Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2007., 01:46   #41
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A ti si Kinez ili..?
Samo jednim dijelom,ali nebitnim.Prababa mi je bila Kineskinja,ali to nema veze.
WONG FEI HONG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 15:43   #42
Quote:
WONG FEI HONG kaže: Pogledaj post
Ako ne poštuješ taoističke obrede,ne možeš biti ni taoist ni budist.
...
Ba-Gua ili osam heksagrama je metoda koja je također vezana za tai-chi.

...
Nije li riječ o 8 trigrama?

Btw. Tinchi...samo ti poslušaj Caine-a!
Aries Firewind is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 18:24   #43
Ako misliš na diskutiranje, meni do diskusija uopće nije
Samo me zanima di ima kvalitetan tai-chi.
Ako misliš na Dan-Gun gotovo sam sigurna da tamo nema.
(kažem "gotovo" budući da mogućnost zayeba uvijek postoji )
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 10:01   #44
A što da ti kažem...odi pa pitaj...
Aries Firewind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 18:25   #45
Hajde dobro, pitat ću.
Kamo sreće da tamo ima
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 19:36   #46
Quote:
Aries Firewind kaže: Pogledaj post
Nije li riječ o 8 trigrama?

Btw. Tinchi...samo ti poslušaj Caine-a!
Da,da,osam trigrama,jebi ga kad mi je jezik brži od pameti.

Heksagrama ima 64.
WONG FEI HONG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 17:03   #47
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ako misliš na diskutiranje, meni do diskusija uopće nije
Samo me zanima di ima kvalitetan tai-chi.
Ako misliš na Dan-Gun gotovo sam sigurna da tamo nema.
(kažem "gotovo" budući da mogućnost zayeba uvijek postoji )
U dangunu se ne podučava Tai Chi. to je nekad bilo kad je Hao tamo još dolazio. Tako da si možeš uštediti put a ako ti nije do diskutiranja rađe nemoj niti misliti o tai chiju jerbo ne moš o tom niš reć a da te netko ne prozove idiotom i/ili lašcem

Ima više "kvalitetnih" mjesta za učiti ako te ne zanima izvorni oblik. Ako bi tradicionalni, izvorni oblik, ja mislim da toga baš i nema u blizini.
Caine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 18:12   #48
Quote:
Caine kaže: Pogledaj post
U dangunu se ne podučava Tai Chi. to je nekad bilo kad je Hao tamo još dolazio. Tako da si možeš uštediti put a ako ti nije do diskutiranja rađe nemoj niti misliti o tai chiju jerbo ne moš o tom niš reć a da te netko ne prozove idiotom i/ili lašcem

Ima više "kvalitetnih" mjesta za učiti ako te ne zanima izvorni oblik. Ako bi tradicionalni, izvorni oblik, ja mislim da toga baš i nema u blizini.
Hvala na informaciji.

Pa nije mi do diskutiranja, niti sam započela nekakvu diskusiju.
A pitanje valjda smijem postaviti, zar ne?

I da, ja bi izvorni oblik, however, valjda će naići još netko s ponekom informacijom.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 23:59   #49
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Hvala na informaciji.

Pa nije mi do diskutiranja, niti sam započela nekakvu diskusiju.
A pitanje valjda smijem postaviti, zar ne?

I da, ja bi izvorni oblik, however, valjda će naići još netko s ponekom informacijom.
Vidiš, stvar je u tome da nitko ne zna kako je izgledao izvorni oblik tai chia. Ima mnogo nagađanja ali nitko ne zna pouzdano. Ukratko, danas imaš nekoliko glavnih stilova od kojih je najstariji Chen stil (kod nas, Hao Qing Fu ga podučava, a i Cico - imam Haov broja ako poželiš). Podučava i Jasminko al za njega nisam siguran koji stil, mislim da je isto Chen? Kod nas se koliko sam malo vidio u raznim manjim grupicama uglavnom može nači izvedenica Chen stila, a to je Yang stil i njegove pojednostavljene inačice. Imaš u Zagrebu i momke koji uče od Erlea Montaiguea (Nikola im je šef, mislim, ak te zanima imam i njegov tel. broj) koji tvrdi da zna kako je izgledao izvorni Yang stil prije poglupljivanja istog od ljudi koji žele raditi samo za zdravlje. Ovi ostali stilovi (Wu, Sun, drugi Wu, Zhaobao i ostali) mislim da nisu zastupljeni.

Uglavnom, bez barem godinu dana svakodnevnog vježbanja uz česte instrukcije nemoguće je pohvatati čak i samo formu Tai Chia. A forma je prazna bez osnovnih vještina koje ljudi uglavnom ne vježbaju.

Zadnje uređivanje Caine : 25.11.2007. at 00:06. Reason: skleroza
Caine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 09:19   #50
Imaš dva instruktora od Erla u Hrvatskoj.Koliko znam Nikola nije šef već samo jedan od instruktora.Onaj drugi mu je držao seminare u Rijeci za njegov klub dok je ovaj tek počinjao s taiji-em. Nikola nije loš ali koliko znam ne radi borilački taiji.
senshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 09:52   #51
Jasminko podučava Chen.Koliko znam učio je i još uvijek uči od Chen Xiaowanga i njegovog sina ,koji su mu i dali dozvolu da podučava.
Ne znam za ostale ali mislim da je jako kompetentan za Chen.
senshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 14:43   #52
HaoHao Quing Fu poducava u Nanbudo centru, utorak i petak u 19h


INFORMACIJE: Jasmina Tapšanji, tel: 098 1390812

Termini: utorak-petak od 19:00-20:30/ POČINJU OD 02.10.2007.

Mala dvorana Centra "Vinko Bek", Kušlanova 59a, Zagreb
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 22:38   #53
Quote:
Caine kaže: Pogledaj post
"zaista kuži" "tai chi"?



mislim da je bilo beskonačnih diskusija o tome prije, u Cheovo vrijeme.

zanima me koliko od vas i zašto misli da je tai chi (i recimo borilačke vještine uopće) povezane s religijom odnosno filozofijom? I zašto je tai chi u osnovi svih borilačkih vještina?
Vezu Tai chia s religijom odnosno filozofijom vidim na praktičnom planu. Za Tai chi mnogi spominju da je to meditacija u pokretu, ali nitko ne kaže zbog čega je to tako. Mislim da je riječ o razvijanju svjesnosti sadašnjeg trenutka, nasuprot onome što činimo u svakodnevnom životu. Naime, u pravilu se uvijek nekud žurimo, u smislu da se psihološki projiciramo bilo u budućnost, koja još nije nastupila ili u prošlost koja je ionako nepovratno izgubljena, i na taj način rasipamo energiju. Uz to nedostatak svjesnosti sadašnjeg trenutka doprinosi nesvjesnoj napetosti u organizmu. Pokret u tai chiu, može se reći, sastoji se od beskrajnog niza mikrostavova, tako da tijelo krećući se ujedno i miruje. Svijest dok traje vježba prati sadašnji trenutak, bez da se psihološki "projicira" bilo u prošlost bilo u budućnost. Prati se tijek disanja u svakom mikrotrenutku. isto tako u svakom mirkotrenutku se održava potpuna ravnoteža. Ovo pridonosi općenito uravnoteženju i tijela i duha.

Tai chi zato koristi svakome bez obzira na idelogiju, kuturu ili filozofiju.
Frodo289 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 22:54   #54
Quote:
senshi kaže: Pogledaj post
Jasminko podučava Chen.Koliko znam učio je i još uvijek uči od Chen Xiaowanga i njegovog sina ,koji su mu i dali dozvolu da podučava.
Ne znam za ostale ali mislim da je jako kompetentan za Chen.
Čuo sam od drugih da se kod Jasminka ne rade gurajuće ruke (tui shou). Ali bolje da se o tome izjasne njegovi učenici, ako ih ima na forumu.
Frodo289 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 11:29   #55
Koliko je meni poznato, radi se Tui Shou ali u naprednoj grupi...tako barem on kaže...
Aries Firewind is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 18:01   #56
Quote:
WONG FEI HONG kaže: Pogledaj post
Ako ne poštuješ taoističke obrede,ne možeš biti ni taoist ni budist.
...ja po[tujem sini[ine obrede, dakle ja sam sini[ist...

Quote:
WONG FEI HONG kaže: Pogledaj post
Taoizam i budizam jesu različiti,ali samo ako se govori o budizmu koji je van Kine.Kineski budizam i taoizam su neraskidivo vezani međusobno i sa konfučijanizmom..
...ako dalje citam, vidim da posjedujem i sinisaizam, ustvari ja sam ustvari usko vezan budizmu a da nisam ni svjestan toga, i to samo zato jer sam vjest...ovdje nesto ne stima...kako onda mogu biti budist ili taoist ako ne poznajem njihove obrede...ili ja krivo povezujem ili ovdje netko laze...

Quote:
WONG FEI HONG kaže: Pogledaj post
Ja sam budist recimo,ali ipak palim mirišljave štapiće u čast Lu Tong Bina,Han Xiang Zi-a i ostalih 6 besmrtnika.
...i ja sam besmrtan samo sam trenutno zarobljen, bas me zanima koji sam od tih 6...



Quote:
WONG FEI HONG kaže: Pogledaj post
Nema prašine ni korijena,samo proroda od 1000 načina.
...tvoj vrt je previse dosadan, u nijednom grmu ne lezi zec...

...ili si mlad i budalast, ili te lose uce...
__________________
...control your emotions or they will control you...

Zadnje uređivanje sun tzu : 04.12.2007. at 18:55.
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 02:31   #57
sun tzu, jako si ljepo srocio ono o religiji i zasto je prisutna u borilackim vjestinama.
u principu ona je prisutna samo u kineskim borilackim vjestinama(pretpostavljam),
jer su u sve stilove kung fu-a izmislili redovnici (warrior monks), (u principu iz shaulin samostana).

e, sad, postoje dva shaulin hrama (odnosno postojala su kroz povijest). sjeverni i juzni. za sjeverni su karakteristicni kruzni pokreti i "spektakularniji" su(odnosno izgledaju fascinantnije).
juzni stilovi su radeni po principu trokuta...
hm... jako mi je tesko reci (opisati) ono sto mislim bez demonstracije...

uglavnom, cuo sam da su sjeverni stilovi radeni po principu kruga jer su ljudi vecinu vremena zabundani zbog hladnoce i debela odjeca im "brani" uske stavove, pa su njihovi uvijek siroki. u juznom djelu kine je vruce i kad bi ljudi stajali kao u "sjevernom" stavu, bili bi pre otvoreni. (to je samo jedna od teorija koju sam nacuo u nekom razgovoru, ali cinjenica je da su ti stilovi radeni po drukcijim principima)
no nije to bitno,
sto zelim reci, je da su svi sjeverni stilovi u korijenu slicni jedni drugima, i svi juzni su (u korijenu) slicni.
(slobodno me ispravite, jer tu nemam neko znanje da bi mogao nesto tvrditi, ako netko zna nesto tocno i misli da sam napisao glupost neka kaze, jer... nije to moje misljene, niti se slazem s ovime sto sam napisao, niti se ne slazem , samo sam tako cuo)

a wong fei, mislim da svatko tko ima volju i disciplinu da nesto nauci bi trebao dobiti priliku.
npr bruce lee-a je yip man izbacio iz saveza i zabranio mu da uci wint tsun jer je poducavao zapadnjake .(jedna od teorija kako je BL umro je da ga je upravo zbog toga ubila kineska mafija).. oprostite na off topicu, ali za mene je to debilizam. mislim, sta onda nitko tko nije iz hrvarske ne smije jesti paski sir?
lol
slazem se da postoje ljudi koji nisu "dostojni" da ih se nesto nauci. npr. zelis covijeku objasniti filozofiju pravolinijskog udarca , a on tebi- bas me briga samo reci dal sam dobro napravio. bez shvacanja necega, odnosno preciznije- shvacanja zasto je to tako, to nema smisla niti raditi.
covijek mora biti na odredenom mentalnom nivou da bi nesto shvatio. ako nije, slazem se- nemoj ga poducavat, ali ako covijek zavrijeduje, shvaca i postuje sto ga se uci, nema veze sto nije kinez, budist, taoist...
Wolverine1112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 10:59   #58
Quote:
Wolverine1112 kaže: Pogledaj post
... mislim, sama rijec majstor znaci da taj netko zna sve o pojmu o kojem se prica.
...dali ti sebe smatraš majstorom?...ili je poimanje majstorstva klizni pojam...
__________________
...control your emotions or they will control you...
sun tzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 11:12   #59
Quote:
sun tzu kaže: Pogledaj post
...dali ti sebe smatraš majstorom?...

NE.
ja niti jednog "majstora" u hrvatskoj ne smatram majstorom. osim truntića (sto se tiće wt-a). sve su to ljudi koji su polozili pokoji instruktorsi stupanj, ne rjetko je upitno tko im je taj stupanj dao...
ja se time bavim 5 godina, za 30ak godina cu mozda moc rec da sam majstor.

kao sto rekoh, gornji za post ne znam u tocnost podataka koji pisem, to sam nacuo u jednom razgovoru u kojem nisam ni sam aktivno sudjelovao.
napisao sam ga (pripit ) da bi me ispravili... tako da....
Wolverine1112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 11:18   #60
ima li nesto ovakvog tipa:


http://www.youtube.com/watch?v=0W1ym3yggR4
__________________
chains
somekindofmonster2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:35.