Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2012., 12:07   #21
Da, trenirao sam u kućnom okruženju, sam, neko vrijeme,
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 13:56   #22
Quote:
knowledge kaže: Pogledaj post
meni npr. nije bilo teško naučit 6 udaraca u kickboxingu...

ja ne razumim na šta vi mislite kad pomislite na bacačke sportove, ali od srca toplo preporučam da ih niti ne pokušava sam naučit, jer ćemo morat dolazit u požegu donosit mu medvjediće i cvijeće na odjel za traumatologiju...

jedno je zajebavat se i čupat se na nogama, a druga je stvar kad te protivnik poželi bacit pa se oba slomite ko pi...
Jedno je nauciti udarac/tehniku, drugo je to znat iskoristiti.

Neznam ja kakvo ti to hrvanje radis, al lagano uvjezbavanje bazicnih tehnika i drillova na strunjaci je prilicno sigurno ako prije toga naucis padove. Pa nebi radili sparringe s bacanjima odmah. Osobno sam na mma pobrao vise ozljeda na udarackom dijelu treningu nego na hrvanju/grapplingu(iako imam puno veci staz u udarackim disciplinama)

Pitanje je samo kolko bi to mogao efikasno pohvatat s videa da nebi krivo uvjezbao.
__________________
Troll killer

Zadnje uređivanje Gyonin : 06.01.2012. at 14:09.
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 14:03   #23
upisi kickbox, da znas borbu na daljinu, u boxu uvijek stojis blizu provitnika zato jer neocekujes udarac nogom. i preporucujem ti da upises neku borilacku vjestinu za borbu na parteru, najprije jiu-jitsu, jel ako neznas nikakve poluge ili bar osnovni guard na podu, neces daleko dogurati..
Neevals is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 18:40   #24
najbolje kreni s necim sto ne ''mucka'' glavu i ne lomi rebra poput boksa, kickboksa, muay thaia. dakle preporucam hrvanje, judo, brazilski jiu jitzu..
stand up krenes lagano i to prvo boks onda sve ostalo. naime smatram da udarci u glavu jako ostecuju mozak i bolje po mom misljenju slomit ruku nego ''sjebat nesto u glavi'' pa imati tikove kao Cro Cop koji su posljedica udaraca iz kickboksa prvenstveno (manje iz MMA)
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 18:41   #25
Quote:
Neevals kaže: Pogledaj post
upisi kickbox, da znas borbu na daljinu, u boxu uvijek stojis blizu provitnika zato jer neocekujes udarac nogom. i preporucujem ti da upises neku borilacku vjestinu za borbu na parteru, najprije jiu-jitsu, jel ako neznas nikakve poluge ili bar osnovni guard na podu, neces daleko dogurati..
znam nekakve osnove, RNC, armbar, footlock,kneebar,kimura...al toga ima puuuno više...

padove smo radili na tjelesnom, to mi nije problem i hrvanje također...no da, jedno je to znati, a drugo je to znati iskoristiti...jer skoro nikad neće biti idealna situacija za RNC, uvijek se mora izboriti za poziciju...
Pedjo09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 19:11   #26
Quote:
Pedjo09 kaže: Pogledaj post
znam nekakve osnove, RNC, armbar, footlock,kneebar,kimura...al toga ima puuuno više...

padove smo radili na tjelesnom, to mi nije problem i hrvanje također.
..no da, jedno je to znati, a drugo je to znati iskoristiti...jer skoro nikad neće biti idealna situacija za RNC, uvijek se mora izboriti za poziciju...
NE zavaravaj se
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 20:15   #27
Quote:
Gyonin kaže: Pogledaj post
Jedno je nauciti udarac/tehniku, drugo je to znat iskoristiti.

Neznam ja kakvo ti to hrvanje radis, al lagano uvjezbavanje bazicnih tehnika i drillova na strunjaci je prilicno sigurno ako prije toga naucis padove. Pa nebi radili sparringe s bacanjima odmah. Osobno sam na mma pobrao vise ozljeda na udarackom dijelu treningu nego na hrvanju/grapplingu(iako imam puno veci staz u udarackim disciplinama)

Pitanje je samo kolko bi to mogao efikasno pohvatat s videa da nebi krivo uvjezbao.
eto ga, to je to! za nekog početnika u padovima triba oko pola godine da naučiš padat, a možda čak i duže ako nisi psihički "spreman" past, sa stručnom pomoći... a zamisli tek bez... tu naravno govorim o bacanju pojasa najviše... ali eto vidim da je momak učija padove, iako to ništa ne garantira...

a i zamisli tek veselja kad te neko oće žustro bacit, a ti niti znaš past, nit on zna bacit...

poanta: lakše je imitirat udarce s videa, nego padove...
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 20:18   #28
Tema je zakurac, i tako će izginit kad ne sluša.
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 20:40   #29
Quote:
Bushi no nasake kaže: Pogledaj post
Tema je zakurac, i tako će izginit kad ne sluša.

LOL. kao prvo, ne zavaravam se. ZNAM da tu ima puno više. Kao drugo, ja slušam, i želim čuti svačije mišljenje. Znači, ako ne slušam tebe onda ne slušam nikoga? btw, nisam toliko glup kao što neki ljudi ovdje misle, svjestan sam onoga što radim i to radim polako, dok ne naučim. ovu temu sam otvorio radi rasprave, uvoda i savjeta, a ne zbog kritiziranja nečijeg tuđeg mišljenja i vrijeđanja. naravno, poslušat ću savjete, upisat se negdje, ne radit neke "extremne" stvari i pazit na sigurnost...peace.
Pedjo09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 20:42   #30
Quote:
Bushi no nasake kaže: Pogledaj post
Tema je zakurac, i tako će izginit kad ne sluša.


samo pomalo kralju, voli tebe bushi samo ne želi priznat...
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 20:44   #31
Quote:
Bushi no nasake kaže: Pogledaj post
Tema je zakurac, i tako će izginit kad ne sluša.
obozavam te
Gladijator is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 20:50   #32
ma e znam da sam vam naporan al jbg, tak je to na početku...
Pedjo09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 21:13   #33
Ma vidi, imam mononukleozu, nisam mesine okusija, pa samo serem uokolo.


Samo je stvar u tome, može se nešto naučiti iz videa i knjiga. Ali tek ako imaš dobre osnove i iskustvo.
meni nije problem pohvatat neke egzotične tehnike iz npr. ninjitsua gledajući video, jer imam iskustva u tome. Ne znam milijun tehnika, niti se bavim s time da ih znam što više, Ali sam sa treningom dobio iskustvo.

Isto kao što će inžinjer pohvatati nešto novo za 6 mjeseci, za što laiku treba 6 godina.


Padovima si možda skužio principe, ali moraš shvatiti da je to skoro pa ništa. Mora te netko bacati, zakucavati, hitati uokolo da stekneš iskustva kako se postaviti u nekontroliranom letu.
Isto tako, na mojim prvim grappling sparinzima su mi jaja došla u grlo, i uspuhao sam se nakon 10 sekundi. Samo zbog treme.
Nije baš svejedno kad te manijak diže pola metra, metar od poda i zakucava te. To se moraš naučiti, a to dođe samo sa treningom u klubu. Sa nekim tko će te manje-više dozirano klepat, sve dok ne postaneš odličan u takvom snalaženju.
Straha se nećeš riješit uvježbavanjem poluga.

Radije se ispiši iz teretane i odi na hrvanje vidjeti što je prava snaga. Nećeš opasti, ne brigaj.


Isto to vrijedi i za stand up, i svašta. Moraš naučiti dobiti udarac i razmišljati/disati jednako kao i prije njega. Iskustvo ti treba, a njega jedino dobiješ trenirajući sa više kolega, sa nadzorom čovjeka koji zna što radi.
I još ako si tvrdoglavo magare, imaš vrlo dobre predispozicije za uspijeh.
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 21:35   #34
Quote:
Pedjo09 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, sve više i više se interesiram za MMA, zanima me koje borilačke vještine su najbitnije za naučit, da se bude uspješan u MMA? Redovito pohađam teretanu, iako ne treniram ni jednu borilačku vještinu. Planiram ih trenirati kod kuće, sa prijateljima na podu i udarce na vreći i fokuserima. zanima me koje borilačke bi mi bilo najbolje učiti? mislio sam kombinaciju mauy thai-a, judoa i jiu jitsua. eto zanima me vaše mišljenje, dali je moguće naučiti to kod kuće, uz gledanje youtube videa i ako je moguće, da mi date par korisnih linkova da naučim koji pokret...nekakve osnovne pokrete sam već naučio, no zanima me jeli gledanje youtube videa dovoljno, ili da se upišem na karate/box/judo?
Upiši kickbox, a doma s frendovima vježbaj hrvanje i jiu jitsu.
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 16:48   #35
ma kakav kickboks. odi u pravi mma klub i tamo buš pošteno naučil. zajebi youtube i slično, to ti jedino može biti dopuna da isprobavaš na treningu.

super bi bilo kada bih stand up radio sa muay thaicima, hrvanje sa hrvačima, i parter sa BJJ-cima ali to je nemoguče osim ako si GSP
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 16:49   #36
Quote:
Gyonin kaže: Pogledaj post
Osnove hrvanja/grapplinge je lakse polovit nego striking, bar meni bilo.
zato te i dan danas svi premlate kao beba zvečku
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 16:14   #37
Ima netko neku preporuku za neki klub u zapadnom dijelu Zagreba.. Početnik sam i ne znam ništa o borilačkim sportovima ali sam u dosta dobroj kondiciji.. Imam 20 godina. Cilj mi je još poboljšat fizičku kondiciju i naučit poneki udarac,kako se pravilno branit,kretat itd.. Znači treba mi neka grupa gdje su početnici a ne da me ubace s ljudima koji treniraju po par godina pa da odma izgubim volju
GeoGeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 20:45   #38
Kustošija

Imaš MMA u 4all Gym-u. Također blizu njih imaš i u Gladijatoru.
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 03:23   #39
kickboks definitivno nek ti bude prvi izbor, jer uz partnera i trenera naučit češ se kretat, pravilno udarat i rukama i nogama, vodit brigu o kukovima, o disanju i kako bit rastezljiv.a osnove češ lako povatat ako imaš mota, ako si smotan, ako nisi okretan i lepršav onda si falija hobi...meni su najdraži ti momci tvojih godina kad dođu na trening, još ako su nabacili nešto mase pa misle da mogu odma u ring...tribaš svladat osnove kako uopće kontrolirat i ruke i noge a na samo mantat rukama i vrtit kružne ka debil.posli se pribaci na parter, al osobno nije mi to nikad bilo zanimljivo iako je velika prednost znat i borbu u parteru.eto ja san nedavno dobija kolino u nos a nismo ni počeli sparing u biti jer san krenija neoprezno.i akko ti je savjetovano već, ispiši se iz teretane jer ti neće tribat ako si u borilačkom treningu, jer je i kondicija i snaga sastavni dio svakog kickboks treninga.i ne budi egoist van dvorane sa junačenjima kako treniraš i kako si opasan.vodi brigu o zagrijavanju kao i rastezanju posli treninga i koristi preparate ako imaš potribe za njima.za godinu dana si već u biznisu ako si odlučija ozbiljno postić neku vještinu i disciplinu.ako ti je svrha naučit se isključivo tuć, onda se uvati najbolje studiranja točaka pritiska koje moraš poznavat ako želiš sakatit okolo bez previše akcijanja.pamet u glavu.
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 12:48   #40
Quote:
Sibencan kaže: Pogledaj post
kickboks definitivno nek ti bude prvi izbor, jer uz partnera i trenera naučit češ se kretat, pravilno udarat i rukama i nogama, vodit brigu o kukovima, o disanju i kako bit rastezljiv.a osnove češ lako povatat ako imaš mota, ako si smotan, ako nisi okretan i lepršav onda si falija hobi...meni su najdraži ti momci tvojih godina kad dođu na trening, još ako su nabacili nešto mase pa misle da mogu odma u ring...tribaš svladat osnove kako uopće kontrolirat i ruke i noge a na samo mantat rukama i vrtit kružne ka debil.posli se pribaci na parter, al osobno nije mi to nikad bilo zanimljivo iako je velika prednost znat i borbu u parteru.eto ja san nedavno dobija kolino u nos a nismo ni počeli sparing u biti jer san krenija neoprezno.i akko ti je savjetovano već, ispiši se iz teretane jer ti neće tribat ako si u borilačkom treningu, jer je i kondicija i snaga sastavni dio svakog kickboks treninga.i ne budi egoist van dvorane sa junačenjima kako treniraš i kako si opasan.vodi brigu o zagrijavanju kao i rastezanju posli treninga i koristi preparate ako imaš potribe za njima.za godinu dana si već u biznisu ako si odlučija ozbiljno postić neku vještinu i disciplinu.ako ti je svrha naučit se isključivo tuć, onda se uvati najbolje studiranja točaka pritiska koje moraš poznavat ako želiš sakatit okolo bez previše akcijanja.pamet u glavu.
Ne idem u teretanu..Išao sam nekad prije,sad trčim i vani vježbam..Nisam budala koji traži tučnjavu,normalan sam student koji želi naučit ponešto o borbi..Nikad nigdje nisam upadao u probleme i sranja tako da nije mi to motiv za trening...Nemam namjeru bit nikakav profesionalac nego čisto rekreativno tako da uopće ne shvaćam šta si se tu toliko uznemirio i raspisao.. Hvala na dobrim savjetima,svakako sam mislio prvo kickbox..
GeoGeo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.