Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2007., 13:24   #41
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Lady D.je ubijena po narudžbi...znala sam iste noći kada se dogodilo!Dakle prije ne/dokazanih sumnji i teorija zavjera.

Quote:
Vanzemaljci ,humanoidi ali ne ljudi jesu uspostavili tajan kontakt s 4 vlade.Došlo je do izmjene znanja,ali ne vladaju Zemljom.I štite nas na određeni način od drugih.


To si predvidjela, vidjela ili kaj?
Quote:
2o43 biti će javno,jer će nam trebati njihova pomoć,a ta se neće moći prikriti.
ali još cijelo stoljeće biti će onih koji to neće prihvatiti kao istinu.



Duguješ mi kavu!Na Trgu bana Jelačića 12.O6 2043 u podne,u novoj kavani,u objektu koji će biti na mjestu sadašnjeg nebodora.
Nema frke. Ako se sve to dogodi, plaćam ti kavu.

(Sad se dam kladiti da si mi "zaboravila" spomenuti da će te godine biti nestašica kave, pa će u tom ionako skupom objektu kava koštati ko tvoja mjesečna plaća. )

Al mora biti javno.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 10:34   #42
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
:rofl:
:rofl:

To si predvidjela, vidjela ili kaj?
Nema frke. Ako se sve to dogodi, plaćam ti kavu.

(Sad se dam kladiti da si mi "zaboravila" spomenuti da će te godine biti nestašica kave, pa će u tom ionako skupom objektu kava koštati ko tvoja mjesečna plaća. )

Al mora biti javno.


Uvuci jezik nevjerni Tomo.....

ja,jesam nešto "zaboravila" spomenuti...
ali radi obostranog dobra........

PS...a zašto baš moja mjesečna plaća?
Seksistu jedan...
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 15:35   #43
A zašto bi se oni uopće spuštali na Zemlju?
I što jedan Vanzemaljac može znati o Zemlji i ljudima?
Ili o mikrobima, virusima itd
Paa...skoro ništa!
Čini mi se da bi se i oni zabarikadirali na pristojnoj visini iznad Zemlje (recimo 10 000 km) i probali komunicirati radiom s nama.
A od nas bi se očekivalo da dodje nekakva delegacija na njihov brod...
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 16:17   #44
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
A zašto bi se oni uopće spuštali na Zemlju?
Bez obzira zašto bi se i bi li se spuštali na Zemlju, jedino je sigurno da su na višem stupnju duhovnog i "materijalnog " razvoja od nas. Ukoliko su na višem stupnju duhovnog razvoja, neće biti problema, jerbo zločestiji od nas onda nisu.
Da su na višem " materijalnom" stupnju je jasno, zar ne, ta gdje se mi spuštamo u i izvan našeg sunčevog sistema. Oni ispod nas još manje.

A zašto ih u filmovima prikazuju kao predatore jasno je. Kada bi ih prikazivali kao dobre i prijateljski nastrojene, ljudi ih se ne bi bojali. Kada ih se ljudi ne bi bojali, onda bi postalo normalno govoriti o bliskim susretima sa njima. A kada bi se o tome počelo slobodno govoriti, ljudska civilizacija zasnovana na mnogim dogmama, nebulozama i iskrivljenim tumačenjima istine i stvarnosti, ne bi više mogla funkcionirati kao sada.

A da ih ima jasno je svakome, iako mnogi ne priznaju. Jer da nismo od pećinskog čovjeka došli do kompjutera bez izvanzemaljske pomoći, jasno je i vrapcima. A da li države imaju spreman plan za bliski susret s njima? One koje kroje sudbinu svijeta imaju. I više od toga. Hrvatska? Ta mi smo kvart neke manje svjetske metropole.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 16:36   #45
arna, rekla si tri nejasne stvari:

1) filmovi ih prikazuju kao predatore. ljudi se zato boje.
-iz ovog se može izvući zaključak da se filmovi snimaju da bi se ljudi bojali.
E pa, filmske scenarije ne pišu ljudi u crnom, nego scenaristi kojima je cilj zaraditi. Filmovi u kojima nema eksplozija i predatora, manje će zaraditi, jer sadržavaju manje akcije, pa su manje pogodni za široke mase, koje traže zabavu.
Nije to stvar nikakve zavjere () nego ponude i potražnje. Kruha i igara. Tako je oduvijek bilo.

2) do kompjutera smo došli uz pomoć izvanzemaljaca
-Nije istina. Kompjuteri su se razvijali još tamo od antike. Počelo je s urezivanjem na podlozi, brojanjem na prste, vezanjem čvorova. Znanje se skupljalo i dolazilo je do sinteze. Ovo što sad imamo nije ništa neočekivano, razvoj je išao u tom smjeru, kontinuirano.



Inače, bila bi prava šteta da protokoli ne postoje.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 17:56   #46
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post


Uvuci jezik nevjerni Tomo.....

ja,jesam nešto "zaboravila" spomenuti...
ali radi obostranog dobra........
Gle, što više toga ne "zaboraviš", to ćeš više biti u pravu.
Quote:
PS...a zašto baš moja mjesečna plaća?
Seksistu jedan...
Zato, blesačo feministička (kad se već vrijeđamo), što ja tebe častim kavom, pa impliciram da će ona biti nešto što si zbog nestašice nećeš moći priuštiti.

A hoće li to biti iznos jedne ili dvadeset i jedne moje mjesečne plaće druga je priča.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 18:00   #47
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
arna, rekla si tri nejasne stvari:


2) do kompjutera smo došli uz pomoć izvanzemaljaca
-Nije istina. Kompjuteri su se razvijali još tamo od antike. Počelo je s urezivanjem na podlozi, brojanjem na prste, vezanjem čvorova. Znanje se skupljalo i dolazilo je do sinteze. Ovo što sad imamo nije ništa neočekivano, razvoj je išao u tom smjeru, kontinuirano.
tko god je rekao da smo do kompjutera došli uz pomoć vanzemaljaca njemu se to čini tako komplicirano i nevjerojatno da smo samo uz pomoć više sile mogli doći do računala..

neznanje vodi do takvih izjava..

da počne učiti od N i P poluvodiča, do jednostavnih tranzistora pa preko cijele elektronike, skužila bi kako je stvar napredovala od ogromnih soba ispunjenih cijevastim komponentama do računala veličine kreditne kartice.. ljudima netrebaju vanzemaljci da bi skužili neke stvari..
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 18:48   #48
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
arna, rekla si tri nejasne stvari:

1) filmovi ih prikazuju kao predatore. ljudi se zato boje.
-iz ovog se može izvući zaključak da se filmovi snimaju da bi se ljudi bojali.
E pa, filmske scenarije ne pišu ljudi u crnom, nego scenaristi kojima je cilj zaraditi. Filmovi u kojima nema eksplozija i predatora, manje će zaraditi, jer sadržavaju manje akcije, pa su manje pogodni za široke mase, koje traže zabavu.
Nije to stvar nikakve zavjere () nego ponude i potražnje. Kruha i igara. Tako je oduvijek bilo..

Ja ni ne govorim o zavjeri. A da se mnogi filmovi snimaju sa svrhom držanja ljudi pod određenim pritiskom straha, nije ništa novo. Naivno je misliti da se radi samo o zaradi ( uostalom, ET je jako puno zaradio). Filmovi, kao i ostali mediji, nenametljivo i konstantno utiču na izgradnju čovjekovog mišljenja i shvaćanja. A poznato je da je strah vrlo dobra osnova koju se može koristiti za preuzimanje vodstva, vladanja, utjecanja na pojedince i mase, te za provođenje manipulacija bilo koje vrste.


Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
2) do kompjutera smo došli uz pomoć izvanzemaljaca
-Nije istina. Kompjuteri su se razvijali još tamo od antike. Počelo je s urezivanjem na podlozi, brojanjem na prste, vezanjem čvorova. Znanje se skupljalo i dolazilo je do sinteze. Ovo što sad imamo nije ništa neočekivano, razvoj je išao u tom smjeru, kontinuirano..

To od pećine do kompa sam rekla u slikovitom smislu, da sažmem tehnološki napredak od davnina pa do danas. Ta nisi valjda pomislio da mislim kak je mali zeleni skrivečki šaptao i davao upute tipu kak da složi veliki ormar, pa onda manje kutije, pa laptop itd.
No, nebi me čudilo da se jednom objavi kak su Ajnštajn, Tesla, Mocart, DaVinći i kompanija, bili alieni upućeni na Zemlju da potpomognu civilizaciju.


Što je treća nejasnoća?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 19:04   #49
Sorry, nema treće.

Samo, kako to kažeš da nema zavjere, a opisuješ zavjeru?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 19:33   #50
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Sorry, nema treće.

Samo, kako to kažeš da nema zavjere, a opisuješ zavjeru?
Kako opisujem zavjeru?
Zamisli nekada, kada su ljudi vjerovali da je Zemlja ravna ploča, javio se netko i rekao da nije, nego da je kugla. Teorija zavjere, zar ne? Na lomaču s njim!
A onda kad su spoznali i naučili o gravitaciji i sili teži, odjednom kugla postaje logična istina, a ravna ploča sprdnja. Ali koliki su stradali zbog te "teorije zavjere".
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 19:44   #51
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Kako opisujem zavjeru?
Zamisli nekada, kada su ljudi vjerovali da je Zemlja ravna ploča, javio se netko i rekao da nije, nego da je kugla. Teorija zavjere, zar ne? Na lomaču s njim!
A onda kad su spoznali i naučili o gravitaciji i sili teži, odjednom kugla postaje logična istina, a ravna ploča sprdnja. Ali koliki su stradali zbog te "teorije zavjere".
o teorijama zavjere možemo govoriti tek od moderne nadalje...u slučaju koji spominješ nije se javio "netko" već Crkva koja je tada bila apsolutni vjerski autoritet u društvu daleko od sekularizacije i radilo se, razumljivo, o herezi...
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 20:20   #52
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Kako opisujem zavjeru?
Zamisli nekada, kada su ljudi vjerovali da je Zemlja ravna ploča, javio se netko i rekao da nije, nego da je kugla. Teorija zavjere, zar ne? Na lomaču s njim!
A onda kad su spoznali i naučili o gravitaciji i sili teži, odjednom kugla postaje logična istina, a ravna ploča sprdnja. Ali koliki su stradali zbog te "teorije zavjere".
Pa evo:

A da se mnogi filmovi snimaju sa svrhom držanja ljudi pod određenim pritiskom straha, nije ništa novo. Naivno je misliti da se radi samo o zaradi ( uostalom, ET je jako puno zaradio). Filmovi, kao i ostali mediji, nenametljivo i konstantno utiču na izgradnju čovjekovog mišljenja i shvaćanja. A poznato je da je strah vrlo dobra osnova koju se može koristiti za preuzimanje vodstva, vladanja, utjecanja na pojedince i mase, te za provođenje manipulacija bilo koje vrste.

To je opis zavjere filmske industrije, da se narod uplaši, pa da netko njim lakše vlada.

Ovo s kontroverzom oko Zemlje nije zavjera, to je posljedica sekularizacije društva kojim vlada dogmatska, religijska institucija.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 23:20   #53
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Pa evo:

A da se mnogi filmovi snimaju sa svrhom držanja ljudi pod određenim pritiskom straha, nije ništa novo. Naivno je misliti da se radi samo o zaradi ( uostalom, ET je jako puno zaradio). Filmovi, kao i ostali mediji, nenametljivo i konstantno utiču na izgradnju čovjekovog mišljenja i shvaćanja. A poznato je da je strah vrlo dobra osnova koju se može koristiti za preuzimanje vodstva, vladanja, utjecanja na pojedince i mase, te za provođenje manipulacija bilo koje vrste.

To je opis zavjere filmske industrije, da se narod uplaši, pa da netko njim lakše vlada.

.

Ma kvrapcu, kako si to izvukao? A ostale medije si izostavio.

No dobro. Što od navedenog nije točno? Da mediji utječu na mišljenje ljudi? Da strah nije dobra podloga koju se koristi za preuzimanje vodstva? Da vođe manipuliraju vođenima?
I što je tu teorija zavjere?
Meni se čini da je to puka realnost.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 23:33   #54
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ovo s kontroverzom oko Zemlje nije zavjera, to je posljedica sekularizacije društva kojim vlada dogmatska, religijska institucija.
Dabome da nije zavjera. Dabome da je određenim institucijama odgovaralo onakvo razmišljanje i to da ga se što duže, zbog neznanja, održi. Dok se one same ne prilagode novim saznanjima, a da pri tome ne pretrpe ozbiljnu štetu.

A zašto misliš da je danas drugačije? Zašto misliš da nam se ne mažu oči i da nam se smišljeno ne predočavaju i naglašavaju određene informacije, a neke se dobro kriju? Zar stanje u svijetu ne otvara tu mogućnost?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 23:36   #55
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Ma kvrapcu, kako si to izvukao? A ostale medije si izostavio.

No dobro. Što od navedenog nije točno? Da mediji utječu na mišljenje ljudi? Da strah nije dobra podloga koju se koristi za preuzimanje vodstva? Da vođe manipuliraju vođenima?
I što je tu teorija zavjere?
Meni se čini da je to puka realnost.
pa ispada kao da impliciraš da je to namjerno. A teorija zavjere postaje tek kad je - namjerno.


Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Dabome da nije zavjera. Dabome da je određenim institucijama odgovaralo onakvo razmišljanje i to da ga se što duže, zbog neznanja, održi. Dok se one same ne prilagode novim saznanjima, a da pri tome ne pretrpe ozbiljnu štetu.

A zašto misliš da je danas drugačije? Zašto misliš da nam se ne mažu oči i da nam se smišljeno ne predočavaju i naglašavaju određene informacije, a neke se dobro kriju? Zar stanje u svijetu ne otvara tu mogućnost?
Na što točno misliš?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 23:38   #56
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
No dobro. Što od navedenog nije točno? Da mediji utječu na mišljenje ljudi? Da strah nije dobra podloga koju se koristi za preuzimanje vodstva? Da vođe manipuliraju vođenima?
I što je tu teorija zavjere?
Meni se čini da je to puka realnost.
mediji, a posebno film, ne prilagođavaju ljude na taj način, oni se prilagođavaju ljudima...kažem, posebno film, jer film koji ljudima ne nudi ono što žele vidjeti neće se, naravno, dobro prodati...
a strah od nepoznatog, što potencijalni vanzemaljci zasigurno jesu, prije bih smatrao urođenim nego ideološki nametnutim...
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 11:52   #57
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
pa ispada kao da impliciraš da je to namjerno. A teorija zavjere postaje tek kad je - namjerno.
Nego što da je namjerno. Ta slučajnost i tako ne postoji. Pa ako je sad in reći da je to teorija zavjere, onda neka je. I to ne teorija, već zavjera u praksi.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 12:37   #58
Zato je Štefek iz legendarnog vica imao sve pripremljeno. Nakon puuuno gemišta u gostioni, krenuo je teturajući doma. U kukuruzu je ugledao nisku spodobu zelene boje, izbuljenih očiju i crvena lica. Štefek priđe oprezno još par koraka i odluči uspostaviti kontakt : " Ja sam Štefek, hik, želim ti mir i dobro došel na Zemlju ! " Iz kukuruza se čuo odgovor : " Ja sam Janko, lugar i nemrem se nikak posrat ! "
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 14:31   #59
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Nego što da je namjerno. Ta slučajnost i tako ne postoji. Pa ako je sad in reći da je to teorija zavjere, onda neka je. I to ne teorija, već zavjera u praksi.
Arna, brkaš mnoge stvari. Ne zove se nešto teorija zavjere zato jer je to in, nego zato jer nešto jest ili nije teorija zavjere. To je termin, ne pomodarstvo.

Čovječanstvo nije odjednom postalo željno nasilja. Nasilje se razvijalo skupa s ostalim stvarima i ima svoju povijest, a filmska industrija je parazit koji se time hrani. Daje nam hranu. I dobro joj je. Valja se u novcu. Najveća hrana joj je SAD, koji traži sve više nasilja i banalizira ga. Navukao se na njega kao na drogu.

Ne postoji zavjera filmske industrije da nas straši izvanzemaljaca. Sve i da nas straši - čemu to? Apsurdno je.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 15:41   #60
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Arna, brkaš mnoge stvari. Ne zove se nešto teorija zavjere zato jer je to in, nego zato jer nešto jest ili nije teorija zavjere. To je termin, ne pomodarstvo.

Čovječanstvo nije odjednom postalo željno nasilja. Nasilje se razvijalo skupa s ostalim stvarima i ima svoju povijest, a filmska industrija je parazit koji se time hrani. Daje nam hranu. I dobro joj je. Valja se u novcu. Najveća hrana joj je SAD, koji traži sve više nasilja i banalizira ga. Navukao se na njega kao na drogu.

Ne postoji zavjera filmske industrije da nas straši izvanzemaljaca. Sve i da nas straši - čemu to? Apsurdno je.
Ako brkam, kako ti kažeš, neka ti bude.
Termin? Što je termin? I tko kaže da nije pomodarski izraz? Ali što ako se pokaže da nije samo termin. I da ne označava samo to što ti misliš da označava? Što ako je to istina koja će biti kao takva priznata kroz neko vrijeme? Nikom ništa, zar ne. Možda tada više ni nećemo komunicirati. A i ono pa rekla sam ti, i nije najpoželjniji komentar.

Glede filmske industrije, bio je nedavno dokumantarac (ljuta sam na samu sebe što ne zapišem podatke pa samo mogu otprilike prepričat o čemu se radilo), u kojem su filmaši ( uglavnom producenti) govorili o "slobodi" kojom odabiru teme za filmove. Tako je, npr. kad je SAD odlučila zaratiti s Irakom, došla direktiva da se snimaju samo određeni tipovi filmova, koji bi (posredno )dali opravdanje za taj rat. Ista je stvar bila za vrijeme vijetnamskog rata ( vidi da su svi filmovi s anti- ratnom propagandom bili snimljeni daleko poslije vijetnamskog rata), a da ne govorimo o filmovima s tematikom ebole i raznih virusa koji su Amerima "pobijegli" iz labosa, a koji se prikazuju s određenom zadrškom, i u svima su krivci mankiji ili neki drugi zli sisavci. Pa i 11.9. je prikazan prije nego se dogodio ( slučajno? ).

A to da je čovječanstvo oduvijek bilo željno nasilja, pa zar je tebi to alibi i dokaz za sve ispiranje mozga? Zar ne bi bilo logično da čovječanstvo napreduje u pozitivnom smislu, znači da se udaljava od nasilja? Ali ne! Nasilje je sve zastupljenije u medijima, i u svijetu, a i kod nas. Gledaj samo naše informativne emisije i dnevnu štampu: sama crna kronika, ubojstva, politički skandali i manipulacije. Kada si, i gdje, uspio pročitati ili čuti nešto lijepo? Neke pozitivne pomake i humane akcije, neke optimistične vijesti, gdje si vidio širenje radosti i osjećaja ljubavi na globalnom nivou? Bome nigdje.
I onda veliš da to nije ispiranje mozga. Da to nije perfidno vođenje raje točno tamo gdje je želiš imati, a da bi u datom trenutku mogao progurati i nametnuti svoje ideje i svoju vladavinu. Postepeno, korak po korak, ali kontinuirano i neprestalno, u svim sferama.

A da države, za koje se i ti nadaš da imaju protokol, znaju puno o izvanzemaljcima, nema sumnje. I nisu to mali zeleni, niti mali sivi sa crnim ukošenim očima. A nisu ni bukvalni gmazovi u obliku Busha, a o kojima se mi ovdje sprdamo. Probaj malo promijeniti ekipu s kojom o tome razgovaraš. Začuditi ćeš se što ljudi sve vjeruju, a što im je servirano putem medija.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.