da daješ neutemeljene savjete drugima da postupaju tako bezumno poput tebe, uz pljuvanje svi medicinskih dokaza da se upravo to ne smije raditi. Tko zna, možda i solna kiselina daje super rezultate, dapače, dam se kladit da više nećeš imati bijele fleke ako ju namažeš na njih..

Vitiligo je estetski problem i nitko nije umro od njega. Osim ako nije bio dovoljno glup pa se nekontrolirano i bez zaštite izlagao suncu i dobio rak kože.

Naravno da ne zagovaram da čovjek ne bi trebao ništa napraviti, ima tu jako puno posla oko ispravne prehrane, vitaminskih nadopuna, promjene stila života, .. Uostalom, imam i ja Vitiligo, na sreću, svijetle sam puti pa mi se toliko niti ne primjeti. I vjerujem da je puno veća muka bilo meni uz svoj vrlo konfuzan poslovni život ubaciti urednu i pravilnu prehranu i na vitamine mjesećno trošiti malo manje od 600kn nego što je tebi bio problem ležati na suncu.. kamo sreće da to ponovno mogu i da sam opet bar umjereno preplanula a ne da me ljudi pitaju zašto sam tako blijeda i jesam li bolesna.. iako su mi se neka mala područja repigmentirala, ne pada mi na pamet da se sunčam, ni po gradu ne hodam bez uv zaštite na licu. Pa čak i da nemam Vitiligo stvaljala bi ljeti zaštitu na lice jer ne želim da mi lice sa 40 godina izgleda ko zgužvana vrećica..

Da u svojoj blizini imaš nekog tko se muči sa rakom kože kao što ga imam ja, vjerujem da se ne bi tako zaletao sa davanjem nestručnih, neprovjerenih i neutemeljenih savjeta. S druge strane, ljudi koji će te poslušat i ti skupa s njima, su opasni za svoju okolinu i što vas manje ima, tim bolje. Tako da.. samo se ti fino nastavi sunčat

I da rezimiram, nisi kompetentan da ljudima savjetuješ da rade upravo ono što svi, SVI dermatolozi govore da se nesmije raditi. Ne izlaganju prirodnom suncu, bez zaštite i u nekotroliranim uvjetima!!
mariuci is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 02:24   #312
Quote:
toncica21 kaže: Pogledaj post
Hej bok! Ja isto koristim Rangelov tretaman ali malo manje od mjesec dana...trudim se to sve redovito raditi ali nekad ne možeš...čak znam i u uv lampi onoj maloj grijati ruke (inače imama na rukama i licu).Koliko često na dan griješ fleke?Kod mene nema nikakvih rezultata ali imam osjećaj da će biti jer onako mi kao zacrvene se nekad.Jedino sam se par dana sunčala po 20-ak minuta.To jednostavno ne znam kako stići.
suncanje ti je najbitnije nemoj se zezati sa tim! ne znam ali mi se cini da nece biti puno efekta ne bi li se suncala. ja se dizem svako jutro(sem kad je oblacno ) oko sest i po i izvalim se u kuci na sunce i nastavim sa spavanjem. fleke grijem fenom 2 puta dnevno i stvarno nek ti ne bude mrsko raditi sve sto ti je propisano. rezultati ti se vide vec za 20-25 dana.
sretno!
__________________
"It's like the riddle of the Sphinx... why are there so many great unmarried women, and no great unmarried men?"
Tzitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 20:14   #313
Tzitza

Baš sam danas pročitala tvoj post i u pravu si...u pitanju je samo ljenost.Fenom ću grijati svaki dan, ali sad mi nije baš neko vrijeme za sunčanje..ja sam naručila 2 paketa i već sam jedan malo manje od pola potrošila...grijem ja fleke fenom i sunčala sam se dok je bilo lijepo vrijeme. čak sam znala staviti i u UV lampu ruke...al nek dva dana ne odmah nekako teže se natjerati..na trenutke mi te fleke kao pocrvene..koliko ti dugo koristiš?i problem mi je ujutro se mazati kremom jer uglavnom radim.al onda navečer namažem.a čaj si obavezno kuham i ponesem na posao, baš a pijem redovito.kod mene nema nekih velikih pomaka a od 9.6. to koristim..sigurno trebam čekati da sunčani dani dođu....kakvi su kod tebe rezultati?
toncica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 12:49   #314
,,

onda ja i ti ne doživljavamo ateizam na isti način. ja san ateist koji smatra da triba koristit ovaj prednji dio mozga di je racio a ovi drugi nek koriste stražnji dio tj. limbički dio mozga,priglupi dio.kako to neko postaje ateist od neke godine? ja nikad nisan pušia lakovjerje i praznovjerje ka ovi npr. šta se griju fenom(njima ništa ne govoriš).toplina da utječe na pigment?!to nikad nigdi nije zabilježeno.pa nemojte ljudi to sebi radit. taj travar kao ima lijek, pa šta ga ne licencira i nek zaradi brdo para. hm,,vjerojatno zato šta i ovako zaradi brdo para na a kako da ih opišen... žao mi je tih ljudi al ne ono ružno podrugljivo žao nego iskreno jer su bolesni i zato san pisa šta san pisa da se okane tih prevaranata. ako si ateist ne smiješ dopuštat da ti osobni osjećaji utječu na razmišljanje. poznaš nekoga ko ima rak kože... i šta sad. pa svi poznajemo bolesne ljude.. pa više ljudi upropaste cigarete nego sunce.svi govore nemoj na sunce. ateizam ne zanima šta svi govore nego šta je istina a ti sigurno nisi bila kod 99% dermatologa pa ne znaš šta ti svi govore jer ima i drukčijih. prvo lito ka san se sunča vratia mi se ogroman dio boje. nakon 5-6 godina većina toga je ostala al se širi otkad se ne sunčan.u početku svi dermatolozi kažu ne na sunce al kad in dođeš i oni vide koliko ti se vratilo malo promine mišljenje.sad više nije nemoj na sunce nego nemoj pretjerivat ili dođi u bolnicu na njihovu terapiju sunčanim zrakama(uva i puva(ako se koristi psoralen) jedine službene terapije pa nije istina da vitijevci ne mogu na suncu kad in je to službeno propisana terapija.naravno znaš i sama da je riječ o povećim lampama koje emitiraju umjetne sunčeve zrake).jedan mi je reka znan da ćeš ti nastavit ić na sunce,tu ne mogu ništa al nemoj pretjerivat,nemoj da na tim mistima izgoriš.ne pravi on smak svita oko toga. ajme prijo će ić na sunce. pa šta. koliko ih dobije melanom a ne sunčaju se... starenje kože se uglavnom povećava šta se više sunčaš.alo zato kažen oni koji izaberu sunčanje nek se zaštite.postoje stvari koje štite stanice,omogućavaju veću izdržljivost na sunce,usporavaju starenje kože tj. gubljenje elastina iz koža... neke san prije spomenia. ono šta će ti svako reći ako se sunčaš i pojavljuju ti se točkice, znači da tu još ima melanocita i ima nekih šansi za poboljšanje. koliko? to niko ne može reći. uobičajna procedura većine doktora kod vitija je žao mi je, nema lijeka,nemoj na sunce.doviđenja. al oni nemaju pojma o toj bolesti.nisu ni blizu uzroka bolesti... meni je sunčanje pomoglo i ne vidin šta je tu loše. vrlo san jasno napisa kako da se ljudi zaštite i da ne pretjeruju,ne smiju izgorit. moraju pripazit točno koji dio tijela sunčaju i koliko.u jednoj emisiji o ljudima sa melanomom svi ti bolesni su rekli da su u prošlosti često izgorili na suncu. zato kažen da se to mora spriječit. aj sa ako si ateist gledaj ovaj argument.. doktori se boje ako viti osoba na dijelu di nema pigmenta da će na tom dijelu odma pocrvenit na jačem suncu jer naprosto nema pigmenta da brani tu kožu od uva zračenja. i sad ti meni objasni ako san ja zna satima biti na suncu,a ne bi trunke nigdi pocrvenia, kako češ to objasnit. jer doktori ne mogu.onda kažu pa baš zato je svaki viti pacijent specifičan slučaj. bilo ko može dobit rak kože.al zna se ko spada u rizične skupine.zna se koji tipovi kože postoje.. svijetla put, svitle oči i kosa,puno madeža ili neki veliki madež.. meni se čini da imaš u sebi neku ljutnju i vidin to u tvom pisanju. to je ono baš anti ateistički. meni je ateizam stvarna vrijednost koja samo manjim dijelom ima veze sa nevjerovanjem u neke bogove i duhove i babaroge....i neke inteligentne sile koje su svemoguće ka triba objasnit neko čudo iz biblije : ali ak triba objasnit neke nevjerojatne nepravde i tragedije u svitu..i uopće neke ogromne životne nelogičnosti i smiješne nelogičnosti i nedosljednosti u religijama e onda više ta sila nije tako svemoguća.onda se izmišljaju druge gluposti.. di san ja to spominja red carpet? inače ne gledan takve retardirane emisije.pogotovo taj crveni tepih mi se gadi jer ga vodi onaj tip spodoba od osobe... inače cilu novu tv i rtl triba ukinit. i naravno protuustavnu tv pretplatu.. ps. neartikulirano? pa ovo je internet.kako da pišen. pišen kako bi ti govoria..
register01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 20:29   #315
register01

ne znam ko tu ima ljutnju...
pročitaj svoj post, pa probaj osvjestiti kakvu poruku šalješ- pozitivnu ili malo manje pozitivnu !
eto, ne bi se htjela petljati...možda samo malo feedbacka...kako sam doživjela tvoje postove...
ovo je forum, razmijenjujemo RAZLIČITA ISKUSTVA! tome to služi!
__________________
Nije hrabro ako se ne bojiš!!!
PUŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 08:56   #316
Arrow pužu

i ja san razmijenia svoje iskustvo i neko me odma napa za to. ki šta je taj neko napa i prije nekog tipa koji je reka da se sunča i da mu je pomoglo. pa šta nije jasno. znam pouzdano da je rangelov kriminalac tj. prevarant. jer san vidia šta piše na mnogim drugim forumima. pa di se on sve ne javlja i onda ka ne on nego kao neki drugi ljudi stavljaju onaj već svima dobro poznat formular sa njegovim podacima. šta svi ti ljudi imaju njegov formular? niko neće normalno u rečenici napisat njegove podatke.. ma dajte ljudi. ne volin lažljivce i prevarante. ja bi moga sa reklamirat da ja iman svoju kremu.lipo ću uzet jednu talij. kremu i stavljat je u svoja pakiranja.terapija glasi: mažite se kremom prije sunčanja. i imaću bolje rezultate od rangelka. on daje neke čajeve pa sunčanje a ja kremu koja ubrzava prijelaz boje iz dubljih slojeva kože na onaj vidljivi vanjski. naravno za one koji još imaju boje jer nije svaki viti isti. nekima je pigment totalno uništen.koje ja to iman koristi šta san posla prvi post prije par dana.. šta ja želin zaradit velike pare na sunčanju drugih. odsad za svako sunčanje mi šaljite 25kn. ili san kriv šta san upozna mlade dermatologe koji stvarno žele pomoći i još imaju nekog entuzijazma pa ka in dođe neko sa neizlječivom bolesti neće te samo odjebat ki zatucani veliki doktori. zaboravia san napisat da je vrlo opasno koristi onaj psoralen pa se sunčati.to je samo za kontrolirane uvjete.inače se koristi i za liječenje drugih bolesti. ps. hrvati su zbilja čudan narod. ka neko želi pomoći,odma ga napadnu. a šta tek onda rade onima drugima..
register01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 14:01   #317
Gle, ja iskreno ne jerujem tom Rangelovu, ali ko zna, mozda je nekome to stvarno i pomoglo, pa ko voli nek izvoli.
Mislim da ovdje nije ni mjesto ni vrijeme za bezvezne rasprave i diskusije barem nas medjusobno, pa svako sam valjda zna procijeniti sta mu je dobro i sta mu odgovara.

Da se vratim na temu :

ja vec nesto vise od mj. dana koristim Dermovate kremu i kuru vitamina koje mi je dokor propisao - jedino se nisam suncala jer stvarno nemam vremena ( samo da se zna doktor mi je preporucio suncanje u ranim jutarnjim i kasnim poslijepodnevnim satima uznaravno zastitnu kremu !!! )

rezultat me zadovoljava tj, poceo mi se polako vracati pigment oko ociju - koza zahvacena vitiligom mi postaje tamnija uz 2 pigmentirane tockice koje su se pojavile - meni je to i vise nego super koliko od nebitno zvucalo!!!

na laktu i oko korijena nokta za sad jos nista, ali i doktor je rekao da se na tim dijelovima teze vraca pigment.

Uglavnom, nastavljam dalje sa terapijom, idem na kontrolu za mj. dana pa cu vidjet sta ce reci.

meni je naj bitnije da vidim da se nesto desava u pozitivnom smislu - pigmenticu dobro dosao natrag!!!

ne odustajte i pametno se lijecite, i molim vas bez nekakvih napetih situacija barem na ovoj temi.

Pusa svima i nastavite odrzavati ovaj toppic na zivotu..... javim se sa novostima....
TheMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 14:26   #318
evo još jedne osobe koja "pati" zbog ove bolesti. imam vitiligo već cca 7 godina... koristila sam svašta, svakakve kreme, čajeve, ovo, ono, ali mi ništa nije pomoglo... jedino pozitivno u svemu je to što sam primjetila da mi se ne širi više, hvala bogu. ali bez obzira na to, tu su veliki kompleksi zbog kojih ponekad izgubim i nadu i vjeru u oporavak...i budem depresivna danima jer je sada ipak ljeto...vrijeme da uživamo i budemo hepi, a ja sam zbog vitiliga danima u depri. šteta.
.ona. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 01:58   #319
Evo malo mene opet...
Nasmijala sam se kad je register01 rekao"hrvati su zbilja čudan narod. ka neko želi pomoći,odma ga napadnu. a šta tek onda rade onima drugima... " Opet ovo sa rangelovom, pričala sam na sastanku (bili su večinom starijih ljudi koji imaju vitač) i 2 od njih je koristilo to i nije im pomoglo i tvrde da je bacanje novaca i mazanje očiju,kao i mnogo drugih stvari sa onim "rekla kazala" ili super kul bajnom reklamom...
Inače ove god ide dosta ljudi na Mrtvo more i čini se da če se naći dobre ekipe Puž je imala pravo,pozdraviška Puž

Registar01 koliko si uspio izlječiti vitiliga, mislim na opis na kojim dijelovima tijela si ga imao i gdje se najbrže pigmentirao sa home made terapijom sunčanja,ne kažem da je loša ak misliš da sam sarkastična il neš.I u koliko vremena? S čim preko zime/jeseni/proljeća postižeš da ti se vitiligo ne širi,odnosno ne vraća? I kaj pametno vele ti mladi dermatolozi?

pozdrav svima
p.s.treba se uživati i biti sretan zbog sebe, ne se obazirati na glupe komentare od neukih i plitkih ljudi, a ima ih ono gro...prave se vrijednosti ipak skrivaju ispod velikog dekoltea, nabadajućih štikla i pet kila pudera ...
EvenFlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 14:17   #320
register01

ja se apsolutno slažem s ovime što kažeš za rangelova, i sama sam ga kontaktirala...hvala bogu u relativno zrelim godinama (mhmh,da,da) kada više ne bi progutala svašta u nadi da će pomoći...tip ne zna u tri prosto proširene rečenice objasniti čudotvornost svojih preparata. Al ajmo se ne svađati, ovo je forum, svi smo različiti s različitim problemima i kao šro znamo, vrlo individualnom reakcijom na tretmane...svak po svom...

evenflow
sastanak? jel to dogovor za mrtvo more ili smo postali pravi vitiligo lobi pa imamo grupne sastanke ko liječeni alkoholčario ...vidiš, dobra ideja!
Biti će ti sigurno super ekipe, i iz Rh ali i iz drugih zemalja. Uostalom, kad te sunce opizdi u glavu i brom napravi svoje- svi će ti biti super!!!! Nikad nisam bila tako "glupa" ko u tih mjesec dana, sve mi je bilo smiješno i ravno...krasan osjećaj!!!!!!!!!!!!!!! Jedva čekam vijesti kako ti je tamo!
ah da, prave kvalitete se skrivaju iza svakakavih fasada. i naših isto. jer da je drugačije ne bi mi tu razglabali o coverdermu, puderima, korektorima, rangelovima, izraelima i inim...
život!!!!!!!!

pusa svima!
__________________
Nije hrabro ako se ne bojiš!!!
PUŽ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.