Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2010., 09:01   #181
Nova, žao mi je.... i znam kako je to, prošla sam....
meni je doc rekao da slijedeći mestrualni ciklus mogu ponovno ostati trudna,ali nisam se usudila.... trebalo je proći godinu i pol.... htjeli smo mi ranije,a li 9 mjeseci smo pokušavali i ništa... sad sam 4,5 mjeseci trudna, nadam se da će sad biti dobro...

a to, hoćešli čekati koji mjesec ili odmah, ovisi o tebi... samo nemoj odustati, ipak su djeca naša radost!!

želim ti svu sreću!!!!!
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 09:02   #182
Quote:
Nova0303 kaže: Pogledaj post
ponovo podižem ovu temu nakon puno puno vremena i quotam samu sebe jer mi je nažalost ponovo mjesto tu...
redovan pregled prije 5 dana...na sam rodjendan...puna sreće...entuzijazma...i mučnine koja me mučila cijelu trudnoću...
11-ti tjedan...strah prisutan al tješim se da je najgore prošlo...i ponovo onaj pogled ginekologa....grč na mom licu...nevjerica...suze...ne opet...

sutradan završila na kiretaži...isplakala dušu...sad sam doma...odmaram...i plačem...
dan prođe nekako...zabavim se sa svojim anđelom...čitam...gledam tv...ne dopuštam
drugima da primjete kolika je bol u meni...ali zato navečer...kad svi zaspu...kreče moj agonija...
more suza...milion pitanja...grižnja savjesti zbog takvog razmišljanja jer ipak sam osjetila čari majčinstva...
i govorim sebi da sam sebična...da trebam biti sretna...i zahvalna...i jesam da se razumijemo...
da nema mog malog kovrčavog dječačića poludila bi...

znam da ću preboljeti...da će vrijeme napraviti svoje...još je sve svježe...ali ono što me
sad muči je moja želja da na bebu krenem odmah...zadnji put sam čekala tri mjeseca i onda se nije lovilo nikako...
sad sam u takvim nekim životnim prilikama da na bebu mogu ili odmah tj. nakon prve menge ili odgoditi to za godinu dana
što mi je sada predaleko...na sto čuda sam...vjerujem da još niti ne razmišljam bistro...ne znam ni s kim bi razgovarala o tome...

guglam po cijele dane slučajeve žena koje su zatrudnile odmah...i onih koje su čekale...
važem...razmišljam...mada znam da je svaka trudnoća za sebe...da se može primiti
odmah ili se ne mora primiti još dugo dugo...moram se trgnuti pod hitno...ubit će me ovo razmišljanje...

draga, znam da ti nije lako... uopce ne mogu zamisliti kolika je to bol... da ti mogu ikako pomoci, bila bi najsretnija na svijetu...
nazalost, ne znam ti reci da li da cekas, ili da krenes odmah, jer nemam pojma kako to ide... samo budi sigurna, da je odluka koju ces donijeti ispravna i da te mora uciniti sretnom... kako god...
drzi se i ljubi svog djecaka...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2022., 21:29   #183
Pozdrav svima... 30.4 sam imala spontani, to je ujedno bila i menstruacija. Trajalo je duze nego inace, 7 dana(inace imam 5) i to je bilo to. Beta je vadjena i negativna je bila.. trebala sam dobit 27.5 ali evo, danas je 1.6 i nje nema, kasni mi. Test sam radila, tj ne jedan nego par i na svima se vidi bas jako jako svijetla druga linija ili plus. Bila sam vadit betu, sutra navečer ce hit nalazi gotovi, al me zanima jel moguca trudnoca odmah nakon spontanog... jer nisam sigurna da sam imala ovulaciju. Inace znam tocno u dan kad je imam, ali kazem, kako sam imala spontani, nisam obracala paznju pa nisam sigurna. Jel se susrela koja sa takvom ili sl situacijom?
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2022., 21:41   #184
Nisi napisala kakav spontani , ni jesi li nakon toga bila na ginekološkoj kontroli.
Meni je nakon prve kiretaže zbog spontanog menga došla tek nakon 42 dana.
Nemoj sad ništa nagađati, neću te plašiti, pričekaj nalaz bete iz krvi


I napravi svakako kontrolni ginekološki UZV za koji tjedan, posebno ako nakon 30.4.nisi , odnosno ovisno o beti
Rosemary84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2022., 21:52   #185
Quote:
Rosemary84 kaže: Pogledaj post
Nisi napisala kakav spontani , ni jesi li nakon toga bila na ginekološkoj kontroli.
Meni je nakon prve kiretaže zbog spontanog menga došla tek nakon 42 dana.
Nemoj sad ništa nagađati, neću te plašiti, pričekaj nalaz bete iz krvi


I napravi svakako kontrolni ginekološki UZV za koji tjedan, posebno ako nakon 30.4.nisi odnosno ovisno o beti
Ne zna se zasto... bila sam na kontroli poslije, sve je u redu bilo. Kiretazu nisam imala, sve se ocistilo prirodnim putem, za pretrage mi je rekao da je jos rano, jer se moze desit da dva puta ode samo od sebe
Planiram i ginekologa mjenjat isto, samo eto, ovdje cu prije dobit na lotu nego nac drugog ginekologa ..

Mene samo cudi da mi testovi pokazuju pozitivno, msm ne cudi, jer smo imali nezasticene odnose, ali opet ne znam ni sama. Ne plasis me, zelimo bebu i radimo na njoj, ali kazem ni sama ne znam sta i kako ...
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2022., 14:48   #186
Quote:
Doña Barbara kaže: Pogledaj post
Ne zna se zasto... bila sam na kontroli poslije, sve je u redu bilo. Kiretazu nisam imala, sve se ocistilo prirodnim putem, za pretrage mi je rekao da je jos rano, jer se moze desit da dva puta ode samo od sebe
Planiram i ginekologa mjenjat isto, samo eto, ovdje cu prije dobit na lotu nego nac drugog ginekologa ..

Mene samo cudi da mi testovi pokazuju pozitivno, msm ne cudi, jer smo imali nezasticene odnose, ali opet ne znam ni sama. Ne plasis me, zelimo bebu i radimo na njoj, ali kazem ni sama ne znam sta i kako ...
I ima li novosti? Jesi li radila ponovno betu ili ne? U sličnoj sam situaciji trenutno, samo još nismo krenuli ponovno raditi na bebi. Planiram pratiti ovulaciju i ovaj ciklus. Isto mi je traja m dulje nego inače, spontani je bio oko 29.05. ne znam točno, ali tako negdje je krenulo krvarenje. Isto bez kiretaže.

Meni je dr. rekla da nikako ne može biti pozitivan test ako je beta bila negativna nakon spontanog, tako da po meni je vrlo lako moguće da si opet trudna.
U svakom slučaju baš me zanima što si doznala i sretno!
donili is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2022., 19:11   #187
Pozdrav svima,

Evo danas nakon 9nj pokusavanja od spontanog, napokon pozitivan test na trudnocu, 5 tjedan, beta 4000.
S obzirom na proslost malo smo iztraumatizirani i analiziramo sve.

Na pregledu imamo potvrdjenu trudnocu, vidljivu gestacijsku vrecicu (0.86cm), ali bez vidljivog embrionog odjelka. Takodje vidljiv i hematom promjera 15mm.

Kakvi su nam izgledi za uspjesnu trudnocu ovaj put? Je li normalno da se embrioni odjelak ne vidi u 5tj i je li hematom opasan?

hvala
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2022., 23:33   #188
Oba puta mi se nije vidio e.o tako rano, a hematom sam imala u drugoj tr., prosao do kraja 1.trom. sretno!
__________________
la mesure de l'amour c'est d'aimer sans mesure
Parlez français! :cerek:
Scimmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2022., 23:57   #189
Monster, naravno da imate izgleda uspješno iznijeti trudnoću, uvijek ima izgleda. Kod mene se radilo o 5 trudnoća, tek iz 5. imam živo i zdravo dijete, ali trudnoća je prošla bez ikakvih problema, kao da ničeg prije nije bilo.
E.o. mi nikad nije uhvaćen tako rano, u zadnjoj trudnoći tek na pregledu 6+0, a otkucaji srca na 6+5.
Što se tiče hematoma, pretpostavljam da je preporuka mirovanja? Neka terapija, utrogestan, duphaston?
Logophobia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2022., 13:17   #190
Terapija je utrogestan vaginalete 3x1 i vitamini.
Dr nije spominjala mirovanje.
Sada cekamo pregled za 15 pa drzimo fige da se sve nastavi razvijati ok.

Nakon vanmatericne i spontanog, pa onda 9mj cekanja da se opet uhvati bas smo kao na iglama.
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2022., 16:55   #191
Miruj ipak što više bar do tog idućeg pregleda, pa lako tamo pitaš što i kako dalje.
Držim fige da sve bude u najboljem redu
Logophobia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2022., 14:59   #192
danas smo usli u 6tj, ono sto me brine sto su u odnosu na proslih nekoliko dana svi simptomi nestali (bolne grudi, pospanost), treba li se brinuti ili je normalno da simptomi odlaze u potpunosti na pocetku?
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2022., 15:08   #193
ne treba brinuti.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2022., 15:30   #194
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
danas smo usli u 6tj, ono sto me brine sto su u odnosu na proslih nekoliko dana svi simptomi nestali (bolne grudi, pospanost), treba li se brinuti ili je normalno da simptomi odlaze u potpunosti na pocetku?
Draga Monster12,
Znam kako ti je jer je i meni slično.
Ja sam 8t3d i iščekivanju pregleda koji je 19.12.
Ovo mi je 4.trudnoca...od kojih nijedna prije nije sretno završila.

Također kao tebi, simptomi dolaze i odlaze, pa se ponovo vrate... I meni je bio teror u glavi kad sam jedno jutro shvatila da me grudi ne bole... Onda je prošlo 2dana pa su opet bile bolne da nisam mogla spavat na trbuhu...

Bila mi je mučnina, gadi mi se neka hrana, pa mi onda malo nije mučnina... I tako u krug. Vrtim dobre i loše scenarije i većinom samu sebe smirim - jer ništa ne mogu...

Napravila sam sve što je u mojoj moći da bebi bude ok, dalje je sve neka viša sila...

Pokušaj razmišljati pozitivno, ali ako i neuspjevas, evo na forumu stvarno uvijek možeš tražiti neko slično iskustvo i većinom ćeš naći nekog tko te razumije


Želim ti skolsku i dosdnu trudnoću i da am ovi prvi tjedni čim prije i lakše prođu

Poslano sa mog M2102K1G koristeći Tapatalk
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2022., 15:49   #195
ma umiremo od straha jer smo vec prosli i vanmatericnu i spontani i usli smo puni nade ovaj put tako da sada sve analiziramo.
naredni pregled je tek za 10 dana.

je li beta hcg ispravan pokazatelj da se sve odvija. ako je prije 7 dana bila 3000, sada treba biti barem 12000-15000 ako ponovimo sutra?
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2022., 17:01   #196
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
ma umiremo od straha jer smo vec prosli i vanmatericnu i spontani i usli smo puni nade ovaj put tako da sada sve analiziramo.

naredni pregled je tek za 10 dana.



je li beta hcg ispravan pokazatelj da se sve odvija. ako je prije 7 dana bila 3000, sada treba biti barem 12000-15000 ako ponovimo sutra?
Imala sam ja i spontani i heterotopicnu i biokemijsku...

Nažalost što se bete tiče, ne mogu ti ništa pozitivno reći jer meni se beta uredno duplala do 8500 i tek tada smo shvatili da je heterotopicna vjerojatno u pitanju...

Uredna beta može biti dobar pokazatelj, no ni ne mora.

Pravilo je da nema pravila i nema garancije.

Dan po dan najbolje.

Poslano sa mog M2102K1G koristeći Tapatalk
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.