Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2007., 03:01   #61
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ne, neće. to bi značilo centralizaciju podataka - a to je nešto čemu prirodna evolucija, a i informatička koja ju slijedi, nastoji izbjeći pod svaku cijenu, jer je tako svaki sektor ranjiv u velikoj mjeri.

uostalom, čak i da te izbrišu, imaš ljude oko sebe koji za tebe garantiraju i u čijim podacima su vezan za njih. to ti je onaj film, ali to je samo - film.
previše SF-a gledaš. takve stvari su nemoguće.
Mda, a šta je stvaranje Europske Unije nego centraliziranje moći?
Filmove više uopće ne gledam, a ja mislim da ti previše filozofiraš
J.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 10:24   #62
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
...informatika jest centraliziranje podataka s administracijom distribuiranja tih istih podataka.
Istina jest da se teži međusobnom povezivanju pojedinih informacijskih sustava, kako bi se mogli dijeliti podaci, ali čak i pojedini informacijski sustavi nastoje (ili će u bližoj budućnosti nastojati) koristiti distribuirane baze podataka, baš zbog ranjivosti samog inf. sus. koji postaje praktički neupotrebljiv u slučaju da padne server sa bazom podataka.
Dodaj tome još i nekoliko kopija backupa i brisanje više i nije tako jednostavan proces... i sve to treba provesti u svim ustanovama u čijim bazama podataka se čuvaju tvoji podaci....
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 21:18   #63
upravo tako - vrijeme mainframeova prolazi. tako se mislilo prije 40 godina i više. danas sve ide na decentralizaciju što se tiče informatike.

papiri, a ne elektronika? give me a break, J.G.
a ako te netko želi izbrisati, može to učiniti i danas. ne sprječava ga ništa. papiri sigurno ne.
čovjeka možeš izbrisati samo tako da ga eliminiraš s planeta.
gledaš previše filmova.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 21:39   #64
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
upravo tako - vrijeme mainframeova prolazi. tako se mislilo prije 40 godina i više. danas sve ide na decentralizaciju što se tiče informatike.

papiri, a ne elektronika? give me a break, J.G.
a ako te netko želi izbrisati, može to učiniti i danas. ne sprječava ga ništa. papiri sigurno ne.
čovjeka možeš izbrisati samo tako da ga eliminiraš s planeta.
gledaš previše filmova.
Naravno da ga možeš izbrisat i danas, samo šta je to malo zeznutije od stiska jednog botuna, šta misliš?
Pa isto tako se prije administracija vodila papirima, danas je sve više-manje kompjuterizirano...zašto? Mogli su i bez kompjutera funkcionirat.
Da li je lakše imat sve ovce na okupu pomoću chipa, i lijepo gledat na ekranu gdje se koja nalazi, te ukoliko zasmeta stisnit "eliminate" botun, ili ovako na stari način mučit se hvatat ljude okolo, ubijat ih, skrivat tijela, itd...
Kad smo već kod filmova, nadam se da si gledao jedan film gdje je zatvorenicima u zatvoru stavljena eksplozivna ogrlica oko vrata, i ukoliko izađu iz određenog perimetra, ode glava...
Tako nema više potrebe za zidovima, električnim žicama, čuvarima koji će non-stop paziti da li netko pokušava pobjeć, strahu od bježanja...
Sve je plain and simple
Sve teži pojednostavljivanju, pa tako i manipulacija.
Ali naravno, da bi ljudi lakše progutali gorku pilulu, ovi je premažu raznim namazima, pa tako chip osim kontrole će donijeti i lakše snalaženje kod kupovanja, registriranja, osiguravanja, ma svega....bit ćemo krasno divno čipirano društvo, istrenirano za potrošnju, razmnožavanje i međusobno ubijanje. A možda jednog dana čak budemo mogli komunicirati sa čipiranim psima i mačkama pomoću tog čipa...pa to će biti divno, jedva čekam!
J.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2007., 23:54   #65
to što opisuješ je teško moguća daleka budućnost koju ti vjerojatno ni unuci neće dočekati.
ima toliko više trenutno opasnih stvari za rješavanje od prosipanja hipoteza koje smrde po paranoji.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 01:02   #66
Quote:
J.G. kaže: Pogledaj post
bit ćemo krasno divno čipirano društvo, istrenirano za potrošnju, razmnožavanje i međusobno ubijanje.
čip, dakle, ne bi donio ništa novog...
nego, mislim da je manipulacija moguća do određene mjere, a da ugrađivanje čipa prelazi tu granicu. ljudi nisu tolike ovce da im možeš servirat ama baš svaku nebulozu kao neophodnu. polazim, naravno, od sebe - nikada ne bih dopustio ugrađivanje ikakvog čipa u svoje tijelo. zatim, ljudi koje poznajem - većina njih također ne bi pristala na to. e sad, pošto niti sebe niti svoje poznanike/prijatelje ne smatram nekim posebnim primjercima ljudske vrste, jedino što mogu zaključiti jest da ugradnja takvog čipa NIKADA neće polučiti pozitivne reakcije među pučanstvom. u to sam čvrsto uvjeren.
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 01:33   #67
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
upravo tako - vrijeme mainframeova prolazi. tako se mislilo prije 40 godina i više. danas sve ide na decentralizaciju što se tiče informatike.
Kako molim? Jel možemo razlikovati termin centralizacija od distribucije? Centralizaciju podataka od distribucije podataka? Primjeri: google projekt, SAP, ministarstvo zdravstva - projekt zdr. kartona pacijenata...
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 01:36   #68
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
čip, dakle, ne bi donio ništa novog...
nego, mislim da je manipulacija moguća do određene mjere, a da ugrađivanje čipa prelazi tu granicu. ljudi nisu tolike ovce da im možeš servirat ama baš svaku nebulozu kao neophodnu. polazim, naravno, od sebe - nikada ne bih dopustio ugrađivanje ikakvog čipa u svoje tijelo. zatim, ljudi koje poznajem - većina njih također ne bi pristala na to. e sad, pošto niti sebe niti svoje poznanike/prijatelje ne smatram nekim posebnim primjercima ljudske vrste, jedino što mogu zaključiti jest da ugradnja takvog čipa NIKADA neće polučiti pozitivne reakcije među pučanstvom. u to sam čvrsto uvjeren.
Pričekaj par godina... Mogao bi se zateči skupa sa svima nama da moliš da ti se ugradi čip. A nakon toga moglo bi se desiti da te nitko više ne pita. Tko neće - krši zakon!
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 01:56   #69
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Pričekaj par godina... Mogao bi se zateči skupa sa svima nama da moliš da ti se ugradi čip. A nakon toga moglo bi se desiti da te nitko više ne pita. Tko neće - krši zakon!
volio bih kad bi se za par godina ti sam sjetio ovakvih postova...no nema smisla da se prepucavamo oko toga koliko tko godina treba pričekati

društvo se samo kontrolira (posebno je to recimo bilo izraženo u bivšem sistemu kada se nerijetko dešavalo da susjed prijavljuje susjeda zbog negativnih komentara usmjerenih prema SK - slično je i danas) i nisu potrebni nikakvi čipovi da bi se nadzor poboljšao. big brother je postao realnost u Londonu kroz zadnjih nekoliko godina uspostavom CCTV sustava sa preko milijun kamera koje snimaju ulice 0-24, a takvi sustavi, manji ili veći, se uvode i drugdje. viđam ih i u svom gradu. taj famozni čip je isto tako dio globalnog sustava nadzora i kontrole, no razlika je u tome što se ugrađuje u tijelo i "nadzire iznutra". i kakve god beneficije ti nekome ponudio, ne vidim mogućnost pristanka velikog broja ljudi na ugradnju tog čipa jer koliko god ti to vladajuća klasa prezentirala kao pogodnost ili nužnost, ostaje činjenica da si žigosan kao stoka - a nema normalnog čovjeka koji će to dopustiti.
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 15:30   #70
Ugradnja takvog čipa bilo bi kršenje temeljnih ljudskih prava koja su sastavni dio ustava svih normalnih zemalja... A to je tek prva prepreka koju bi taj čip trebao preskočit... tako da po meni uzalud paranoizirate...
B52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 16:26   #71
Quote:
B52 kaže: Pogledaj post
Ugradnja takvog čipa bilo bi kršenje temeljnih ljudskih prava koja su sastavni dio ustava svih normalnih zemalja... A to je tek prva prepreka koju bi taj čip trebao preskočit... tako da po meni uzalud paranoizirate...
Ne brini se, u Americi već imaš neke familije koje su odmah po izlasku čipa HTJELE da im čip ugrade u dijete, tako da se osjećaju sigurnije ili šta ja znam (u slučaju otmice valjda). Kako je sinkezg rekao, mislim da će čip ugrađivati po principu problem-reakcija-solucija, odnosno stvorit će neki problem (krizu, npr.) za koji će jedino rješenje biti ugradnja čipa, i to do te mjere da će ljudi sami to htjet
Proguglaj malo "problem reaction solution"
J.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 22:09   #72
Ne trebam proguglat... znam što želiš reći... svejedno, mene i moju kožu nikakav čip neće vidjeti...
B52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 22:26   #73
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
volio bih kad bi se za par godina ti sam sjetio ovakvih postova...no nema smisla da se prepucavamo oko toga koliko tko godina treba pričekati
Pa iskreno se nadam da ću se sjetiti. Danas sam znatiželjan što ću misliti o svojim razmišljanjima/tvrdnjama za 5 ili 10 godina. Vidjet ćemo - rekli su slijepci
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 22:30   #74
Quote:
B52 kaže: Pogledaj post
Ugradnja takvog čipa bilo bi kršenje temeljnih ljudskih prava koja su sastavni dio ustava svih normalnih zemalja... A to je tek prva prepreka koju bi taj čip trebao preskočit... tako da po meni uzalud paranoizirate...
Ako čemo govoriti u smisli da je čip gotova stvar onda ga nikakva temeljna ljudska prava neče zaustavit u širenju.
Amerikanci su izgubili ta temeljna ljudska prava sve u svrhu zaštite od terorizma.
Isto tako,na istu foru bi se mogao progurati čip.Ne da bi mogao,nego hoće.
Terorizam ima svoju svrhu,ekonomsku i represivnu.To je to.

Što se same kontrole ljudi i podaka tiće...kako je netko napisao...Odrekao si se djela slobode da bi uživao u nekim pogodnostima države.A nemate nitko pravo kukat dok ne ponudite alternativu.Ajd da čujem kako bi to vi organizirali npr ekonomiju i bankarski sustav da što manje ulazite u privatnost ljudi?
davali bi kredite na "majke mi"?
maniche is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 22:31   #75
nema šanse da se u ljude stavljaju čipovi. sve i da se stavljaju, služili bi tek ako bi imali senzore na svakom koraku. a to bi se razbijalo iz prkosa. i ja bi ih razbijao.

to je teško kršenje ljudskih prava. treba doći neki novi staljin/hitler, ili hrpa njih, i k tome moraju biti uspješni. svijet mora biti u grozovitoj krizi. planet. ne zemlja, ne kontinent. planet.

to je čisti SF. to se danas ne može dogoditi.
inače, ako ćemo uzeti realno, kad bi se u ljude ugrađivali GPS odašiljači (jer priznajmo, čipovi su glupi nadomjestak za pravu stvar koju paranoici nisu mogli shvatiti, jer im fali znanja o dosta stvari), ne bih to nikako prihvatio.
to bi dovelo do masovnih prosvjeda, rušenja vlada.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 10:44   #76
Quote:
B52 kaže: Pogledaj post
Ne trebam proguglat... znam što želiš reći... svejedno, mene i moju kožu nikakav čip neće vidjeti...
I ja tako razmisljam
Ali evo, npr. u Americi imas ljude koji zele taj chip i vec ga imaju ispod kože...

http://www.youtube.com/watch?v=L-PIyL3ke24

(mislim da je u Zeitgeistu bilo o familiji koja je dala implantirat chip svojoj djeci...)
J.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 10:49   #77
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nema šanse da se u ljude stavljaju čipovi.
Već jesu

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
sve i da se stavljaju, služili bi tek ako bi imali senzore na svakom koraku. a to bi se razbijalo iz prkosa. i ja bi ih razbijao.
I ja

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
to je teško kršenje ljudskih prava.
Nije, ako ljudi to sami žele

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
to bi dovelo do masovnih prosvjeda, rušenja vlada.
Bumo videli
J.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 12:37   #78
Taj čip koji ljudi "žele", kakav je? Je li to RFID? Prije par godina u SAD-u su bili popularni GPS odašiljači u obliku narukvice. GPS uređaj i RFID čip nisu jedno te isto.
Uglavnom, stavljalo bi se djetetu na ruku, pa bi se znalo gdje je dijete. Rezolucija je bila oko 100 metara. Tako nekako.

BTW, sad sam pogledao dio tog filmića. Je, RFID je. Ako netko ne zna što je RFID, neka progoogla. To nije sredstvo nadziranja. To je čip koji radi tek kad je u malom dometu senzora.

I dalje zvučite kao paranoici. Žalim, ali ovo je identično paranoji oko barkoda.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 12:40   #79
engleska je valjda pametna. mora da je od čaja
dobaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 13:22   #80
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
to je teško kršenje ljudskih prava. treba doći neki novi staljin/hitler, ili hrpa njih, i k tome moraju biti uspješni. svijet mora biti u grozovitoj krizi. planet. ne zemlja, ne kontinent. planet.
Kada bi prije 9/11 pitao bilo kojeg amerikanca što misli o tome da se ljude po 6 mjeseci može držat u pritvoru bez ikakvog dokaza i suđenja,da vojska smije na ulice kad to poželi,da se privatnost pojedinca svede na minimum, javni prosvjedu mogu bit ugušeni vojnom intervencijom...
rekao bi ti da si luđak,da su to kršenja temeljnih ljudskih prava i da se to u zemlji poput Amerike jednostavno ne može dogodit.
Znamo kakva je situacija sad.Svi ovi zakoni su doneseni,i još puno njih,sve uz odobravanje javnosti.
Ljudi imaju jak nagon za preživljavanjem,sigurnost im je ispred svega.Po cjenu sigurnosti spremni su se odreči SVEGA.

I dalje mislim da do chipovanja neće doči.Sada nam je privatnost ionak svedena na minimum i trenutno uopće za chipom nema ni potrebe.Al budi siguran da,ako svjetske vlade u tome vide interes,chipovat će se na veliko.
maniche is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.